Tu będzie ostro

Mundial 2022: USA - Walia kursy i typy

Na mecz USA – Walia typy bywają zróżnicowane, ponieważ to zespoły o zbliżonym potencjale piłkarskim. Obie te reprezentacje nie wzięły udziału w poprzednim mundialu. To istotny mecz dla grupy B, bo przegrany może postawić się pod ścianą.

Mecz USA – Walia kursy i typy

Obstawianie Mundialu 2022 możesz robić na wielu rynkach bukmacherskich. Na mecz USA – Walia kursy prezentowane przez firmy dotyczą wyniku, podwójnej szansy, handicapu, liczby goli czy strzelców bramek. Na Mistrzostwa Świata 2022 zakłady bukmacherskie będą oblegane przez wielu kibiców, dlatego operatorzy dbają o to, żeby każdy typer znalazł coś dla siebie.

Ostatni raz USA i Walia mierzyły się w bezpośrednim pojedynku w 2020 roku. Wówczas padł bezbramkowy remis. Innym razem górą była reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Trzeba jednak odnotować, że mecz ten był rozgrywany 19 lat temu. Od tamtej pory w obu ekipach sporo się zmieniło, więc trudno przykładać do niego jakąś dużą wagę. Lepiej spojrzeć na to, jak radzą sobie obie drużyny w ostatnich miesiącach. Przed meczem USA – Walia typy powinny być poprzedzone analizą statystyk, a także oceną potencjału obu kadr.

Jeśli chodzi o Mundial 2022 kursy pokazują, że w grupie B pierwsze miejsce wydaje się być zarezerwowane dla Anglii. To zespół, który ma dużą przewagę nad resztą stawki. O drugą lokatę, która jest premiowana awansem do 1/8 finału mają powalczyć USA, Walia i Iran. Z tego grona bukmacherzy największe szanse na sukces dają reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Zakład na awans w wykonaniu tej reprezentacji można obstawiać po kursie 2.00.

USA – Walia kursy

Przed spotkaniem USA – Walia kursy dostępne u bukmacherów faworyzują ten pierwszy zespół. Trzeba zauważyć, że Stany Zjednoczone mają większe doświadczenie występów na Mistrzostwach Świata niż Walia. Co prawda nie było tej reprezentacji na mundialu 2018, ale występowała na turniejach w Brazylii, RPA i Niemczech. A tam nie było Walii, co pokazuje, że dla tej reprezentacji Mistrzostwa Świata to nowe doświadczenie. Dla USA ma to być przetarcie przed turniejem w 2026 roku, który odbędzie się właśnie na amerykańskich stadionach.

Analizując na Mundial 2022 kursy widać jednak, że bukmacherzy nie są jednoznacznie przekonani, że USA pokonają Walię. W typach na wynik różnicę są minimalne na korzyść Amerykanów. W ich składzie wystąpi zawodnik Chelsea, Christian Pulisic. To największa gwiazda reprezentacji USA, która powinna odpowiadać za zdobywanie bramek w Katarze. W Walii taką rolę pełni Gareth Bale. O ile w piłce klubowej piłkarz ten ostatnio zawodził, o tyle w drużynie narodowej nie schodzi poniżej wysokiego poziomu.

W zakładach na Mundial 2022 USA – Walia nie jest najczęściej obstawianym meczem turnieju. To jednak nie oznacza, że nie czeka nas ciekawe widowisko. W kursach na liczbę goli bukmacherzy prognozują, że większe szanse są na wynik under 2.5 niż over 2.5. Czyżby o wyniku miał zadecydować jeden gol? Przypomnijmy, że w ostatniej bezpośredniej konfrontacji pomiędzy tymi ekipami nie padła żadna bramka. To może sugerować, że warto zastanowić się nad zakładami BTTS.

Mundial 2022 – mecz Grupy B: USA – Walia typy

W typach na Mistrzostwa Świata 2022 USA – Walia warto zwrócić uwagę na formę obu zespołów. Kadra USA po blamażu w kwalifikacjach do mundialu 2018 przeszła dużą metamorfozę. Jej efekty mogliśmy obserwować rok temu. Wówczas podopieczni Gregga Berhaltera zwyciężyli turniej CONCACAF. Mistrzostwo Ameryki Północnej to dobry prognostyk przed zbliżającym się mundialem. To pokazuje, że USA mają obycie w grze na tego rodzaju turniejach. Podobnie można powiedzieć o Walii. Co prawda ekipa ta nie grała na ostatnich mundialach, ale za to brała udział w Mistrzostwach Europy. Ba, w 2016 roku doszła aż do półfinału tych rozgrywek.

Jeśli chodzi o kwalifikacje, to Walia miała nieco trudniejszą drogę na mundial niż USA. Podopieczni Roberta Page’a na turniej awansowali dopiero po barażu. Tam najpierw pokonali Austrię, a następnie Ukrainę. To zespół, który opiera się na doświadczonych zawodnikach. W Walii wciąż pierwsze skrzypce grają Gareth Bale i Aaron Ramsey. Ten pierwszy strzelił decydujące gole w spotkaniu przeciwko Austrii.

Typy na USA

Na Mistrzostwa Świata 2022 typy w odniesieniu do USA mogą dotyczyć tego, jaki etap turnieju osiągnie ta reprezentacja. Jak na razie najlepszy występ Stany Zjednoczone zanotowały w 2002 roku. Podczas turnieju rozgrywanego w Korei i Japonii USA zameldowały się w ćwierćfinale rozgrywek. Na ostatnich dwóch turniejach, w których Amerykanie brali udział wychodzili z grupy. Tak było w 2010 i 2014 roku. W zakładach na MŚ bukmacherzy w kontekście awansu dają im nieco większe szanse niż Walijczykom. 

Jak to zwykle bywa w przypadku amerykańskich drużyn na pewno nie będzie można im odmówić pewności siebie. To charakteryzuje zespoły USA w każdej dyscyplinie sportu. Triumf w CONCACAF 2021 na pewno podbudował ich morale. Gregg Berhalter nie musi korzystać z zawodników występujących tylko w MLS, bo część piłkarzy gra też w Europie. O kim mowa? Chociażby o Christianie Pulisicu i Sergino Dest. To zawodnicy występujący na co dzień w Chelsea i AC Milan.

Typy na Walia

Dla Walii będzie to pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata od 1958 roku. To wtedy ostatni raz reprezentacja ta pojawiła się na mundialu. Przez długie lata Walia nie potrafiła awansować na Mistrzostwa Świata, ani na Euro. Niemoc ta została przełamana w 2016 roku. Wówczas drużyna ta na europejskim czempionacie doszła do półfinału. Ostatnio na Euro 2020 Walia również wyszła z grupy. To pokazuje, że jeśli już reprezentacja ta przyjeżdża na turniej to zwykle jest dobrze przygotowana.

Zwycięzca ze spotkania USA – Walia postawi się w komfortowej sytuacji przed dalszą częścią gier. Przegrany natomiast będzie miał nóż na gardle w kolejnym meczu. Wszystko to sprawia, że obie drużyny przystąpią ostrożnie do tego meczu, tak żeby nie popełnić prostego błędu. Naszym zdaniem remis jest prawdopodobnym rezultatem. Dla USA i Walii będzie to oznaczać, że losy awansu zostaną rozstrzygnięte w pozostałych dwóch spotkaniach przeciwko Anglii i Iranowi.

Typy na USA – Walia okiem innych

W tej chwili nie mamy więcej typów - odśwież albo sprawdź później!

Mieliśmy rację? Sprawdź po meczu! 👇