Ale ossochozi…?

Kabaddi zakłady bukmacherskie 2024

My obstawiamy już na kabaddi zakłady, a Ty? …co? Nie słyszałeś o kabaddi, sporcie, w którym Polska jest obecnie Mistrzem Europy? Czas poznać kabaddi: na czym polega, skąd pochodzi i dlaczego zyskuje na popularności!

Kabaddi zakłady i typy na sezon 2024

Na kabaddi zakłady są już wystawiane przez najpopularniejszych polskich bukmacherów takich jak STS oraz LV BET. Oczywiście dostępność rynków jest zmienna w czasie i zależna od tego, czy rozgrywane są akurat ważne mecze ligowe Pro Kabaddi albo międzynarodowe turnieje. Może się więc zdarzyć, że na żadnej platformie bukmacherskiej rynki nie będą akurat możliwe do obstawienia. Ogólnie spodziewaj się jednak, że zobaczysz na kategorię kabadii zakłady po rozwinięciu pełnej listy dyscyplin sportowych dostępnych u danego buka!

Kabaddi zakłady bukmacherskie w Polsce

I co, skusiła Cię wizja, żeby obstawiać na kabaddi zakłady i stać się prawdziwym bukmacherskim hipsterem, który będzie jak ekspert objaśniał kolegom zasady i value kryjące się w tym sporcie? No to sprawdź listę najpopularniejszych buków, u których można zrealizować opracowane na kabaddi typy.

Kabaddi zasady gry

No dobra, to o co chodzi w tym kabaddi!? Zakłady na ten sport możesz oczywiście obstawiać na ślepo, ale my nie rekomendujemy takiej taktyki. Lepiej zrozumieć, o co chodzi w zasadach. Nie tylko po to, aby opracowywać na kabaddi typy, ale również dlatego, że ten niezwykle dynamiczny i efektowny sport jest zupełnie inny niż najpopularniejsze w Polsce dyscypliny. Kto wie, może naprawdę wciągniesz się w temat!

Co to jest kabaddi?

Trochę się już nagadaliśmy o tym kabaddi… Na czym polega ten sport? Ta pochodząca z wiejskich regionów Indii dyscyplina Polakom kojarzy się z połączeniem berka i zapasów. W telegraficznym skrócie: dwie drużyny zdobywają punkty, “łapiąc” przeciwników i nie dając się złapać przez nich.

Nie brzmi jak coś, co można by puszczać w telewizji, nie? Ale decydenci z Pro Kabaddi League by się z taką opinią nie zgodzili. To nie jest żart: oglądalność ligi kabaddi jest w Indiach jakieś trzy razy wyższa niż… mistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyzn! Setki milionów ludzi nie mogą się mylić – Pro Kabaddi to sportowa rozrywka na najwyższym poziomie. Czytaj dalej, żeby wreszcie zrozumieć, co ten berek ma do zapasów.

Kabaddi: zasady podstawowe

W kabaddi zasady przewidują rywalizację dwóch drużyn po siedem osób. Gra toczy się na boisku przedzielonym przez połowę – każda ekipa ma “swoją” stronę. Celem gry jest zdobycie więcej punktów od przeciwnika, a punkty przydzielane są za udany atak (klepnięcie zawodnika drużyny przeciwnej i powrót na własną stronę) oraz udaną obronę (powalenie na ziemię rywala, który klepnął kogoś z Twojej drużyny, aby uniemożliwić mu powrót).

Brzmi średnio ekscytująco? Pamiętaj, że to jest profesjonalny sport, a nie berek z wuefu w podstawówce! Kiedy takie zawody toczą prawdziwi atleci i w grę wchodzą szalone salta, skoki i zapasy, robi się efektownie.

Kabaddi: zasady ataku i obrony

W kabaddi zakłady zazwyczaj opierają się na tym, która drużyna zdobędzie więcej punktów i wygra mecz, u polskich buków rzadko można spotkać bardziej szczegółowe rynki. To więc bardzo ważne, żeby rozumieć, skąd te punkty się biorą!

Drużyny kabaddi na bieżąco zamieniają się rolami atakującej i broniącej się. Atak jest przypuszczany przez tylko jednego zawodnika naraz, natomiast obrona toczy się całą drużyną. Atakujący sam wchodzi na połowę przeciwników. Jego zadaniem jest dotknąć jak największej liczby zawodników – za każdego będzie mógł zdobyć punkt – a następnie wrócić na swoją połowę. Tylko to pozwoli mu rzeczywiście zainkasować punkty zdobyte za dotknięcia.

Natomiast obrońcy najpierw starają się poruszać po boisku w taki sposób, aby nie zostać dotkniętymi, a jeżeli już któryś z nich zostanie klepnięty – robią wszystko, co w ich mocy, aby powstrzymać atakującego przed powrotem na jego własną połowę. Właśnie tutaj zaczynają się salta i zapasy! Atakujący wije się jak ryba w sieci, żeby uciec przed aż siedmioma przeciwnikami, którzy rzucają się na niego i starają się przygwoździć go do podłogi. Jeżeli im się to uda, atakujący schodzi z boiska. Uff, od samego opisywania tego chaosu można się zmęczyć.

Kabaddi, kabaddi, kabaddi!

A to jeszcze nie koniec! Nie możemy zapominać, że tempo jest iście piorunujące, bo atakujący ma na przypuszczenie inwazji na połowę przeciwników tylko pół minuty, a do tego… przez cały czas pobytu po drugiej stronie musi bez przerwy krzyczeć “kabaddi, kabaddi, kabaddi”! Jeśli choć na chwilę zamilknie, jego drużyna traci szansę na kontynuowanie ataku.

Z czego wynika taka dziwaczna zasada? Jak było wcześniej wspomnianie, sport ten wywodzi się z wiejskich tradycji Indii. Przed laty raczej nikt nie miał tam stopera do odmierzania czasu, więc w klasycznym kabaddi zasady wyglądały tak, że atakujący musiał wstrzymać oddech i miał tylko tyle czasu, ile wytrzymał bez wciągania kolejnego haustu powietrza. A jak udowodnić, że się z tym brakiem oddechu nie oszukuje? To proste: nieustannie krzycząc “kabaddi, kabaddi, kabaddi” na jednym wdechu! Mają fantazję w tych Indiach, co nie?

kabaddi zaklady

Kabaddi kołowe, halowe, plażowe

Opisywany w tym artykule sport zazwyczaj jest rozgrywany na hali. Taka wariacja jest obecnie uznawana za standardową w szczególności dlatego, że przyjęła ją najpopularniejsza liga na świecie: vivo Pro League. Możesz jednak spotkać się również z takimi wersjami jak kabaddi kołowe toczone na boisku o kolistym kształcie albo kabaddi plażowe, które ze względu na piaszczyste podłoże ma nieco inną dynamikę niż dyscyplina halowa.

Kabaddi typy na 2024 rok

To co, czy teraz ciekawi Cię możliwość, żeby obstawiać na kabaddi zakłady? A może nawet planujesz zacząć oglądać rozgrywki albo ich efektowne skróty dostępne na YouTube? Wcale by nas nie zdziwiła taka reakcja! Ale teraz skupmy się na tym, jak wyglądają w internecie publikowane na kabaddi typy i co powinieneś wziąć pod uwagę, jeśli planujesz obstawiać tę dyscypliny.

Kabaddi – typy godne uwagi

Cóż, jako fanom indyjskiej fantazji trudno nam to zaakceptować, ale na kabaddi zakłady wciąż obstawia stosunkowo mało osób. A co z tego wynika? Całkiem pozytywny wniosek. Jako że ta dyscyplina jest po prostu niszowa, bardzo rzadko zdarza się, żeby typy na nią publikowali pseudoeksperci. Oczywiście nie sugerujemy, że analizy kabaddi zawsze się sprawdzają, sport to wciąż sport, więc charakteryzuje się on nieprzewidywalnością. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że w temacie kabaddi typy są średnio wyższej jakości niż chociażby te na piłkę nożną. (No chyba że zanurzysz się w indyjski internet, tam na pewno znajdziesz wuja-ekspertów od kabaddi takich samych jak ci nasi od futbolu!)

Analiza zawodników

W kabadii znaczenie pojedynczych zawodników jest na tle innych sportów drużynowych naprawdę duże, bo ataki są przypuszczane przez tylko jedną osobę. To oznacza, że dyspozycja – słaba lub wybitna – któregoś sportowca potrafi mocno przełożyć się na ostateczny układ punktów. Co wziąć pod uwagę, jeśli będziesz na poważnie wgryzać się w prognozy na mecz Pro Kabaddi albo innej ligi?

  • Atletyka i budowa ciała zawodnika. Niektórzy sportowcy są lepiej przystosowani do gry obronnej, inni są tak zwinni, że doskonale atakują i uciekają. Jeśli któraś drużyna ma wśród siebie wybitnego, superszybkiego atakującego, który jest w stanie klepnąć kilku przeciwników i uciec, przełoży się to na punktację.
  • Doświadczenie w kabaddi. Ten sport dopiero od kilku lat jest profesjonalny i pensje z roku na rok rosną, więc prawdziwych weteranów i strategów jest mniej niż w innych dyscyplinach.
  • Doświadczenie w innych sportach. Niektórzy zawodnicy przynoszą do kabaddi umiejętności z innych dyscyplin, które mogą przełożyć się na zaskakujące dla przeciwników manewry.

Analiza drużyn

Podobnie jak w przypadku innych sportów, także w kabaddi typy można opierać na klasycznych statystykach dotyczących drużyn:

  • H2H, czyli ostatnie wyniki w meczach między dwiema określonymi drużynami.
  • Ostatnie wyniki danej drużyny.
  • Newsy drużynowe: transfery, zmiana trenera, dalekie podróże, kryzysy i kłótnie między zawodnikami.
  • Relacje między drużynami, np. derby lokalne albo mecz drużyn z rywalizujących regionów.

Kabaddi Polska

Jak wygląda kabaddi w Polsce? Mógłbyś pomyśleć, że nijak, skoro pewnie przed tym artykułem ledwo co słyszałeś na temat tego sportu, ale… Sprawa ma się zupełnie inaczej. W kabaddi Polska jest europejską potęgą! Nie tylko wygraliśmy Mistrzostwa Europy, ale również pokonaliśmy w meczu Iran, czyli Mistrza Świata tego sportu. Jeśli zostaniesz kibicem kabaddi, nasi reprezentanci przyniosą Ci sporo dumy.

Co ciekawe, to właśnie zawodnik z Polski, Michał Śpiczko, jako pierwszy zagraniczny sportowiec został przyjęty do klubu z ligi Pro Kabaddi, Bengaluru Bulls, z którym w 2015 roku wygrał wicemistrzostwo kraju! Warto śledzić Polską Federację Kabaddi i wspierać kabaddi w Polsce oraz naszych szanowanych na całym świecie reprezentantów.

Dlaczego warto obstawiać zakłady na kabaddi

To co, dołączasz do naszego klubu kabadziarzy? (To słowo właśnie teraz wymyśliliśmy – plus wspierania niszowego sportu to szansa na sporo kreatywności!)

Jeśli dobrze zrozumiesz tę fascynującą indyjską dyscyplinę, będziesz miał szansę znajdowania value w kursach na rynki, które dla większości obstawiających oraz analytików są zupełnie niezrozumiałe. Do tego otworzysz się na świat profesjonalnych typów tworzonych na pasjonatów, obejrzysz niejeden szalony mecz… I zawsze będziesz mieć w rękawie dziwną ciekawostkę na imprezy, czyli “co to jest kabaddi”. (Szczególnie polecamy entuzjastyczną demonstrację krzyczenia “kabaddi, kabaddi, kabaddi”).

Cóż, oby i na inne sporty, i na kabaddi zakłady zawsze Ci się układały!