Sprawdź legalnych bukmacherów i ich oferty!

Bukmacherzy w Polsce - Lista 2022

Zawiera treści reklamowe | 18+ | Obowiązuje regulamin

Kim są legalni bukmacherzy w Polsce? U kogo można grać legalnie i bez obaw, a których operatorów lepiej się wystrzegać, bo nie posiadają odpowiedniej licencji? Sprawdź aktualną listę legalnych buków i wybierz któregoś dla siebie!

Legalni bukmacherzy online w Polsce – aktualna lista

Legalni bukmacherzy online w Polsce to obecnie 22 operatorów: eToto, Fortuna, STS, Traf, Totolotek, LV BET, Superbet, TOTALbet, forBET, BestBet, PZBuk, Betclic, BetFan, eWinner, BetX, Noblebet i Okbet (pod jedną licencją), Betcris, Fuksiarz, Bet4Fun, Betters, Betway i Elitebet. Nie wszyscy ci bukmacherzy już działają – niektórzy dopiero przygotowują swoje serwisy na przyjęcie pierwszych graczy. Poniżej znajdziesz natomiast listę legalnych bukmacherów działających już w Polsce i ich oferty powitalne!

 1. STS

  Bonus powitalny 1200 zł + 234 zł zakład bez ryzyka + 30 zł freebet
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  freebet 30 zł: x3 w ciągu 120 dni cashback 234 zł: x1 100 % do 1200 zł: x3 w ciągu 120 dni cashback 20 zł (Betgames): x3 cashback 20 zł (wirtualne): x3 Pełen reg
 2. Fortuna

  20 zł za darmo + bez ryzyka do 600 zł + Bonus 100% od wkładu do 2100 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  cashback 600 zł: x1 100% do 2100 zł: x4 po kursie 1.80 20 zł free (FKP): brak obrotu! Pełen reg
 3. BetFan

  Bez ryzyka do 600 zł + bonus 100% do 1000 zł
  Obowiązuje regulamin i warunki dla każdej 18+ | oferty Pełen reg
 4. eWinner

  Cashback do 110 zł i bonus 50% do 500 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  cashback 110 zł: brak obrotu! bonus 50% do 500 zł: 1x depozyt po kursie 1.50 + 6x bonus po kursie 2.50 Pełen reg
 5. PZBuk

  cashback 1000 zł + freebet 50 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  cashback 1000 zł: bez obrotu! freebet 50 zł: bez obrotu! Pełen reg
 6. Superbet

  Bonusy 1500 zł + freebety 54 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  freebet 34 zł: x1 bonus 20 zł: x2 bonusy 100% i cashback: x2 bonus mobile: x1 Pełen reg
 7. Fuksiarz

  cashback 500 zł + 3 miesiące Przeglądu Sportowego za darmo!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Brak obrotu! Pełen reg
 8. eToto

  Bonus 200% do 200 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Odbierz specjalny bonus depozytowy 200% do 200 zł za rejestrację partnerskim linkiem w eToto! Pełen reg
 9. Totalbet

  Bonus 100% do 5000 zl + freebety 40 zł!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Bonus 100%: elastyczny obrót! Freebety: bez obrotu! Pełen reg
 10. Betclic

  Cashback aż do 550 zł za kod promocyjny!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Genialnie prosty bonus: zakładasz konto z kodem, wpłacasz depozyt i stawiasz zakład. Przegrasz? Dostajesz zwrot do 550 zł. Wygrasz? Bierzesz kasę! Pełen reg
 11. LV BET

  20 zł freebet + 100% do 1500 zł + 1500 zł + 14%
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  freebet 20 zł: wygrana x2 po kursie 2.00 bonus 100%: depozyt + bonus x4 po kursie 1.75 bonus 50%: depozyt + bonus x3 po kursie 1.75 cashback 333 zł: zwrot x1 na kursie 1.75 14 dni +14%: brak obrotu! Pełen reg
 12. forBET

  bez podatku + bonus 100% do 2080 zł + cashback 200 zł + 200 zł MaxiZysk!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  100% do 2000 zł: x2 kupon ako po kursie min. 2.50 Cashback 200 zł: x4 kupon ako po kursie 2.00 MaxiZysk do 200 zł: brak obrotu! Pełen reg
 13. Totolotek

  Bonus 100% do 500 zł + 25 zł free + do 49 zł mobile
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  bez depozytu 25 zł: x2 100% do 500 zł: depozyt + bonus x3 100% do 49 zł mobile: depozyt + bonus x3 Pełen reg

Skąd wiadomo, czy bukmacherzy internetowi są legalni?

Okej, zobaczyłeś już naszą czarodziejską listę i zapewniamy Cię, że jest ona prawdziwa i aktualna. Ale skąd wiemy, który buk to legalny bukmacher internetowy bądź stacjonarny? W naszym kraju funkcjonuje specjalna witryna prowadzona przez Ministerstwo Finansów, więc tak naprawdę możesz sprawdzić sobie wszystko sam. 

Przygotowaliśmy dla Ciebie wizualnie atrakcyjną listę na naszej stronie, żebyś mógł na pierwszy rzut oka przejrzeć najważniejsze informacje, ale jeżeli tylko chcesz, możesz przejść na oficjalną rządową listę legalnych buków i na własną rękę potwierdzić prawdziwość naszych danych! “Legalni bukmacherzy gov” to hasło, dzięki któremu łatwo trafisz na stronę rządową przy pomocy wyszukiwarki. 

Ustawa hazardowa

A czemu w ogóle powstało w sensie prawnym takie zjawisko jak legalni bukmacherzy w Polsce? Co starsi fani tematu pamiętają pewnie, że kiedyś polscy gracze mogli grać gdzie tylko chcieli. Od buków wymagano co prawda licencji, ale i tak nie pilnowano zbyt mocno tego, by przebywające w Polsce osoby nie mogły obstawiać u zagranicznych operatorów. Odpowiedzią jest ustawa hazardowa 2017. W naszym kraju wprowadzono specjalny zestaw praw, który miał na celu uporządkowanie rynku bukmacherskiego.

Cała ta zabawa w licencje irytuje pewnie niektórych graczy, ale ma również sporo plusów. Dzięki temu, że możesz sprawdzić, kim są legalni bukmacherzy w Polsce, masz też pewność, że jeżeli wybierzesz jednego z nich, Twoje pieniądze będą bezpieczne, a gra będzie się odbywać zgodnie z ustalonymi zasadami. Oczywiście możesz przegrać kasę, jeżeli postawisz na niewłaściwe wyniki, ale przynajmniej wiesz, że bukmacher nie zwinie się z Twoimi ciężko zarobionymi złotówkami na Seszele. Ustawa hazardowa 2017 pomogła także utrudnić pranie brudnych pieniędzy.

Kim są legalni bukmacherzy online w Polsce?

Czasami wydaje się, że legalny bukmacher w Polsce to ulubiony biznes rodzimych milionerów. Kolejne serwisy rosną jak grzyby po deszczu i naprawdę nie sposób się nudzić. Coraz to nowsze marki wymyślają dla siebie ciekawe tożsamości, które mają przyciągnąć rozpieszczonych różnorodnością użytkowników. Na przykład PZBuk lansuje się na polskiego bukmachera i odwołuje się do estetyki PRL-u, natomiast Noblebet stara się przekonać klientów, że jest luksusowym serwisem z kategorii premium.

Legalni bukmacherzy internetowi to także także sporo obcego kapitału. Na przykład Totolotek został wykupiony przez niemiecką spółkę Merkur Sportwetten GmbH, a na pierwszy rzut oka polski niczym miska bigosu PZBuk należy do zarejestrowanej na Malcie firmy Co-Gaming Limited. Oczywiście i tak jest to jednak legalny bukmacher.

Polska bukmacherka to nie jest jednak tylko plac zabaw dla nowicjuszy. Mamy także w kraju sporo uznanych marek o wieloletnich tradycjach, między innymi STS, Fortunę oraz Totolotka. Ci legalni bukmacherzy nie muszą już tak szaleńczo zabiegać o użytkowników, ponieważ zaskarbiły sobie ich zaufanie na przestrzeni lat, ale i tak wciąż starają się oferować coraz to nowsze bonusy i promocje.

STS

STS to najpopularniejszy legalny bukmacher w Polsce. Działa zarówno przez internet, jak i w punktach stacjonarnych. Są one gęsto rozsiane po całym kraju i zostały niedawno poddane modernizacji po zmianie brandingu przez bukmachera. W zasadzie wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce mają respekt przez STS, bo to firma z największą rzeszą wiernych klientów.

Fortuna

Prawdziwy bukmacher z tradycjami! Fortuna działa w internecie, ale utrzymuje również gęstą sieć lokacji fizycznych, w których można obstawiać jej szeroką ofertę zakładów. Marka dba o swoich klientów i regularnie wprowadza zmiany na lepsze zarówno do oferty promocyjnej, jak i do przyznawanych na start bonusów powitalnych.

Betclic

Legalny bukmacher internetowy Betclic wrócił do Polski po krótkiej przerwie i bardzo nas ten stan rzeczy cieszy. Ta nowoczesna marka oferuje szeroki wybór zakładów do obstawiania, a do tego pozwala wybrać spomiędzy dwóch możliwych bonusów powitalnych. Widać po tym bukmacherze elastyczne podejście, które może spodobać się w szczególności młodym użytkownikom.

PZBuk

Już wspomnieliśmy na temat PZBuk: ten serwis przyciąga swoją nietypową estetyką utrzymaną w konwencji PRL. Ma dosyć szeroką ofertę zakładów, a do tego udostępnia unikalną formułę obstawiania Kardio dla klientów korzystających z apki mobilnej. Wielu osobom podoba się także Sklep Gracza, czyli miejsce, gdzie można wymienić na bonusy punkty uzbierane w programie lojalnościowym buka.

eToto

Ten bukmacher nie działa może jeszcze tak długo jak STS i Fortuna, ale na tle nowicjuszy można go już spokojnie nazwać sprawdzonym i zaufanym. Oferuje zróżnicowane zakłady, a jego kanał ETOTO TV to jeden z najbardziej rozwiniętych kanałów YouTube powiązanych z bukmacherami. eToto wyróżnia się na tle konkurencji dzięki rozbudowanemu programowi lojalnościowemu pod nazwą Etotomania.

eWinner

Jedna z najnowszych marek, które tak dobrze sobie radzą i dynamicznie się rozwijają. Legalny bukmacher internetowy eWinner pojawił się w Polsce bardzo niedawno, ale szybko opracował opłacalny bonus powitalny, a do tego różnorodną ofertę promocji i wygodną w użyciu aplikację mobilną. Warto mieć oko na tego buka, bo wydaje się mieć bardzo wysoki potencjał. Szczególnie ciekawa wydaje się możliwość proponowania pomysłów na zakłady.

Superbet

Nowa marka prosto z Rumunii szturmem wdarła się na polski rynek. Oferuje ona zarówno zakłady online, jak i obstawianie w punktach stacjonarnych, oczywiście ma także bonus powitalny. Jednym z najbardziej atrakcyjnych elementów oferty bukmachera jest szeroki i różnorodny zakres promocji i specjalnych akcji, które pozwalają więcej zarobić na grze. Tacy legalni bukmacherzy w Polsce są zawsze mile widziani!

BetFan

BetFan bardzo szybko wyrósł na polskim rynku ze spodenek uczniaka. Oferta powitalna od zawsze robiła wrażenie, ale przecież nie bonusen na start stoi bukmacher. Oferta zakładów sportowych, niesportowych oraz innych dodatkowych atrakcji i funkcji rozrosła się w błyskawicznym tempie i stanowi solidna konkurencję dla starych wyjadaczy.

Totolotek

Totolotek to jeden ze starszych i bardziej szanowanych polskich bukmacherów obok STS i Fortuny. Niedawno zmienił właściciela i został wykupiony przez niemiecką spółkę, więc spodziewamy się regularnych zmian i ulepszeń w ofercie serwisu. Totolotek oferuje zarówno zakłady online, jak i stacjonarne.

forBET

forBET to solidny gracz ze środka stawki. Nie ma może tylu lat doświadczenia co STS albo Fortuna, ale zdobył ugruntowaną pozycję na rynku zarówno online, jak i stacjonarnym. Oferuje szeroki wybór różnego rodzaju zakładów, w tym sporo wirtuali oraz jedyne oprócz STS zakłady na gry karciane. Wprowadził też własny mechanizm bonusowy MaxiZysk.

LV BET

LV BET stoi na podobnym poziomie co forBET, ale wyróżnia się interesującym mechanizmem bonusowym: można od niego czasem dostać mnożniki kursów. LV BET angażuje się w temat esportu i jako pierwszy w Polsce umożliwia oglądanie streamów zawodów, niekiedy nawet z polskim komentarzem. Przyjmuje zakłady zarówno online, jak i w punktach.

BetX

Legalny bukmacher internetowy BetX dopiero wystartował i stara się wkupić w łaski potencjalnych użytkowników przy pomocy ogromnego bonusu powitalnego. Bukmacher ma już w ofercie zakłady przedmeczowe, live oraz wirtualne. Wciąż brakuje ważnych funkcji jak aplikacja mobilna czy czat na żywo z konsultantem, ale buk wydaje się mieć potencjał na przyszłość. Póki co działa tylko online.

Milenium

Niestety nie pobawisz się obecnie u bukmachera Milenium, ponieważ zdecydował się on na zawieszenie działalności – nie wiemy jeszcze, czy czasowo, czy na stałe. Wciąż jest on jednak na rządowej liście “Legalni bukmacherzy w Polsce”. Czego możesz się spodziewać po tej marce, jeżeli powróci? Dość szerokiej oferty zakładów online oraz stacjonarnych i częstych promocji na zasadzie obstawiania bez podatku.

Mr Bet

Mr Bet to kolejny legalny bukmacher. Polska nie może się jednak cieszyć jeszcze zakładami, ponieważ firma uzyskała licencję, ale póki co nie rozpoczęła oficjalnie działalności. Gracze nie mogą jeszcze odwiedzić serwisu Mr Bet, nie za bardzo mamy też informacje co do tego, czego konkretnie możesz się spodziewać po ofercie nowego bukmachera.

BestBet

Ten buk nie rozpoczął jeszcze działalności, ale stojąca za nim firmę uzyskała już licencję na udzielanie zakładów wzajemnych przez internet, więc tak: BestBet to legalny bukmacher. Polska bukmacherka powinna się więc niedługo doczekać kolejnego chętnego do konkurencji. Dla graczy to doskonale, bo mocniejsza rywalizacja oznacza jeszcze lepsze bonusy na rynku!

Noblebet

Noblebet stara się przekonać graczy ofertą z kategorii premium. Zarówno estetyka, jak i styl wypowiedzi na tej stronie rzeczywiście przywodzą na myśl dużo więcej luksusu niż oferta konkurencji. Jeśli chcesz poczuć się specjalnie, wypróbuj właśnie tego buka online.

OKbet

OKbet to kolejna marka, która uzyskała już licencję, ale wciąż nie pozwala na obstawianie zakładów. Jest to już więc legalny bukmacher internetowy, ale mimo tego musimy czekać, i to długo. Pozwolenie Ministerstwa Finansów datuje na początek roku 2019, ale wciąż niewiele wiadomo o przyszłej ofercie OKbet. A pozostali legalni bukmacherzy chcieliby już wiedzieć, z czym przyjdzie im się zmierzyć!

Totalbet

Totalbet stara się obecnie lansować głównie tym, że umożliwia grę bez podatku. To bardzo świeży legalny bukmacher. Polska zadrżała, gdy opublikował ogromny bonus powitalny, ale w praktyce nie przyciągnął on póki co wielu użytkowników. Póki co trudno powiedzieć, czy na dłuższą metę marka się sprawdzi, ale wydaje się ona mieć spory potencjał.

Traf

Traf to bukmacher o dosyć ograniczonym zakresie oferty. Zajmuje się jedynie wyścigami konnymi. Nie można u niego odebrać bonusu powitalnego, a co za tym idzie, nie ma także kodu promocyjnego. Inni legalni bukmacherzy w Polsce oferują usługi na dużo wyższym poziomie, Traf to ciekawostka dla fanów jazdy konnej i niewiele więcej.

GO BET

GO BET to kolejny legalny bukmacher. Polska dała mu już pozwolenie Ministerstwa Finansów, ale nie wyruszył z udzielaniem zakładów. Podobnie jak w przypadku pozostałych kandydatów na nowego najlepszego buka w Polsce, czekamy na pierwsze informacje o ofercie. Czyli znajdziesz GO BET na liście “legalni bukmacherzy w Polsce”, ale jeszcze nie można wejść na serwis i postawić kuponu.

Jak widzisz legalni bukmacherzy w Polsce to naprawdę szerokie grono! Czy udało Ci się w ogóle przeczytać te wszystkie opisy? Jeśli tak, to podziwiamy.

Tak jak już wspomnieliśmy: fakt, że w naszym kraju buków jest tak wielu to dla Ciebie jako użytkownika samo dobro. Legalni bukmacherzy w Polsce raz po raz próbują prześcignąć konkurencję i zaoferować lepszy, wyższy, łatwiejszy bonus powitalny albo ciekawszą i bardziej opłacalną promocję dla stałych użytkowników. Wartość prezentów od buka pompuje się jak balonik, a nam… nam pozostaje korzystać! 

Ze względu na tę ciągłą rywalizację między firmami polecamy Ci zarejestrować się na więcej niż jednej stronie – oczywiście spośród tych z licencjami! Posiadanie kilku kont pozwoli Ci wybierać w kursach i zawsze być gotowym na skorzystanie z co bardziej opłacalnej promocji. Bezpośrednio przed ważnym meczem albo pod koniec akcji o limitowanym czasie trwania możesz nie mieć czasu na rejestrację i weryfikację tożsamości u nowego buka. Dobrze więc mieć już tę procedurę z głowy, założyć kilka kont i regularnie śledzić promocje u Twoich ulubionych dostawców.

Czy można grać u nielegalnych bukmacherów?

Pewnie nie spodziewałeś się żadnej innej odpowiedzi: nie, u nielegalnych bukmacherów grać nie wolno! No, załatwione, można się rozejść. Chcesz wiedzieć więcej? Dlaczego legalni bukmacherzy to jedyny słuszny wybór i jak zmieniłby się polski rynek bukmacherski bez ustawy z 2017 roku?

Cóż, bukmacherzy legalni w Polsce trzymają się wyśrubowanych zasad z bardzo konkretnych powodów. Gdyby tego nie robiły, nie miałyby czego szukać w naszym kraju. Firmy, które w organizują zakłady internetowe lub stacjonarne w legalny sposób zostały prześwietlone na wszystkie strony przez specjalne instytucje rządowe. Uwierz, że Ministerstwo Finansów przygląda się potencjalnym bukmacherom bardzo uważnie. Cały proces potrafi zająć długie miesiące, a nawet lata! 

A to wszystko po to, żeby zapewnić graczom bezpieczeństwo. Trzeba się przecież upewnić, że bukmacher ma dostęp do odpowiednich mechanizmów finansowych, żeby w odpowiedni sposób przyjmować, przechowywać i wypłacać pieniądze. Ważne jest również to, czy zakłady są organizowane w uczciwy sposób i czy każdy punkt regulaminu danego buka jest zgodny z przepisami polskiego prawa. Żaden legalny bukmacher nie może sobie zapisać, że zakładając konto, oddajesz mu swoją prawą rękę i prawo do pierworodnego syna!

Rejestr stron zakazanych

W naszym kraju istnieje coś takiego jak “Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą”. Znajdziesz ją tutaj. Jest to oficjalna i pełna lista stron, które zostały przez polskie Ministerstwo Finansów uznane za zakazane. Domeny te są zazwyczaj blokowane i nie mogą zostać otwarte przez osoby przebywające na terenie naszego kraju. 

Jeżeli chciałbyś się kiedyś upewnić, czy dana strona z pewnością została wyłączona z użytku w Polsce, cóż, po prostu zajrzyj do linka, którego podaliśmy powyżej! Pamiętaj, że tylko oficjalny rejestr na stronie Ministerstwa Finansów jest aktualny i zawiera stuprocentowo pewne informacje. Inne strony po prostu pobierają dane właśnie z tej strony źródłowej i mogą zawierać nieaktualną listę.

Co grozi za nielegalny hazard?

Powiedzmy, że nie przekonała Cię opowieść o uczciwych zakładach i bezpieczeństwie wpłaconych środków. Jesteś ryzykantem i kusi Cię, żeby zobaczyć, jak jest po drugiej stronie płotu. Jak to jest grać u nielegalnego bukmachera? Powiem tak: jeżeli bardzo chcesz poczuć rosnącą adrenalinę, to sugerujemy spróbować jakiegoś nowego sportu albo choćby skrytykować ugotowane przez babcię pierogi. Te ekstremalne czynności również dostarczą Ci emocji, ale nie będą się wiązały z potencjalnie naprawdę zabójczymi karami.

Oto konkretne artykuły prawne:

Artykuł 89 ustawy hazardowej z roku 2017:

“art. 89 otrzymuje brzmienie: (…) w ust. 1 pkt 6 – [dopisek: kara] wynosi 100% uzyskanej wygranej niepomniejszonej o kwoty wpłaconych stawek;”

Artykuł 107 kodeksu karnego skarbowego:

“Art. 107 § 2. Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze hazardowej, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych;”

Artykuł 109 kodeksu karnego skarbowego:

“Art. 109. Kto uczestniczy w grze hazardowej, urządzanej lub prowadzonej wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych;”

Jak widzisz, nasz mlekiem i miodem płynący kraj przygotował dla przestępców bukmacherskich całkiem sporo atrakcji. Tłumacząc z prawnego na nasze: po pierwsze, przyłapany na hazardzie internetowym będzie musiał oddać całą kasę, którą wygra, łącznie z postawionymi stawkami. Po drugie, może zostać ukarany grzywną w wysokości do nawet 3 600 000 zł, oczywiście w zależności od tego, ile wynoszą Twoje zarobki. Cóż, jeżeli nie jesteś dyrektorem międzynarodowej firmy, to pewnie aż takiej grzywny by Ci nie wlepili, ale przyznaj, że nawet 100 razy mniejsza kwota robi (negatywne) wrażenie… Więc zapamiętaj: tylko legalni bukmacherzy!

FAQ

Którzy bukmacherzy są w Polsce legalni?

W Polsce można grać u tych bukmacherów, którzy otrzymali licencję Ministerstwa Finansów. Obecnie legalni bukmacherzy w Polsce to następujące firmy:
STS
Fortuna
Betclic
PZbuk
eToto
eWinner
Superbet
Totolotek
LV BET
BetX
forBET
Milenium
Mr Bet
BestBet
BetFan
Noblebet
OKbet
Totalbet
Traf
GO BET
Fuksiarz
Pełną i aktualną listę legalnych bukmacherów znajdziesz zawsze na stronie Ministerstwa Finansów.

Czy można zalogować się do bet-at-home z Polski?

Niestety, ale bet-at-home również nie posiada licencji, czyli logowanie się i podejmowanie próby gry u tego bukmachera jest nielegalne. Ba, jeżeli podejmiesz próbę wejścia na tę stronę, to prawdopodobnie po prostu Ci się to nie uda. Zagraniczny bukmacher jest bowiem na liście domen zakazanych i wejście na jego serwis z Polskiego IP nie jest możliwe.

Czy za grę u nielegalnego bukmachera dostanę karę?

Tak. I do tego może być ona całkiem spora! Po pierwsze, będziesz musiał oddać całą wygraną kasę łącznie z postawionymi kwotami, więc będziesz sporo do tyłu. Po drugie, mogą Ci także wlepić do aż 120 stawek dziennych grzywny, co w praktyce dla bogatych oznacza aż do 3 600 000 zł kary! Dla mniej zamożnych proporcjonalnie mniej, ale taka kara to i tak nic miłego… Nie warto. Przecież są też legalni bukmacherzy w Polsce i mają oni często lepsze oferty niż ci z zagranicy, więc ogranicz się do oferty z naszego kraju!