Będzie ciekawie

Mundial 2022: Korea Południowa - Ghana kursy i typy

Na mecz Korea Południowa – Ghana typy rozkładają się niemalże po równo, co oznacza, że możliwy jest każdy rezultat. Generalnie potencjał piłkarski lepiej ocenia się w Korei, ale Ghana ma pozytywniejszym bilans bezpośrednich starć.

Mecz Korea Południowa – Ghana kursy i typy

To mecz 2. kolejki w grupie H. Według wielu ekspertów to jedna z najbardziej wyrównanych rywalizacji, bo w jednym zestawieniu znajduje się Portugalia, Urugwaj, Korea Południowa i Ghana. Zakłady na Mundial 2022 sugerują, że Koreańczykom i Ghańczykom o awans będzie niezwykle trudno. Wówczas musieliby znaleźć się w 1/8 finału kosztem Portugalii lub Urugwaju. Przed meczem Korea Południowa – Ghana kursy nieco więcej szans dają podopiecznym Paulo Bento, którzy w ataku mogą liczyć na Heunga Min Sona.

Na Mundial 2022 typy zwykle koncentrują się na pojedynczych meczach, jak i zakładach długoterminowych. W odniesieniu do Korei Południowej i Ghany możesz spróbować przewidzieć to, które miejsce w grupie zajmie poszczególne reprezentacja. Jeśli chodzi o szanse na awans do fazy pucharowej, to bukmacherzy nieco bardziej wierzą w azjatycką ekipę. Korea Południowa ma doświadczenie z poprzedniego Mundialu, na którym nie występowała Ghana.

Dla jednych i dla drugich może to być w teorii najłatwiejszy mecz na Mistrzostwach Świata. W teorii wydaje się, że Portugalia i Urugwaj mogą postawić znacznie bardziej wymagające  warunki.

Korea Południowa – Ghana kursy

W spotkaniu Korea Południowa – Ghana kursy nie mają jednego, zdecydowanego faworyta. To mecz, w którym wiele zdarzyć się może, o czym wiedzą bukmacherzy. W czterech ostatnich meczach bezpośrednich lepiej radziła sobie Ghana, która zwyciężyła trzy konfrontacje. Korea Południowa wygrała tylko raz. To pokazuje, że drużyna z Afryki nie jest wygodnym przeciwnikiem dla Koreańczyków. Statystyki te znają bukmacherzy, dlatego nie odbierają szans na pozytywny rezultat w wykonaniu Ghany.

Na Mistrzostwa Świata 2022 kursy pokazują, że ani Korea Południowa, ani Ghana nie będą się liczyły w grze o najwyższe cele. To reprezentacje uważane za underdogów. Wydaje się, że jeśli gdzieś mają zdobyć punkty, to właśnie w bezpośrednim pojedynku. W przypadku wygranej któraś z tych ekip przedłuży nadzieje na to, żeby awansować do 1/8 finału. Ostatnie dwa turnieje MŚ w wykonaniu Korei Południowej to powrót do domu po fazie grupowej. Ghana tymczasem wyszła z grupy w 2010 roku. Wówczas ostatecznie doszła do ćwierćfinału.

W zakładach na Mundial 2022 kursy odzwierciedlają potencjał każdej z ekip, a także aktualną formę. Naszym zdaniem nieco lepszą drużyną jest Korea Południowa, którą prowadzi Paulo Bento. To selekcjoner, który ma doświadczenie pracy m.in. z Portugalią. Dla trenera Ghany udział w Mundialu będzie pierwszym tak dużym wyzwaniem. Otto Addo pracuje z tą reprezentacją dopiero od 2021 roku.

Mundial 2022 – mecz Grupy H: Korea Południowa – Ghana typy

Jak pokazuje historia bezpośrednich meczów pomiędzy Koreą a Ghaną w spotkaniach tych spada sporo goli. Dlatego warto rozważyć typy dotyczące bramek. Ostatnio Ghana pokonała Koreańczyków aż 4:0, co oznaczało, że wszedł typ na sumę goli over 3.5. Generalnie w każdej potyczce oglądaliśmy minimum 3 bramki. W takiej sytuacji zasadnym jest typ na liczbę goli: powyżej 2.5. To najczęściej spotykana linia under/over, która w tym przypadku może być złamana.

Co ciekawe, na mecz Korea Południowa – Ghana kursy pokazują, że większe prawdopodobieństwo jest, że w spotkaniu będzie mniej niż 3 bramki. Zakład na over 2.5 można obstawić po wysokim współczynniku, co jest dodatkowo zachęcające. Co prawda w turniejach rangi Mistrzostw Świata drużyny zazwyczaj grają ostrożnie, co nie prowadzi do wielu sytuacji. Mamy jednak przekonanie, że Korea i Ghana będą szukać w tym pojedynku kompletu punktów, co zapowiada ciekawe widowisko.

Na Mistrzostwa Świata 2022 zakłady złożone są z rynków przedmeczowych i na żywo. To oznacza, że u bukmacherów online możesz wybrać typy live, które obstawisz w trakcie odbywającego się spotkania. Co więcej, u większości legalnych operatorów będziesz mógł rozliczyć wcześniej kupon za pośrednictwem narzędzia cash out. Jeśli pojawi się ta funkcja na twoim kuponie, to możesz zdecydować czy już teraz wypłacasz wygrane, czy czekasz na końcowy gwizdek.

Typy na Korea Południowa

Korea Południowa to stały bywalec Mistrzostw Świata. Od turnieju w 1986 roku reprezentacja ta zawsze bierze udział w Mundialu. Zwykle nie udaje jej się wyjść z grupy. Ostatni raz awansowała do 1/8 finału na turnieju w RPA. Poprzednie Mistrzostwa Świata w Brazylii i Rosji kończyła po trzech grupowych meczach. Co jednak nie oznacza, że nie było jej stać na niespodziankę. Przed czterema laty Korea Południowa pokonała Niemców, którzy bronili tytułu mistrzów świata.

W typach na Mundial 2022 na pewno nie można lekceważyć Koreańczyków. To zespół, który gra bez kompleksów. Podopieczni Paulo Bento zrobią wszystko, żeby zaprezentować pełnię możliwości. Pytanie: dokąd ich to zaprowadzi? Posiadając w ataku Heunga Min Son Korea może myśleć o pozytywnym rezultacie. W odniesieniu do Koreańczyków liczymy na lepsze przygotowanie taktyczne niż w przypadku Ghany. To element, który nigdy nie należał do silnych stron afrykańskich ekip.

Typy na Ghana

Reprezentacja Ghany awansowała na Mundial 2022, czego nie udało się zrobić przed czterema laty. Mimo to drużyna ta nie ma za sobą dobrego okresu. Rok temu niespodziewanie Ghana nie wyszła z grupy w Pucharze Narodów Afryki. Blamaż ten nieco zrewidował nasze postrzeganie tej drużyny. Bezpośrednio przed turniejem Ghana również nie imponowała formą, bo przegrała chociażby z Nigerią i Brazylią. Wszystko to sprawia, że w grupie H to właśnie Ghańczykom bukmacherzy dają najmniejsze szanse na awans.

Na Mistrzostwa Świata 2022 typy związane z Ghaną powinny posiadać nutę ostrożność. 

Reprezentacji tej nie było cztery lata temu na turnieju. Co więcej, afrykańskie zespoły mają to do siebie, że zazwyczaj odpadają po fazie grupowej. Ghana w ten sposób zakończyła swój udział w Mistrzostwach Świata 2014. Tam jednak była w stanie wywalczyć remis z Niemcami, późniejszymi triumfatorami.

Typy na Korea Południowa – Ghana okiem innych

W tej chwili nie mamy więcej typów - odśwież albo sprawdź później!

Mieliśmy rację? Sprawdź po meczu! 👇