Bonusy bukmacherskie bez żadnych tajemnic!

Jak obrócić bonus u bukmachera?

Bonusy bukmacherskie na start a także promocje tymczasowe mają za zadanie przyciągnąć graczy do konkretnego operatora. Dlatego też bukmacherzy robią co mogą, aby ich oferta wyróżniała się na tle konkurencji. Jedni operatorzy proponują wyższe kwoty na trudniejszych warunkach, a inni niższe na nieco łatwiejszych zasadach. Nie jest to jednak regułą, ale warto wiedzieć jak obrócić bonus u bukmachera tak, aby, co tu dużo mówić, kasa nie przepadła.

Jak obrócić bonus u bukmachera online? Poradnik

Choć na rynku bukmacherskim zaczynają pojawiać się – i to miłe – bonusy bez wymaganego obrotu, to póki co, większość promocji objęta jest wspomnianym wymogiem. Dlatego też chcąc sięgnąć po dany bonus, nie patrz wyłącznie na kwotę bonusu, ale dokładnie przeanalizuj wymagany obrót bonusem.

Wielokrotnie już zdarzało się, że bukmacherzy obiecywali przysłowiowe gruszki na wierzbie. Imponujące bonusy, a tak naprawdę, w regulaminie zapisane były takie warunki bonusu, że nawet w pocie czoła nikt nie był im w stanie sprostać.

Zatrzymajmy się jednak przy obrocie. W naszym darmowym poradniku sprawdzisz, jak obrócić bonus u bukmachera. Informujemy na które punkty regulaminu bonusu powinieneś być wyczulony oraz prezentujemy kilka porad, dzięki którym Twój bonus bukmacherski nie przepadnie.

Wybierz swój bonus bukmacherski!

Przyjrzyj się bliżej bonusom na start u legalnych bukmacherów. Prezentujemy je na poniższej liście. Pamiętaj też, że bonusy powitalne nie są jedynymi promocjami, oferowanymi przez bukmacherów. Znajdziesz u nich też całą garść innych promocji. Jak już wspomnieliśmy, weź pod uwagę nie tylko kwoty bonusów, ale porównaj także warunki obrotu.

STS
Bonus na zakłady
760 zł
Fortuna
Bonus na zakłady
335 zł
Betclic
Bonus na zakłady
50 zł
Superbet
Bonus na zakłady
3755 zł
PZBuk
Bonus na zakłady
250 zł
Totolotek
Bonus na zakłady
forBET
Bonus na zakłady
3280 zł + bez podatku
BetFan
Bonus na zakłady
400 zł
Betcris
Bonus na zakłady
1400 zł
eToto
Bonus na zakłady
877 zł
Totalbet
Bonus na zakłady
333 zł
LV BET
Bonus na zakłady
2060 zł + 14%
Fuksiarz
Bonus na zakłady
260 zł

Co to jest obrót bonusu i dlaczego jest ważny?

Czym właściwie jest obrót bonusu? Otóż za prosto byłoby dostać kasę i czmychnąć bokiem, prawda? Dlatego też bukmacher przekazując na Twoje ręce środki bonusowe wymaga, abyś dokonał nimi określonego obrotu. Musisz więc obrócić kasą wymaganą ilość razy na uprzednio ustanowionych warunkach. Dlaczego jest to takie ważne? Ano dlatego, że jeśli nie spełnisz warunków obrotu, to cała kasa pójdzie z dymem, a mówiąc wprost – przepadnie.

Obrót bonusem czy bonusem + depozytem?

Zwróć uwagę na zasady bonusu! Choć zdecydowanie częściej trafiają się bonusy bukmacherskie, w których musisz obrócić tylko kwotę bonusu, to zdarza się także, że bukmacherzy wymagają obrotu sumą bonusu i depozytu.

Najłatwiej wytłumaczyć to na prostym przykładzie. Zdecydowałeś się na bonus na start 100% do 1000 zł. Wpłacasz 1000 zł, więc drugie tyle bukmacher dorzuca w środkach bonusowych. W przypadku wymogu obrotu samym bonusem, musisz obrócić 1000 zł. Jeśli jednak bukmacher zechce, abyś obracał sumę bonusu i depozytu, do obrócenia jest 2000 zł. Chyba nie trzeba tłumaczyć, który wariant jest dla Ciebie korzystniejszy?

Wymagany obrót bonusu i czas na jego wyrobienie

Warto wiedzieć, jak obrócić bonus u bukmachera. Nawet najmniejszy błąd może skazać Cię na stratę naprawdę niezłej sumki. Dlatego też zwróć uwagę na wymagany obrót bonusu.

Pokazuje on ile razy musisz obrócić swoim bonusem (lub bonusem + depozytem), aby środki nie przepadły. W regulaminie promocji znajdziesz też czas na wyrobienie tego obrotu. Bywa tak, że bukmacherzy dają Ci kilka dni, miesiąc, czy nawet i trzy miesiące. Sporadycznie, bo sporadycznie, ale zdarza się też, że bukmacher nie narzuca czasu na wykonanie obrotu, a jedynie sam wymóg obrotu. To się ceni!

Szczegółowe warunki obrotu

Co z tego, że będziesz wiedział ile razy obrócić bonusem i w jakim czasie, a nie poznasz szczegółowych warunków. Rzadko zdarza się, że bukmacherzy akceptują obrót na wszystkich dostępnych rodzajach zakładów bukmacherskich. Najczęściej z obrotu wykluczone są sporty wirtualne (chyba, że jest to bonus właśnie na virtualki). Nie jest to jednak regułą, której warto się sztywno trzymać. Zawsze sprawdź na jakich zakładach możesz wyrabiać obrót.

warunki obrotu bonusem
Zakłady zaliczane do obrotu bonusem powitalnym w STS (screen z października 2020)

Oprócz zakładów akceptowanych do obrotu (np. zakłady przedmeczowe i na żywo na sport i esport), musisz mieć na uwadze także wymogi co do samego kuponu. Najczęściej bukmacherzy określają, czy możesz wyrabiać obrót na kuponach SOLO czy AKO (jeśli tak, to jaka jest minimalna liczba zdarzeń). Bardzo często spotkasz także wymogi co do kursu – czy to każdego zdarzenia na kuponie czy kursu łącznego.

Jeśli postawisz zakład spoza dopuszczalnych rodzajów, o zbyt małej liczbie zdarzeń czy za małym kursie, to bukmacher nie zaliczy go do obrotu. Owszem, możesz wygrać, ale Twój obrót bonusem będzie stał.

Przegrany zakład a obrót bonusem

przegrany zakład a obrót bonusem
Przegrany zakład u bukmachera Betclic

Czy przegrane zakłady zaliczają się do obrotu bonusem? Oczywiście, że tak! Do sumy obrotu wliczają się stawki postawionych zakładów, a nie kwoty z wygranych.

Jak obrócić bonus u bukmachera i nie zbankrutować?

Przede wszystkim uważnie czytając warunki bonusu i zachowując chłodną głowę. Właśnie druga kwestia jest największym problemem, zwłaszcza początkujących graczy. Napaleni na łatwą kasę, szybko wpadają w wir stawiania zakładów i zostają z… zerem.

  • Zaplanuj obrót – jeżeli zobaczysz, że bukmacher wymaga 4x obrotu w ciągu 30 dni, to nielogiczne jest próbować za wszelką cenę wyrobić obrót w ciągu dwóch czy trzech dni. Oczywiście, nie ma też co zwlekać z wyrobieniem obrotu do ostatniego dnia, ale warto rozplanować sobie wszystko na kartce czy w głowie.
  • Nie graj bo musisz – wiąże się to poniekąd z pierwszym punktem. Jeżeli w ofercie bukmachera nie ma wydarzenia, które by Cię zainteresowało lub nie masz przeczucia, co do jego wyniku – to po prostu nie stawiaj. Zwłaszcza, kiedy masz jeszcze sporo czasu na wyrobienie obrotu.
  • Nie wrzucaj na kupon zbyt wielu zdarzeń – oczywiście zdarza się, że bukmacherzy wymagają do obrotu kuponów AKO z określoną ilością zdarzeń. Wówczas musisz takowe wysyłać, ale jeśli nie, to po co zmniejszać swoje szanse na wygrane i puszczać taśmy z 5, 6 czy nawet kilkunastoma zdarzeniami? Odradzamy, zwłaszcza początkującym graczom. Skup się na prostych zakładach!

Czy darmowy bonus bukmacherski ma obrót bonusu?

darmowy bonus czy ma obrót
Przykładowy darmowy zakład u bukmachera STS

Darmowy bonus bukmacherski jest najbardziej poszukiwaną promocją na polskim rynku zakładów wzajemnych. Bonus za rejestrację czy potwierdzenie tożsamości – generalnie kasa bez depozytu. Czy też posiada warunki obrotu? Najczęściej tak. Choć kwota bonusu bez depozytu zazwyczaj jest symboliczna. Co za tym idzie, bukmacherzy nie stawiają dla niego skomplikowanych warunków, jak to ma niekiedy miejsce w przypadku 100% bonusu od depozytu – zwłaszcza, jeśli kwoty liczone są w tysiącach złotych.

Czy bukmacher ma prawo wymagać obrotu bonusem?

Oprócz typowych zapytań, ile razy trzeba obrócić bonus w STS czy w Betclic, pojawiają się też pytania, czy bukmacher ma w ogóle prawo wymagać obrotu bonusem? Co tu dużo ukrywać, oczywiście, że tak.

Wyobraź sobie sytuację, w której bukmacherzy rozdają na lewo i prawo bonusy bez wymogu obrotu. Możesz przespacerować się po wszystkich witrynach, pozbierać kasę, szybko ją wypłacić i praktycznie bez żadnej gry wzbogacić się o niezłą sumkę. Takie sytuacje eliminuje wymagany obrót bonusem. Bukmacherzy promocjami chcą zachęcić Cię do gry i choć na chwilę zatrzymać na swojej stronie.