Fortuna vs Forbet: którego operatora wybrać?

Zawiera treści reklamowe | 18+ | Obowiązuje regulamin

Niniejszy artykuł będzie dotyczył porównania dwóch bukmacherów: eFortuna versus Forbet. Podczas zestawiania oferowanych przez obu bukmacherów usług, weźmiemy pod uwagę między innymi różnorodność zdarzeń oraz możliwość ich śledzenia online i na żywo, bonusy powitalne i promocje, funkcjonalność strony oraz aplikację mobilną.

 FortunaForbet
Oferta powitalna Bonus do 125 PLN 5/5Bonus do 400 PLN    3/5
Rynki 4,5/55/5
Kursy 4,5/54/5
Aplikacja mobilna 5/5 3/5
Streaming/zakłady na żywo 5/5 3/5
Ocena całkowita 5/5 3/5
Zarejstruj się i ciesz się bonusem powitalnym

Bonusy Powitalne: Fortuna

Bonus powitalny Fortuna

Fortuna, to bukmacher, który zdecydował sie na bonus powitalny w formie ubezpieczenia pierwszego zakładu do 125 PLN jeśli przegrasz. Jeżeli więc kupon nie wejdzie, kwota zostanie zwrócona na konto użytkownika.

Dodatkową atrakcją tego bukmachera jest bonus do pierwszego wkładu, do wysokości 1000 PLN. Aby go otrzymać należy – w czasie do 30 dni od zarejestrowania iKonta – wykonać przelew, a następnie zagrać za jego czterokrotność. Trzeba pamiętać, że aby go otrzymać, kupon musi spełnić warunki AKO i obrotów.

Do tego jest jeszcze dodatkowy bonus: 20 PLN w punktach Fortuna Klub Plus gratis za kod promocyjny!

Bonus powitalny Forbet

Z kolei drugi bukmacher oferuje bonus powitalny w prostej i znanej zewsząd formie. Wynosi on 100% pierwszej wpłaty i jest naliczany już od jej minimalnej wysokości wynoszącej 20 PLN. Maksymalna wysokość bonusu to 400 PLN. Zaletą tej oferty jest jej powtarzalność, bowiem depozyt gracza jest powiększany jeszcze przez dwie kolejne wpłaty. W sumie Forbet daje nawet 1200 PLN za 3 pierwsze depozyty:

  • bonus 100% do 400 PLN,
  • bonus 75% do 400 PLN,
  • bonus 50% do 400 PLN.

Za każdym razem trzeba wpłacić więcej, aby otrzymać maksymalny bonus, a trzeba też zaznaczyć, że nie można odebrać kolejnego bonusu przed wyrobieniem na czas warunków obrotowych z poprzedniego.

Zwycięzcą w zestawieniu bonusów powitalnych eFortuna versus Forbet, zostaje ten pierwszy. Jest to przede wszystkim zasługą łatwości, z jaka można otrzymać bonus, a także różnorodności tego bonusu – dla każdego coś miłego.

Więcej o bonusach tych bukmacherów możesz dowiedzieć się z naszych stron poświęconych kodom bonusowym Fortuna i Forbet.

Zakres rynków i dostępne sporty: Fortuna

Obaj bukmacherzy oferują podobną liczbę dostępnych rynków i sportów. Fortuna, jako firma o bardzo konserwatywnym podejściu, oferuje wszystkie podstawowe dyscypliny ze świata sportu, takie jak piłka nożna, tenis, hokej, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, boks, żużel, a także dużą liczbę sportów niszowych, takich jak mało popularne u nas wyścigi konne (np. Cheltenham), krykiet, MMA czy e-sport. Na każde wydarzenie sportowe znajdziemy dużą ilość podgier dodatkowych.

Oferta drugiego z bukmacherów jest dość podobna i, oprócz tych samych co rywal sportów popularnych, znajdziemy też podobną ilość sportów niszowych. Nie są to jednak wyłącznie te samedyscypliny sportowe. Forbet oferuje zakłady między innymi na piłkę wodną i golf. Ogółem, w tej części testu eFortuna versus Forbet, mamy remis.

Obydwie firmy oferują podobną, bardzo solidną ilość dyscyplin sportowych.

Zakres rynków na przykładzie eFortuna versus Forbet

Ażeby porównać rynki zakładów obydwu bukmacherów, postanowiliśmy wziąć pod lupę mecz eliminacji Ligi Mistrzów, Dynamo Kijów – YB Berno.

Słowacki bukmacher oferuje równo 70 podgier na to spotkanie. Jest to spora liczba zdarzeń, znajdziemy wśród nich handicapy, liczby bramek, wynik do połowy, strzelców bramek, ilość żółtych kartek i wiele innych. Jest to ilość, która na pewno zadowoli większość graczy.

Młodszy z bukmacherów, z kolei, oferuje aż 93 podgry na to spotkanie. Jest to ilość naprawdę imponująca. Poza najpopularniejszymi zdarzeniami, takimi jak handicapy i ilość bramek, znajdziemy również zakłady na parzystą/nieparzystą ilość bramek, czy dokładny wynik do przerwy/do końca meczu. Dzięki większej ilości możliwych do zagrania podgier, w tej kokurencji nieznacznie zwycięża Forbet.

Kursy: eFortuna

Jedną z najistotniejszych rzeczy dla każdego gracza są niewątpliwie stawki meczów. Poniżej opisaliśmy jak sytuacja przedstawia się u obydwu bukmacherów. Stawki zostały porównane na przykładzie meczu eliminacji Ligi Mistrzów Salzburg-Rijeka.

Fortuna oferuje na ten mecz następujące stawki: 1,83 na Salzburg, 3,45 na Remis i 4,85 na Rijekę.

Z kolei na Forbet, w przypadku zwycięstwa Salzburga stawka wynosi 1,80, w przypadku remisu 3,40, a na zwycięstwo Rijeki 4,40.

Mimo iż wydaje się, że różnice kursów pomiędzy bukmacherami na ten mecz są niewielkie, to w przypadku grania większej ilości meczów różnice staną się bardzo duże. Reguła ta tyczy się również innych dyscyplin, stąd test Fortuna versus Forbet wygrywa bukmacher o dłuższym stażu.

Aplikacja mobilna: Fortuna

Aplikacja mobilna to w dzisiejszych czasach rzecz niezbędna, dlatego Fortuna, znając potrzeby swoich użytkowników, przygotowała dla nich sprawnie działającą i wygodną w obsłudze aplikację. Jej główne zalety to bardzo duża ilość dostępnych opcji, takich jak: wpłaty i wypłaty, mecze live i Live Tracker. Wszystko to w wyjątkowo atrakcyjnej szacie graficznej i z przyjaznym, intuicyjnym interfejsem.

Trudno tu ocenić jej rywala, ponieważ aplikacja mobilna Forbet ruszyła niedawno i wciąż się rozwija. Jest to jednak dobry produkt, który warto wypróbować.

W tej konkurencji zestawienia eFortuna versus Forbet, zdecydowanym zwycięzcą zostaje Fortuna, która nie dość że posiada aplikację mobilną, to jeszcze jest ona wielofunkcyjna i wygodna w użytkowaniu.

Więcej o aplikacjach mobilnych każdego bukmachera dowiesz się z naszych stron poświęconych aplikacjom mobilnym.

Streaming i zakłady na żywo: Fortuna

Streaming i opcje zakładów live to bardzo istotna i popularna funkcja zakładów live. Obydwaj bukmacherzy oferują tego typu funkcje.

eFortuna zapewnia swoim klientom całodobowe zakłady live, bardzo często z relacjami na żywo meczów dla zarejestrowanych użytkowników. Ponadto, dostępne są również animacje meczowe ze statystykami i komentarzem, oraz atrakcyjną szatą graficzną. Wszystko przejrzyste i wygodne w użytkowaniu.

Drugi z bukmacherów ma w swojej ofercie bardzo wiele opcji zakładów live dla swoich użytkowników, najczęściej okraszonych ładnymi animacjami i komentarzem. Niestety, jak na bukmachera online, nie oferuje wystarczająco dużej ilości relacji ze streamingiem.

Również i w tej kategorii testu eFortuna versus Forbet zwycięża żółty bukmacher. Forbet jako nowy gracz na rynku powinien poszerzyć swoją ofertę streamingu live, by stać się pod tym względem konkurencyjnym.

eFortuna versus Forbet: który bukmacher jest lepszy?

W naszym teście ostatecznie wygrywa doświadczony bukmacher Fortuna. Stało się to głównie dzięki doskonałej aplikacji mobilnej, wyższym stawkom i świetnym opcjom zakładów live i stramingu meczów. Z kolei młodszy z bukmacherów musi jeszcze popracować nad tymi opcjami, by stać się bardziej konkurencyjnym.