Czyli jak robić zakłady na tenisa

Obstawianie tenisa 2024

Jak wgryźć się w tenis w zakładach bukmacherskich? Zobacz krok po kroku, jak wygląda obstawianie tenisa. Rozkładamy je na czynniki pierwsze.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na tenisa?

Bez względu na to, czy jesteś wielkim fachowcem od tenisa ziemnego, czy tylko niedzielnym kibicem śledzącym najważniejsze turnieje, musisz dokładnie wiedzieć, jak obstawiać tenis. Zakłady bukmacherskie rządzą się swoimi prawami, które powinieneś poznać przed wysłaniem pierwszego kuponu. 

Obstawianie tenisa bez znajomości pojęć bukmacherskich, czy zasad zakładów wiąże się ze sporym ryzykiem. Chyba nie chciałbyś przez pomyłkę wysłać zakładu sprzecznego z Twoimi intencjami? 

Pokażemy Ci krok po kroku, jak obstawiać mecze tenisa ziemnego. Wyjaśnimy wszystko to, co powinieneś wiedzieć – od zasad stawiania zakładów, przez ich rodzaje, poznasz też najlepszych bukmacherów oraz otrzymasz od nas kilka porad. Postaramy się także ustrzec Cię przed najczęściej popełnianymi błędami przez graczy. 

Najlepszy bukmacher do tenisa to…?

No właśnie, jaki jest najlepszy bukmacher na obstawianie tenisa? Spójrz na tabelę poniżej, w której zobaczysz, co mają do zaoferowania polecani przez nas bukmacherzy.

STS
Twardy zawodnik!
90/100
BetFan
Duży plus!
82/100
Fortuna
Brawa dla państwa!
80/100
PZBuk
Zajrzyj, nie pożałujesz
80/100
eToto
Zerknij
80/100
LV BET
Jest dobrze!
79/100
forBET
Warto!
75/100
Betclic
Nieźle
70/100
Superbet
Można? Można.
70/100
Fuksiarz
Duży plus!
70/100
Totalbet
O!
70/100
Totolotek
Można
65/100

Zobacz ostatnie publikacje o zakładach na tenisa!

  Zakłady bukmacherskie: tenis

  Czy wiesz, co powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedniego bukmachera na obstawianie meczy tenisowych? Zapewne pierwsze, co rzuci Ci się w oczy to strona bukmachera. Oczywiście przyjazny klimat i intuicyjność to ważne cechy witryny bukmacherskiej, ale też, nie oszukujmy się, nie są one najistotniejsze.

  Oferta zakładów przedmeczowych i na żywo

  Gdzie zatem stawiać na tenis zakłady? Zwróć uwagę na ofertę bukmachera. Rozpatruje się ją zawsze dwutorowo. 

  Po pierwsze liczba dostępnych rozgrywek, a więc to, jak wiele turniejów i meczów tenisowych w swojej ofercie mają dane zakłady bukmacherskie. Może okazać się, że bukmacher ograniczy się tylko do turniejów najwyższej rangi, a co za tym idzie, będziesz zawiedziony, chcąc stawiać zakłady na mniej popularne zmagania. 

  Po drugie, obstawianie tenisa to także liczba rynków bukmacherskich. Najlepsi bukmacherzy dostarczają wiele różnych zakładów, a Ci gorsi ograniczają się tylko do zakładów na zwycięstwo i jeszcze kilku innych, podstawowych zakładów.

  Wybierz zatem bukmachera, który ma najszerszą ofertę na tenis. Może dziś będziesz zainteresowany postawieniem zakładów tylko na Wielkie Szlemy, a co jak za jakiś czas zechcesz spróbować szczęścia także w zakładach na turnieje mniejszej rangi? Nie zamykaj sobie tej furtki. 

  Kursy bukmacherskie

  Zwróć uwagę także na kursy, jeśli chcesz wybrać najlepsze zakłady bukmacherskie. Tenis można obstawiać wszędzie, ale po co robić to w miejscu, w którym ewentualna wygrana wyniesie najmniej? Matematyka jest prosta i jej oszukać się nie da. Lepiej zarobisz obstawiając zwycięstwo Djokovicia po kursie 1.50, niż po 1.30 itd.

  Bonusy na start

  Wszystkie zakłady bukmacherskie proponują graczom tzw. lepszy start, dzięki bonusom powitalnym. Tak samo, jak w przypadku oferty zakładów i kursów, tak i bonusy powitalne w jednym miejscu są atrakcyjniejsze, w drugim gorsze, a w jeszcze trzecim, można tylko na nie popatrzeć z politowaniem. Zanim zaczniesz obstawianie meczy tenisowych, zobacz, jakie bonusy oferują poszczególni bukmacherzy.

  Promocje bukmacherskie na tenis

  W zakładach bukmacherskich możesz liczyć także na promocje, które u jednego bukmachera pojawiają się częściej, a u innego nieco rzadziej. Kto wie, może akurat któryś z bukmacherów przygotował specjalne bonusy na tenis? Często zdarzają się oferty podwyższające kursy bukmacherskie, czy wygrane na kuponach akumulowanych. Przy okazji wielkich turniejów możesz napotkać także rankingi i konkursy z nagrodami. Warto mieć to na uwadze, bowiem na tenis zakłady bukmacherskie naprawdę potrafią zaskoczyć swoimi promocjami.

  Transmisje na żywo 

  Wiesz, że w zakładach bukmacherskich transmitowany jest także tenis? Wyniki na żywo znajdziesz niemalże w całym Internecie. Wystarczy, że odpalisz pierwszą lepszą stronę sportową. Najlepsi bukmacherzy zaskakują jednak wspomnianymi transmisjami wideo. Znajdziesz tutaj nie tylko streamy z największych turniejów, ale często także przekaz na żywo z naprawdę podrzędnych imprez. To pozwoli Ci utrzymać emocje, kiedy nie grają najwięksi tego świata albo po prostu śledzić wschodzące gwiazdy, które kto wie, czy za jakiś czas nie będą zachwycać na najsłynniejszych kortach.

  Teraz już widzisz, jak bardzo w zakładach bukmacherskich rozbudowany jest tenis. Wyniki na żywo to już standard, ale transmisje wideo posiadają tylko najlepsi.

  Jak bezpiecznie obstawiać zakłady bukmacherskie (tenis i nie tylko)

  Obstawianie tenisa poza różnicami wynikającymi ze specyfiki dyscypliny, w praktyce nie różni się od obstawiania pozostałych sportów. Warto w tym względzie pamiętać o dobrych praktykach, które uchronią Cię od popełniania prostych błędów.

  Stawiaj zakłady, o których masz pojęcie

  Jeśli chodzi Ci po głowie obstawianie tenisa, to sprawdź, jakie zakłady najlepiej stawiać. Sprawa wygląda prosto. Te, na które masz ochotę – pod warunkiem, że wiesz, o co w nich chodzi. 

  Graj te zakłady, które rozumiesz. Jeśli jakiś rynek nie jest do końca Ci znany, albo nie jesteś pewien co oznacza, wstrzymaj się. To najczęściej popełniany błąd przez graczy. Chcą obstawić coś, czego do końca nie rozumieją i w efekcie grają wbrew swoim intencjom.

  Graj tylko, jeśli masz chociaż podstawowe rozeznanie

  To druga żelazna zasada, jeśli obstawiasz tenis. Zakłady stawiaj tylko na tenisistów, co do których masz chociaż podstawowe rozeznanie. Wiesz, czego z ich strony możesz się spodziewać, kto jest faworytem, kto jak ostatnio zagrał i tak dalej. Oczywiście, kursy bukmacherskie przeważnie wskazują faworyta meczu, ale nierzadko bukmacherzy się mylą. Nie spoglądaj więc wyłącznie na kursy i unikaj stawiania zakładów na mecze zawodników, czy zawodniczek, o których nie masz bladego pojęcia.

  Zawsze zachowaj chłodną głowę, choć nieraz bywa to ciężkie

  Obstawianie tenisa wydaje się na początku proste, ale wielu początkujących graczy szybko zweryfikowało swoją teorię. Z ostatnią z zasad bezpiecznego obstawiania problemy mają nawet średnio-zaawansowani, czy sporadycznie także najbardziej zaawansowani gracze. Chłodna głowa, o którą momentami tak ciężko w zakładach bukmacherskich to dla wielu prawdziwe wyzwanie. 

  Jeśli stawiasz na tenis zakłady bukmacherskie zawsze rób to z myślą z tyłu głowy, że możesz przegrać. Nigdy nie masz gwarancji wygranej, nawet jeśli stawiasz na największego faworyta. Rozsądnie gospodaruj swoimi pieniędzmi. 

  Nie wszedł Twój zakład? Nie próbuj odgrywać się za wszelką cenę, wysyłając szybko kilka kolejnych zakładów, czy zwiększając stawki. Odpowiednie gospodarowanie środkami i mądre, przemyślanie stawianie zakładów jest tym, co powinno przewodzić Twojej przygodzie bukmacherskiej. Oczywiście przydaje się też odrobina ryzyka i spontaniczności, ale staraj się je chociaż w minimalnym stopniu kontrolować.

  Obstawianie meczy tenisa i rodzaje zakładów

  Przejdźmy teraz do tego, jak konkretnie wyglądają na tenis zakłady bukmacherskie. Co możesz właściwie obstawić? Zapoznaj się krok po kroku z dostępnymi rodzajami zakładów bukmacherskich. 

  Zakłady przedmeczowe a zakłady na żywo

  Przede wszystkim pamiętaj, że obstawianie tenisa odbywa się na dwa sposoby. Możesz stawiać zakłady przedmeczowe, ale także zakłady na żywo.

  Zakłady przedmeczowe dostępne są tak długo, aż nie rozpocznie się dany mecz. Kiedy już rywalizacja trwa, wówczas możesz skorzystać z oferty zakładów live. W zakładach na żywo znajdziesz więcej dynamiki, gdyż kursy bukmacherskie reagują (zmniejszają lub zwiększają się) w zależności od przebiegu meczu.

  Oferta na żywo dostarcza także więcej opcji postawienia zakładu. Możesz zagrać na przykład, kto zdobędzie następny punkt, czy przełamie rywala, co nie jest dostępne w zakładach przedmeczowych z racji specyfiki tego rynku bukmacherskiego.

  Zakłady 1×2 oraz 12

  Obstawianie tenisa warto rozpocząć od najprostszego rodzaju zakładu, a więc zagrania na zwycięzcę meczu. To najpopularniejszy rynek bukmacherski nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Co oznacza 12 oraz 1×2?

  Zacznijmy od 12, bo to typowy rynek bukmacherski wśród legalnych operatorów w Polsce. Stawiasz zakład na to, czy wygra gracz 1, czy gracz 2. Nie ważny jest wynik gema, seta, czy to jak wiele setów zostanie rozegranych. Interesuje Cię tylko końcowy zwycięzca meczu.

  Nieco inaczej działa rynek 1×2, który jest w Polsce spotykany nieco rzadziej. W tym przypadku do wyboru oprócz 1 i 2, masz także zakład na x, który oznacza remis. Halo, halo, ale przecież mecz tenisa nie może zakończyć się remisem? No właśnie. Dlatego też zakład 1×2 dotyczy tylko podstawowego czasu gry (nie końcowego zwycięzcy). Zatem do zakładu nie zalicza się rozstrzygający o losach meczu tie-break. 

  Co to jest podwójna szansa w zakładach?

  Sprawdźmy, jak wyglądają kolejne zakłady bukmacherskie. Tenis można obstawiać też na zakładach z podpórką, tzw. podwójną szansą. W takim przypadku możesz wybrać dwa możliwe rozstrzygnięcia, a więc przykładowo, że w podstawowym czasie meczu wygra gracz numer 1 lub będzie remis. Wówczas tylko wygrana gracza numer 2 powoduje, że Twój zakład okaże się przegrany. 

  Teoretycznie jest to jeden z najprostszych zakładów, bowiem na trzy możliwości rozstrzygnięcia danego zdarzenia, na jednym zakładzie możesz wybrać aż dwie z nich. Ma też to swoje odzwierciedlenie w kursach bukmacherskich, które są zdecydowanie niższe, niż w tradycyjnych zakładach 1×2 bez podpórki.  

  Handicap i handicap azjatycki

  Handicap ma na celu zniwelować różnicę klas pomiędzy tenisistami. W tym celu, jednej ze stron rywalizacji przed postawieniem zakładu dodaje się lub odejmuje z góry ustaloną różnicę punktów, gemów, czy setów. Przykładowo, możesz postawić zakład z handicapem na zwycięstwo gracza numer 1, dodając mu do wyniku meczu 1,5 seta. Jeżeli taki gracz przegra mecz w setach 1:2, wówczas Twój zakład okaże się wygrany, bowiem po dodaniu handicapu, wynik zostanie zweryfikowany na 2,5:2. 

  Dlaczego w handicapach stosuje się połówki? To częsta praktyka bukmacherska, mająca na celu wyeliminować możliwość remisu. Jeśli dla przedstawionego wyżej zakładu, dodałbyś graczowi numer 1 tylko 1 set, wówczas przy wyniku 1:2, weryfikacja na podstawie handicapu dałaby 2:2, a więc remis i zakład nie byłby rozstrzygnięty.

  Zakłady over / under

  Obstawianie tenisa ciekawie wygląda też na zakładach over / under, a więc powyżej lub poniżej. W tym przypadku rodzaje zakładów są tak naprawdę ograniczone tylko fantazją poszczególnego bukmachera. Możesz zagrać over / under praktycznie na wszystkie zdarzenia, mogące wystąpić podczas meczu tenisowego. Przykładowo:

  • Powyżej / poniżej 2 setów w meczu
  • Powyżej / poniżej 5 asów w meczu ze strony gracza numer 1
  • Powyżej / poniżej 7,5 gema w drugim secie
  • Powyżej / poniżej 3 podwójnych błędów w meczu gracza numer 2

  Dlaczego zakłady typu ako są popularne?

  Zakłady akumulowane, w skrócie ako zyskują coraz większą popularność wśród graczy, obstawiających tenis. Zakłady takie powodują kumulacje kursów bukmacherskich, a co za tym idzie, wyższą potencjalną wygrana. Zakładami akumulowanymi nazywamy minimum dwa zakłady znajdujące się na jednym kuponie. Ich przeciwieństwem są zakłady pojedyncze, gdzie stawiasz na swoim kuponie tylko jeden zakład. Sprawdź poniższe przykłady.

  • Zakład pojedynczy: zwycięstwo Rafaela Nadala w meczu z Novakiem Djokoviciem po kursie 2,00. Stawka 10 zł. Ewentualna wygrana: 20 zł
  • Zakłady ako: zwycięstwo Rafaela Nadala w meczu z Novakiem Djokoviciem po kursie 2,00, zwycięstwo Rogera Federera w meczu z Stanem Wawrinką po kursie 1,50. Stawka 10 zł. Ewentualna wygrana: 30 zł

  Jak widać, w przypadku zakładów ako przez stawkę mnożony jest całkowity kurs kuponu, uzyskany przez pomnożenie kursów wszystkich zakładów.

  Czym są zakłady systemowe?

  Na obstawianie tenisa możesz wykorzystać także zakłady systemowe. Do najpopularniejszych systemów zaliczane są 1 z 2, 2 z 3, czy 3 z 4. Oznaczają one kolejno: musisz trafić minimum jeden zakład z dwóch, dwa z trzech oraz trzy z czterech. W ich przypadku potencjalne wygrane są proporcjonalnie niższe do tradycyjnych zakładów akumulowanych. Przed wysłaniem kuponu zobaczysz, ile wygrasz minimum, a ile maksimum za trafienie wszystkich zdarzeń.

  Czy warto wykorzystać opcję cash out?

  Pewnie, że tak! Cash out nie zawsze jest proponowany przez bukmacherów, ale jeśli się pojawi, warto zastanowić się nad tą propozycją. Dzięki cash-outowi możesz odsprzedać bukmacherowi wciąż otwarty zakład. Bierzesz do kieszeni pewną gotówkę, unikając ryzyka związanego z nagłym zwrotem akcji w meczu. Oczywiście, w przypadku wcześniejszej wypłaty wygranej, jaką jest cash out, otrzymasz mniej, aniżeli czekałbyś ze swoim zakładem do zakończenia meczu. Jak to się mówi coś za coś.

  Najgorsze zakłady bukmacherskie na tenisa!

  Czy wiesz, że obstawianie tenisa nie jest takie proste, jakby mogło się to wydawać. Dlatego warto zapoznać się z naszym poradnikiem. Weź także pod uwagę, że niektóre rodzaje zakładów są obarczone wysokim ryzykiem. Staraj się ich unikać.

  • Zakłady długoterminowe – są one obarczone największym ryzykiem. Bukmacherzy nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem potrafią wystawiać kursy na zwycięzców Wielkich Szlemów. Czy jesteś w stanie dobrze przewidzieć, jaką formę będą prezentować tenisiści za kilka miesięcy albo, czy któremuś z nich nie przytrafi się kontuzja, chwilowa niedyspozycja? No właśnie, nie wydaje się nam.
  • Zakłady na zwycięzcę turnieju – obstawianie tenisa w przypadku zwycięzcy turnieju to duże ryzyko, choć nieco mniejsze, niż zakłady długoterminowe. Turnieje mniejszej rangi możesz obstawiać z kilkudniowym wyprzedzeniem, ale i tutaj, nie wiadomo jak potoczy się rywalizacja na korcie.
  • Ilość piłek w gemie – to specyficzny rynek, gdzie tak naprawdę też ciężko dokładnie przewidzieć, co się wydarzy. Prosty błąd, jak podwójny błąd serwisowy faworyta, który chwilowo się rozluźni może przyczynić się do tego, że Twój zakład po prostu nie wejdzie.

  Czy przydadzą Ci się typy? Tenis zaskakuje!

  Obstawianie tenisa wiąże się z dużym ryzykiem, które gracze chcą niwelować poszukiwaniem typów bukmacherskich. Czy warto sięgnąć po typy? Tenis jest bardzo specyficzną dyscypliną, w której nie do końca wszystko można przewidzieć. Niemniej jednak, wciąż warto zwrócić uwagę na typy. Tenis to dla niektórych sposób na życie. Najwięksi zapaleńcy śledzą niemal każdy mecz, czy wszystkie poczynania swoich ulubionych tenisistów. Typy od nich mogą okazać się pewną wskazówką. Możesz uzyskać podpowiedzi, co do aktualnej formy gracza, a nawet sugestię, że aktualnie boryka się z drobną kontuzją, o której nie piszą główne media sportowe. Przed postawieniem zakładu przeszukaj sprawdzone fora dyskusyjne, czy zaufane strony z typami. Może akurat, ktoś wspomniał o meczu, który masz zamiar obstawić. 

  Pewniaki bukmacherskie włóż między bajki

  Unikaj kupowania typów bukmacherskich. Najczęściej pod takimi ofertami kryją się oszuści. Ktoś mówi, że ma pewne typy albo informacje o ustawieniu? Masz pewność, że to oszustwo! Po pierwsze, czy wierzysz w to, że ktoś zechciałby podzielić się takimi informacjami, jeśli rzeczywiście byłby w ich posiadaniu? Po drugie, w tenisie nie ma pewniaków. Można ich wsadzić między bajki Andersena. Ile razy największy faworyt przegrał z mało znanym graczem? Dlatego też, jeżeli obstawiasz tenis, typy traktuj z przymrużeniem oka. Nie jako wyrocznie, a wskazówkę do tego, jak obstawiać mecze.

  Zakłady bukmacherskie a Twoje bezpieczeństwo

  Legalni bukmacherzy w Polsce działają w zgodzie z wytycznymi Ministerstwa Finansów. Dzięki temu strony bukmacherskie są bezpieczne, podobnie zresztą, jak i wszystkie Twoje dane. Pamiętaj jednak, że hazard potrafi silnie uzależniać. Jeśli będziesz potrzebował pomocy w tym zakresie, możesz liczyć na pomoc specjalistów. Codziennie, w godzinach 17:00-22:00 czynna jest infolinia dla osób uzależnionych od gier hazardowych – 801 889 880.