Sprawdź, jak obstawiać!

Obstawianie meczy LoL: sprawdź, jak grać skutecznie!

Zakłady bukmacherskie umożliwiają obstawianie meczy LoL, tak jak pozostałych dyscyplin sportowych. League of Legends to jedna z głównych gier w esporcie, dlatego u bukmacherów można znaleźć ligi, jak i pojedyncze spotkania do obstawiania. Co warto wiedzieć, gdy chce się obstawić typy na Lola? Odpowiedź na to pytanie poznasz właśnie niżej!

Obstawianie meczy LoL w 2024 roku – jak robić zakłady bukmacherskie LoL skutecznie i z zyskiem?

Zanim przejdziemy do kwestii omówienia typów na League of Legends, a także omówimy np. zakłady w STS, to najpierw dobrze jest zapoznać się z samą grą i jej historią. Jest to bardzo ważna rzecz, ponieważ pozwoli nam zrozumieć same rozgrywki, co przełoży się na lepszą skuteczność przy wybieraniu zakładów bukmacherskich. Riot Games wypuścił grę na świat w 2009 roku i od tego czasu niesamowicie się rozwinęła. Dwie drużyny, złożone z pięciu graczy, rywalizują ze sobą na mapie Summoners Rift. Cel jest prosty: zniszczyć wrogiego Nexusa (bazę). To jednak nie jest wcale takie proste, gdyż najpierw trzeba unicestwić wrogie wieże. Gracze mają do dyspozycji ponad 100 różnych bohaterów, a w trakcie rozgrywki rozwijają ich możliwości poprzez kupowanie za złoto przedmiotów. Gold można zdobyć eliminując miniony (małe stwory sterowane komputerowo), eliminując graczy lub rozwalając struktury na mapie.

LoL bukmacher 2024 – gdzie obstawiać zakłady na mecze w tym sezonie?

STS

Topowy bukmacher w Polsce
760 zł
Recenzja
Recenzja Obstawiaj Lola

BetFan

Siłacz
300 zł
Recenzja
Recenzja Obstawiaj Lola

Fortuna

Bukmacherski wymiatacz
330 zł
Recenzja
Recenzja Obstawiaj Lola

Betcris

Na medal
1400 zł
Recenzja
Recenzja Obstawiaj Lola

PZBuk

Warty uwagi!
250 zł
Recenzja
Recenzja Obstawiaj Lola

W grze League of Legends bukmacher stosuje zakłady na esport w trzech kategoriach: długoterminowe (gdy dotyczą danego turnieju lub ligi), przedmeczowe i na żywo (dotyczą poszczególnych spotkań). To pokazuje, że obstawianie tej popularnej gry przypomina typy na piłkę nożną, tenis ziemny czy koszykówkę. Korzystając z naszego poradnika dowiesz się, na czym dokładnie polega obstawianie meczy LoL. Niżej pokażemy szczegółowe rynki, które znajdziesz w zakładach bukmacherskich, gdyż jak dobrze widać, zakłady w STS dają nam spore value.

Obstawianie esportu w BetFan jest dobrym pomysłem, gdyż ten operator ma interesującą ofertę (do tego wrócimy jeszcze niżej). W przypadku Lol typy stawiane u bukmachera mogą odnosić się do podstawowych zakładów np. kto wygra mapę lub cały mecz? Firmy bukmacherskie w ostatnim czasie poszerzyły liczbę zakładów. Przykładem tego jest np. oferta LV BET. To sprawia, że obstawiając zakłady na Lola znajdziesz kilkanaście różnych rynków, np. dotyczących pierwszej krwi lub pierwszej wieży. Im więcej opcji – tym ciekawsza perspektywa typowania League of Legends.

Obstawianie meczy Lol będzie przyjemne i proste, gdy skorzystasz z oferty bukmachera, który rozumie potrzeby graczy. Na powyższej liście znajdziesz właśnie takich operatorów. Każdy z nich posiada u siebie ofertę na spotkania League of Legends z różnych rozgrywek: stawiać można nie tylko mistrzostwa świata (Worlds), ale także najważniejszą ligę w Europie (LEC) lub jej odpowiedniki z innych kontynentów, jak: LCS, LCK i LPL.

Polecamy skorzystać właśnie z tych operatorów, gdyż oprócz oferty na zakłady bukmacherskie Lol posiadają także ciekawe bonusy na start. Jak chcesz je odebrać, to kliknij powyższe przyciski i zarejestruj się u danego bukmachera. Zakłady na Lola znajdziesz zazwyczaj w zakładce esport, gdzie należy rozwinąć odpowiednie kolumny, żeby znaleźć interesujące nas rozgrywki.

Obstawianie meczy LoL dla początkujących – na co zwrócić uwagę?

Chcesz wiedzieć, jak skutecznie obstawiać LoL? Bukmacher będzie miał mniejsze szanse, jeśli zastosujesz nasze porady:

Analizuj statystyki drużyn

LoL to gra, w której wiele zależy od strategii, a także predyspozycji danych drużyn. W statystykach znajdziesz informacje, kto z jaką skutecznością gra. Chodzi o dyspozycje ekip na konkretnej mapie, a także sposób działania: na czym koncentrują swoją uwagę? Bywają zespoły, które zbierają więcej złota, a także te skupiające się na eliminowaniu wieży. Znając te informacje łatwiej podejmiesz decyzje o konkrentym typie.

Sprawdzaj formę i składy drużyn

W Lol bukmacher oferuje szereg różnych zakładów, ale zanim zabierzesz się za ich obstawianie, to sprawdź kilka innych rzeczy. Przed wytypowaniem kuponu porównaj bilans H2H obu drużyn. Co więcej, dowiedz się, jakie wyniki w ostatnim czasie osiągały poszczególne zespoły. W LoL, tak jak w piłce nożnej, zdarzają się absencje w zespołach. Przed pojedynkiem warto sprawdzić, czy zabraknie kogoś z kluczowych graczy. Taka absencja może mieć duży wpływ na przebieg meczu.

Porównaj postacie z gry

W LoL dostępnych jest ponad 100 postaci, a każdy z zawodników ma swoją ulubioną. Gdy już będzie wiadomo, kto kim gra – można sprawdzić skuteczność ekipy w odniesieniu do konkretnych bohaterów. To statystyka dla koneserów, ale każdy szczegół może wpłynąć na lepszą decyzje u bukmachera.

Typowane zakłady bukmacherskie LoL skorelowane są ściśle z przebiegiem gry. W League of Legends chodzi przede wszystkim o to, żeby zdobyć Nexus, czyli bazę przeciwnika. Po drodze odbywa się batalia dwóch drużyn, które posiadają po pięciu bohaterów. Strony rywalizują pomiędzy sobą eliminując inhibitory, niszcząc przeciwnika i gromadząc złoto. Rynki na LoL bukmacher opracował w ten sposób, by odpowiadały realiom gry.

Czasy, kiedy mogłeś wskazać tylko zwycięzcę meczu już minęły. Obstawianie meczy LoL weszło na znacznie wyższy poziom. Analizując spotkania warto brać pod uwagę wiele elementów, które mają swoje odzwierciedlenie na konkretnych rynkach u bukmacherów. Jeśli dany zespół od początku gra ofensywnie, to warto rozważyć typy na pierwszą krew. Tego rodzaju typy LoL zrealizujesz w STS, Fortunie, Superbet czy LV BET.

Zakłady na Lola mogą być dość skomplikowane dla początkujących, którzy nie znają się na esporcie lub nigdy nie typowali takich rozgrywek, dlatego w tym tekście rozjaśnimy najważniejsze pojęcia. Lol typy będą proste do zagrania po przeczytaniu naszych wskazówek:

Zapoznaj się z zasadami gry

Wbrew pozorom jest to bardzo ważne, gdyż dopiero po poznaniu zasad gry, a także zapoznaniu się z formą każdej ekipy, będziemy mogli wybrać odpowiednie zakłady. Na początku tego tekstu opisaliśmy Ci najważniejsze rzeczy.

Obserwuj rozgrywki, które chcesz typować

W Lol bukmacher pozwala nam obstawiać różne rozgrywki. Jeżeli chcesz typować regionalne ligi jak LEC, LCS NA, LPL czy LCK, to najpierw obejrz kilka spotkań, żeby zapoznać się ze stylem gry drużyn, a także dowiedzieć się nieco więcej o obecnie panującej mecie. To Ci pozwoli na lepsze wybranie typów na kupon.

Nie sugeruj się kursami na wygranego spotkania

Bukmacherzy dopiero uczą się esportu, a to oznacza, że nie zawsze poprawnie wyznaczają kursy na zwycięzcę danego spotkania. Podchodząc do typowania meczów League of Legends, szczególnie przy rynku 1/2 (kto wygra starcie), nie sugeruj się kursami. W Lol bukmacher często jeszcze nie wie, która z ekip faktycznie ma większe szanse. Nie zawsze drużyna, na którą jest niższy mnożnik, ma faktycznie większe szanse na wygranie danego starcia. Tak było chociażby w fazie grupowej podczas rywalizacji Rogue z Top Esports. Wicemistrzowie Chin byli uznawani tutaj za faworytów, ale to mistrzowie Europy pokazali im miejsce w szeregu.

Obstawianie meczy LoL

Na czym polegają obstawianie meczy League of Legends? Poniżej wyjaśniamy specyfikę działania głównych rynków, gdyż poznanie ich jest bardzo ważne:

Zwycięzca pierwszej / drugiej mapy

W Lol bukmacher daje możliwość obstawienia zwycięzcy pierwszej lub drugiej map. W tym wypadku obstawianie meczy League of Legends nie jest proste, gdyż te zakłady koncentrują się na pewnym wycinku meczu. Tak jak w spotkaniu piłki nożnej jest pierwsza i druga połowa, tak w League of Legends gra się np. do trzech wygranych map. Wówczas w meczu musi dojść do rywalizacji przynajmniej na trzech planszach do gier. U bukmachera możesz wskazać typ na to kto wygra: pierwszą, drugą i kolejną mapę?

Zwycięzca meczu

Obstawianie meczy League of Legends to często typowanie rynku 1/2. Takie zakłady, to rodzaj prostego zakładu w LoL, który obsługiwany jest u wszystkich bukmacherów. To typ dwudrogowy, w którym przewidujesz, kto wygra całą batalię. W tym przypadku nie ma znaczenia liczba map czy pierwsza krew – chodzi tylko i wyłącznie o końcowy rezultat.

Suma map

To zakład, w którym musisz podać dokładną liczbę map, która zadecyduje o końcu meczu. W tym przypadku obstawianie meczy League of Legends nie jest proste, gdyż nie możesz podeprzeć się under / over, a więc systemem poniżej / powyżej. De facto wskazujesz konkretną liczbę. Przykład: wytypowałeś sumę trzech map, a mecz zakończył się po 4 mapach. Jakie będzie rozstrzygnięcie kuponu? W tej sytuacji przegrasz, a twoje typy LoL pogrzebiane ze względu na dłuższe widowisko, niż przewidywałeś.

Liczba map: więcej, czy mniej

Obstawianie meczy LoL może odbywać się na rynkach over / under. W tym kontekście trzeba skorzystać z rynku na sumę map – mniej/więcej. Właśnie w ten sposób możesz przewidywać liczbę rund, która będzie potrzebna do tego, żeby rozstrzygnąć dany pojedynek. W Lol bukmacher wystawia linię over / under w zależności od tego, do ilu wygranych map odbywa się rywalizacja. Zwykle chodzi o powyżej / poniżej 3.5 mapy.

Pierwsza krew

To wskazanie drużyny, która jako pierwsza zabije swojego przeciwnika. To rodzaj typu, który stosunkowo szybko zostaje rozstrzygnięty. Można go porównać do obstawiania zakładu piłkarskiego: kto zdobędzie pierwszego gola.

Jeśli chodzi o obstawianie meczy League of Legends, w tym przypadku obstawisz na rynku dwudrogowym, a więc w teorii masz 50% na wygraną.

Pierwsza wieża

Drużyny rywalizujące ze sobą w League of Legends dążą do zdobycia bazy przeciwnika. Aby dokonać tej sztuki po drodze trzeba podbijać wieże rywala. Obstawianie meczy LoL może polegać na przewidzeniu, kto pierwszy zrealizuje ten cel? To typ zakładu podobny do pierwszej krwi. Po prostu wskazujesz u bukmachera drużynę, która twoim zdaniem dokona tej sztuki jako pierwsza.

Pierwszy baron

Przyjmuje się, że w LoL Baron to główny stwór, a jego eliminacja daje drużynie gigantyczną przewagę – warto o tym pamiętać robiąc zakłady bukmacherskie. LoL to potyczka skonstruowana w ten sposób, że zdobycie barona nie musi oznaczać końca gry, ale znacząco wpływa na przebieg rywalizacji na danej mapie. U bukmacherów możesz wskazać zespół, który jako pierwszy uzyska tego rodzaju handicap.

Pierwszy smok

Aby obstawianie meczy LoL nie było ci obce, warto poznać wszystkie mechanizmy tej gry. Smoki to kolejny element w tej układance. W LoL znamy pięć typów smoków, a za zdobycie każdego są specjalne bonusy, które pomagają w rywalizacji. Drużyny biorące udział w meczu polują na każdego z nich, żeby na pewnym etapie spotkania osiągnąć na rywalem przewagę. W zakładach bukmacherskich możesz postawić kupon związany z tym, która z ekip pierwsza zabije smoka?

Pierwszy inhibitor

Inhibitory odpowiadają za pojawienie się superstworów. Jeśli drużynie uda się zniszczyć wrogi inhibitor to zyska dodatkowe punkty, a także regenerację zdrowia i pancerza. W zależności od mapy każda z drużyn posiada jeden lub trzy inhibitory. To kolejny element, który wpływa na przebieg rywalizacji w LoL. Ponownie u najlepszych buków możesz obstawić team, który jako pierwszy zniszczy wrogi inhibitor?

Obstawianie meczy LoL

Zabójstwa: kto pierwszy 10, handicap, najwięcej zabójstw, suma zabójstw

Im szersza oferta bukmachera, tym na typy LoL jest więcej możliwości. W zakładach online znamy dodatkowe rynki, dzięki którym wytypujesz zespół, który szybciej przełamie barierę 10 zabójstw. Co więcej, kursy na League of Legends mogą dotyczyć handicapów związanych z zabójstwami. Na czym to polega? Na tym, że przed startem bukmacher którejś z drużyn daje przewagę np. 3.5 zabójstw. Wówczas typujesz wynik uwzględniając ten handicap w odniesieniu do tego, kto uzyska lepszy bilans?

Co więcej na grę Lol bukmacher, tak jak w meczach piłkarskich wytypujesz sumę goli, tak w tym wypadku ma też zakłady bukmacherskie LoL pozwalające typować w odniesieniu do zabójstw za sprawą linii under/over. Warto o tym pamiętać robiąc kupony pre-match, ale też live, gdzie oferta jest równie szeroka.

Handicapy

Klasyczny handicap na LoL dotyczy końcowego wyniku w odniesieniu do wygranych map. A więc przed spotkaniem bukmacher daje przewagę drużynie np. 1.5, co oznacza, że rywal w meczu do trzech wygranych map może oddać konkurentom tylko jeden punkt. Handicap polega na odejmowaniu jednym, a dawaniu drugim. Podobnie działa w piłce nożnej, tenisie ziemnym i siatkówce.

Dokładny wynik

Obstawianie meczy LoL na tym rynku może przynieść duże zyski, bo generalnie zakłady na dokładny wynik cechują się wysokimi kursami. W tym przypadku trzeba skrupulatnie przewidzieć to ile map padnie łupem jednych i drugich. Drobna pomyłka oznacza przegraną zakładu. Duże ryzyko, ale też szansa na wyższe wygrane. Przykładem takiego zakładu może być typ na wynik 3:1 w konfrontacji LDLC OL vs X7.

Jak postawić zakład na LoLa? Przewodnik krok po kroku

Na grę LoL bukmacher nie stosuje dodatkowych wytycznych, jeśli chodzi o tworzenie kuponów. Złożenie zakładu nie różni się od obstawiania hokeja czy koszykówki. Poniżej dokładnie wyjaśniamy, jak zagrać kupon na LoLa:

 1. Wybierz bukmachera, u którego chcesz typować League of Legends
 2. Zarejestruj konto, zaloguj się i zrób pierwszą wpłatę
 3. Z oferty na esport wybierz grę “League of Legends”
 4. W rozwinięciu listy rozgrywek – wybierz mecz, który cię interesuje
 5. Przeanalizuj kursy i rynki, a następnie wybierz typ, który chcesz umieścić na kuponie
 6. Ustaw stawkę zakładu i potwierdź kupon
 7. Czekaj na rozstrzygnięcie swoich typów!

Obstawianie meczy LoL dla wyjadaczy – typowanie LoLa i inne wskazówki

W przypadku gry Lol bukmacher zazwyczaj ma rozwiniętą ofertę. Można to zauważyć u operatorów, których opisaliśmy wyżej. Każdy z nich zadbał o to, żeby dostarczyć ciekawy kontant. Obstawianie spotkań nie jest tylko dla nowicjuszy, ale także wyjadaczy. Jakie są ciekawe wskazówki dla osób zaznajomionych z grą w podstawowym oraz średnim stopniu?

Zwracaj uwagę na obecną metę

Bardzo ważną rzeczą jest zwrócenie uwagi na obecną metę. Sprawdź, jakie picki są popularne, a które nie są wybierane wśród profesjonalnych zawodników. To Ci pomoże zdecydować, której z drużyn bardziej pasuje obecna meta gry. Nie bez powodu G2 w 2019 i 2020 roku nie miało sobie równych. Styl gry z tamtych lat najbardziej odpowiadał właśnie Samurajom.

Szukaj “egzotycznych” typów

Nie zawsze obstawianie rynku 1/2 to najlepszy pomysł. Szczególnie, gdy masz zamiar stawiać zakłady związane z esportem. Może się okazać, że w tym wypadku lepszym pomysłem będzie zagranie typu na pierwszą krew czy handicap eliminacji. Ciekawymi zakładami proponowanymi czasem przez STS lub innych bukmacherów, są typy na liczbę eliminacji zdobytych przez danego zawodnika, albo tzw. pojedynek w parach.

Bukmacherzy lubią zestawić ze sobą zawodników w pary, a gracze mogą obstawić, który z nich zdobędzie np. więcej eliminacji. Znając styl gry danej drużyny i wiedząc wokół kogo lubi grać, można tutaj szukać sporego value.

Jak dobrać bukmachera, jak zbudować solidny kupon na mecze League of Legends?

Generalnie możesz mieć konto u każdego legalnego operatora, który oferuje zakłady na LoL. To istotny przywilej, ponieważ dzięki temu możesz wybierać najlepsze oferty kursowe. Współczynniki w zależności od meczu mogą różnić się pomiędzy STS a Superbet. Posiadając konto u obu tych bukmacherów – masz szansę na wybranie zakładu po lepszym kursie. A idąc dalej, w ten sposób optymalizujesz swoje potencjalne zyski.

Co więcej, obstawianie meczy LoL często wiąże się z możliwością odebrania bonusu od bukmachera. Cykliczne turnieje takie jak IEM czy World Championship to wydarzenia, na które bukmacherzy przyznają dodatkowe bonusy. Mogą to być konkursy typerskie lub konkretne freebety/zakłady bez ryzyka. Używając do obstawiania więcej niż jednego bukmachera na bieżąco będziesz mógł monitorować tego rodzaju oferty.

Obstawianie meczy LoL w STS

Oferta STS na LoL powiązana jest z najlepszymi rozgrywkami takimi jak:

 • European Masters
 • MSI
 • World Championship
STS
100/100
 • Mocny bonus powitalny
 • Potężna oferta zakładów prematch i live
 • Solidna i szybka aplikacja mobilna
Wykorzystaj w STS kod promocyjny i zgarnij więcej!
STS to największy bukmacher w Polsce. Nic więc dziwnego, że i ofertę ma rewelacyjną! A jeśli wykorzystasz w STS kod promocyjny, Twój pakiet powitalny wzrośnie!

To bukmacher, który do każdego meczu otwiera co najmniej 10 rynków. W STS wytypujesz zwycięzcę, handicap, dokładny wynik i sumę map. Zakłady te mogą być obstawiane m.in. za bonus powitalny, który przyznaje STS każdemu nowemu użytkownikowi.

Zakłady bukmacherskie LoL w Superbet

W Superbet LoL dostępny jest w trybie przedmeczowym i na żywo. Tak jak w STS, tak i w Superbet za rejestrację możesz otrzymać dedykowany bonus. Wracając do LoL, to bukmacher ten przy pojedynczych meczach przyjmuje zakłady na:

 • Pierwsze zabójstwo
 • Pierwszą wieżę
 • Pierwszy baron
 • Pierwszy inhibitor
Superbet
74/100
 • Freebet za kod promocyjny
 • Boosty kursowe i promocje specjalne
 • Stabilna aplikacja mobilna
Super freebet za kod promocyjny Superbet!
Chcesz odebrać większy freebet od Superbet? Kod promocyjny zapewni freebet 35 zł dodawany do standardowego bonusu 3500 zł + 20 zł!

Oczywiście zakłady esport w Superbet oferowane są na stronie online i darmowe aplikacji mobile.

Obstawianie LoLa w Fortunie

Oferta na esport w Fortunie złożona jest z zakładów krótkoterminowych i długoterminowych. Co to oznacza? To że u tego bukmachera obstawisz pojedyncze mecze, jak i końcowe rozstrzygnięcia np. European Masters.

Fortuna
80/100
 • Kod promocyjny daje większy bonus!
 • 10 zł + 3x cashback po 100 zł + 20 zł w pakiecie
 • Zakłady live, virtualki i gry karciane
Co w Fortunie? Super pakiet powitalny i bogata oferta!
Fortuna to jedna z najstarszych marek na polskim rynku. Tytuł ten zobowiązuje, więc i za partnerski kod promocyjny Fortuna daje więcej, niż w standardowym pakiecie na start!

Fortuna umożliwia typowanie LoLa na klasycznych rynkach (wynik, dokładny wynik) i dodatkowych kursach: mapy, pierwsza krew, liczba zabójstw. To bukmacher, który charakteryzuje się szeroką ofertą nie tylko na League of Legends, ale też cały esport.

Typowanie LoLa w LV BET

To bukmacher kojarzony z esportem, a jeśli tak jest, to zakłady na LoL muszą stać u niego na najwyższym poziomie. Obstawianie esportu w LV BET jest tyle miłe, że firma ta stworzyła osobną sekcję do wszystkich gier elektronicznych.

LV BET
70/100
 • Solidna dawka bonusów i promocji
 • Potężna oferta na esport
 • Nie tylko wydarzenia sportowe!
Bonusy za kod promocyjny LV BET!
Oczywiście bonusy za podany w LV BET kod promocyjny to nie jedyne zalety buka, ale bonus 100% do 500 zł, reload 50% do 600 zł, bonus 30% do 900 zł, 33 dni bez podatku i freebety 60 zł to nie lada gratka!

Dedykowany interfejs strony zapewnia dostęp tylko do esportu, w tym League of Legends. Obstawianie meczy League of Legends w LV BET robi wrażenie nie tylko pod tym względem – podobnie jest z liczbą dostępnych zdarzeń na LoL. Wielkim atutem tego operatora są częste streamy z potyczek w League of Legends, a także specjalne bonusy na zakłady!

Zakłady na LoL w BetFan

Oferta zakładów na esport w BetFan jest godna uwagi. To dotyczy również sekcji poświęconej grze LoL. U tego bukmachera możesz liczyć na wszystkie najpopularniejsze ligi na świecie, a więc LCS, LEC, LCK i LPL.

BetFan
80/100
 • Od groma atrakcyjnych promocji
 • Solidne zakłady na esport
 • Transmisje na żywo
Pakiet na start godny Strongmana
Teraz w BetFan bonus na start to prościzna! Wpłać 150 zł – graj za 450 zł! Podaj kod promocyjny MAXPROMO i zgarnij bonus 200% do 300 zł!

W BetFan pojawiają się też dedykowane bonusy na esportową rywalizację, a LoL podlega pod to kryterium. Jeśli nie masz konta u tego bukmachera, to na start możesz otrzymać pokaźny bonus powitalny.

Ile można zarobić obstawiając mecze LoL?

W generaliach obstawianie League of Legends nie różni się od typowania tenisa czy koszykówki. To sport, jak każdy inny, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie. Znawcy gier elektronicznych w zakładach na LoL mogą wykazać się wiedzą, która będzie nieść za sobą konkretne profity. Jeśli czujesz, że masz predyspozycje do obstawiania LoLa, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś to robił (pod warunkiem, że jesteś pełnoletni). W ten sposób można zarobić dość spore pieniądze!

Uzależnienie od hazardu i/lub gier komputerowych – gdzie znaleźć pomoc

Zakłady bukmacherskie nie zawsze są przyjemne, bo w niektórych przypadkach mogą prowadzić do uzależnienia, o czym dowiesz się odwiedzając Instytut Psychologii Zdrowia PTP. Na szczęście w naszym kraju są instytucje, które pomagają takim osobom. Gdzie szukać wsparcia? Oto kontakt z takimi miejscami: