Ważniejszy mecz niż myślisz

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania kursy i typy

Jeśli chodzi o Mundial 2022, Japonia – Hiszpania nie brzmi jak bardzo ważny mecz – ale może się taki okazać! Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się, czemu to może być decydujące spotkanie, a także aby poznać proponowane na starcie Japonia – Hiszpania typy od nas i od internautów.

Mecz Japonia – Hiszpania kursy i typy

Na czas pisania tego artykułu nie rozpoczęły się jeszcze Mistrzostwa Świata 2022. Japonia – Hiszpania to spotkanie, które może odbywać się w bardzo różnych okolicznościach, ponieważ jest zaplanowane na trzecią, czyli ostatnią kolejkę fazy grupowej.

Obie drużyny będą po meczach z Niemcami i Kostaryką, z czego ten pierwszy zdecydowanie będzie dla nich męczącą przeprawą. Warto zauważyć, że w drugiej kolejce to Hiszpanie będą grać przeciwko naszym zachodnim sąsiadom, a Japończykom przyjdzie zagrać ze spisywaną przez buków na straty Kostaryką.

Planując więc na mecz Japonia – Hiszpania typy weź pod uwagę, że to wyżej notowana europejska drużyna będzie prawdopodobnie bardziej zmęczona. Co prawda na tle Japonii będzie ona miała kilka godzin więcej na regenerację między drugą a trzecią kolejką, ale naszym zdaniem w kontekście dyspozycji fizycznej to niedawno rozegrany mecz przeciwko klasowemu przeciwnikowi może mieć większy wpływ na zmęczenie zawodników, a potencjalnie nawet pojawienie się kontuzji.

Zanim rozpoczął się Mundial 2022, Japonia – Hiszpania to dwie drużyny bez żadnych znaczących problemów zdrowotnych wśród najważniejszych graczy. Radzimy Ci jednak na bieżąco śledzić sytuację, ponieważ kontuzje mogą się pojawić w pierwszych kolejkach fazy grupowej albo nawet na przedmeczowej rozgrzewce.

Jeśli chcesz obstawiać zakłady na Mistrzostwa Świata w Katarze i zmaksymalizować swoje szanse na wygraną, musisz wziąć pod uwagę, że na każdy mecz, w tym Japonia – Hiszpania, kursy będą zmieniać się w czasie ze względu na bieżącą sytuację w drużynach. W przypadku tego spotkania ciężko szukać jakiejkolwiek inspiracji w danych historycznych, bo Japonia i Hiszpania zmierzą się ze sobą po raz pierwszy. To prawdziwa gratka dla kibiców, nawet jeżeli nie ciekawią Cię proponowane na Mundial 2022 zakłady na ten mecz.

Japonia – Hiszpania kursy

W przypadku meczu Japonia – Hiszpania kursy bardzo mocno przeważają na korzyść drużyny z Europy, co raczej nie powinno nikogo dziwić, bo i na papierze, i w praktyce składa się ona z dużo bardziej utytułowanych i doświadczonych zawodników. Wystawione na Mundial 2022 kursy na mecz Japonia – Hiszpania sugerują, że powinien on niemal bezapelacyjnie zakończyć się wygraną Hiszpanów, nawet remis byłby dla analityków bardzo dużym zaskoczeniem. Pamiętajmy jednak, że sport rządzi się swoimi prawami, a obiektywnie słabsze zespoły nieraz potrafiły zaskoczyć potężnego przeciwnika świetną dyspozycją.

Mundial 2022 – mecz Grupy E: Japonia – Hiszpania typy

Czy w przypadku meczu Japonia – Hiszpania kursy się sprawdzą i Hiszpanie wjadą w przeciwników jak w masło? Naszym zdaniem dużo będzie tutaj zależało od sytuacji w grupie. Jeśli Hiszpanie zremisują lub przegrają z Niemcami i będą potrzebować wygranej w ostatnim meczu do uzyskania pierwszego miejsca w grupie lub nawet awansu, prawdopodobnie będą na tyle zmotywowani, aby pokonać Japonię.

Ale co jeśli Hiszpanie będą już pewni awansu, a co pierwszego miejsca będzie wystarczył im remis? Albo jeżeli Japończykom uda się wygrać z Kostaryką i wywalczyć remis z Niemcami, dzięki czemu wciąż będą mieć realne szanse na awans? Nie zapominajmy o tym, jak ta drużyna sprawiła niespodziankę, w 2018 roku wychodząc z grupy z Kolumbią, Senegalem i Polską. Cóż, albo może właśnie zapomnijmy, my wolelibyśmy nie pamiętać…

Ale wróćmy do meczu Japonia – Hiszpania. Typy na niego zdecydowanie powinny brać pod uwagę sytuację w grupie i jeżeli spełnią się opisane powyżej warunki sugerujące dekoncentrację Hiszpanii lub zwiększoną motywację Japonii, rozważylibyśmy bardziej ryzykowny typ 1X lub mniej ryzykowne BTTS (obie drużyny strzelą gola). W ostatnim roku Hiszpanie dali sobie wbić bramkę choćby Albanii czy Czechom, więc wydaje nam się całkiem realistyczną wizją, aby na koniec fazy grupowej także Japończykom udało się przebić przez obronę silniejszego przeciwnika.

Typy na Japonię

W meczu Japonia – Hiszpania typy są skierowane głównie na sukcesy Hiszpanii, ale my widzimy potencjał na to, że przeciwnik przynajmniej się postawi. Rozważamy więc typ na przynajmniej jeden gol dla Japonii (powyżej 0.5 bramki).

Japończycy są znani z bardzo czystej gry, myślimy więc także o postawieniu na mniej niż 1.5 żółtej kartki dla tej drużyny. Czy ma to sens, biorąc pod uwagę, z jak wielkimi emocjami wiążą się Mistrzostwa Świata 2022? Kursy na rynki kartkowe mogą ułożyć się różnie w zależności od tego, czy ten mecz będzie rozgrywany o wszystko, czy praktycznie o nic. Zanim podejmiesz decyzję o podążeniu za typem na kartki, przemyśl bezpośrednio przed pierwszym gwizdkiem sytuację wokół tego spotkania.

Typy na Hiszpanię 

W ostatnich meczach często zdarza się, że Hiszpania trafia do bramki przeciwnika już w pierwszej połowie spotkania. Dla meczu Japonia – Hiszpania kursy na to, że tak się wydarzy nie są powalająco wysokie, ale rozważylibyśmy taki rynek do połączenia z innym wydarzeniem.

Typy na Japonia – Hiszpania okiem innych

Już wiesz, jakie my mamy na Mistrzostwa Świata 2022 typy – ale na nas się nie kończy. Na mecz Japonia – Hiszpania typy regularnie wystawiają także internauci, którzy chętnie dzielą się analizami i przewidywaniami. Poniżej możesz zobaczyć kilka ciekawych propozycji. Pamiętaj tylko, żeby zawsze samodzielnie analizować wszelkie tego typu propozycje. Zanim postawisz na Mistrzostwa Świata 2022 zakłady, upewnij się, że sam wierzysz w argumentację przedstawioną przez danego typera!

W tej chwili nie mamy więcej typów - odśwież albo sprawdź później!

Mieliśmy rację? Sprawdź po meczu! 👇

Czy bukmacher wystawił na Mundial 2022 kursy, które ostatecznie się sprawdziły? Przekonasz się, wracając do nas po meczu. Poniżej zobaczysz wynik spotkania i będziesz mógł zweryfikować, czy te wszystkie proponowane na Mundial 2022 typy od internautów, od nas i co najważniejsze z Twojego własnego kuponu okazały się dobrze odzwierciedlać rzeczywistość. Będziemy trzymać kciuki, żeby Twoje zakłady się udały!