Jak obstawiać futbol?

Zakłady bukmacherskie piłka nożna

Dla Polaka, który chce obstawiać zakłady bukmacherskie piłka nożna to pierwszy wybór wśród dostępnych sportów. Też chcesz obstawiać futbol? To czytaj dalej!

Zobacz kursy na najbliższe mecze piłkarskie!

Niestety w tej chwili nie mamy dostępnych wydarzeń. Sprawdź później!
Wszystkie kursy są z STS. Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 14/07/2024 21:55.
Niestety w tej chwili nie mamy dostępnych wydarzeń. Sprawdź później!
Wszystkie kursy są z STS. Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 14/07/2024 21:55.
Niestety w tej chwili nie mamy dostępnych wydarzeń. Sprawdź później!
Wszystkie kursy są z STS. Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 14/07/2024 21:55.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na piłkę nożną?

Jeżeli chcesz zacząć obstawiać na futbol zakłady bukmacherskie, piłka nożna nie powinna mieć przed Tobą tajemnic. Warto, abyś czuł się dobrze w temacie tej dyscypliny: znał większość zasad gry oraz poszczególnych turniejów, kojarzył wiadomości na temat formy poszczególnych drużyn, wiedział, z jakich źródeł czerpać informacje i statystyki, które pomogą Ci podejmować decyzje…

Na szczęście my wiemy, jak działają piłka nożna, zakłady i bukmacherka! W tym artykule poznasz strategie, rodzaje zakładów piłkarskich, błędy, których powinieneś się wystrzegać i rady, które pomogą Ci się odnaleźć w świecie bukmacherki. Zapraszamy na piękny rejs przez Archipelag Nieistniejących Pewniaczków, Przylądek Nadziei na Gola i Zatokę Szczęścia po Wygranym AKO!

Gdzie robić zakłady na piłkę nożną?

Gdzie znaleźć dobre miejsce na obstawianie meczy piłki nożnej? Decyzję możesz podjąć na wiele różnych sposobów. Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji. Poniżej znajdziesz spis legalnych serwisów, które oferują w Polsce zakłady bukmacherskie. Piłka nożna to najpopularniejszy sport w naszym kraju, więc możesz być pewien, że na każdym portalu znajdziesz coś dla siebie!

Najlepszy bukmacher do zakładów na piłkę nożną

  1. STS

  2. Fuksiarz

  3. Fortuna

  4. eToto

  5. BetFan

Zobacz ostatnie publikacje o zakładach!

Strony bukmacherskie, piłka nożna, zakłady

A więc już wiesz, że chcesz stawiać zakłady, piłka nożna to natomiast Twój główny cel. Możliwe jednak, że nie czujesz się jeszcze zbyt pewnie w temacie bukmacherki. Nie ma się jednak czego obawiać, bukmacher działa podobnie jak wiele innych firm i usług.

W Polsce mamy już naprawdę wielu buków, co może na pierwszy rzut oka przytłaczać, ale tak naprawdę działa to na Twoją korzyść. Konkurencja jest mocna i każdy będzie zabiegał o Ciebie jako klienta! Rzućmy okiem na kilka podstawowych kwestii, które możesz wziąć pod uwagę, wybierając, gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie. Piłka nożna jest u każdego polskiego buka, więc żeby podjąć mądry wybór, trzeba sprawdzić inne cechy, którymi dana marka wyróżnia się na tle konkurencji.

Piłka nożna: zakłady i szczegółowa oferta

Bez kategorii “piłka nożna” zakłady nie miałyby sensu, ale to nie jest takie proste! W końcu na świecie jest naprawdę dużo lig i turniejów futbolowych rozgrywanych w bardzo różnorodnych kategoriach. Jeżeli jesteś zainteresowany raczej typowymi ligami z topu jak Premier League czy La Liga, w czym nie ma oczywiście nic złego, to prawdopodobnie każdy polski buk zapewni Ci obstawianie meczy piłki nożnej na zadowalającym poziomie.

Schody zaczynają się, jeżeli nie wystarczą Ci zwykłe “zakłady piłka nożna”. Obstawianie nietypowych lig fascynuje wielu Polaków. Jeśli Ciebie również, to warto, żebyś przejrzał ofertę różnych bukmacherów. Niektóre serwisy ograniczają się do topowych męskich lig z Europy i rozgrywek międzynarodowych, a inne mają do wyboru jeszcze rozgrywki kobiece, amatorskie, z egzotycznych krajów… Zastanów się, czy potrzebujesz takiej oferty do pełni szczęścia!

Bonusy bukmacherskie

Strony bukmacherskie często zachęcają do siebie graczy przy pomocy bonusów na zakłady. Piłka nożna to częsty bohater promocji polskich buków, chociaż większość akcji powitalnych dotyczy tak naprawdę dowolnego sportu.

W skrócie chodzi o to, że na dobry początek dostaniesz od większości bukmacherów jakiś prezent. Może to być darmowy zakład, bonusowe środki, mnożnik zwiększający kurs… Bukmacherzy nie rozdają oczywiście gotówki, wtedy z pewnością szybko by zbankrutowali. Żaden bonus nie jest pewny, ale możesz traktować takie promocje jako szansę na trochę dodatkowej kasy.

Żeby móc wypłacić środki, zwykle trzeba spełnić warunek obrotu, co wymaga niemałych typerskich umiejętności. Każdy bukmacher ma swoje własne zasady. Bonus zawsze należy oceniać nie tylko po okładce (“Miljon dla wszystkich Polaków!!11”) – trzeba zajrzeć również do regulaminu (żeby nie okazało się, że ten milion wypłacają w walucie Zimbabwe i to tylko tym Polakom, którzy wygrają zakład równie prawdopodobny co zwycięstwo Sebastiana Mili w plebiscycie Złotej Piłki). 

Kursy bukmacherskie

Kursy często decydują o tym, jak bardzo opłacalne są dane zakłady bukmacherskie. Piłka nożna nie stanowi tu żadnego wyjątku – kursy działają na tej samej zasadzie niezależnie od dyscypliny sportu.

Im wyższy kurs, tym wyższe ryzyko, ale także potencjalna wygrana! Zależność działa na tej samej zasadzie w drugą stronę. Nie oznacza to jednak, że na każde wydarzenie wszyscy bukmacherzy wypuszczą taki sam kurs. Oferty są zwykle podobne, owszem, ale jednak nawet różnica w kursie na poziomie 0.1 potrafi wygenerować sporą różnicę w opłacalności, szczególnie jeśli ktoś obstawia za większe stawki. Dlatego warto porównać bukmacherów i wybrać takiego, który jest znany ze sporych kursów albo z dobrych promocji, które je podwyższają.

Płatności, obsługa, opinie…

Bukmacherzy różnią się również pod innymi, mniej interesującymi na pierwszy rzut oka względami. Możliwe jednak, że ze względu na Twoją sytuację jakaś pozornie mało znacząca cecha okazuje się bardzo ważna. Jeśli na przykład planujesz obstawiać zakłady bukmacherskie “piłka nożna koreańska”, to prawdopodobnie będzie się zdarzało, że interesujący Cię mecz zostanie rozegrany z naszej perspektywy w środku nocy! A więc może Ci zależeć na tym, aby bukmacher oferował obsługę klienta 24/7. A może uwielbiasz zapach świeżo wydrukowanego doładowania Paysafecard i bardzo chcesz, żeby bukmacher akceptował tę metodę płatności? Co kto lubi – po prostu zastanów się najpierw, czy masz tego typu preferencje!

Jak bezpiecznie obstawiać zakłady bukmacherskie (piłka nożna i nie tylko)

Sprawdźmy, o czym powinieneś pamiętać, aby bezpiecznie i w przemyślany sposób obstawiać zakłady bukmacherskie. Piłka nożna to sport jak każdy inny i stawianie na nią zakładów wiąże się z pewnym ryzykiem, o czym nie wolno zapominać.

Ustal budżet

Jeśli obstawiasz za prawdziwą kasę, to istnieje szansa, że ją stracisz. Zawsze. Uff, powiedzieliśmy to… Nic miłego, ale taka jest prawda. Zakładów nie można traktować jako pewną inwestycję, a to oznacza, że powinieneś przeanalizować swoją sytuację finansową i ustalić budżet, który w razie ogromnego pecha możesz stracić i nie narobić sobie przez to problemów. Oczywiście szczerze Ci życzymy, żebyś wygrywał zakłady bukmacherskie! Piłka nożna widziała jednak niejedną niespodziankę, która zepsuła kupony tysiącom typerów na świecie.

Trzymaj się własnych zasad

Czyli ustawiłeś budżet, tak? Teraz pozostaje się go tylko trzymać! Jeżeli obiecasz sobie, że wpłacisz do buka maksymalnie stówkę miesięcznie i tę stówkę przegrasz, a będzie się zbliżać super ekscytujące spotkanie Ligi Mistrzów, to może Cię kusić, aby zrobić wyjątek… Sugerujemy, abyś się powstrzymał. Umiejętność samokontroli jest bardzo ważna i pomoże Ci na dłuższą metę częściej wygrywać zakłady bukmacherskie. Piłka nożna nie ucieknie, jeśli przez tydzień odpuścisz obstawianie.

Graj na chłodno

Emocje to wróg obstawiania. Uderzenie adrenaliny to coś, za co wielu z nas kocha sport, coś, co sprawia, że tak piękna jest piłka nożna. Zakłady i emocje podawane na jednym talerzu kończą się jednak często niestrawnością. Jeśli obstawiasz za prawdziwą kasę i chcesz wygrywać, to kieruj się chłodną analizą, a nie porywami serca. Właśnie dlatego wielu typerów decyduje się, aby nigdy nie obstawiać na swoją ulubioną drużynę. Trudno im wtedy obiektywnie oceniać rzeczywistość.

Znaj regulamin

Pamiętaj, że niektóre zakłady mogą mieć różne zasady w zależności od bukmachera. Powiedzmy, że postawiłeś, że Arek Milik strzeli gola Hiszpanii. A tu niespodzianka! Arkadiusza złapało przeziębienie i nie znalazł się w kadrze meczowej. Co z Twoim zakładem!? Niektórzy bukmacherzy zwrócą Ci kasę, a inni uznają zakład za przegrany. Obie zasady są uczciwe, ale dobrze, żebyś wiedział, na jakich warunkach grasz u swojego buka.

Bierz odpowiedzialność

Pamiętaj, że Twój zakład stawiany za Twoją kasę stanowi Twoją odpowiedzialność. Ten temat rozwiniemy w dalszej części artykułu, ale chcemy tylko zaznaczyć, że nie możesz zbyt mocno wierzyć typerom, kolegom ani magicznym ośmiornicom oferującym typy piłkarskie. W końcu w razie przegranej to Twoja kasa ucieknie z kieszeni.

Obstawianie meczy piłki nożnej i rodzaje zakładów

A teraz zaprezentujemy, na jakie możesz trafić zakłady bukmacherskie. Piłka nożna to dyscyplina o swojej unikalnej charakterystyce – w większości przypadków dzieli rynki z innymi sportami, ale mogą one działać nieco inaczej. Na przykład w piłce nożnej możesz spokojnie postawić na to, że w meczu padną więcej niż dwie bramki, ale w piłce ręcznej… cóż, taki zakład nie miałby zbyt wiele sensu.

Zakłady przedmeczowe a zakłady na żywo

Tutaj nazwy mówią same przez się. Zakłady przedmeczowe stawiasz jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, natomiast te na żywo wtedy, kiedy ono już przebiega. Oba rodzaje zakładów mają swoje plusy i minusy. Przed meczem kursy są bardziej stabilne i masz więcej czasu na to, żeby się zastanowić. Nie masz jednak dostępu do najświeższych informacji.

Kiedy natomiast obstawiasz na żywo, możesz na własne oczy przyjrzeć się dyspozycji zawodników danego dnia, wiesz już też, kto wyszedł na boisko i kto znajduje się na ławce. Kursy potrafią jednak skakać i spadać w ułamku sekundy wraz ze zmianą sytuacji na boisku. Trzeba mieć więc sporo wiedzy, dobrą intuicję i szybkie palce, żeby zdążyć postawić kupon w chwili, kiedy kurs wydaje się opłacalny. Niektórzy bukmacherzy umożliwiają oglądanie sportu live podczas obstawiania, na przykład na STS piłka nożna na żywo stoi na wysokim poziomie.

Zakłady 1×2 oraz 12

1 oznacza zwykle wygraną gospodarza, X remis, a 2 – wygraną drużyny na wyjeździe. Któż to wymyślił, żeby tak nazywać zakłady bukmacherskie? Piłka nożna to w każdym razie sport, w którym wynik końcowy najbardziej emocjonuje kibiców, więc trudno się dziwić, że rynek 1X2 cieszy się ogromnym powodzeniem wśród obstawiających. 

Zakłady 12 obstawia się na takie wydarzenia, w których nie ma możliwości, aby padł remis. Można się tak zakładać również na zasadzie “DNB”, czyli draw no bet albo po naszemu “remis = nie ma zakładu”. Wówczas w razie remisu bukmacher zwraca pieniądze na konto.

Co to jest podwójna szansa w zakładach?

Zakłady podwójnej szansy to takie, w których stawiasz na dwa z trzech możliwych wyników spotkania. Na przykład na tak zwane “1X”, czyli “albo wygra gospodarz, albo będzie remis”. Tego typu zakłady mają oczywiście niższe kursy niż klasyczne 1X2, ale wiążą się też z mniejszym ryzykiem.

Handicap i handicap azjatycki

Handicap najprościej można wytłumaczyć jako takie fory, które na potrzeby zakładu dajemy jednej z drużyn. Najpopularniejsze zakłady to handicap “zwykły” lub europejski oraz handicap azjatycki.

W przypadku handicapu europejskiego odejmujemy lub dodajemy którejś drużynie gole i obstawiamy na to, jaki padłby wynik przy takich warunkach. Na przykład możesz postawić, że Paderborn wygra z Bayernem, jeśli odejmiemy Bayernowi dwa gole. W takim wypadku, jeżeli mecz zakończy się wynikiem 2:1 dla Bayernu, to Twój zakład będzie wygrany – w fikcyjnym świecie z Twojego kuponu Paderborn wygrało 0:1! 

Handicap azjatycki troszkę komplikuje sprawę, ale za to pozwala poczuć się bezpieczniej, bo pokrywa dwa z trzech wyników naraz (trochę jak podwójna szansa). Na przykład jeśli postawisz, że Bayern wygra z Paderborn mimo handicapu -2.0, to jeśli Bayern wygra przynajmniej trzema bramkami, Twój zakład okaże się wygrany. Jeśli natomiast Bayern wygra dwiema bramkami, to otrzymasz zwrot stawki.

Zakłady over / under

Over / under polega na obstawianiu, że czegoś w meczu będzie więcej lub mniej niż wybrana wartość. To bardzo lubiane zakłady bukmacherskie – piłka nożna bardzo do nich pasuje, bo można w niej stawiać nie tylko na liczbę goli, ale również na rzuty rożne, żółte kartki itd. Typowy zakład z tej kategorii to na przykład “w pierwszej połowie padnie mniej niż 2,5 bramki” albo “Barcelona dostanie więcej niż 3,5 żółtej kartki”.

Dlaczego zakłady typu AKO są popularne?

AKO to inaczej zakłady wielokrotne, czyli takie, które mają na kuponie więcej niż jedno wydarzenie. Ze względu na zasady prawdopodobieństwa dużo trudniej ustrzelić zgodnie z prawdą rezultat kilku zdarzeń naraz – a na zakładzie AKO wystarczy jeden nieudany strzał, aby cały kupon przegrał. Tego typu zakłady miewają więc bardzo wysokie kursy, co skutecznie kusi do obstawiania. 

Radzimy Ci jednak, abyś zawsze pamiętał, że za dużym kursem idzie też duże ryzyko. Szansa na zrobienie 50 000 zł ze stówki może brzmieć wspaniale, ale robi się mniej przyjemnie, jeśli uświadomisz sobie, że na 99,99% po prostu wtopisz 100 zł. Nikt nie mówi, żebyś wcale nie stawiał AKO! Ale rób to z głową i mądrze dobieraj stawki.

Czym są zakłady systemowe?

To coś pomiędzy zakładami pojedynczymi a AKO, średnio popularne zakłady bukmacherskie. Piłka nożna całkiem dobrze się do nich nadaje, ale wielu ludzi po prostu nie rozumie, czym są “systemy”. Ten rodzaj obstawiania polega na wybraniu kilku selekcji, podobnie jak w AKO, a następnie określeniu, jak wiele z nich musi się sprawdzić. Możesz więc na przykład wybrać 6 wydarzeń i postawić, że spełni się przynajmniej połowa. Takie zakłady mają oczywiście sporo mniejsze kursy niż zwykłe AKO, ale za to są bezpieczniejsze.

Czy warto wykorzystać opcję cash out?

Tutaj opinie są bardzo różne. Matematycznie jest to zdecydowanie nieopłacalne, ponieważ bukmacherzy oferują bardzo niskie kwoty cashoutu w porównaniu z podejmowanym ryzykiem. Z drugiej strony zdarza się jednak tak, że podczas oglądania na żywo Twoja drużyna szczęśliwym trafem wychodzi na prowadzenie, ale czujesz, że dalej będzie tylko gorzej… 

Wiadomo, że jeżeli ostatecznie miałbyś przegrać, to nawet najsłabszy cashout jest lepszy niż utrata całej stawki. Naszym zdaniem z cashoutu trzeba korzystać mądrze, tak samo jak z każdego innego narzędzia – nie za często, tylko wtedy, kiedy naprawdę uważasz, że Twój zakład ma słabe perspektywy i jest szansa wyjąć z niego chociaż trochę kasy.

Jakich zakładów nie obstawiać? Poznaj najgorsze zakłady bukmacherskie na piłkę nożną!

Ogromne taśmy

Czyli AKO na trzydzieści różnych meczów. Możesz oczywiście traktować takie zakłady jako fajną zabawę, ale najwyżej za drobne kwoty.

Gotowe AKO przygotowane przez buka

Niektórzy bukmacherzy sami przygotowują łączone wydarzenia typu “Manchester City wygra, padnie przynajmniej 5 goli i 7 rzutów rożnych”. Często kurs na taką kombinację byłby sporo wyższy, gdybyś sam dobrał takie same wydarzenia!

Piłka nożna – zakłady na strzelca gola

To też sugerujemy traktować raczej jako zabawę – po prostu nie ma analizy, z której byłbyś w stanie mądrze wywnioskować, kto akurat w tym meczu jako ostatni dotknie piłkę przed jej wylądowaniem w bramce.

Piłka nożna – zakłady na dokładny wynik

W to sugerujemy się nawet nie bawić. Przeanalizowaliśmy dane z wielu sezonów w wielu ligach i statystycznie po prostu nie ma jakiejkolwiek zasady, którą można by się kierować, żeby trafiać częściej niż z zupełnie losową skutecznością. A ona jest niestety niska.

Piłka nożna – zakłady o bardzo niskim kursie

Czy mecz Manchesteru City z Norwich po kursie 1.20 to pewniaczek? Co gdyby zainwestować w niego grubą kasę, żeby wyjąć z tego dodatkowe parę stówek…? Bardzo zły pomysł! Nawet City czasami przegrywa (i tak właśnie było całkiem niedawno w meczu przeciwko Norwich). Żeby wyjść na plus na faworytach, trzeba by bardzo często obstawiać spore kwoty, a to jest tylko proszenie się, żeby przez wpadkę dobrej drużyny stracić cały budżet.

Typy piłkarskie: korzystać czy nie korzystać?

A co, gdyby ktoś inny obstawiał za Ciebie zakłady piłkarskie? Piłka nożna to trudny sport, może profesjonalista zna się lepiej? Możesz korzystać z rad typerów, ale pamiętaj, że obstawiasz za własną kasę. Nie przyjmuj więc opinii z internetu na ślepo. Najlepiej przeczytaj kilka analiz i zastanów się, która z nich najbardziej Cię przekonuje.

Czy istnieją pewniaki bukmacherskie?

Nie! I kropka. W życiu pewna jest tylko śmierć, przynajmniej na razie. Jeśli ktoś Ci mówi, że ma “pewniaki bukmacherskie”, to najlepiej po prostu go wyśmiej, bo żaden sport nie jest w pełni przewidywalny – w tym piłka nożna. Obstawianie zawsze wiąże się z ryzykiem.

Czy zakłady bukmacherskie są bezpieczne?

Piłka nożna, obstawianie, wielkie emocje – to wszystko potrafi dać kibicom dużo radości. Możliwe, że zastanawiasz się jednak, czy to bezpieczne – obstawiać zakłady bukmacherskie. Piłka nożna jest nieprzewidywalna, więc zawsze trzeba mieć świadomość, że kupon może skończyć się porażką. Licencjonowane serwisy bukmacherskie są jednak w pełni bezpieczne w tym sensie, że Twoje pieniądze i dane są przechowywane zgodnie z zasadami polskiego prawa i nie ma obaw, że na przykład zakład zostanie rozliczony nieuczciwie.

Trzeba też pamiętać, że podobnie jak wiele innych rozrywek, także hazard może wciągnąć gracza za bardzo. Niestety zdarzają się przypadki uzależnienia od zakładów bukmacherskich – między innymi dlatego radzimy, aby zawsze trzymać się ustalonych zasad i nie robić od nich wyjątków. Pomoc można uzyskać pod telefonem zaufania 801 889 880, a także ze strony organizacji Anonimowych Hazardzistów: telefon 881 488 990.