Fortuna czy forBET: co wybrać?

Fortuna czy forBET?

Fortuna czy forBET? Jeżeli planujesz zacząć obstawianie u legalnego polskiego buka, to bardzo możliwe, że zadajesz sobie pytanie, która marka oferuje lepsze usługi. Przeczytaj nasze porównanie bukmacherów i zdecyduj, który bardziej Ci odpowiada.

Fortuna czy forBET?

PorównanieFortunaforBET
Kod promocyjny?
Bonus na startSUMA: 330 zł
cashback do 300 zł
punkty FKP 20 zł + 10 zł
SUMA: 3280 zł
zakład bez ryzyka 1200 zł
100% do 2080 zł
30 dni bez podatku
Rynki?mnóstwoprzyzwoicie
Kursy?wysokieprzeciętne
Aplikacja mobilna?
Transmisje live?
Fortuna czy forBET?🏆🎖
Wybierz!

Jak zrobiliśmy porównanie bukmacherów?

Nasz artykuł to nie ogólny ranking bukmacherów, a konkretne porównanie dwóch z nich. Celem tekstu jest udzielenie jak najbardziej obiektywnej odpowiedzi na pytanie: Fortuna czy forBET? Bierzemy więc pod uwagę tylko te dwie marki. Jeżeli bierzesz też pod uwagę jakiegoś innego buka, to możesz poszukać na naszej stronie porównania albo recenzji, która opisuje także jego.

Jak powstało to porównanie bukmacherów? Staramy się zachować obiektywizm, ale przy tworzeniu tekstu bierzemy pod uwagę nasze osobiste doświadczenie u obu buków, a także ogólną wiedzę dotyczącą branży i standardów prezentowanych przez firmy bukmacherskie na polskim rynku. No to sprawdźmy, kto jest lepszy – Fortuna czy forBET!

Gdzie lepiej wykorzystasz kod promocyjny: w Fortuna czy forBET?

FORTUNA

Kody promocyjne to świetny mechanizm, dzięki któremu użytkownicy mogą odbierać od buków dodatkowe bonusy na powitanie. Kto ma lepszy kod – Fortuna czy forBET? Obaj bukmacherzy umożliwiają rejestrację na preferencyjnych warunkach. Naszym zdaniem wygrywa jednak forBET. Porównanie bukmacherów pod kątem kodu promocyjnego wypada podobnie.

Kod promocyjny Fortuna

Bonus headline: 35 zł za darmo + 3x bez ryzyka po 100 zł

Aż do 335 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
Cashback x3 po 100 zł: brak obrotu! 20 zł freebet (FKP): brak obrotu! 10 zł freebet (FKP): brak obrotu! Pełen reg
Bierz bonus od bukmachera!

Od bukmachera Fortuna za kod promocyjny dostaniesz 10 zł więcej do bonusu pod postacią punktów FKP. Jest więc możliwość zyskanie dodatkowej kasy na ulubione zakłady! Ta promocja posiada oczywiście swój regulamin i obowiązują jego postanowienia.

Kod promocyjny forBET

cashback 1200 zł + 100% do 2080 zł + bez podatku

Aż do 3280 zł + bez podatku
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
Cashback 1200 zł: x1 na AKO3 po kursie poj. min. 1.30; 100% do 2080 zł: x4 AKO2 po kursie min. 2.00 (kurs poj. min. 1.20); Bez podatku: bez obrotu! Pełen reg
Bierz bonus od bukmachera!

Na forBET standardowy bonus cashback wynosi 1000 zł, a z kodem promocyjnym, zakład bez ryzyka rośnie aż do 1200 zł. Mało tego, na start przytulisz także 30 dni gry bez podatku oraz bonus reload – 100% do 2080 zł za kod promocyjny. W stosunku do standardowej oferty, to kolejne 80 zł więcej. Jak łatwo wyliczyć, łączna kwota bonusu, dzięki kodowi wynosi nie 3000 zł a aż 3280 zł!

Bonus na start: Fortuna czy forBET?

FORTUNA

Na pierwszy rzut oka trudno orzec, czy Fortuna, czy forBET to lepszy bukmacher pod względem bonusów. Szczególnie łączna kwota jest dosyć podobna. Jednak naszym zdaniem wygrywa Fortuna, głównie dlatego, że tam warunki obrotów są nieco łatwiejsze do spełnienia, dzięki czemu będziesz mieć większą szansę na wyjęcie kasy z serwisu.

Bonus powitalny w Fortuna

bonus powitalny fortuny do 300 zł

Na Fortunie łączna wartość bonusu powitalnego po podaniu naszego kodu promocyjnego to do 330 zł, w tym cashback na kwotę 300 zł za pierwszy depozyt, 10 zł w punktach za pierwszy depozyt i nie zapominajmy o jeszcze 20 zł bez depozytu w punktach lojalnościowych FKP. Do wykorzystania jest więc różnorodny pakiet bonusów dla każdego niezależnie od stylu gry i preferencji podejmowania ryzyka. Warto także wspomnieć, że warunki obrotu właściwie tutaj nie występują, przez co właśnie ranking bukmacherów może uplasować Fortunę ponad forBET.

Bonus powitalny w forBET

forbet bonus powitalny

Gdyby ranking bukmacherów zależał wyłącznie od suchych liczb, to wygrałby forBET – tam możesz odebrać na początek 3280 zł w formie cashbacku i bonusu reload oraz 30 dni obstawiania bez podatku. Warunki obrotu są jednak nieco mniej przyjazne, niż ma to miejsce na Fortunie – chociaż bonus forBET to oczywiście również propozycja stojąca na dosyć wysokim poziomie. Naszym zdaniem początkujący i średniozaawansowani gracze mają po prostu trochę niższe szanse, aby udało im się wypłacić bonus tego bukmachera na konto bankowe.

Zasady korzystania z ofert i kodów

Pamiętaj, że każdy bukmacher ma swój regulamin i bez wyjątków obowiązuje on dla oferowanych promocji. Nieważne, czy Fortuna, czy forBET – obie firmy mają specjalne zasady bonusów, w tym oczywiście warunki obrotu. To oznacza, że odbiór bonusu nie oznacza jeszcze, że możesz od razu przelać otrzymaną kasę na konto bankowe. Zazwyczaj trzeba spełnić specjalne warunki. 

Występują one w formie typu “4x obrót kwotą bonusu na zakładach o kursie co najmniej 2.0”, “3x obrót depozytem i bonusem na zakładach AKO” i tak dalej. Zwykle wiążą się właśnie z obstawianiem za określoną kwotę i przy spełnieniu stosownych warunków co do rodzaju zakładu. Dokładne informacje na temat wymagań Fortuny i forBET znajdziesz na stronie wybranego bukmachera albo w naszej szczegółowej recenzji.

Gdzie znajdziesz lepsze rynki do obstawiania: w Fortunie czy forBET?

FORTUNA

Kiedy bierzemy się za porównanie bukmacherów, to bierzemy oczywiście pod uwagę dostępne rynki – w końcu na coś trzeba obstawiać! Jeżeli Ty stawiasz raczej tylko na popularne wydarzenia typu mecze polskiej reprezentacji, to raczej nie zrobi Ci różnicy ta sekcja. Jeżeli jednak chciałbyś grać na bardziej oryginalne sporty czy turnieje, to wiedz, że pod względem rynków wygrywa Fortuna. Ten bukmacher jest znany z naprawdę szerokiej oferty i znajdziesz tam mnóstwo interesujących zakładów. Mamy tu na myśli zarówno wybór dyscyplin sportowych i pozasportowych, jak i liczbę dostępnych rynków na poszczególne wydarzenia z różnych kategorii.

Rynki w Fortuna

Na Fortunie dostępny jest pełen zakres rodzajów zakładów – przedmeczowe, na żywo, sportowe i pozasportowe, a także na sporty wirtualne. Do tego obstawiać można również esport. Znajdziesz nie tylko typowe dyscypliny jak piłka nożna, tenis i koszykówka, ale również futsal, florbal, biatlon czy lotki. Do tego na niektóre wydarzenia, np. galę High League, zakłady są dostępne wyłącznie na Fortunie. W kategoriach pozasportowych obstawisz na przykład na politykę i rozrywkę, a w wirtualu do wyboru masz sześć różnorodnych dyscyplin. Podczas obstawiania na żywo można oglądać transmisje live z meczów licznych sportów, w tym elektronicznych.

Rynki w forBET

Na forBET również znajdziesz szeroki wybór dyscyplin, a także zakłady pozasportowe i esport. Dostępne są również sporty wirtualne. Ogólnie oferta stoi na dosyć wysokim poziomie, przy czym dla większości wydarzeń do obstawiania jest mniej rynków niż na Fortunie. Fortuna wygrywa też porównanie bukmacherów pod względem transmisji na żywo, jako że oferuje większą ich różnorodność.

Gdzie są wyższe kursy: w Fortuna czy forBET?

FORTUNA

Porównanie kursów bukmacherskich jest na korzyść Fortuny. Na pewno wiesz, że im wyższy kurs Twojego kuponu, tym większa potencjalna wygrana – dlatego użytkownicy cenią sobie, jeżeli buk ma na dane wydarzenie lepsze kursy niż konkurencja. Odpowiedź na pytania Fortuna czy forBET to w tym temacie bukmacher ze Słowacji. Właśnie Fortuna ma zazwyczaj nieco wyższe kursy niż forBET.

Kursy w Fortuna

Fortuna ma zazwyczaj nieco wyższe kursy niż konkurencja. Oczywiście nie jest to zasada, która dotyczy każdego jednego wydarzenia – mamy na myśli raczej ogólną tendencję. U tego bukmachera często pojawiają się również promocje typu “Happy Hours”. Pozwalają one grać bez podatku, czyli w praktyce regularnie zgarniać dodatkowe 14% do wygranej. Jeżeli będziesz więc grać na Fortunie i trzymać rękę na pulsie w temacie promocji, to możesz się spodziewać, że wyjdziesz na plus w stosunku to porównywalnych kuponów na forBET.

Kursy w forBET

Już powiedzieliśmy, że w pojedynku Fortuna czy forBET wybieramy tego pierwszego bukmachera. Nie oznacza to jednak, że ten drugi wypadł jakoś źle. Również ma on całkiem niezłe kursy bukmacherskie, a do tego pierwsze dwa tygodnie można obstawiać bez podatku. Na Fortunie taka możliwość pojawia się jednak bardzo często również dla stałych użytkowników, a do tego kursy są po prostu lepsze.

Kto ma lepszą aplikację mobilną: Fortuna czy forBET?

FORTUNA

Aplikacja bukmacherska to w obecnych czasach po prostu konieczność – naprawdę wiele osób chce obstawiać z telefonu albo tabletu i robić to wygodnie. Porównanie bukmacherów jest tutaj łatwe do przeprowadzenia, bo obie firmy opublikowały swoje apki na najpopularniejsze systemy operacyjne, czyli Android oraz iOS. Trochę lepiej prezentuje się jednak aplikacja Fortuny. Obie apki mają podstawowe funkcje i zaspokoją prawdopodobnie potrzeby większości graczy, ale jak opiszemy poniżej – Fortuna ma jednak kilka znaczących dodatków, które przechylają szalę na jej stronę.

Aplikacja od Fortuny

fortuna aplikacja mobilna

Apka Fortuny to oczywiście możliwość obstawiania zakładów przedmeczowych i live, transmisje na żywo, a także ogólnie pojętego zarządzania kontem z telefonu – ale nie tylko. Do tego bukmacher umożliwia również przeglądanie szczegółowych statystyk, które pomogą Ci mądrzej puszczać kupony. Dostępna jest również funkcja logowania odciskiem palca dla kompatybilnych urządzeń. Aplikacja jest również przystosowana do wysyłania powiadomień push na smartwatche.

Aplikacja od forBET

forbet aplikacja

Porównanie bukmacherów wygrywa Fortuna, ale forBET również ma całkiem niezłą aplikację. Możesz tam obstawiać i oglądać mecze na żywo, a także w podstawowym zakresie zarządzać swoim kontem i saldem. Apka jest jednak trochę mniej dopracowana, niż ma to miejsce w przypadku Fortuny.

Gdzie obejrzysz transmisje na żywo: w Fortuna czy forBET?

FORTUNA

Jak już wspomnieliśmy w sekcji o ofercie zakładów, u obu bukmacherów można oglądać transmisje na żywo z wydarzeń sportowych. Fortuna czy forBET? W tej kategorii, jak pewnie się już domyślasz, zwycięża Fortuna. U tego bukmachera można oglądać więcej wydarzeń, zarówno sportowych, jak i tych z gier, w które toczą się rozgrywki na sporty elektroniczne.

Funkcje live w Fortuna

Obstawianie na żywo jest na Fortunie bardzo wygodne, oferta naprawdę szeroka, a do tego  te transmisje live – to kolejny powód, dla którego niejeden ranking bukmacherów ma tę firmę gdzieś na czele stawki. Wybór meczów do oglądania jest naprawdę szeroki dla najpopularniejszych sportów, a dostępny jest także esport. Transmisje są puszczane w dobrej jakości i raczej się nie zacinają, choć na to ma oczywiście wpływ także Twoje połączenie z internetem.

W interfejsie zakładów live na środku ekranu można wygodnie przełączać się między dyscyplinami, a także przeglądać kalendarz wydarzeń na najbliższe dwa dni. Do tego po prawej stronie można wygodnie oglądać transmisję na żywo, tracker meczowy albo statystyki dla wybranego spotkania, nie tracąc przy tym sprzed oczu wydarzeń i kursów do obstawiania. Ogólnie rzecz biorąc live streaming na Fortunie stoi na bardzo wysokim poziomie.

Funkcje live w forBET

Na pierwszy rzut oka odpowiedź na pytanie Fortuna czy forBET nie jest tutaj taka łatwa, bo przecież ten drugi bukmacher również ma live streaming. I owszem, tego mu nie odbierzemy, możemy go nawet pochwalić. Jeżeli wybierzesz forBET, będziesz mieć możliwość oglądania streamingu live, a do tego śledzenia meczów na żywo na trackerze. Porównanie bukmacherów wypada jednak na korzyść Fortuny głównie dlatego, że tam spotkań dostępnych w transmisji live jest po prostu więcej. Dodatkowo na forBET streaming działa minimalnie gorzej i częściej zdarzają mu się chrupnięcia czy konieczność odświeżenia strony, aby kontynuować oglądanie.

No to którego bukmachera wybierasz: Fortuna czy forBET?

Chyba już zauważyłeś, jaki jest nasz werdykt – z naszego doświadczenia wynika, że Fortuna ma ofertę na nieco wyższym poziomie. Może wynika to z doświadczenia, to w końcu dużo starszy bukmacher. Ty możesz jednak oczywiście dokonać własnego wyboru – jeżeli z jakiegoś powodu i tak bardziej podoba Ci się forBET, to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby założyć tam konto. Ten serwis również stoi na całkiem dobrym poziomie. No i pamiętaj, że nikt nie zabrania Ci także zarejestrować się u obu buków – takie rozwiązanie pozwoli Ci zawsze obstawiać u tego, który akurat oferuje lepsze kursy i promocje!

Fortuna

Co w Fortunie? Super pakiet powitalny i bogata oferta!
Cashback x3 po 100 zł: brak obrotu! 20 zł freebet (FKP): brak obrotu! 10 zł freebet (FKP): brak obrotu!

forBET

W forBET bonus i oferta skuszą każdego
Cashback 1200 zł: x1 na AKO3 po kursie poj. min. 1.30; 100% do 2080 zł: x4 AKO2 po kursie min. 2.00 (kurs poj. min. 1.20); Bez podatku: bez obrotu!