Urusi jadą dalej

Mundial 2022: Ghana - Urugwaj kursy i typy

Na mecz Ghana – Urugwaj typy w dużej mierze przeważają na korzyść tej drugiej drużyny. W urugwajskiej reprezentacji jest zdecydowanie więcej zawodników, którzy wiedzą, jak wygrywać mecze o stawkę.

Mecz Ghana – Urugwaj kursy i typy

Zakłady na Mundial 2022 to możliwość korzystania z naprawdę rozbudowanych ofert bukmacherskich. W meczu Ghana – Urugwaj kursy w trybie pre-match mogą liczyć nawet 400 rynków. Daje ci to wiele możliwości przewidywania tego, co może wydarzyć się podczas spotkania Mistrzostw Świata. Nie musisz ograniczać się tylko do podstawowych rynków, bo możesz spróbować wytypować sumę goli, strzelców, wynik do przerwy lub  ilość żółtych/czerwonych kartek. A przypomnijmy, że w jedynym meczu pomiędzy Ghaną a Urugwajem 12 lat temu czerwony kartonik obejrzał Luis Suarez.

W zakładach na Mistrzostwa Świata 2022 kursy upatrują faworyta w Urugwaju. To reprezentacja, która wskazywana jest do awansu obok Portugalii z grupy H. Ghana i Korea Południowa mają pożegnać się na etapie fazy grupowej. Przewidywania ekspertów i tak zweryfikuje boisko. Aby tak się stało, to Urugwaj musi pokonać Ghaną. Czy Urusi sprostają wyzwaniu? Na pewno oni mają znacznie większe apetyty na ten turniej niż tylko występ w grupie. To oznacza, że Ghana zmierzy się ze zdeterminowanym rywalem.

Ghana – Urugwaj kursy

W spotkaniu Ghana – Urugwaj typy dotyczące wyniku jasno wskazują, że podopieczni Diego Alonso uchodzą za faworytów. Wynika to z potencjału urugwajskiej kadry, jak i tego, że Ghana nie jest już tam mocnym zespołem, jak w poprzednich turniejach Mistrzostw Świata. W 2010 roku drużyna ta była w stanie dojść do ćwierćfinału. Tam stoczyła bój właśnie z Urugwajem, a ostatecznie pożegnała się z tym turniejem po serii rzutów karnych. Można zatem stwierdzić, że Ghańczycy byli o krok od półfinału Mistrzostw Świata, czego nie dokonała żadna reprezentacja z Afryki.

Na Mundial 2022 typy nie są przychylne w odniesieniu do Ghany, ponieważ zespół ten nie dysponuje już tak znanymi piłkarzami, jak dawniej, gdy grali Michael Essien i Asamoah Gyan. Przed rokiem w Pucharze Narodów Afryki Ghana nie wyszła z grupy, co pokazuje, że reprezentacja ta ma spore kłopoty. Urugwaj na tym tle wygląda zdecydowanie stabilniej. To drużyna, która od wielu lat budowana jest wokół Diego Godina, Luisa Suareza i Edinsona Cavaniego. Ci piłkarze pamiętają Mundial z 2010 roku, kiedy to grali o medale tamtego turnieju.

Mundial 2022 – mecz Grupy H: Ghana – Urugwaj typy

W typach na Mistrzostwa Świata warto zwrócić uwagę na styl gry, jaki jest preferowany przez obie drużyny. Urugwaj bazuje na defensywie, którą spina bardzo doświadczony Diego Godin. Dla niego to ostatni tak ważny turniej. Godin ma za sobą występu na trzech poprzednich Mundialach, co pokazuje skalę obycia na tego rodzaju turniejach. To dotyczy zawodników występujących w ataku, czyli Luisa Suareza i Edinsona Cavaniego. Ghana może tylko pomarzyć o tak utytułowanych piłkarzach. W kluczowych momentach to element, który może wziąć górę, o czym warto pamiętać obstawiając zakłady na Mundial 2022. Typy w tym przypadku powinny wykraczać daleko poza analizę statystyk czy formę obu zespołów.

Urugwaj ostatnio, jeśli gra na Mistrzostwach Świata, to zawsze awansuje z grupy. Tak było w 2010, 2014 i 2018 roku. Gdyby Ghana powstrzymała podopiecznych Diego Alonso, to mogłoby to oznaczać, że Urusi nie weszliby do fazy pucharowej. Byłoby to odbierane jako spora niespodzianka. Dlatego na mecz Ghana – Urugwaj typy prezentowane przez nas zakładają, że przedstawiciele z Ameryki Południowej odniosą zwycięstwo. Nie spodziewamy się strzeleckiej kanonady, a o wyniku może zadecydować jedna bramka. Na tym głównie opiera się styl gry Urugwaju. To drużyna, która konsekwentnie realizuje swoje cele, a nie koncentruje się na tym, żeby zawsze grać przyjemnie dla oka. Na turniejach mistrzowskich zwykle taka postawa procentuje.

Typy na Ghana

Na poprzednich Mistrzostwach Świata Ghany brakowało, co oznacza, że drużyna ta ma mniejsze doświadczenie niż Urugwaj. Ostatni raz Ghańczycy wystąpili na Mundialu 2014. Tam odpadli po fazie grupowej. Wiele wskazuje na to, że tym razem również nie wejdą do fazy pucharowej. Otto Addo, czyli selekcjoner kadry dopiero od 2021 roku pracuje z tą drużyną. W międzyczasie pod jego wodzą Ghana uległa Nigerii i Brazylii. Urugwaj to niższa półka niż Canarinhos, ale z podobnej strefy geograficznej.

W spotkaniu Ghana – Urugwaj typy na afrykański zespół mogą być opłacalne, bo kursy na podopiecznych Otto Addo są zdecydowanie wyższe. Dla Ghany sam udział w Mistrzostwach Świata jest dużym osiągnięciem. Dla Urugwaju awans to tylko jeden z celów. To różnica pomiędzy oczekiwaniami, jakie są w stosunku obu reprezentacji. Urusi będą mocno zmobilizowani, żeby ponownie zagościć w gronie 16 najlepszych ekip na świecie. Dlatego nie jesteśmy optymistycznie nastawieni względem występu Ghany. Mundial może okazać się zbyt wysokimi progami.

Typy na Urugwaj

W typach na Mundial 2022 kursy jasno definiują pozycje Urugwaju. Reprezentacja Diego Alonso nie jest uznawana za faworyta turnieju, ale to solidna ekipa, która typowania jest minimum do 1/8 finału. Co to oznacza w perspektywie spotkania z Ghaną? To że Urusi powinni poradzić sobie z afrykańskim rywalem. Czego się spodziewamy? Tego, że Urugwaj nie pozwoli na zbyt wiele swoim przeciwnikom. 

Urusi w swojej kadrze posiadają twardo grających piłkarzy takich jak Rodrigo Bentancur i Lucas Torreira. To zawodnicy odpowiadający za destrukcję w środku pola. Ghanie będzie ciężko przejść te zasieki, dlatego typujemy, że w tym pojedynku drużyna ta nie zdobędzie gola. Naszym zdaniem, jeśli ktoś będzie strzelał, to tylko Urugwaj. Dlatego rekomendujemy zakład na BTTS – nie. Co jeszcze można obstawiać?

Urugwaj powinien przeważać przez większą część spotkania, co może oznaczać, że będzie miał na swoim koncie więcej rzutów rożnych. Mimo wszystko nie spodziewamy się zawrotnych ataków po stronie ekipy Diego Alonso. Raczej typujemy kunktatorskie podejście do sprawy, gdzie skromne zwycięstwo pozwoli osiągnąć zakładany cel, czyli wejście do fazy pucharowej. Zakładamy, że Urugwajczycy będą chcieli to osiągnąć, jak najmniejszym nakładem sił.

Typy na Ghana – Urugwaj okiem innych

W tej chwili nie mamy więcej typów - odśwież albo sprawdź później!

Mieliśmy rację? Sprawdź po meczu! 👇