Jak obstawiać sport elektroniczny?

Zakłady bukmacherskie esport

Esport to niezwykle popularna w ostatnich latach kategoria rozrywki, którą można legalnie obstawiać u polskich bukmacherów. Sport elektroniczny dostarcza bowiem sporą dawkę emocji, a przecież i o to chodzi w obstawianiu. Czyżby ta młoda dyscyplina to dla Ciebie wciąż nowość i nie do końca wiesz na czym polegają zakłady na esport? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem!

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na esport?

Z tego przewodnika dowiesz się, jak obstawiać i planować na rozgrywki esport zakłady u bukmacherów. Wytłumaczymy Ci, jak ogólnie działają zakłady bukmacherskie – esport i nie tylko – a także udzielimy wielu przydatnych rad, które pomogą Ci uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Sprawdzimy też, czy warto korzystać z usług typerów i jaki będzie dla Ciebie najlepszy bukmacher do obstawiania zakładów esportowych!

Jeśli chodzi o esport obstawianie jest w Polsce legalne tylko u licencjonowanych bukmacherów. Ta zasada wygląda oczywiście tak samo niezależnie od tego, jaka dyscyplina sportowa Cię interesuje. Wolno grać po prostu tylko u legalnych buków!

Zakładamy, że skoro lubisz nowoczesny esport, zakłady bukmacherskie również będziesz obstawiać raczej w formie online… I tego też będziemy się trzymać w artykule.

Zakłady bukmacherskie eSport

Zacznijmy od tego, że pod terminem “esport” kryje się już niemal tyle samo kategorii, co pod terminem “sport”. Tak samo hasło “zakłady na esport” będzie już niebawem równie szerokie co “zakłady na sport”. Gry, które wchodzą na poziom międzynarodowych konkurencji ligowych stale przybywa – mało tego: stają się one równie profesjonalne, co np. tenis.

zakłady bukmacherskie esport w fortuna

Co więc takiego kryje się pod nazwą eSport, czy też sport elektroniczny? To nic innego jak zmagania zawodników na turniejach gier komputerowych lub w formie rekreacyjnej. Esport zyskuje coraz większe grono fanów, a wszystko to dzieje się w przeogromnym tempie. Można śmiało stwierdzić, że jest to jedna z dyscyplin sportowych, która rozwija się najbardziej dynamicznie. Liczby fanów, którzy śledzą rozgrywki w Counter Strike: GO czy League of Legends, potrafią sięgać paru milionów.

Polska, jeżeli chodzi o esport, jest dobrze rokującym rynkiem. W naszym kraju rokrocznie zwiększa się liczba zarówno grających zawodowo, jak i tych obserwujących ich zmagania. Nic dziwnego, że bukmacherzy zainteresowali się tą dziedziną i obstawianie esportu już dawno przestało kogokolwiek dziwić. Poniżej zamieszczamy zatem tabelkę, a w niej zestawienie polskich operatorów, u których znajdziesz zakłady na esport.

Gdzie obstawiać esport?

Zastanawiasz się, gdzie jest najlepsze w polskim internecie miejsce na obstawianie meczy esport? Każdy poniższy bukmacher esport ma w ofercie dyscyplin, a do tego posiada oczywiście odpowiednią licencję udzieloną przez Ministerstwo Finansów. Przejrzyj więc tabelkę i wybierz firmę, która najbardziej Ci się spodoba. Każda z nich oferuje także zakłady sportowe, gdybyś chciał trochę sobie odmienić.

 1. STS

  Bonus powitalny 600 zł + 100 zł zakład bez ryzyka + 60 zł ekstra
  • 18+ | Obowiązuje regulamin każdej z ofert
  1. depozyt 100% do 100 zł: x2 po 1.91; 2. depozyt 50% do 200 zł: x2 po 1.91; 3. depozyt 50% do 300 zł: x2 po 1.91; ZBR 100 z: bez obrotu! Bonusy 60 zł: x1 po 1.91 Pełen reg
  Graj!
 2. BetFan

  Bonus 200% do 300 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin i warunki dla każdej oferty
  100% do 300 zł: obrót bonusem x1 na AKO, min. 2 zdarzenia, kurs łączny min. 3.00 Pełen reg
  Graj!
 3. Fortuna

  30 zł za darmo + 3x bez ryzyka po 100 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Cashback x3 po 100 zł: brak obrotu! 20 zł freebet (FKP): brak obrotu! 10 zł freebet (FKP): brak obrotu! Pełen reg
  Graj!
 4. Betcris

  1300 zł + 100 zł freebet!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Bonus 100% do 400 zł x4 po kursie min. 1.80; Freebet 50 zł x1 po kursie min. 1.80; Bonus 50% do 400 zł x4 po kursie min. 1.80; Freebet 50 zł x1 po kursie min. 1.80; Bonus 50% do 500 zł x4 po kursie min. 1.80 Pełen reg
  Graj!
 5. PZBuk

  freebet 250 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Freebet: jednorazowy zakład z kursem 3.00! Wygrana z freebetu: bez obrotu! Pełen reg
  Graj!

Zakłady na esport: bukmacher, obstawianie meczy

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w obstawianiu i chcesz zacząć swoją przygodę z tym hobby dopiero teraz, to możliwe, że powyższa tabelka trochę Cię przytłoczyła. Nic w tym złego! Każdy musiał kiedyś zacząć. Przedstawiamy więc kilka ważnych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę, aby mądrze wybrać dla siebie buka i być potem zadowolonym z podjętej decyzji. Jak zawierać zakłady na eSport, żeby na tym skorzystać?

Typowanie wyników i zwycięzców w eSporcie wcale do najłatwiejszych nie należy. Jeżeli zabierasz się za stawianie zakładów, to pamiętaj, że bukmacherzy to nie instytucje charytatywne i pieniędzy tak chętnie nie rozdają. Dlatego do obstawiania każdej dyscypliny należy się porządnie przygotować.

Te nieszczęsne kursy bukmacherskie na esport

Zacznijmy od tego, od czego zależy wysokość kursów bukmacherskich. Generalnie jest ona wyznacznikiem tego, kto jest faworytem w danym spotkaniu. Czyli, jeżeli kurs na zwycięstwo danego zespołu jest niski, świadczy to o tym, że wygrana tej drużyny jest bardzo prawdopodobna. Dlatego zazwyczaj obstawianie tzw. “pewniaków” nie  jest opłacalne. A jak to wygląda jeżeli chodzi o esport? Zakłady bukmacherskie na esport różnią się jednak odrobinę od obstawiania tradycyjnych dyscyplin. W tym przypadku wiele zależy od taktyki przyjętej przez drużyny i bukmacher dający wyższe kursy na potencjalnie słabszy zespół czy też gracza, może najzwyczajniej w świecie się pomylić. Tutaj wiele zależy od Twojego obeznania w ligowej rzeczywistości, dzięki czemu możesz wyłapać błąd bukmachera. Z pewnością warto przyjrzeć się ofertom paru bukmacherów oraz śledzić na bieżąco dokonania poszczególnych drużyn. Jeśli złapiesz bakcyla esport, to będzie to po prostu czysta przyjemność. Oczywiście warto zapoznać się z czołowymi zespołami i indywidualnymi graczami. Można to zrobić chociażby poprzez śledzenie ich sukcesów i porażek poprzez media społecznościowe tj. Facebook czy Twitter.

Bukmacher esport: co wziąć pod uwagę?

Nie ma czegoś takiego, jak jeden najlepszy bukmacher, bo w praktyce każdy użytkownik ma inne preferencje. Prezentujemy więc kilka pytań, na które możesz sobie odpowiedzieć. Pomogą Ci zrozumieć, jakie są Twoje potrzeby i czego oczekujesz od buka.

 • Czy interesuje Cię korzystanie z bonusów bukmacherskich? Jeśli tak, weź pod uwagę ofertę powitalną i akcje promocyjne dla stałych klientów.
 • Czy grasz raczej ryzykancko, czy wolisz czuć się bezpiecznie? Niektórzy bukmacherzy mają lepsze bonusy pod którąś z tych dwóch strategii.
 • Czy masz jakąś ulubioną metodę płatności, z której chcesz korzystać? Sprawdź, czy Twój wybrany pod esport bukmacher ją oferuje.
 • W jakich godzinach planujesz puszczać zakłady? Sprawdź godziny otwarcia działu obsługi klienta.
 • Jakiego rodzaju planujesz obstawiać zakłady bukmacherskie? Esport jest dostępny i przedmeczowo, i na żywo.
 • Czy chcesz oglądać mecze na żywo? Niektórzy bukmacherzy udostępniają streamy… a inni niekoniecznie.
 • Na jakie jeszcze dyscypliny będziesz obstawiać zakłady bukmacherskie? Esport to podstawa, to się rozumie, ale może interesują Cię też inne rzeczy.
 • Korzystasz przede wszystkim z telefonu? Wybierz bukmachera, który ma dobrą aplikację mobilną.

Całkiem sporo pytań, ale nie przejmuj się, jeśli nie znasz na nie jeszcze wszystkich odpowiedzi. Rejestracja u buka to nie ślub – zawsze możesz założyć konto na kolejnym serwisie, jeśli dojdziesz do wniosku, że jednak bardziej Ci on odpowiada.

Typy na eSport

No i sprawa kluczowa! Analiza i zdobywanie przydatnych informacji na temat wybranej przez siebie dyscypliny. Czerp wiedzę z wielu źródeł, następnie porównuj uzyskane w ten sposób dane i wyciągaj wnioski. Możesz również skorzystać z porad doświadczonych typerów. Zawsze jednak sprawdź ich kompetencje! Esport to dyscyplina, która skupia wokół siebie spore grono pasjonatów, którzy chętnie dzielą się swoimi opiniami i zdobytą wiedzą, dlatego warto odwiedzić fora dla fanów cyber sportu, gdzie znajdziesz typy na esport.

Pamiętaj też, że jeżeli chcesz być skutecznym typerem, to powinieneś prowadzić historię swoich zakładów i analizować swoją skuteczność.

zakłady na esport w fortuna

Zakłady bukmacherskie esport: czy warto korzystać z bonusów?

Bonusy bukmacherskie to szansa, aby zrobić coś z niczego. Jeśli chcesz jednak wypłacić otrzymane od buka pieniądze na konto bankowe, to musisz spełnić warunki określone w regulaminie promocji. Wiadomo – nikt nie rozdaje tak po prostu gotówki, to by było zbyt piękne!

Dlatego radzimy, abyś każdy oferowany bonus oceniał w sposób indywidualny. Bierz też pod uwagę fakt, że planujesz stawiać zakłady na esport – bukmacher niekoniecznie musi akceptować w ramach warunku obrotu zakłady stawiane na każdą dyscyplinę.

Jak skutecznie obstawiać esport? Zakłady nie muszą być trudne!

Jak mądrze zabrać się za zakłady bukmacherskie? Esport niekoniecznie różni się pod tym względem od innych dyscyplin. Jest kilka zasad, których warto się trzymać niezależnie od sportu – i na piłkę nożną, i na esport obstawianie trzeba rozegrać w odpowiedni sposób, żeby niepotrzebnie nie przegrać wpłaconej do bukmachera kasy.

Kilka dobrych rad na esport i zakłady bukmacherskie

Obstawianie eSportu to z pewnością świetna rozrywka. Pamiętaj jednak, że gry hazardowe mogą uzależniać. Jeżeli zauważyłeś, że to, co początkowo było tylko dobrą zabawą, zmienia się w coś niepokojącego, koniecznie skontaktuj się z odpowiednimi ludźmi, którzy mogą Ci pomóc. Jakie zachowania powinny Cię zaniepokoić? Jeżeli przegrywasz, a Twoja frustracja narasta i zamienia się we wściekłość, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Próbujesz się odegrać i tracisz ostatnie pieniądze na koncie? To moment kiedy powinieneś się zatrzymać i stawić czoło problemowi. Jeśli twoje dotychczasowe hobby zamienia się w nałóg, a Ty czujesz, że tracisz nad tym kontrolę, nie zwlekaj i działaj. Poniżej zamieszczamy parę organizacji, u których możesz szukać profesjonalnej pomocy.

Aby mieć kontrolę nad własna grą, zastosuj wobec siebie i swoich zakładów kilka prostych zasad. Pomogą Ci one trzymać w ryzach Twój budżet i rozsądnie planować obstawianie esportu – i nie tylko!

Najpierw zacznij od wyboru bukmachera, który ma najlepszą ofertę, zarówno pod względem bonusów jak i dostępnych rynków. Kapitał początkowy to bardzo ważny aspekt, jeśli liczysz na jakieś konkretne zyski z bukmacherki. Przejrzyj oferty bukmacherów i wybierz tego, który proponuje najwyższy bonus powitalny dla nowych graczy. Tylko pamiętaj! Nigdy nie zaciągaj pożyczki na grę u bukmachera!

Kolejnym ważnym aspektem podczas typowania e-gamingu, czy jakiejkolwiek innej dyscypliny, jest rozsądne stawkowanie, czyli dobranie odpowiedniej stawki do zdarzenia. Nigdy nie graj “va banque”.

No i ostatnia dobra rada: nigdy, ale to nigdy nie obstawiaj po paru głębszych, ponieważ Twoje decyzje mogą nie być  wtedy racjonalne. Alkohol potęguje zachowania ryzykowne i z pewnością nie jest dobrym doradcą, jeśli chodzi o typowanie.

Ustal budżet

Jako że obstawia się za prawdziwe pieniądze, to koniecznie trzeba mieć kontrolę nad swoim budżetem. Koniecznie zastanów się, ile możesz przeznaczyć na esport, obstawianie i wpłaty do bukmachera – tak, żeby nie powodowało to żadnych problemów w Twoim życiu prywatnym. Ustal sobie limity depozytów i stawek i się ich trzymaj!

Bądź na bieżąco

Jeśli chcesz obstawiać na esport zakłady, cóż, musisz po prostu ogarniać temat. Sporty elektroniczne są modne i wiele osób może kusić stawianie na nie kuponów bez wystarczającej wiedzy.Lepiej jednak zapoznać się najpierw z dyscypliną, na którą planujesz stawiać zakłady bukmacherskie. Esport różni się trochę od typowych sportów.

Nawet jeżeli będziesz kierować się radami ekspertów, to i tak przydaje się wiedza własna – dzięki niej lepiej zrozumiesz analizy i będziesz w stanie wyczuć, czy ktoś wie, o czym pisze. Pamiętaj, że każda gra komputerowa ma swój zestaw zasad i poszczególne dyscypliny esportowe potrafią się od siebie różnić tak bardzo jak zakłady sportowe na futbol i pesapallo!

zakłady bukmacherskie esport w sts

Znaj zasady

Zanim postawisz na coś zakład, upewnij się, że dobrze rozumiesz wydarzenie oferowane przez bukmachera. Pomoże Ci w tym ten artykuł! W dalszej jego części wytłumaczymy podstawowe rodzaje zakładów esportowych, co na pewno da Ci spory wybór. Jeśli jednak chciałbyś obstawiać bardziej zaawansowane, nietypowe rynki, to weź pod uwagę, że warto najpierw przeczytać ich regulamin.

Rozumem, nie sercem

Niektórym esport, obstawianie i zakłady kojarzą się z bardzo mocnymi emocjami – i w pewnym sensie jest to słuszne skojarzenie. Wiadomo, że jeżeli na szali leżą pieniądze, to kibicowanie jeszcze mocniej podnosi adrenalinę. Rozstrzyga się nie tylko wynik meczu, ale również los Twojego kuponu. Pamiętaj jednak, żeby emocjonować się z dala od przycisku “Postaw zakład”.

Stawianie kuponów w stanie ekscytacji, frustracji czy irytacji to prosta droga do nieprzemyślanych decyzji – a te często kończą się przegraną! Jeżeli więc jesteś na siebie wściekły po nieudanym kuponie, to lepiej poczekaj z dalszą grą, aż poczujesz się lepiej i będziesz w stanie obstawiać spokojne zakłady bukmacherskie. Esport może cieszyć także bez kuponu w telefonie – czasem przydaje się przerwa.

Rozumem, nie… za tłumem

W internecie często pojawiają się na różne dyscypliny typy, esport nie jest tu wyjątkiem, choć wciąż jest nieco mniej popularny niż sporty takie jak futbol czy tenis. Tutaj obowiązuje jednak taka sama zasada jak tam: obstawiasz za własną kasę! Ostatecznie to Ty jesteś odpowiedzialny za swój kupon, więc zastanów się, zanim postawisz – tak, żebyś nie miał sobie potem za złe, że bezmyślnie obstawiłeś niemądre przewidywania pseudo typerów. 

Rozumem – bez pułapek

Istnieje sporo pułapek myślowych, w które łapią się osoby obstawiające na esport zakłady bukmacherskie. Raz przegrałem, to teraz wygram! Albo: do trzech razy sztuka! Poszczególne zdarzenia są od siebie niezależne i wygranie jednego zakładu nie zmienia szans na to, że wygrasz lub przegrasz następny. “Dobra passa” to iluzja – oczywiście możesz się nią chwalić, ale nie używaj jej jako argumentu na rzecz kolejnych zakładów.

Obstawianie meczy esport i rodzaje zakładów

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, esport pod wieloma względami przypomina inne dyscypliny sportowe. Jeśli grałeś już kupony na piłkę nożną czy tenisa, to prawdopodobnie zobaczysz sporo znajomej terminologii. Sporty elektroniczne mają też jednak swoje własne zakłady, które raczej nie występują w innych dyscyplinach, więc na pewno dowiesz się również czegoś nowego!

Zakłady przedmeczowe a zakłady na żywo

Kiedy myślisz, by obstawiać na esport zakłady bukmacherskie, najpierw przychodzą Ci pewnie do głowy zakłady przedmeczowe. Chodzi tutaj o typowe rynki obstawiane jeszcze przed rozpoczęciem danego spotkania. Wchodzisz na stronę buka, oglądasz kursy i zaczynasz się zastanawiać: kto wygra? Robisz sobie kawkę, przeglądasz typy, konsultujesz temat z kolegą… pełen relaks… i w końcu stawiasz zakład. To jest życie.

Zakłady na żywo to rozrywka z drugiego końca spektrum – nie ma mowy o odpoczynku! Obstawianie live odbywa się już w trakcie spotkań, co oznacza, że sytuacja może zmieniać się z sekundy na sekundę – a wraz z nią także oferowane kursy. Tutaj trzeba myśleć i podejmować decyzje dużo szybciej, co dla początkujących potrafi stanowić spore wyzwanie. Z drugiej strony doświadczony typer może dostrzec dostępny tylko przez chwilę, bardzo apetyczny kurs na jakieś wydarzenie i zgarnąć dzięki temu większą wygraną, niż gdyby obstawił to samo przed meczem.

Zakłady dwudrogowe

2-drogowo to nic innego jak typowanie zwycięzcy spotkania. Z pewnością żeby wybrać dobrze, musisz mieć jakąś wiedzę na temat uczestników spotkania. W sieci znajdziesz dziś sporo stron poświęconych wyłącznie zjawisku eSportu i czołowym graczom, tak że warto rzucić okiem. Oczywiście sama wysokość kursów bukmacherskich podpowie Ci, kto jest faworytem spotkania. Im niższe kursy na zwycięzcę, tym szanse jego wygranej są większe.

zakłady na esport w sts

Spread

Czym są zakłady typu spread? Spróbujemy wyjaśnić to najlepiej, jak potrafimy. Załóżmy, że mamy dwa zespoły: Drużynę A i Drużynę B, i to Drużyna A jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Żeby dodać takiej grze trochę kolorów i chociaż trochę nieprzewidywalności, bukmacherzy wpadli na pomysł, aby w takiej sytuacji odjąć faworytowi – drużynie A – np. 2.0 punktów, a taką samą ilość dodać do wyniku drużyny, która ma zdecydowanie mniejsze szanse na wygraną – drużynie B. W ten sposób typowanie zwycięzcy nie jest już takie oczywiste i gra zyskuje nowy wymiar. Zakład typu spread niejako wyrównuje szanse obu drużyn, przez co rozgrywka staje się bardziej emocjonująca.

Handicap i handicap azjatycki

Handicapy to mechanizm, który sprawia, że ciekawe robią się pozornie bezsensowne zakłady bukmacherskie. Esport zna sytuacje, w których mierzą się ze sobą mocarze i zwykłe płotki. Wtedy można się spodziewać, że kurs na faworyta wyniesie na przykład 1.08 czy inną zupełnie nieopłacalną wartość. Na ratunek przychodzi jednak handicap. Pozwala on obstawić na przykład, że faworyt wygra z płotką, mimo że fikcyjnie odejmiemy mu jedną mapę. Kurs rośnie, że aż miło! Handicap azjatycki to odmiana, w której obstawiasz jednocześnie na dwa wyniki. Na przykład przy handicapie azjatyckim -2, jeżeli faworyt wygra różnicą tylko jednej rundy, to zostanie Ci zwrócona Twoja stawka.

Zakłady over / under, parzyste / nieparzyste

Tutaj obstawia się na zdarzenia, których w trakcie meczu może pojawić się różna liczba – na przykład na mapy w League of Legends można postawić, czy będzie ich w spotkaniu więcej, czy mniej niż 4.5. Jeśli postawisz na więcej i map będzie 5, wygrasz zakład, jeśli natomiast mniej – kupon pójdzie do śmieci. Czasami pojawiają się też zakłady na parzystość lub nieparzystość danej wartości – na przykład sumy map.

Zakłady ako vs zakłady systemowe

Zakłady AKO, czyli wielokrotne, to takie kupony, na których jest więcej niż jedno wydarzenie. Aby taki zakład wygrać, muszą się spełnić wszystkie wydarzenia. Kursy AKO są zwykle bardzo wysokie, ale ryzyko również jest ogromne. Zakłady systemowe to odmiana AKO, w której nie wszystkie wydarzenia muszą się spełnić. Można na przykład zaznaczyć, że musi się sprawdzić siedem na osiem wydarzeń. Ryzyko jest trochę mniejsze i kurs też – co kto lubi.

Rynki w LoL i CS:GO

Każda z gier komputerowych ma również własne rynki związane ze specyfiką danej gry. Niezwykle popularna League of Legends, w skrócie LoL, to gra typu multiplayer online battle arena (MOBA), łącząca w sobie elementy RTS i RPG. W skrócie wygląda to tak, że dwie drużyny walczą ze sobą na różnych arenach i w wielu trybach. Rynki w tej grze odzwierciedlają to, co dzieje się na ekranach komputerów. Przy League of Legends zakłady brzmią dosyć, delikatnie mówiąc, krwawo.

 • suma zabójstw/ handicap zabójstw
 • pierwsza krew
 • pierwsza wieża
 • pierwszy smok
 • pierwszy baron
 • kto pierwszy 10 zabójstw
 • najwięcej zabójstw

A jak wygląda np. obstawianie meczy CS GO, czyli Counter Strike: Global Offensive? Jest to gra typu first-person shooter, czyli potocznie mówiąc “strzelanka”. Jeżeli chcesz pobawić się w obstawianie rozgrywek między graczami w CS GO, masz do wyboru następujące rynki:

 • Suma rund
 • Runda pistoletowa – zwycięzca
 • 1 runda – podłożona bomba
 • 1 drużyna – wygra obie rundy pistoletowe
 • 2 drużyna – wygra obie rundy pistoletowe

Pierwsza krew

Kto pierwszy zdobędzie fraga? Kto pierwszy zabije championa przeciwnika? Na esport zakłady tego typu są często dostępne, choć zależy to oczywiście od dyscypliny.

Kto pierwszy…

No właśnie – kto pierwszy? Tutaj również wszystko zależy od gry. Na przykład w League of Legends: kto zniszczy pierwszy inhibitor? Kto zabije pierwszego smoka? Kto zabije pierwszego barona? Tyle pytań – obyś miał na nie dobre odpowiedzi!

Czy warto korzystać z opcji cash out?

Z matematycznego punktu widzenia – nie, ponieważ bukmacherzy oferują tak niskie stawki przedwczesnej wypłaty, że nie uzasadnia to na dłuższą metę poniesionego ryzyka. Jeśli jednak zmienisz zdanie i jesteś niemal pewien, że warto cofnąć postawiony kupon, to raz na czas nie zaszkodzi zrobić cash out.

Najgorsze obstawianie meczy esport – tych zakładów unikaj!

Trudno tak po prostu opisać najgorsze zakłady bukmacherskie, esport składa się bowiem z wielu bardzo różnorodnych gier. Niektóre rodzaje kuponów mają jednak spore szanse niepowodzenia niezależnie od tego, czy obstawiasz CS-a, czy LoL-a.

zakłady sts esport

Dłuuugie taśmy

Wielu graczy kusi, by stawiać na esport zakłady AKO składające się z dziesiątek zdarzeń. Przypinając do kuponu dwadzieścia selekcji można łatwo dopracować się kursu jak z bajki. Ale czy to ma sens? No właśnie… Raczej nie. Kurs jest mega wysoki dlatego, że szanse na sukces są mega niskie.

Zakłady na ulubioną drużynę

Kiedy decydują się losy meczu Twojej ulubionej ekipy Counter Strike czy drużyny reprezentowanej najlepszego polskiego gracza League of Legends, emocje sięgają zenitu. I te właśnie emocje mogą czasami przesłonić Ci obiektywne spojrzenie na rzeczywistość. Dlatego sugerujemy raczej odpuścić sobie obstawianie na drużyny, z którymi czujesz się związany emocjonalnie – albo przynajmniej nie przesadzać ze stawkami!

Zakłady na przeważającego faworyta

Polskie prawo ma to do siebie, że przy stawianiu zakładu automatycznie płacisz podatek 12% od swojej stawki. Jeśli więc postawisz 100 zł, w praktyce grało będzie tylko 88 zł – ponad dyszka radośnie pofrunie na konto fiskusa. Zróbmy więc parę szybkich obliczeń. Ile wygrasz ze swojej stówki po postawieniu zakładu po kursie 1.20, czyli typowego kursu na mocnego faworyta? 105 zł i 60 gr. Pewnie spodziewałeś się 120 zł, no ale właśnie, ten podatek… 

Czy warto ryzykować stówką dla tak marnych zarobków, biorąc pod uwagę, że faworytowi czasem może się powinąć noga? Niekoniecznie. A gdybyś postawił po kursie 1.10? Dostałbyś z powrotem 96 zł i 80 gr, czyli mimo wygranej jeszcze byś stracił! Zakłady na faworytów można oczywiście łączyć w AKO – pamiętaj tylko, że z każdą selekcją rośnie ryzyko.

Na ile wiarygodne są typy esport?

Typy esport potrafią być bardzo kuszące. Analizy typerów to użyteczne źródło informacji, ale radzimy pamiętać, że nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Nie istnieje coś takiego jak “pewniaczek” i zawsze trzeba się liczyć z szansą na porażkę. Słowo typera nie powinno funkcjonować jako podkładka, która przekona Cię, żeby postawić zakład, co do którego sam masz wątpliwości. Ostatecznie stawką jest przecież Twoja kasa! Dlatego szanuj ją i nie wierz ślepo w pomysły typerów.

Czy połączenie zakładów bukmacherskich i esportu jest bezpieczne?

Czy to bezpieczne stawiać na esport zakłady bukmacherskie? Tak – jeżeli będziesz grał u legalnego bukmachera, to Twoje dane będą bezpieczne, a zakłady zostaną rozliczone uczciwie. Pamiętaj jednak, że żaden kupon nie jest pewny, a hazard może grozić uzależnieniem. Umiar, umiar i jeszcze raz umiar.