Poczuj smak Speedwaya!

Zakłady na żużel

Choć pojedynczy wyścig żużlowy trwa średnio nieco ponad minutę, to potrafi dostarczyć sporej dawki adrenaliny. Równie emocjonujące są zakłady bukmacherskie – żużel można obstawiać na różne sposoby – także na żywo. Sprawdź, jak to robić.

Zakłady bukmacherskie żużel 2024

Czarny sport, bo tak potocznie nazywany jest żużel, to dyscyplina, która z roku na rok koncentruje wokół siebie coraz więcej polskich fanów. Zapach metanolu i emocje na najwyższym poziomie są tym, co przyciąga kibiców zarówno na stadiony, jak i przed telewizory. Polska liga, a także polska reprezentacja uważane są za najsilniejsze na świecie. Jest to dodatkowym katalizatorem zainteresowania speedwayem w naszym kraju.

Nikogo więc już nie dziwi, że żużel zakłady bukmacherskie zaczęły traktować na poważnie. Choć jakiś czas temu omijały go szerokim łukiem. I choć kibice speedwaya uwielbiają akcje po szerokiej tuż przy bandzie – to szeroki łuk, którym bukmacherzy unikali czarnego sportu bardzo im się nie podobał. Teraz już nikt nie ma powodów do narzekania. Panie i Panowie, żużel wjechał na bukmacherskie salony!

Które zakłady bukmacherskie żużel lubią najbardziej?

Nie będziemy pisali bajek, że każde zakłady bukmacherskie żużel doceniły na tyle, na ile oczekiwaliby tego kibice. Na poniższej liście wymieniliśmy jednak bukmacherów, u których oferta na speedway wygląda po prostu najlepiej. Znajdziesz u nich wiele wydarzeń, korzystne kursy, a przy okazji możesz odebrać ciekawe bonusy na start. Sam zerknij.

Najlepsi bukmacherzy na żużel

  1. STS

  2. BetFan

  3. Fortuna

Żużel: zakłady bukmacherskie na torze

Jeszcze nigdy nie stawiałeś zakładów bukmacherskich albo chcesz dowiedzieć się, jak obstawiać żużel? Dobrze się składa. Mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek.

Jak przygotować się do obstawiania?

Przede wszystkim, aby stawiać na żużel zakłady online, musisz założyć konto u jednego z bukmacherów. Po rejestracji dokonać wpłaty, znaleźć interesujące Cię zakłady i voila! To na tyle. Wydaje się proste, prawda? No tak, ale warto nieco bardziej zagłębić się w temat i tym samym odpowiednio przygotować się na obstawianie żużla.

Bonusy powitalne i bonusy na żużel

Przed rejestracją konta warto abyś porównał bonusy na start – i wybrał te, które będą dla Ciebie najkorzystniejsze. Jeśli przekonał Cię bonus od depozytu – bierz! Jeśli wolisz darmowy zakład czy zakład ubezpieczony – na co czekasz!? A może chcesz kilka bonusów na raz – z łatwością wśród polecanych przez nas bukmacherów dostrzeżesz operatorów oferujących bogate pakiety powitalne.

Pamiętaj, że od przybytku głowa nie boli. Śmiało możesz utworzyć konta u kilku bukmacherów. Oprócz większej liczby bonusów zyskasz też możliwość przeglądania ofert i wybierania na bieżąco tych najlepszych. To ważne zwłaszcza przy okazji najciekawszych wydarzeń z żużlowych aren, gdzie część bukmacherów oferuje także dedykowane bonusy na żużel. A nie ma chyba nic przyjemniejszego, niż dodatkowe cyferki na koncie gracza.

Kursy bukmacherskie na żużel

Jeśli chodzi o żużel, kursy bukmacherskie są równie ważne, jak w przypadku piłki nożnej czy innego sportu. W końcu to kursy są najważniejszą oprócz stawki zakładu zmienną, która determinuje wysokość ewentualnej wygranej. Kurs x stawka = potencjalna wygrana.

Polecani przez nas bukmacherzy, żużel wzięli w czułe objęcia, a co za tym idzie, ich kursy można uznać za korzystne. Jednak zawsze pomiędzy bukmacherami istnieją choć drobne różnice kursowe. Dlatego też nie odkryjemy Ameryki – wybieraj oferty, gdzie kurs na interesujący Cię zakład jest najwyższy.

Co można obstawiać?

zakłady bukmacherskie żużel

Pewnie zastanawiasz się też, jakie zakłady można wysyłać na żużel? Bukmacher jeden czy drugi (a na pewno operatorzy z naszej listy) rozkładają zawody żużlowe na czynniki pierwsze. Jeśli myślałeś, że możesz typować tylko wynik meczu, to byłeś w grubym błędzie!

Zacznijmy od tego, że na żużel zakłady bukmacherskie możesz stawiać przedmeczowo, a więc zanim zawodnicy staną pod taśmą maszyny startowej po raz pierwszy oraz na żywo – kiedy już zawody trwają.

Wynik meczu

Najbardziej popularnym, a zarazem najprostszym rodzajem zakładu na żużel jest typowanie rozstrzygnięcia meczu. W zawodach ligowych czy reprezentacyjnych stawiasz więc na to, która drużyna wygra czy nieco bardziej ryzykownie – na remis.

Handicap

Jeśli dochodzi do meczu murowanego faworyta z ekipą skazywaną na pożarcie, a kurs bukmacherski jest tak niski, że jedyne co można zrobić, to się rozpłakać, możesz sięgnąć po handicap. Co to oznacza? Ano tyle, że możesz odjąć lepszej drużynie przykładowo 8 punktów i w ten oto sposób otrzymasz wyższy kurs na jej zwycięstwo. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku nie tylko musi wygrać mecz, ale zrobić to większą różnicą punktów, niż odjęta przez Ciebie wartość. Przykładowo: Unia Leszno (-8.0) – Włókniarz Częstochowa.

Over/under (powyżej/poniżej)

Jeżeli nie masz pomysłu, kto wygra, śmiało możesz zagrać też na powyżej/poniżej sumy punktów – zarówno w przypadku punktów całej drużyny, jak i poszczególnych zawodników. Przykładowo: Bartosz Zmarzlik powyżej 10.5 punktów w meczu lub Unia Leszno powyżej 58.5 punktów w meczu.

Pojedynek h2h (head to head)

Pojedynek to zakład dedykowany zarówno zawodom indywidualnym, jak i drużynowym. Wybierasz po prostu dwójkę graczy z dostępnych zakładów i obstawiasz, który będzie lepszy – mówiąc wprost – zgromadzi więcej punktów. Przykładowo: Jason Doyle vs Piotr Pawlicki.

Zwycięzca/miejsce/awans/brak awansu

Tym razem mówimy już wyłącznie o zawodach indywidualnych. Możesz postawić na to, kto je wygra, czy dany zawodnik będzie w top3, czy uzyska awans np. do półfinału czy też nie. Wszystko w zależności od programu zawodów. Przykładowo: Bartosz Zmarzlik wygra Grand Prix Polski lub Fredrik Lindgren awansuje do półfinału Grand Prix Szwecji.

Co następne?

Ciekawą opcja zakładu są także rynki typu “Co następne?”. To zakłady dostępne wyłącznie w opcji na żywo. Możesz postawić na to, co wydarzy się w następnym biegu. Przykładowo: Gospodarze wygrają 5:1 lub Wykluczenie.

Na co uważać?

Choć masz swoje typy, żużel, jak każdy sport bywa nieprzewidywalny. Jedne rodzaje zakładów już na starcie są obarczone nieco większym ryzykiem, niż inne.

Uważaj więc przy stawianiu na over/under, które w przypadku speedwaya bywają bardzo zdradliwe. Żużel to często złośliwość rzeczy martwych czy splot nieoczekiwanych zdarzeń. Defekt motocykla czy upadek zawodnika w jednym z biegów może sprawić, że nawet będąc w kapitalnej dyspozycji nie zdobędzie zakładanego przez Ciebie kompletu punktów, a Twój kupon wyląduje prosto w… koszu.

Ostrożnie graj też handicapy. Dlaczego? Zwłaszcza w rundzie rewanżowej sezonu ligowego, kiedy dwumecz jest już rozstrzygnięty, zwycięzcy lubią puszczać do biegów nominowanych juniorów, a Ci nie zawsze są gwarancją podtrzymania wysokiego wyniku.

Czy zakłady na żużel są ustawione?

Ehh… a niebo jest zielone, a ziemia trójkątna. Właśnie między takie teorie można wsadzić zabobony o ustawionych zakładach na żużel. Wszystko rozgrywa się na torze żużlowym, a bukmacherzy wystawiają swoje oferty w oparciu o własne typy. Czasem im się uda trafić, a czasem przestrzelą, jak Milik do pustej bramki. To normalne.

Bezpieczne obstawianie | Uzależnienie od hazardu

Graj odpowiedzialnie! Zakłady bukmacherskie potrafią uzależniać. Dlatego też kontroluj ilość pieniędzy wydawanych na zakłady. Nigdy nie przeznaczaj na hazard więcej, niż możesz przegrać. Pamiętaj, że zakłady bukmacherskie to ryzyko, a statystycznie częściej się przegrywa, niż wygrywa. W razie stwierdzenia u siebie symptomów uzależnienia od hazardu, warto zasięgnąć pomocy:

  • telefon zaufania: 801 889 880 (codziennie w godzinach od 17.00 do 22.00)
  • Anonimowi Hazardziści www.anonimowihazardzisci.org
  • Anonimowi Hazardziści numer telefonu: 881 488 990