Pojedynek tytanów

Mundial 2022: Hiszpania - Niemcy kursy i typy

Na mecz Hiszpania – Niemcy kursy zapowiadają się naprawdę smakowicie, bo spotkanie nie ma oczywistego faworyta – właśnie w takich starciach szuka się value. Sprawdź, jakie mamy na Hiszpania – Niemcy typy i opracuj własne!

Mecz Hiszpania – Niemcy kursy i typy

Zbliżają się zakłady na Mistrzostwa Świata w Katarze, więc czas przyjrzeć się sytuacji drużyn, które wystąpią na tym turnieju. Tutaj na taśmę bierzemy parę Hiszpania – Niemcy. Kursy na ten mecz dobrze oddają rzeczywistość obu drużyn: choć są one znane jako klasowe ekipy, to ostatnio żadna z nich nie radzi sobie szczególnie lepiej niż ta druga.

W ostatnich meczach Ligi Narodów Hiszpania odniosła średnio imponujące zwycięstwa nad Czechami i Szwajcarią, a do tego zremisowała z Portugalią oraz w drugim meczu z Czechami (na wyjeździe). Z kolei Niemcy mają za sobą aż trzy remisy – z Anglią, Włochami i Węgrami – oraz efektowne zwycięstwo 5:2 przeciwko Włochom przed własną publicznością. Czy ten wynik oznacza, że Niemcy zaczynają się rozkręcać i do Kataru pojadą w dobrej formie?

Jeśli chodzi o kontuzję, w drużynie niemieckiej wątpliwe są występy młodego talentu z Bayernu Leverkusen, Fabiana Wirtza, który w marcu zerwał więzadła krzyżowe, oraz Marco Reusa, który z turnieju na turniej niemal zawsze łapie jakiś problem zdrowotny w najgorszym możliwym momencie. Gracz Borussii Dortmund ma problemy z kostką, ale nie jest wykluczone, że zdoła wrócić do formy przed mundialowym pierwszym gwizdkiem. W kwestii meczu Hiszpania – Niemcy typy muszą brać pod uwagę stan zdrowia zawodników. Na czas pisania tego artykułu drużyna Luisa Enrique nie zmaga się z żadnymi brakami kadrowymi, ale Tobie radzimy oczywiście upewnić się co do najnowszych dostępnych informacji bezpośrednio przed postawieniem zakładu.

Hiszpania – Niemcy kursy

Jakie planujesz na Mundial 2022 typy, kiedy patrzysz na wystawione na mecz Hiszpania – Niemcy kursy? Jak widzisz po liczbach zaproponowanych przez buków trudno się czegoś domyślić – gdy powstaje ten artykuł, analitycy dają minimalną przewagę Hiszpanom, ale różnica jest na tyle drobna, że trudno coś z niej wnioskować.

Może wynikać z takich kwestii jak wspomniana sytuacja z kontuzjami albo fakt, że zawodnicy z Hiszpanii powinni naturalnie być nieco lepiej przystosowani do gry w wysokich temperaturach niż Niemcy. Większość Hiszpanów na co dzień gra w rodzimej lidze, gdzie upały zdarzają się dużo częściej niż w Niemczech czy Anglii, gdzie w większości grają Niemcy.

Mundial 2022 – mecz Grupy E: Hiszpania – Niemcy typy

Można się cieszyć, że już w fazie grupowej od tej klasy meczów zaczyna się Mundial 2022. Kursy są jednak przez to na tyle wyrównane, że trudno jednoznacznie określić, kto jest faworytem spotkania. Poniżej przedstawimy argumenty za obiema drużynami, które przydadzą Ci się, jeśli planujesz postawić na Mistrzostwa Świata zakłady. Pamiętaj jednak, że ostatecznie powinieneś przeprowadzić też własną analizę, aby opracować na mecz Hiszpania – Niemcy typy i podjąć odpowiednią decyzję.

Jeśli chodzi o Mundial 2022, Hiszpania – Niemcy będzie dla obu drużyn największym wyzwaniem fazy grupowej, więc obydwie ekipy powinny podejść do zmagań z pełną koncentracją. To efektowne starcie będzie miało miejsce w drugiej kolejce, więc używając polskiej nomenklatury może się okazać dla jednej z drużyn “meczem o wszystko” – a w najlepszym wypadku o pierwsze miejsce w grupie.

Widzimy w tym meczu duże szanse na wejście BTTS (obie drużyny strzelą bramkę). Przy tak wyrównanym spotkaniu można się też pokusić o typ na remis, chyba że jedna z drużyn przegra w pierwszej kolejce, co naszym zdaniem zmniejsza szanse na taki rezultat.

Typy na Hiszpanię

W fazie grupowej turnieju Mundial 2022 Hiszpania – Niemcy odbędzie się po rozegraniu meczów Niemcy – Japonia oraz Hiszpania – Kostaryka. W rankingu FIFA Japończycy plasują się sporo wyżej niż Kostarykańczycy i można się spodziewać, że na początek turnieju to Niemcy powinni mieć ciężką przeprawę, co wydaje się dobrą wiadomością dla Hiszpanów.

Kolejna dobra wiadomość dla Hiszpanów to fakt, że Niemcy stracili bramkę w każdym meczu stoczonym w tym roku oprócz spotkania z Izraelem. W czterech z sześciu spotkań strzelili oni natomiast wyłącznie jedną bramkę. Hiszpanie na 6 rozegranych meczów zachowali natomiast 3 czyste konta, choć w meczu towarzyskim w marcu tego roku dali sobie wbić gola Albanii i dopiero w ostatniej minucie odzyskali zwycięstwo.

Wszystkie powyższe informacje wydają się tłumaczyć, dlaczego na Mistrzostwa Świata 2022 kursy na Hiszpanię są nieco niższe niż na Niemcy. 

Typy na Niemcy 

Jakie są argumenty, żeby postawić na Mundial 2022 zakłady na Niemcy? Nie zapominajmy, że mimo drobiazgów przeważających za Hiszpanią mamy tu do czynienia z klasową ekipą, a o ostatecznym wyniku spotkania mogą przeważyć szczegóły takie jak dyspozycja danego dnia czy taktyczne subtelności zaplanowane przez trenera.

Niemców czeka w pierwszej kolejce nieco trudniejszy mecz, ale rozegrają go o kilka godzin przed Hiszpanami, co da im minimalnie więcej czasu na regenerację. Także bezpośrednio przed Mundialem Niemcy będą odpoczywać dłużej, bo swój mecz towarzyski z Omanem rozegrają o dzień wcześniej niż Hiszpania będzie grać z Jordanią.

Istnieje minimalnie większa szansa, że Niemcy stracą punkty z Japonią niż że Hiszpania straci je z Kostaryką. Jeżeli tak potoczy się pierwsza kolejka, Niemcy przystąpią do tego meczu z dużo większą motywacją. Nasi sąsiedzi z pewnością pamiętają wstyd, który przynieśli drużynie na MŚ 2018, kiedy to odpadli po przegranych z Meksykiem i Koreą – ale nawet na tamtym pechowym turnieju byli się oni w stanie zmotywować do zwycięstwa w drugiej kolejce.

Jak sądzisz, komu lepiej pójdą Mistrzostwa Świata 2022? Zakłady na mecz Hiszpania – Niemcy mogą zakończyć się bardzo różnie, a podział punktów wcale nie wydaje się mało prawdopodobnym rezultatem.

Typy na Hiszpania – Niemcy okiem innych

Jakie mają na Mistrzostwa Świata 2022 typy internauci? Poniżej przeczytasz wybrane analizy i argumentacje użytkowników. Weź je pod uwagę, aby wyrobić sobie własne zdanie co do tego, jak potoczy się Mundial 2022. Kursy mogą się zmieniać w czasie i być inne, niż kiedy dana osoba pisała swój typ, więc weź to pod uwagę, kiedy będziesz puszczać kupon.

W tej chwili nie mamy więcej typów - odśwież albo sprawdź później!

Mieliśmy rację? Sprawdź po meczu! 👇

Czy udało nam się zaprezentować na Mundial 2022 typy, które ostatecznie okazały się trafione? A może idealną analizą popisali się internauci? Tutaj sprawdzisz, jakim wynikiem zakończyło się spotkanie Mistrzostwa Świata 2022: Hiszpania – Niemcy!