Szybki przewodnik

Jak obstawiać Mundial?

To jak obstawiać Mundial zależy w dużej mierze od twojego podejścia. Możesz przyjąć postawę analityczną, a także taką na chybił-trafił. Naszym zdaniem zdecydowanie lepszym sposobem jest rozsądna gra meczów MŚ 2022.

Jak obstawiać Mundial, żeby wygrywać?

Zakłady na Mundial generują zainteresowanie wśród bardziej doświadczonych typerów, ale też u początkujących graczy. Można wtedy zaobserwować wzmożone zainteresowanie ofertami bukmacherskimi. Piłkarskie Mistrzostwa Świata to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie sportu. Dlatego nie dziwi, że niektórzy chcą wtedy rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem.

Obstawianie Mistrzostw Świata w Katarze możliwe jest u legalnych bukmacherów. W tym miejscu poznasz podstawowe porady dotyczące tego jak obstawiać Mundial, ale dodatkowo w naszym serwisie oferujemy także typy na Mistrzostwa Świata w Katarze. Co więcej, nasz kompletny przewodnik po zakładach na Mundial 2022 prezentuje m.in. najlepsze oferty u bukmacherów w trakcie rozgrywek.

Jeśli chodzi o typowanie MŚ 2022 to nikt nie da ci gwarancji wygranej. Jasne, że są pewne kroki, które możesz podjąć w celu zwiększenia szans. Początkowo warto chociażby skorzystać z bonusów bukmacherskich. Na Mundial operatorzy zakładów często oferują dodatkowe promocje, dzięki którym można doładować swój portfel przeznaczony na typowanie. Co jeszcze? Na pewno musisz zaznajomić się ze schematem rozgrywek, a także drużynami występującymi w Katarze – to wręcz podstawa.

Na Mundialu 2022 udział wezmą 32 drużyny. To szerokie grono zespołów, dlatego przed każdym spotkaniem warto sprawdzić najważniejsze informacje o każdej reprezentacji. Obstawianie Mistrzostw Świata w Katarze wówczas może stać się prostsze, bo poznasz mocne, jak i słabe strony poszczególnych drużyn. Zakłady na Mundial 2022 po dogłębnej analizie mogą okazać się zdecydowanie bardziej rentowne.

Gdzie obstawiać Mundial 2022 – ranking bukmacherów

STS
Bonus powitalny 1500 zł + 100 zł zakłady bez ryzyka + 60 zł ekstra

1. depozyt 100% do 300 zł: x2 po 1.91; 2. depozyt 50% do 500 zł: x2 po 1.91; 3. depozyt 50% do 700 zł: x2 po 1.91; ZBR 100 zł: x2 po 1.91; Bonus 60 zł: x2 po 1.91

Fortuna
30 zł za darmo + 3x bez ryzyka po 100, 200 i 300zł

cashback x3 po 100, 200 i 300 zł 20 zł freebet (FKP): brak obrotu! 10 zł freebet (FKP): brak obrotu!

BetFan
Bonus 200% do 300 zł

100% do 300 zł: obrót bonusem x1 na AKO, min. 2 zdarzenia, kurs łączny min. 3.00

eWinner
Cashback do 110 zł i bonus 50% do 500 zł

cashback 110 zł: brak obrotu! bonus 50% do 500 zł: 1x depozyt po kursie 1.50 + 6x bonus po kursie 2.50

Betcris
1300 zł + 100 zł freebet!

Bonus 100% do 400 zł x4 po kursie min. 1.80; Freebet 50 zł x1 po kursie min. 1.80; Bonus 50% do 400 zł x4 po kursie min. 1.80; Freebet 50 zł x1 po kursie min. 1.80; Bonus 50% do 500 zł x4 po kursie min. 1.80

PZBuk
cashback 1000 zł + freebet 50 zł

cashback 1000 zł: bez obrotu! freebet 50 zł: bez obrotu!

Superbet
Bonusy 3500 zł + freebety 54 zł

freebet 34 zł: bez obrotu! bonusy 100% i cashback: x2 bonus mobile: bez obrotu!

Fuksiarz
zakład bez ryzyka do 500 zł i bez obrotu + Polsat Box Go Sport za darmo!

Brak obrotu!

eToto
Bonus 200% do 100 zł + freebet 50 zł

Bonus 200% z uwolnieniem x1 po kursie 2.50 (poj. zdarzenie min. 1.30); Minimalny depozyt w celu uzyskania freebeta wynosi 100zł; Freebet bez obrotu

Totalbet
Bonus 100% do 5000 zl + freebety 35 zł + cashback do 200 zł

Bonus 100%: elastyczny obrót! Freebety i cashback: bez obrotu!

Betclic
Cashback na start aż do 200 zł!

Genialnie prosty bonus: zakładasz konto z kodem, wpłacasz depozyt i stawiasz zakład. Przegrasz? Dostajesz zwrot do 200 zł bez obrotu! Wygrasz? Bierzesz kasę!

LV BET
20 zł freebet + depozytowe do 3000 zł + cashback 333 zł + 14%

freebet 20 zł: wygrana x2 po kursie 2.00 bonus 100%: depozyt + bonus x4 po kursie 1.75 bonus 50%: depozyt + bonus x3 po kursie 1.75 cashback 333 zł: zwrot x1 na kursie 1.75 33 dni +14%: brak obrotu!

forBET
cashback 1200 zł + 100% do 2080 zł + bez podatku

Cashback 1200 zł: x1 na AKO3 po kursie poj. min. 1.30 100% do 2080 zł: x4 AKO2 po kursie min. 2.00 (kurs poj. min. 1.20) Bez podatku: bez obrotu!

Totolotek
zmiana oferty!
Noblebet
brak bonusu!

Jeśli interesuje cię to, jak obstawiać Mundial, to w pierwszej kolejności powinieneś zapoznać się z najlepszymi bukmacherami. To firmy, które dysponują szeroką ofertą zakładów, atrakcyjnymi kursami i wysokimi bonusami powitalnymi. Z punktu widzenia typera, to jedne z najistotniejszych kwestii. Jako gracz powinieneś zwracać uwagę na opłacalność bonusu powitalnego. Z doświadczenia wiemy, że dobrze otworzyć tam konto, gdzie można odebrać zakład bez ryzyka lub freebet. Takie możliwości udostępniają np. Fortuna, STS i Superbet.

Powyższy ranking powstał na bazie naszego doświadczenia, a także recenzji ekspertów. Znajdziesz w nim bukmacherów, którzy na polskim rynku dysponują profesjonalnie zbudowaną ofertą. Gwoli ścisłości przypominamy, że to firmy z licencją Ministerstwa Finansów, a to oznacza, że gra u nich jest w pełni dozwolona.

Zakłady na Mundial 2022 będziesz mógł realizować przede wszystkim przez internet. To wygodniejsza forma obstawiania, niż korzystanie z lokali stacjonarnych. Wskazani przez nas bukmacherzy dysponują np. szybkimi przelewami elektronicznymi, dzięki którym zasilisz saldo gracza dosłownie w kilka minut.

Najsensowniejsze zakłady na Mundial 2022

Zadając sobie pytanie, jak obstawiać Mundial, powinieneś uzmysłowić sobie, że w ofertach bukmacherów znajdują się setki rynków. Typy piłkarskie można grać w oparciu o różnego rodzaju zakłady dotyczące wyniku, liczby goli, zdarzeń w pierwszej i drugiej połowie, a także pozostałych rozstrzygnięć np. związanych z rzutami rożnymi czy kartkami. Wszystko to sprawia, że jako gracz możesz liczyć na kompleksową obsługę, a jednocześnie na możliwość postawienia zakładu nawet na najmniejsze zdarzenie. Trzeba jednak wiedzieć, że większość typów i tak kręci wokół się pięciu podstawowych rynków.

Z opracowań bukmacherów wynika, że gracze na piłkę nożną, w tym spotkania Mundialu, stawiają zazwyczaj typy na:

  • wynik 1X2,
  • podwójną szansę,
  • sumę goli,
  • dokładny wynik,
  • handicap.

Poniżej wyjaśniamy, na czym polegają poszczególne zakłady w odniesieniu do meczu Mistrzostw Świata 2022.

Zakład na wynik 1X2

To tradycyjny rodzaj zakładu, w którym próbujesz przewidzieć 1 z 3 możliwych wyników. Jak wiadomo nie od dziś mecz piłki nożnej może zakończyć się wygraną gospodarzy, gości lub remisem. U bukmacherów rynek na 1X2 pozwala na wskazanie takiego rezultatu. Jeśli chodzi o zakłady na Mundial 2022 to nie mamy wątpliwości, że typy te będą dominować w trakcie turnieju. Dla graczy to pierwszy wybór, jeśli chodzi o obstawianie piłki nożnej.

Podwójna szansa

Bukmacherzy dają dodatkową szansę nie tylko ze względu na bonusy, ale też poprzez rodzaj zakładu. Podwójna szansa pozwala na wskazanie 2 z 3 dostępnych wyników. To rozszerzenie klasycznego typu na 1X2. Stawiając na podwójną szansę możesz wskazać, że wygra gospodarz lub będzie remis. W takiej sytuacji znacząco zwiększasz swoje prawdopodobieństwo na wygraną. To jednak oznacza zdecydowanie niższy kurs u bukmachera niż w klasycznym 1X2.

Suma goli

Przewidywanie goli to kolejny sposób na to, jak obstawiać  Mundial. Zakłady na powyżej/poniżej są często wykorzystywane przez typerów. Dlaczego? Dlatego, że to rodzaj rynku dwudrogowego, gdzie są dwa możliwe rozstrzygnięcia. W teorii pozwala to zachować 50% szans na zwycięstwo. Po prostu przewidujesz czy w danym spotkaniu Mistrzostw Świata będzie powyżej 2.5 bramki lub poniżej? Linii under/over w zakładach bukmacherskich jest znacznie więcej. Ba, może ona dotyczyć też pojedynczej ekipy np. Brazyli powyżej 1.5 w spotkaniu?

Dokładny wynik

Obstawiając mecze przewidzenie dokładnego wyniku jest wysoko premiowane przez bukmacherów. To jednak trudny kawałek chleba, bo wystarczy drobna zmiana rezultatu, a twój kupon ląduje w koszu. Wybierając ten rodzaj typu musisz prawidłowo wskazać gole po stronie gospodarzy i gości. W tym przypadku nie wystarczy wytypowanie wygranej danej drużyny – należy wskazać dokładny wynik, jakim zakończy się spotkanie. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, to zakłady charakteryzujące się wysokimi kursami.

Handicap

Wybierając handicap typujesz wynik spotkania MŚ w założeniu, że jeden z zespołów ma przewagę lub stratę bramkową. To rodzaj zakładu, który sprawdza się w sytuacji, gdy sądzisz, że dany zespół wygra pewną różnicą bramkową np. 2-3 golami. Wówczas możesz zagrać zakład na handicap -1.5, co oznacza, że kupon zostanie rozliczony jako zwycięski, jeśli twój faworyt wygra przewagą minimum dwóch goli.

Bonusy bukmacherskie w obstawianiu Mistrzostw Świata w Katarze

Już na początku artykułu wspomnieliśmy w kwestii jak obstawiać Mundial o bonusach bukmacherskich. To część gry, która początkowo może dać ci pewną przewagę. Rejestrując konto i odbierając bonus automatycznie powiększasz swój budżet na zakłady. Zdajemy sobie sprawę, że wiele takich gratyfikacji trzeba obrócić, ale możesz te środki zainwestować w zakłady. Jeśli uda ci się wygrać, a jednocześnie obrócisz bonus, to wyjdziesz na dużym plusie. Poza tym niektórzy bukmacherzy stosują freebety i zakłady bez ryzyka, co do których nie ma narzucanych warunków obrotu.

Bez względu na to czy na Mundial wybrałeś bonus od wpłaty czy cashback pamiętaj o tym, aby uważnie czytać regulaminy promocji. Tam zawarte są wszystkie najistotniejsze informacje o minimalnej wpłacie, kursach, rodzajach zakładów czy okresie, w którym trzeba wykorzystać bonusowe środki.