Czasem słońce, czasem nie

Obstawianie pogody

Obstawianie pogody w zakładach bukmacherskich to jeden z przykładów niestandardowych kuponów. Zwykle typowanie kojarzone jest ze sportem, ale są też pozostałe możliwości przewidywania przyszłości, jak np. pogoda.

Obstawianie pogody w 2024 roku

Zakłady na pogodę nie są powszechne u bukmacherów, bo to dość oryginalny rynek. Wcale nie jest on zarezerwowany tylko dla meteorologów, bo z kursów na prognozę pogody może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik. W ramach tej oferty możesz przewidywać w jakim mieście będzie średnio wyższa temperatura lub gdzie spadnie więcej opadów deszczu. To przykładowe rynki na pogodę, które mogą być przez ciebie typowane.

Obstawianie pogody możesz uprawiać przez cały rok, bo jeśli bukmacher udostępnia kursy na tego rodzaju zdarzenia, to robi to w odniesieniu do dowolnej pory roku. Na przykład latem masz szansę na wytypowanie najwyższej temperatury, a zimą – najniższej. Tak to właśnie działa, kiedy pod lupę typera wzięta jest pogoda. Zakłady pozwalają na rozrywkę w tym zakresie, bo w dużej mierze to… trochę wróżenie z fusów. W końcu i klimatolodzy nigdy nie mają pewności, jaka będzie pogoda w pewnej perspektywie czasu.

Typy na pogodę i zjawiska atmosferyczne stanowią niszę w zakładach bukmacherskich. Tylko wąskie grono osób decyduje się na tego rodzaju przewidywania. Zdecydowanie więcej graczy wybiera klasyczne obstawianie piłki nożnej, tenisa lub esportu. Pogoda jest dla meteo-freaków, którzy szukają dodatkowych emocji w zakładach.

obstawianie pogody

Gdzie robić zakłady na pogodę?

Bukmacher do typowania pogody? Na pierwszą myśli przychodzi nam BetFan. To prekursor w tego rodzaju ofercie na polskim rynku. Gdy wszedł do Polski, to od razu zaczął oferować  zakłady na pogodę. Wówczas był to spory powiew świeżości, bo żaden bukmacher nie udostępniał tak oryginalnych typów. Do dziś to właśnie BetFan jest najaktywniejszy w tym zakresie bukmacherskiej działalności.

Jeśli nie masz konta u tego bukmachera, to bonus powitalny BetFan jest zachętą właśnie dla ciebie. Co prawda gratyfikacja ta może być wykorzystana tylko w zakładach sportowych, ale obstawianie pogody będziesz mógł kontynuować z salda głównego. Aktualne kursy na aurę znajdziesz w serwisie betfan.pl i mobilnej aplikacji tego bukmachera.

Poza BetFan pozostali, legalni bukmacherzy w Polsce nie kwapią się do tego rodzaju oryginalnych zakładów. Typowanie pogody nie działa na taką skalę u największych firm, czyli STS i Fortunie. Takimi rynkami nie trudnią się z zasady też Superbet i Totalbet. Jeśli więc interesują cię zakłady na opady / temperaturę, to powinieneś wybrać rejestrację w BetFan. Jak na razie to jedyny bukmacher w Polsce z tak szerokim spektrum rynków. Co roku możesz grać u niego typy m.in. na to czy będzie rekord upałów lub mrozów w danym miesiącu.

BetFan

80/100
  • Legalny bukmacher PL
  • Sprawdzone i zweryfikowane 23/05/2024
  • Od groma atrakcyjnych promocji
  • Solidne zakłady na esport

Pakiet na start godny Strongmana

Teraz w BetFan bonus na start to prościzna! Wpłać 150 zł – graj za 450 zł! Podaj kod promocyjny MAXPROMO i zgarnij bonus 200% do 300 zł!

Obstawianie pogody – jak to działa?

W jaki sposób bukmacher do typowania pogody obsługuje twoje zakłady? Jeśli masz doświadczenie z robienia kuponów na mecze czy inne aktywności, to nie będziesz miał większego kłopotu z zagraniem typów na pogodę. Generalnie mechanizm jest wszędzie taki sam. Z oferty BetFan wystarczy wybrać interesujący cię rynek, a następnie typ umieścić na kuponie. W dalszej kolejności decydujesz, za jaką stawkę chcesz postawić zakład. Oczywiście możesz zagrać maksymalnie za tyle, ile aktualnie znajduje się na twoim saldzie depozytowym.

Jak widzisz procedura stawiania kuponu jest identyczna, jak robienie zakładów na piłkę nożną. A w jaki sposób zakłady na pogodę są rozstrzygane? O ile jasne jest, jaki wynik padł w meczu, o tyle z pogodą może być więcej kontrowersji, bo jeden termometr wskaże taką temperaturę, a drugi inną. Co na to BetFan?

Jak rozstrzygane są zakłady na pogodę?

Bukmacher zakłady związane z opadami, temperaturą czy wiatrem interpretuje według danych portalu weatheronline.pl. To międzynarodowy serwis, który bada zjawiska atmosferyczne. Dostęp do niego jest otwarty, dlatego każdy użytkownik obstawiający pogodę może sprawdzić poszczególne parametry. To właśnie informacje zawarte w tym serwisie są wiążące dla BetFan w kontekście rozliczania kuponów. W razie sporów bukmacher powoła się właśnie na dane zawarte w portalu weatheronline. Przystępując do gry akceptujesz ten rodzaj interpretacji wyników.

To jakie można stawiać typy?

Przykłady typów na pogodę z oferty BetFan:

  • wyższa prędkość wiatru: w którym mieście (rynek H2H),
  • wyższa średnia temperatura w miesiącu: które miasto (rynek H2H),
  • więcej dni z opadem: w którym mieście (rynek H2H).

Jak skutecznie robić zakłady na pogodę?

Zakładanie się o pogodę, a co za tym idzie przyjęta strategia, zależy od tego, jaki rodzaj zjawisk atmosferycznych będziesz przewidywał. W ofercie bukmacherskiej znajdują się typy na:

  • opady,
  • temperaturę,
  • wiatr.

Twoja skuteczność w dużej mierze będzie zależna od sprawdzenia się przewidywań meteorologów. To właśnie na tego rodzaju raportach bazują gracze obstawiający pogodę. Tak jak typerzy sportowej rywalizacji przeglądają statystyki w poszukiwaniu określonych tendencji, tak gracze przewidujący pogodę bazują na opracowaniach przyrodniczych.

Mówi się, że pogoda zmienną jest, dlatego typowanie tego, gdzie spadnie więcej deszczu lub wyższej temperatury może okazać się karkołomnym zadaniem. Uprzedzamy, że w dużej mierze zależy to od losowych czynników pogodowych, dlatego nawet najlepsze opracowania czasem biorą w łeb. Pamiętaj o tym robiąc zakłady na warunki atmosferyczne. Traktuj to tylko jako formę rozrywki.

Poniżej prezentujemy kilka elementów, które warto wziąć pod uwagę obstawiając pogodę.

Analizuj zdarzenia z przeszłości

Typując zakłady na to, gdzie będzie wyższa temperatura – warto posłużyć się statystyką. Najlepiej jest sprawdzić średnią na przestrzeni ostatnich kilku lub kilkunastu lat. W ten sposób dowiesz się, w którym mieście statystycznie częściej występowały wyższe temperatury. To pomoże w zagraniu zakładu na tego rodzaju zdarzenie. Generalnie można to zastosować w odniesieniu do pozostałych zjawisk, które możesz typować w zakładach bukmacherskich np. deszczu i wiatru.

Opieraj się na wiarygodnych źródłach informacji

Jeśli w grze są twoje pieniądze, to warto odpowiednio je zabezpieczyć. Dlatego typując pogodę i analizując parametry klimatyczne – korzystaj tylko ze sprawdzonych źródeł informacji. Takimi będą opracowania meteorologów i prognozy wydawane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Oczywiście możesz też korzystać z zagranicznych danych pogodowych – w internecie jest wiele informacji odnośnie długoterminowych prognoz na lato lub zimę. Decydując się na dane źródło, warto zawsze zweryfikować, czy jest ono wiarygodne i na ile skuteczne.

Nie graj va banque

Pogoda wiele razy potrafiła spłatać figle, dlatego w zakładach bukmacherskich tym bardziej należy podchodzić rozsądnie do tego rodzaju gier. W tym przypadku będzie cię to kosztowało pieniędze, a nie tylko brak parasola w niespodziewanie deszczowy dzień, więc zachęcamy do odpowiedniego zarządzania budżetem. Zdecydowanie odradzamy typowanie pogody za całość budżetu, ponieważ może to się skończyć szybkim bankructwem. Zdecydowanie lepiej traktować grę pogody jako dodatek do klasycznych sportów, które mogą być bardziej przewidywalne, niż prognozy związane z temperaturą.

Obstawianie pogody a Twoje zyski z zakładów bukmacherskich

Gracze, którzy decydują się na dłuższe obstawianie zakładów bukmacherskich zdecydowanie powinni kierować się określonym planem. Wszystko po to, aby ich strategia pozwalała chronić kapitał, a jednocześnie optymalizować wygrane. Czy typy na pogodę mogą być uwzględniane w tego rodzaju podejściu? Naszym zdaniem to rynek charakteryzujący się zbyt dużą zmiennością, żeby bazować na zakładach dotyczących pogody. Owszem, od czasu do czasu można przewidywać na kuponie takie zdarzenie, ale bardziej w formie rozrywki, niż podstawowej strategii. Tym bardziej, że zakładów sportowych jest znacznie więcej, niż kursów na pogodę.

Tak jak sporty wirtualne czy gry karciane kierowane są do rekreacyjnych typerów, tak i zakłady na deszcz czy temperaturę. Nie są to lubiane rynki przez profesjonalistów, ponieważ zbyt wiele w nich zależy od przypadku. Analityczni gracze po to biorą pod lupę każdy mecz, żeby jak najmniej pozostawić przypadkowi.