Jak to obstawiać?

MOVE Federation zakłady i typy

Obstawiaj już teraz!

Czas na freak football, czyli MOVE Federation – zakłady są już dostępne! Sprawdź, na czym polegają zakłady na MOVE Federation i jak działa nowa, ekscytująca odmiana piłki nożnej.

MOVE Federation zakłady – ale właściwie na co?

Żeby zacząć obstawiać na MOVE Federation zakłady, musisz oczywiście zrozumieć najpierw, o jakiej dyscyplinie sportu w ogóle mówimy. A masz pełne prawo nic o niej nie wiedzieć, bo to zupełna nowość. Jedno jest pewne od razu: to nie jest profesjonalna piłka, a już na pewno nie Mundial!

MOVE Federation to podkręcona wariacja na temat piłki nożnej. W meczach zamiast zawodowych futbolistów mierzyć będą się głównie osoby znane z mediów, między innymi influencerzy i YouTuberzy. W dużej mierze są to osobistości powiązane z tzw. freak fightami, przez co nową odmianę piłki nożnej już zaczęto określać mianem freak footballu.

Przeanalizujemy składy drużyn, sprawdzimy kursy Fortuny i podsuniemy Ci nasze typy na MOVE Federation 1!

Kiedy jest MOVE Federation?

MOVE Federation kiedy

Pierwsze wydarzenie z serii MOVE Federation odbędzie się 19 listopada o godzinie 20:00. Impreza będzie mieć miejsce na Arenie Gliwice.

MOVE Federation: zakłady i typowanie

Obstawianie MOVE Federation zapowiada się na spore wyzwanie – w dużej mierze dlatego, że czeka nas dopiero pierwszy event z tej kategorii. Nie ma więc żadnych przeszłych statystyk, na których można bazować.

Tak naprawdę nie wiemy nawet, jak w praktyce będzie wyglądać dynamika spotkania rozgrywanego według zasad zaproponowanych przez włodarzy MOVE Federation. Zakłady z pewnością będą ekscytujące, ale także ponadprzeciętnie ryzykowne. Dobrze, abyś wziął to pod uwagę, kiedy będziesz ustawiać sobie na MOVE Federation typy. Nikt nie broni Ci oczywiście postawić dużych stawek, ale weź pod uwagę, że czeka nas naprawdę nieprzewidywalne wydarzenie.

MOVE Federation Fortuna zakłądy

MOVE Federation kursy w Fortunie

Na MOVE Federation Fortuna wystawiła na swojej stronie kursy i nawet garść informacji o samej imprezie. Zapoznaj się z nimi, żeby postawić skuteczne kupony!

MOVE Federation zakłady1X2
Team Boxdel vs. Team Gola1.556.503.20
Team Tromba vs. Team WK1.358.004.10
Team Bungee vs. Team Crusher2.805.501.75
Team X vs. Team Natsu World3.206.501.55
Kursy z dnia 18.11.2022 r. Kursy mogą ulec zmianie.

Czy oferta na któryś mecz już zaczyna Cię kusić? Pamiętaj, że jeśli chodzi o MOVE Federation, Fortuna to jedyny bukmacher z prawem do wystawienia oferty na to wydarzenie. Jeśli znajdziesz kursy u innego buka, lepiej odpuść – prędzej czy później zakłady zostaną prawdopodobnie odwołane, ponieważ Fortuna ma umowę na wyłączność.

MOVE Federation typy

Poniżej zobaczysz, jakie mamy przewidywania co do przebiegu meczów MOVE Federation. Pamiętaj jednak, że to dopiero pierwsze wydarzenie z tej serii, a o losach spotkania przesądzić mogą “piłkarscy superbohaterowie”. Dobrze przemyśl więc swoje zakłady!

MOVE Federation typy Team Boxdel vs Team Gola

Team Boxdel vs. Team Gola składy i typy

Team BoxdelTeam Gola
Michał “Boxdel” Baron (kapitan)Wojtek Gola (kapitan – atak)
Sebastian “Czvnik” Czajewski (-)Amadeusz “Ferrari” Roślik (obrona)
Krzysztof “Justek” Justyński (-)Jakub “Guzik” Szymański (obrona)
Daniel “Ostry” Ostaszewski (-)Adrian “Medusa” Salamon (pomoc)
Kuba Ulfik (-)Jakub “Kubańczyk” Flas (pomoc)
Maciej “Zwykły Kibic” Szymcza (-)Rafał Pasternak (bramka)

Zdaniem analityków Team Boxdel ma sporo większe szanse na wygraną w swoim pierwszym meczy MOVE i trudno się temu dziwić. W dużej mierze to właśnie jego członkowie mają większe doświadczenie ze sportem i bardziej piłkarską… no, budowę. Czy drugiej ekipie pomoże nazwa? Spodziewamy się, że we freak piłce wszystko jest możliwe, więc typy na MOVE Federation wystawione przez Fortunę mogą się mylić!

MOVE Federation typy Team X vs Team Natsu World

Team X vs. Team Natsu World składy i typy

Team XTeam Natsu World
Monika Kociołek (kapitan – obrona)Natalia “Natsu” Kaczmarczyk (kapitan – pomoc)
Cezary “Czaro” Nykiel (atak)Piotr “Pietras” Dominik (atak)
Róża Wojtczak (obrona)Paulina Hornik (obrona)
Patrycja Mołczanow (pomoc)Nikola “Młoda Nikola” Nowak (obrona)
Bartek Szydlik (pomoc)Sebastian “Wiśnia” Wiśniewski (pomoc)
Jakub “Tutu” Hrapkowicz (bramka)Oskar “Boski Oski” Dąbrowski (bramka)

Jedyny wystawiony na pierwszą edycję mecz między drużynami mieszanymi pod względem płci zapowiada się naprawdę ciekawie. Spodziewamy się, że Team Natsu World wykorzysta doświadczenie z gal freak fight, aby poprowadzić swoją drużynę do (byc może brudnego, ale jednak) zwycięstwa. Kursy Fortuny na faworytów są przy okazji całkiem opłacalne! Team X ma jednak w swoich szeregach zawodników, którzy mogą pokazać się z dobrej strony, więc możemy być świadkami zaciętej walki.

MOVE Federation typy Team Tromba vs Team WK

Team Tromba vs. Team WK składy i typy

Team TrombaTeam WK
Mateusz “Tromba” Trąbka (kapitan – obrona)Michał “Owca” Owczarzak (kapitan – pomoc)
Jakub “BRO” Birecki (atak)Damian Deja (atak)
Krystian “Macias” Maciaszczyk (obrona)Robert “Robur” Orzechowski (obrona)
Jakub Nowaczkiewicz (pomoc)Paweł “Pawka” Janik (obrona)
Kamil “Kindly” Chwastek (pomoc)Mateusz “Zakrzew” Zakrzewski (obrona)
Jakub “Patec” Patecki (bramka)Paweł “Ponczek” Sikora (bramka)

Czy ekipa “koksów” prowadzona przez Owcę i Robura ma szansę pokonać na pierwszy rzut oka szybszych, chociaż zwinniejszych przeciwników? Zdaniem specjalistów z Fortuny raczej się to nie wydarzy i my się z nimi zgadzamy. Dość mało prawdopodobne, że Team WK tak mocno poprzestawia rywali, że ostatecznie wygra, tak więc nasze typy idą na Team Tromba.

Team Bungee vs. Team Crusher składy i typy

Team BungeeTeam Crusher 
Patryk “Bandura” Bandurski (kapitan)Kacper “Crusher” Błoński (kapitan – obrona)
Jakub “Merghani” Rokicki (-)Cezary “Czarek Czaruje” Gołębiewski (atak)
Bartek “Mork” Konczyk (-)Anzor Azhiev (obrona)
Dominik “Kaleson” Cybulski (-)Piotr “Miejski Drwal” Szczurek (pomoc)
Dawid “Dzinold” Rzeźnik (-)Maciej Turski (pomoc)
Miłosz “Speedy” Marcinkowski (-)Adrian “Polak” Polański (bramka)

Skład Team Crusher pojawił się później od Teamu Bungee, więc kursy na Bungee – Crusher uległy pewnej zmianie. Kto jest teraz faworytem? Fortuna widzi tutaj zwycięstwo zespołu Błońskiego, chociaż kusi nas trochę postawienie kuponu na ekipę Bandurskiego. Nieokreślone pozycje, na jakich zagrają poszczególni zawodnicy i wysoki kurs na zwycięstwo mają w sobie coś takiego… nęcącego. A zakłady na MOVE to nie Mundial – można się trochę pobawić!

Zakłady na MOVE Federation Fortuna

MOVE Federation zakłady

Jak mądrze postawić na MOVE Federation zakłady? Oto kilka podstawowych rad, dzięki którym dobrze rozegrasz obstawianie freak footballu.

Zrozum zasady gry

Ciężko byłoby opracować na MOVE Federation typy, nie znając regulaminu gry. Na szczęście włodarze uchylili już rąbka tajemnicy. Oto najważniejsze zasady freak footballu:

 • 20-minutowe mecze złożone z 2 połów po 10 minut
 • 6-osobowe drużyny (bramkarz + piątka w polu)
 • brak możliwości dokonywania zmian
 • raz na mecz możliwość wezwania do pomocy “piłkarskiego superbohatera”
 • drużyny jednopłciowe oraz mieszane (3+3)
 • boisko w kształcie elipsy
 • 1 pkt za gola zwykłego, po rzucie karnym lub po rzucie wolnym; 2 pkt. za gola z dystansu; 3 pkt. za gola przewrotką, szczupakiem lub nożycami

Tak naprawdę dopiero po pierwszym wydarzeniu przekonamy się, jak w praktyce wyglądają mecze rozgrywane według takich zasad. Już teraz możesz jednak zastanowić się, jaką Ty masz na ten temat teorię.

Przeanalizuj drużyny

Przed rozpoczęciem wydarzenia MOVE Federation sukcesywnie publikuje informacje na temat zawodników należących do poszczególnych drużyn. Warto przyjrzeć się składom i zastanowić, jak poradzą sobie one Twoim zdaniem z piłkarskim wyzwaniem. Oto kilka kwestii, na które polecamy zwrócić uwagę:

 • czy zawodnicy mają doświadczenie z piłką nożną? jeśli nie – ze sportami drużynowymi? jeśli nie – z jakimkolwiek sportem?
 • jakie zawodnicy mają warunki fizyczne? wydaje się, że w freak footballu szybkość, zwinność i precyzja ruchów mogą mieć większe znaczenie niż czysta siła
 • czy wiadomo już coś o przyjętej przez drużynę taktyce?
 • czy drużyna przygotowuje się w ogóle do wydarzenia od strony sportowej, czy zawodnicy wydają się brać udział w meczu tylko po to, żeby “się pokazać”?
 • czy między zawodnikami rywalizujących drużyn istnieją konflikty, które mogą stanowić dodatkową motywację?

Opracuj budżet

Na MOVE Federation Fortuna wystawia całą masę dostępnych rynków, jednym słowem jest co obstawiać. Radzimy więc jeszcze przed wejściem do gry ustalić sobie maksymalny budżet do wydania, a może i także jednostkę, czyli kwotę, którą będziesz domyślnie stawiać na kupon. Pomoże Ci to mądrzej zarządzić dostępną kasą.

Zgarnij bonus

Jeśli chodzi o MOVE Federation, Fortuna to jedyny bukmacher mający prawa do wystawienia oferty na wydarzenie. Odpada Ci więc decyzja co do tego, jakiego buka wybrać. Jeśli jednak nie masz jeszcze konta na Fortunie, to pamiętaj, żeby nie ominąć szansy na zgarnięcie bonusu powitalnego. Oferta dla nowych graczy Fortuny pozwoli Ci odebrać na początek sporo dodatkowych środków, które będziesz mógł wykorzystać, aby postawić na MOVE Federation zakłady.

Bonus headline: 35 zł za darmo + 3x bez ryzyka po 100 zł

Aż do 335 zł
 • 18+ | Obowiązuje regulamin
Cashback x3 po 100 zł: brak obrotu! 20 zł freebet (FKP): brak obrotu! 10 zł freebet (FKP): brak obrotu! Pełen reg
Bierz bonus od bukmachera!

Football SuperShow czy MOVE Federation?

Jeśli chodzi o Football SuperShow, zakłady na niego są równoznaczne z obstawianiem MOVE Federation – jest to po prostu inne określenie na to samo wydarzenie. “MOVE Federation” to oficjalna nazwa i właśnie tak są pokategoryzowane rynki u buka, ale terminu “Football SuperShow” używają nawet organizatorzy, więc spokojnie możesz wymiennie posługiwać się tymi dwiema wersjami.