Esport w STS

Najlepsze zakłady na esport

W STS esport ma się bardzo dobrze i ciągle się rozwija. Ten bukmacher każdego dnia stara się o dostarczenie świeżych zakładów i kursów! Dzięki temu możesz skorzystać z jego oferty za każdym razem, gdy chcesz obstawić esportowe starcia. Jakie zakłady bukmacherskie można obstawić i gdzie znaleźć największe kursy? Wszystkiego dowiesz się z poniższego tekstu!

Wszystkie gry esportowe w ofercie STS

W STS esport jest na tyle rozwinięty, że znajdziesz w jego ofercie wiele ciekawych zakładów. Mowa tutaj nie tylko o propozycjach na mecze League of Legends czy też Counter Strike’a, ale również takiego Valoranta lub Call of Duty. Możliwości jest sporo i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Szczególnie że bukmacher mocno dba o aspekt esportowy i stale stara się rozwijać tę kategorię.

Z każdym miesiącem oferta w STS jest coraz większa, więc możemy się spodziewać, że będzie stale powiększana także w przyszłości. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze gry to do tego grona można zaliczyć np. League of Legends, Counter Strike’a i Valoranta. Więcej o nich piszemy niżej!

Bonus powitalny 600 zł + 100 zł zakład bez ryzyka + 60 zł ekstra

Aż do 760 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin każdej z ofert
1. depozyt 100% do 100 zł: x2 po 1.91; 2. depozyt 50% do 200 zł: x2 po 1.91; 3. depozyt 50% do 300 zł: x2 po 1.91; ZBR 100 z: bez obrotu! Bonusy 60 zł: x1 po 1.91 Pełen reg
Bierz bonus od bukmachera!

League of Legends

W STS esportowe zakłady to m.in. propozycje na League of Legends. Lol jest najpopularniejszą grą na świecie, a także pod kątem esportowym interesuje się tą produkcją najwięcej osób. Nic więc dziwnego, że to właśnie oferta pod Lola jest najchętniej obstawiania u bukmacherów. Produkcja studia Riot Games opiera się na meczach, w których dwie drużyny pięcioosobowe rywalizują ze sobą i próbują zniszczyć bazę przeciwnika.

Sterują różnymi championami i muszą ściśle współpracować ze sobą oraz odpowiednio korzystać z umiejętności swoich bohaterów. Jak więc widzisz, Lol wcale nie jest taki prosty do opanowania na tym najwyższym poziomie. Najpopularniejsze esportowe rozgrywki w Lola to Worldsy, ale oprócz nich możesz obserwować także cotygodniowe zmagania w regionalnych ligach. Do najważniejszych należą LEC, LPL oraz LCK!

esport sts w league of legends
źródło: Riot Games

Counter Strike

Drugą najpopularniejszą, esportową grą niewątpliwie jest Counter Strike chociaż Valorant mocno depcze mu po piętach. W CS:GO na profesjonalnej scenie w ręce graczy oddano aż siedem map, które czasami są zmieniane lub wymieniane na inne. Drużyny rywalizują na jednej z nich, a wygrywa ta, która jako pierwsza zdobędzie 16 rund. Jeden z zespołów musi atakować, a drugi bronić – zmiana jest po 15 rundach, a w przypadku remisu mamy do czynienia z dogrywką lub dogrywkami (gra się aż do skutku i niektóre mecze mogą być bardzo długie…).

Jeżeli chodzi o aspekt bukmacherski, to w STS esport CS’owy ma się bardzo dobrze i możemy tam znaleźć zakłady do każdego, większego turnieju. Najważniejsze z nich to niewątpliwie święta trójca, czyli majory oraz IEM Katowice i IEM Cologne. Dla polskiego kibica prawdopodobnie najważniejsze z tych rozgrywek to naturalnie Intel Extreme Masters w Katowicach!

esport sts w cs:go

Valorant

Valorant zadebiutował w 2020 roku, ale od tego czasu zdążył zdobyć wręcz ogromną popularność i ma już więcej aktywnych graczy w Polsce niż CS:GO. Schemat gry jest bliźniaczo podobny do tego z CS:GO, tylko tutaj gracze nie mogą kupić granatów, a zamiast tego w sklepie mają możliwość nabycia wyposażenia bohaterów, które zastępuje np. granaty błyskowe lub dymne. Gra się do 13 wygranych rund.

Esportowo to nie wygląda jeszcze aż tak dobrze, ale źle na pewno nie jest. W STS esport Valoranta to głównie wydarzenia związane z mistrzostwami świata lub turniejami, które kwalifikują pośrednio lub bezpośrednio do nich.

esport sts w valorant
źródło: Riot Games

Dota 2

W poprzednich latach Dota 2 była uznawana właśnie za tą “trzecią, esportową grę”. Znaczenie tej MOBA zmalało odkąd wyszedł Valorant i trend utrzymuje się spadkowy. Najważniejszy turniej to oczywiście The International, czyli swego rodzaju mistrzostwa świata. Same zasady rozgrywki są identyczne jak w League of Legends, chociaż sam gameplay nieco się różni.

esport sts w dota 2
źródło: Steam

King of Glory

W STS esport to także m.in. King of Glory, chociaż z dostępnością oferty na te rozgrywki jest różnie i trudno się temu dziwić. To mobilny klon League of Legends, a zasady rozgrywki niczym się nie różnią. O tym, że zachowanie deweloperów KoG jest mało etyczne świadczy nawet fakt, że gry nie można już pobrać w Google Play.

Call of Duty

Jeżeli chodzi o Call of Duty, to ta gra kojarzy nam się głównie z casualowymi szybkimi meczami, gdzie po prostu się randomowo biega i strzela. Nic jednak bardziej mylnego, gdyż istnieją spotkania rankingowe, a także zawodowi gracze, którzy walczą na różnych turniejach. Ostatnio większą popularnością cieszy się tryb gry Warzone, a w ofercie STS można znaleźć wiele ciekawych zakładów!

esport sts w call of duty
źródło: Metaphor

Mobile Legends

Mobile Legends to bliźniacza kopia King of Glory oraz League of Legends. Tę grę jeszcze możesz pobrać w Google Play, a rozgrywka jest niemal identyczna jak w produkcie Riot Games. W ofercie STS także da się znaleźć zakłady, które dotyczą m.in. rozgrywek z Tajwanu czy Filipin (czyli podobnie, jak w przypadku King of Glory). Nie da się ukryć, że obie produkcje są raczej mało popularne i niechętnie wybierane przez graczy – szczególnie że istnieje mobilna wersja League of Legends.

mobile legends sts esport

Jak obstawiać esport na stronie STS

Jeżeli zastanawiasz się, jak obstawiać esport w STS, to dobrze trafiłeś, ponieważ właśnie teraz do tego przejdziemy. Jak już poznałeś każdą z dyscyplin, to teraz czas na omówienie najważniejszych rzeczy przy typowaniu sportów elektronicznych. Najpierw omówimy sam proces obstawiania kuponu.

sts esport główna strona

Jak już przejdziesz do zakładki esport, to w kolejnym kroku z menu po lewej stronie powinieneś wybrać interesujące Cię rozgrywki, a następnie konkretne spotkanie. Kliknij wybrany przez Ciebie zakład, a ten automatycznie doda się na kupon. W kolejnym kroku powinieneś wpisać stawkę w zaznaczonym na grafice niżej polu, a następnie kliknąć pomarańczowy przycisk po prawej!

esport sts typy

Czego unikać w obstawianiu esportu?

Warto także omówić kilka rzeczy, których powinieneś unikać przy obstawianiu esportu w STS. Mowa tutaj o takich rzeczach, jak obstawianie głównie na faworytów, a także granie tylko rynku 1/2, czyli zakładów na to, kto wygra dane spotkanie. Oczywiście to czasem mogą być dobre pomysły, ale częściej lepiej będzie zrobić porządną analizę i zagrać np. na under/over eliminacji lub map!

Rodzaje zakładów na esport u STS

Jeżeli chodzi o zakłady esportowe w STS, to masz dostępne różne rodzaje i rynki. Wszystko sprowadza się do gry, którą masz zamiar typować, chociaż większość rynków się pokrywa. Zarówno w League of Legends, jak i w CS:GO czy Valorancie dostępne są typy na to kto wygra, ile będzie map, czy na liczbę eliminacji. Lola wyróżnia jeszcze fakt, że można obstawiać na pierwszą krew/wieżę czy też smoka. To w zasadzie jest największa różnica, ponieważ cała reszta jest bliźniaczo podobna.

Oczywiście to, że zakłady są zbliżone do siebie nie oznacza, że dobrze będziesz się czuł typując mecze Valoranta i Lola jednocześnie, jeżeli nie masz wystarczająco czasu, żeby oglądać i interesować się oboma scenami. W takim wypadku lepszą decyzją będzie skupienie się na jednej propozycji!

Najważniejszy wydarzenia esportowe

W STS esport kręci się wokół kilku najważniejszych wydarzeń esportowych. To bardzo ważne, żeby wiedzieć o nich, ponieważ wcześniej można się przygotować w odpowiedni sposób. Mowa tutaj o takich wydarzeniach, jak worldsy w Lolu, czy IEM Katowice. Niżej znajdziesz kilka zdań o każdym z najważniejszych turniejów w świecie esportu!

Worldsy / mistrzostwa świata w League of Legends

Niewątpliwie największym i najważniejszym turniejem w esporcie są mistrzostwa świata w League of Legends. Te odbywają się co roku, gdzie drużyny z całego świata rywalizują o miano tej najlepszej na świecie. Europa zazwyczaj wysyła trzy lub cztery drużyny, a od kilku lat nieprzerwanie mamy co najmniej jednego Polaka na mistrzostwach świata. Najbardziej utytułowany jest oczywiście Jankos, który raz zdobył wicemistrzostwo świata i kilka razy był w półfinałach.

Schemat rozgrywek jest bardzo prosty – najpierw mamy play-iny, skąd kilka drużyn dołączy do najlepszej ósemki. Następnie 16 ekip zostaje rozstawionych w 4 grupach, gdzie rywalizują o wyjście do play-offów. Spotkania w grupach rozgrywane są w formacie BO1 w systemie mecz-rewanż. Z kolei play-offy to już rywalizacje BO5!

Major w CS:GO

Kolejnym, bardzo ważnym turniejem są mistrzostwa świata w CS:GO zwane majorami. Nazwa nie wzięła się z niczego, ponieważ potocznie oznacza najważniejsze rozgrywki i pod kątem esportu w STS są to bardzo ważne zmagania. Raz do roku drużyny walczą w podobnym systemie, jak na Worldsach w Lolu, tylko w play-offach mecze są w systemie BO3, a dopiero finał w BO5!

IEM Katowice i IEM Cologne

Nie bez powodu Intel Extreme Masters Katowice oraz Intel Extreme Masters Cologne zostały umieszczone w jednym miejscu. Oba turnieje są do siebie bliźniaczo podobne i w zasadzie różni je jedynie miejsce rozgrywania. IEM Katowice oczywiście mają bardziej legendarną renomę, ale Kolonii nie można zabrać uroku. Tutaj drużyny także walczą najpierw w play-inach, żeby dołączyć do tych najlepszych, a później mamy zmagania w grupach i play-offy!

MSI

Mid-Season Invitational to takie “przedwczesne” mistrzostwa świata w Lola. Oczywiście rangą nie są nawet w połowie tak ważne, jak Worldsy, ale mimo wszystko pewne znaczenie i prestiż mają. Jest to turniej na otarcie się dla mistrzów pierwszego splitu z każdego regionu. System zmagań jest taki sam, jak na Worldsach, tylko że bez fazy play-in!

mistrzostwa świata w Valoranta

Mistrzostwa świata w Valorancie co roku mają inny format, ponieważ dotychczas odbyły się zaledwie dwie edycje, więc trudno stwierdzić, jak to będzie wyglądać w 2023 roku. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że odbędzie się to w bardzo podobnym do Lola stylu! W STS esport Valorantowy ma się bardzo dobrze, więc na pewno będziesz miał co obstawiać i nie możesz narzekać na nudę!

Inne wydarzenia esportowe

Na koniec warto poświęcić kilka zdań innym wydarzeniom esportowym. Mowa tutaj chociażby o ePremier League w FIFA czy mistrzostwach świata w tę grę od EA Sports. W FIFA polscy zawodnicy radzą sobie bardzo dobrze, ponieważ Polak jest mistrzem Premier League, a reprezentacja Biało-Czerwonych zdobyła wicemistrzostwo świata. Pod kątem esportu w STS także nie jest źle, ale zakłady na FIFA dostępne są o wiele rzadziej niż np. na Lola czy CS:GO!