Typy na politykę

Zakłady na wybory 2023 u bukmachera Betfan. Co można obstawiać?

Bukmacher Betfan udostępnił zakłady na wybory w Polsce w 2023 roku. Obecny rok jest bardzo ważny z punktu widzenia politycznego i społecznego. Mijają cztery lata odkąd ostatni raz obywatele mogli głosować w wyborach parlamentarnych do sejmu i senatu. Natomiast już teraz można obstawiać zakłady bukmacherskie dotyczące kolejnych wyborów, a typy na politykę i pierwsze przewidywania bukmacherów są już znane.

zakłady na wybory 2023

Wybory parlamentarne 2023 – zakłady bukmacherskie

Zbliżające się wybory 2023 oznaczają nowe rozdanie dla polityków i ich partii. Na przestrzeni października i listopada powinniśmy poznać skład nowego parlamentu. Podział mandatów poselskich będzie mieć kluczowe znaczenie w kontekście przyszłości Polski i decyzji podejmowanych przez rząd. Od ośmiu lat władzę sprawuje nieprzerwanie Prawo i Sprawiedliwość, ale nastroje wśród obywateli są zgoła odmienne, co do oceny rządów tej partii. Nie będziemy się rozwodzić nad kwestiami politycznymi, ale skupimy się na zakładach bukmacherskich związanych z nadchodzącymi wyborami.

W Betfan już niejednokrotnie mieliśmy okazję obstawiać wydarzenia spoza świata sportu. Standardem stały się zakłady na politykę, ale też typy dotyczące wydarzeń z show biznesu, a nawet kursy na pogodę. Oferta przedstawiona na BetFan może zainteresować graczy, którzy śledzą scenę polityczną w Polsce, ale nie tylko. Każdy gracz (o ile nie znalazł się w bardzo niezręcznej sytuacji…) ma prawa wyborcze, więc powinien choć powierzchownie orientować się na tematy związane z państwem i rządzącymi. Z tą wiedzą zdecydowanie łatwiej może być obstawiać zakłady na wybory 2023 w Polsce.

Bonus 200% do 400 zł

Aż do 400 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin i warunki dla każdej oferty
100% do 400 zł: obrót bonusem x1 na AKO, min. 2 zdarzenia, kurs łączny min. 3.00 Pełen reg
Bierz bonus od bukmachera!

Czy zakłady na politykę to nowość?

Absolutnie nie jest to żadna nowość. Zakłady na politykę od lat towarzyszą najpopularniejszym wydarzeniom politycznym i pojawiają się przy okazji wyborów w różnych krajach. Największym zainteresowaniem cieszyły się swego czasu wybory na prezydenta USA, ale i na naszym krajowym podwórku gracze lubią obstawiać zdarzenia spoza sfery sportowej.

Pojawiały się już zakłady bukmacherskie na wybory we wcześniejszych latach, kiedy Polacy głosowali na głowę państwa lub kandydatów do parlamentu. Oferty bukmacherów mogą być jednak bardziej obszerne niż przedtem. Warto się więc z nimi zapoznać i spróbować swoich sił w obstawianiu czegoś innego niż kolejne spotkanie Ekstraklasy. Może się okazać, że będzie to nawet łatwiejsze!

Oferta na wybory 2023. Jakie zdarzenia można obstawić u bukmachera?

Zakłady na wybory 2023 nie ograniczają się jedynie do typowania zwycięzcy w głosowaniu Polaków. W swojej ofercie Betfan zadbał o to, aby gracze mogli przejrzeć różnorodne zdarzenia i wybrać takie, które najbardziej im odpowiadają. Tych jest więcej niż można się spodziewać, więc poniżej przedstawiamy te najciekawsze.

Data wyborów parlamentarnych

Prezydent Andrzej Duda nie ogłosił jeszcze daty oficjalnych wyborów, więc pierwszym zakładem, który ujrzymy na stronie Betfana będzie właśnie tej dotyczący dnia głosowania. Mamy cztery opcje, z których tylko jedna okaże się tą ostateczną. Proponowane dni to:

  • 15 października 2023,
  • 22 października 2023,
  • 29 października 2023,
  • 5 listopada 2023.

Oczywiście każdy z nich dotyczy niedzieli. Eksperci mają już swoje przewidywania, ale wciąż można to obstawić u bukmachera. Warto wiedzieć, że przy ubiegłych wyborach w 2019 roku prezydent zdecydował się na najwcześniejszy możliwy termin, czyli 13 października. Można się zatem spodziewać, że i tym razem będzie podobnie, więc istnieje spora szansa na to, że wybory odbędą się w pierwszym dostępnym dniu.

Wybory parlamentarne 2023

Data wyborów parlamentarnych

BetFan
1.30
15.10.2023
Obstaw
BetFan
5.50
22.10.2023
Obstaw
BetFan
6.00
29.10.2023
Obstaw
BetFan
13.00
05.11.2023
Obstaw
Typy na wybory 2023

Kursy z 04.08.2023 r. Kursy mogą ulec zmianie – informacje mogą być nieco przedawnione.

Która partia z lepszym wynikiem?

Od lat głównymi uczestnikami wyścigu o władzę są PiS oraz PO. W tym roku kandydują jako PiS – ZP (Prawo i Sprawiedliwość oraz Zjednoczona Prawica), a także KO (Koalicja Obywatelska). Standardowo to im eksperci i bukmacherzy dają największe szanse na wygraną.

Kto lepszy? Kursy na wynik PiS z handicapemKto lepszy? Kursy na wynik KO z handicapem
-1,5% PiS – 1.60+1,5% KO – 2.10
-2,5% PiS – 1.70+2,5% KO – 1.95
-3.5% PiS – 1.82+3,5% KO – 1.82

Powyższe typy uwzględniają handicap od wyniku w punktach procentowych, więc faworytem Betfana są aktualni rządzący. To jednak oznacza, że opozycja może przegrać określoną liczbą punktów procentowych, a i tak zakład na jej zwycięstwo w tym przypadku będzie rozliczony na plus.

Samodzielna władza?

Niepodważalna większość w sejmie pozwala na większą swobodę w konstruowaniu nowych ustaw i modyfikowaniu obecnych. Istnieją jednak niewielkie szanse, że PiS utrzyma samodzielną władzę po wyborach, co zresztą widać po kursach bukmacherskich na to zdarzenie.

BetFan
5.25
PiS będzie mieć samodzielną władzę – TAK

W tym przypadku jest to niemal pewne, że się to nie wydarzy, ale niektórzy mogą być bardzo pewni siebie i postawić taki pojedynczy zakład z wysokim kursem.

Koalicja PiS po wyborach

Kwestia koalicji powyborczych już teraz wzbudza podniosłe dyskusje w kręgach ludzi mocno związanych z polityką. Jako że samodzielna władza raczej nie wchodzi w grę, spodziewamy się połączenia sił PiS-u z inną partią. Zdaniem bukmacherów najbardziej prawdopodobną opcją jest Konfederacja, choć przedstawiciele tego ugrupowania stanowczo zaprzeczają. Wszystkie warianty prezentują się następująco:

Wybory parlamentarne 2023

Z kim PiS wejdzie w koalicję po wyborach?

BetFan
1.75
Konfederacja
Obstaw
BetFan
7.00
Trzecia Droga
Obstaw
BetFan
5.50
PSL
Obstaw
BetFan
6.00
Polska 2050
Obstaw
BetFan
20.00
Lewica
Obstaw
BetFan
40.00
Koalicja Obywatelska
Obstaw
Typy na wybory 2023

Kursy z 04.08.2023 r. Kursy mogą ulec zmianie – informacje mogą być nieco przedawnione.

Tutaj Betfan zastrzega, że jeśli pojawi się więcej niż jeden koalicjant, zakład zostanie rozliczony po kursie 1.00 (zwrot). W przypadku nie utworzenia rządu przez Prawo i Sprawiedliwość, bukmacher uzna je za przegrane.

Przyszły premier Polski

Zakłady na wybory 2023 dotyczą nie tylko partii politycznych, ale też przewodniczącego przyszłej rady ministrów. Obecnie to stanowisko należy do Mateusza Morawieckiego i jest on też głównym faworytem do kontynuowania pracy premiera. Jak prezentują się kursy na poszczególnych kandydatów?

Wybory parlamentarne 2023

Kto będzie przyszłym premierem Polski?

BetFan
1.40
Mateusz Morawiecki
Obstaw
BetFan
3.25
Donald Tusk
Obstaw
BetFan
4.75
Beata Szydło
Obstaw
BetFan
5.50
Mariusz Błaszczak
Obstaw
BetFan
6.50
Elżbieta Witek
Obstaw
BetFan
6.50
Rafał Trzaskowski
Obstaw
BetFan
15.00
Jarosław Kaczyński
Obstaw
Typy na wybory 2023

Kursy z 04.08.2023 r. Kursy mogą ulec zmianie – informacje mogą być nieco przedawnione.

Betfan umożliwił swoim graczom postawienie na większą liczbę ewentualnych kandydatów, ale mają one zbyt wysokie kursy, żeby rozpatrywać je na poważnie. Wśród nich znajdują się chociażby Sławomir Mentzen, Szymon Hołownia, Andrzej Zandberg czy Robert Biedroń. Z drugiej strony, gdyby któryś z nich ostatecznie objął tę funkcję, żal byłoby nie postawić na to chociaż 2 złotych…

Wyniki procentowe poszczególnych partii

Gracze mogą też obstawiać zakłady na rezultaty procentowe poszczególnych partii. Do wyboru mamy pięć ugrupowań, których wyniki mogą odnosić się do klasycznych typów poniżej/powyżej. Każde zdarzenie jest traktowane osobno, więc można dowolnie kombinować podane typy w zakłady łączone. Jak wyglądają kursy bukmacherskie na wybory 2023?

PartiaKursy na wybory 2023Kursy na wybory 2023
Prawo i SprawiedliwośćPoniżej 33,5% (1.95)Powyżej 33,5% (1.75)
Koalicja ObywatelskaPoniżej 31% (1.90)Powyżej 31% (1.80)
KonfederacjaPoniżej 13,5% (2.00)Powyżej 13,5% (1.70)
Trzecia DrogaPoniżej 10,5% (1.70)Powyżej 10,5% (1.95)
LewicaPoniżej 8,5% (1.85)Powyżej 8,5% (1.85)

Wszystkie selekcje zostały dobrane tak, aby jak najbardziej utrudnić graczom odgadnięcie właściwych typów. Dzięki temu jednak mogą oni liczyć na teoretycznie wyższe wygrane, gdyby udało im się prawidłowo wskazać wyniki wyborów.

Typy na politykę w Betfan

Powyższe zakłady na wybory 2023 można oczywiście ze sobą łączyć, o ile wzajemnie się nie wykluczają. W ten sposób typy na politykę stają się jeszcze bardziej atrakcyjne i mogą wiązać się z jeszcze wyższymi wygranymi. Taki czas przytrafia się raz na cztery lata, więc być może warto spróbować szczęścia w obstawianiu wyborów. W końcu jeśli głosowanie nie pójdzie po naszej myśli, możemy zawsze pocieszyć się wygraną u bukmachera Betfan.