Co zrobi bukmacher?

Jak jest rozliczany krecz?

To, jak jest rozliczany krecz w tenisie stanowi istotną informację dla graczy, którzy na co dzień obstawiają biały sport. To wyjątek, ale jeśli już do niego dojdzie, warto wiedzieć, jak bukmacher rozlicza kupon.

Najlepsi bukmacherzy do obstawiania tenisa

STS
Bonus na zakłady
760 zł
BetFan
Bonus na zakłady
300 zł
Fortuna
Bonus na zakłady
330 zł

Jak jest rozliczany krecz w zakładach bukmacherskich?

Rozliczanie kreczu nie powinno spędzać Ci snu z powiek. Jeśli obstawianie tenisa nie jest ci obce, to doskonale wiesz, kiedy może dojść do takiej sytuacji. Nikt nie jest zadowolony, kiedy jeden z tenisistów musi poddać spotkanie. Poza sportowym zawodem możesz też być rozczarowanym ze względu na wytypowane zakłady. Krecz w tenisie znacząco wpływa na ocenę kuponu przez bukmachera. W zależności od tego, co wytypowałeś na zakładzie – będziesz mógł cieszyć się z wygranej lub otrzymasz zwrot stawki.

O tym, jak jest rozliczany krecz w tenisie informuje regulamin bukmachera. Początkowo operatorzy zakładów w różnorodny sposób podchodzili do tego zagadnienia, jednak na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć ujednolicenie przepisów. Co to oznacza? To że wszyscy bukmacherzy w Polsce krecz w tenisie rozliczają podobnie. Dla typera to duże ułatwienie, bo dzięki temu wie, czego spodziewać się w razie tej wyjątkowej sytuacji na meczu.

Co to jest krecz?

Jeśli oglądasz lub aktywnie typujesz tenis, krecz nie jest ci obcy. Wystarczy przypomnieć, że w półfinale Roland Garros 2022 w ten sposób mecz musiał poddać Alexander Zverev. A więc: czym jest krecz? To rezygnacja z meczu lub dalszej rywalizacji ze względu na problemy ze zdrowiem. Zwykle powodem jest kontuzja, która uniemożliwia grę zawodnikowi.

Kiedy dochodzi do kreczu? W tenisie może to mieć miejsce przed meczem – wówczas tenisista w ogóle nie wychodzi na kort. Najczęściej do kreczu dochodzi jednak w trakcie spotkania wskutek odniesionej kontuzji. Zawodnik, który nie może kontynuować gry informuje o tym arbitra. Co wtedy? Zwycięzcą meczu zostaje rywal, nawet jeśli w momencie kreczu był w gorszej sytuacji punktowej.

Jak jest rozliczany krecz w zakładach na tenis, czyli co zrobi bukmacher

Rozliczanie kreczu zostało ujednolicone przez bukmacherów. Wszystko po to, żeby obstawianie tenisa było dla wszystkich zrozumiałe. W momencie poddania meczu zostają anulowane wszystkie zakłady zawarte na to spotkanie. Ale tylko te, które do tej pory nie zostały rozstrzygnięte. Co to oznacza? To że jeśli krecz nastąpił w 2. secie, a ty posiadałeś na kuponie typ na 1. set – to zakład w normalny sposób zostanie wypłacony. Dlaczego? Dlatego, że pierwszy set został w całości rozegrany, co umożliwia bukmacherowi rozliczenie kuponów na ten rynek.

Jak jest rozliczany krecz w pozostałych sytuacjach? Jeśli zdarzenie nie zostało zakończone przed poddaniem spotkania, to jest uznane jako nieodbyte. W tym przypadku stosuje się rozliczenie kuponu po kursie 1.00, co oznacza zwrot stawki (w zakładzie pojedynczym) lub anulowanie typu (w zakładzie akumulowanym).

Jak STS rozlicza krecz?

Oferta STS na tenis ziemny jest wyjątkowo szeroka, bo obejmuje mecze ATP, WTA, ITF i Challenger. Codziennie u tego bukmachera można znaleźć dziesiątki spotkań, a to daje większe szanse na to, że w którymś z nich może dojść do kreczu. Sprawdziliśmy w regulaminie tego operatora, jak rozliczanie kreczu wpływa na twój kupon.

Jak STS rozlicza krecz?
Jak STS rozlicza krecz? Sprawdziliśmy regulamin!

W zakładach STS stosowana jest tradycyjna formuła. Co to oznacza? W sytuacji kreczu zakłady zostaną anulowane. Natomiast, jeśli któryś z typów został rozstrzygnięty, to bukmacher rozlicza je normalnie zgodnie z obowiązującymi kursami na kuponie. W ten sposób STS rozlicza walkower na ogólnych zasadach znanych u pozostałych operatorów.

Jak BetFan rozlicza krecz?

Oferta zakładów BetFan obejmuje obstawianie tenisa w trybie przedmeczowym i na żywo. Do wielu spotkań bukmacher ten otwiera kilkadziesiąt rynków. Jak jest rozliczany krecz w BetFan? Odpowiedź na to pytanie znaleźliśmy w regulaminie firmy.

Jak BetFan rozlicza krecz?
Jak BetFan rozlicza krecz? Zobacz regulamin!

W momencie kreczu BetFan cofa wszystkie zakłady zawarte na spotkanie z wyjątkiem tych, które zostały już zakończone np. liczba gemów w pierwszym secie itd. Jeśli do kreczu doszło na późniejszym etapie spotkania.

Jak Fortuna rozlicza krecz?

W Fortunie krecz jest rozliczany dokładnie według tych samych kryteriów, co w STS i BetFan. Potwierdziliśmy to w rozmowie z obsługą klienta, a także na podstawie kuponów wyświetlanych na stronie strefa typera Fortuny. W przypadku zakładów AKO – jak jest rozliczany krecz, jeśli poza tenisem są też pozostałe mecze? Jeśli zdarzenie nie zostało rozstrzygnięte przed kreczem, to bukmacher po prostu wycofuje zakład z kuponu. To automatycznie zmniejsza kurs ogólny zakładu i potencjalną wygraną.

Jak PZBuk rozlicza krecz?

Rozliczanie kreczu w PZBuk polega na wypłacie zakończonych zdarzeń i anulowaniu pozostałych zdarzeń np. typów na końcowy wynik lub liczbę setów. To, co stanie się z twoim zakładem zależy od zdarzenia, które wytypowałeś na kuponie. Jeśli zagrałeś zakład na wynik, to w chwili kreczu wydarzenie to zostanie wycofane z twojego kuponu. Zakłady w PZBuk mogą odnosić się do typów pre-match i live na tenis.

Jak eToto rozlicza krecz?

Obstawianie w eToto tenisa może wiązać się z kreczem w jakimś meczu. Co wtedy? W tym przypadku eToto nie wyróżnia się na tle konkurencyjnych operatorów. Po kreczu nastąpi rozliczenie typów z kursem 1.00, co oznacza anulowanie zakładów. 

Obstawiasz tenisa? Zobacz najświeższe typy!

Oj! Nie mamy w tej chwili sprawdzonych typów. Spróbuj później!