…i dlaczego

Ile drużyn wychodzi z grupy na Mundialu

Ile drużyn wychodzi z grupy na Mundialu? Liczba ta wynika z regulaminu, który obowiązuje w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Warto odnotować, że to ostatni turniej, w którym udział weźmie 32 reprezentacje. 

Faza grupowa na Mistrzostwach Świata 2022

Kto wyjdzie z grupy na Mundialu interesuje wielu kibiców reprezentacji. Rozgrywki w Katarze podzielone są na fazę grupową i pucharową. Dlatego zasadne jest zastanawianie się, kto może znaleźć się w gronie ekip rywalizując od 1/8 finału. Przede wszystkim na początku odpowiedzmy na pytanie: ile drużyn wychodzi z grupy na Mundialu? Jeśli chodzi o turniej w Katarze to będą to dwie ekipy. Mundial 2022 złożony jest z 32 reprezentacji, które zostały rozlosowane do ośmiu grup czterozespołowych. Po fazie grupowej dwie najlepsze reprezentacje z każdej grupy awansują do dalszej części rozgrywek.

Zakłady na Mundial 2022 pozwalają ci przewidywać to, kto może awansować z grupy? Bukmacherzy oferują tego rodzaju typy. Często słyszymy: kto wyjdzie z grupy? Jeśli chodzi o tego rodzaju przewidywania, to możesz sprawdzić oferty kursowe. Tam widać drużyny, które są faworyzowane przez zakłady bukmacherskie. O jakie zespoły chodzi? Według kursów kandydatami do awansu są m.in. Brazylia, Argentyna, Francja, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Belgia i Anglia. 

Czy Polska wyjdzie z grupy? Sztuka ta nie udała się naszej reprezentacji od 1986 roku. Typy na mecze Mistrzostw Świata 2022 w odniesieniu do Polski są jednak przychylne. Z aktualnych kursów wynika, że Biało-Czerwoni mają realne szanse na wyjście z grupy. Według bukmacherów głównym rywalem podopiecznych Czesława Michniewicza będzie Meksyk, bo Argentyna wydaje się być poza zasięgiem.

Kiedy mecze fazy grupowej na Mundialu 2022?

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

Grupa E

Grupa F

Grupa G

Grupa H

Spotkania fazy grupowej rozpoczną się 20 listopada. Ta część turnieju będzie rozgrywana do 2 grudnia. W tym czasie każdy z zespołów biorących udział w Mistrzostwach Świata rozegra po trzy spotkania. Już wiesz ile drużyn wychodzi z grupy na Mundialu, co oznacza, że po fazie grupowej połowa zespołów będzie mogła wracać do domu. Najlepsze dwie ekipy z grupy zaczną rywalizację w fazie pucharowej. Pierwsze mecze odbędą się 3 grudnia 2022 roku.

Ile drużyn wychodzi z grupy na Mundialu 2022

O tym kto wyjdzie z grupy na Mundialu zadecyduje boisko. W tej fazie turnieju maksymalnie można zdobyć 9 punktów. Za każdy wygrany mecz przyznawane są 3 punkty, a za remis jedno oczko. Dla ekip biorących udział w MŚ 2022 kwestia pozycji w grupie odgrywa istotną rolę. Pierwszy zespół w teorii może liczyć na słabszego rywala w 1/8 finału, ponieważ będzie nim druga drużyna z konkurencyjnej grupy. Dlatego faworyci zwykle grają na 100%, żeby do fazy pucharowej przystąpić z pierwszej lokaty.

Zespoły z miejsc 3-4 po rundzie grupowej kończą udział w turnieju. W ten oto sposób odpadała Polska z Mistrzostw Świata w 2002, 2006 i 2018 roku.

Grupa na Mundialu 2022Ile drużyn wychodzi z grupy?
Grupa A: Katar, Ekwador, Senegal, Holandia2
Grupa B: Anglia, Iran, USA, Walia2
Grupa C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska2
Grupa D: Francja, Australia, Dania, Tunezja2
Grupa E: Hiszpania, Kostaryka, Niemcy, Japonia2
Grupa F: Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja2
Grupa G: Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun2
Grupa H: Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea Południowa2

Kto wyjdzie z grupy na Mundialu? Obstawiaj!

Jeśli interesują cię zakłady na to, kto wyjdzie z grupy na Mundialu, to możesz skorzystać z oferty legalnych operatorów. Tacy bukmacherzy jak STS czy Fuksiarz oferują kursy na faworytów w poszczególnej grupie. W ramach tych zakładów możesz przewidzieć, czy Polska wyjdzie z grupy? Jak wspominaliśmy wcześniej względem Biało-Czerwonych panuje optymizm. Według kursów podopieczni Czesława Michniewicza mają takie same szanse, co Meksyk.

Wybierając zakłady na to kto wyjdzie z grupy na Mundialu możesz przewidywać zespół, który zgromadzi najwięcej punktów, a także skład TOP 2. Przypomnijmy, że w tegorocznych Mistrzostwach Świata awans z grupy zapewnią sobie dwie ekipy, które po trzech spotkaniach będą mieć najwięcej punktów. W zakładach bukmacherskich możesz przewidzieć, kto znajdzie się w tym gronie, bez podawania konkretnego miejsca: pierwszego lub drugiego.

Sprawdzając zakłady na wyjście z grupy szybko zauważysz, że bukmacherzy stawiają na renomowane reprezentacje. Wybierając ten rodzaj typów warto pamiętać o tym, że na każdym turnieju mieliśmy pewne niespodzianki, a faworyci kończyli swój udział na etapie grupy. Tak było chociażby w 2018 roku, kiedy to z turniejem szybko pożegnali się Niemcy, obrońcy tytułu. 

Top 5 bukmacherów do obstawiania fazy grupowej

Gdzie obstawiać fazę grupową Mistrzostw Świata? Jeśli masz wątpliwości, którego bukmachera wybrać, to możesz skorzystać z naszych podpowiedzi. Poniżej prezentujemy listę najlepszych bukmacherów w zakładach na Mundial 2022. To firmy, które dysponują rozbudowanymi rynkami na fazę grupową. Dzięki nim obstawisz zwycięzcę grupy, a także drużynę, która awansuje z drugiego miejsca. Co więcej, niektórzy z nich udostępniają kursy na dokładną kolejność w grupie. To jeden z rodzajów zakładów długoterminowych. Generalnie na Mistrzostwa Świata znajdziesz więcej takich typów.

Bonus powitalny 1500 zł + 100 zł zakłady bez ryzyka + 60 zł ekstra

1. depozyt 100% do 300 zł: x2 po 1.91; 2. depozyt 50% do 500 zł: x2 po 1.91; 3. depozyt 50% do 700 zł: x2 po 1.91; ZBR 100 zł: x2 po 1.91; Bonus 60 zł: x2 po 1.91

30 zł za darmo + 3x bez ryzyka po 100, 200 i 300zł

Cashback x3 po 100, 200 i 300 zł; 20 zł freebet (FKP): brak obrotu! 10 zł freebet (FKP): brak obrotu!

Bonus 200% do 300 zł

100% do 300 zł: obrót bonusem x1 na AKO, min. 2 zdarzenia, kurs łączny min. 3.00

1300 zł + 100 zł freebet!

Bonus 100% do 400 zł x4 po kursie min. 1.80; Freebet 50 zł x1 po kursie min. 1.80; Bonus 50% do 400 zł x4 po kursie min. 1.80; Freebet 50 zł x1 po kursie min. 1.80; Bonus 50% do 500 zł x4 po kursie min. 1.80

freebet 250 zł

Freebet: jednorazowy zakład z kursem 3.00! Wygrana z freebetu: bez obrotu!

Czy Polska wyjdzie z Grupy C na Mistrzostwach Świata w Katarze?

Historia w tym przypadku nie jest sprzymierzeńcem Biało-Czerwonych. W XXI. wieku tylko raz wyszliśmy z grupy na dużym turnieju. W 2016 roku podczas Euro zdołaliśmy wejść do fazy pucharowej. Poza tym przypadkiem zawsze odpadaliśmy w grupie. Ta seria zaczęła się w 2002 roku, a następnie trwała przez kolejne turnieje Euro i Mistrzostwa Świata. Wystarczy przypomnieć, że na ostatnim Mundialu przegraliśmy przeciwko Senegalowi i Kolumbii. Już po dwóch kolejkach mieliśmy pewność, że nie wystąpimy w 1/8 finału.

Patrząc na analizy bukmacherów to widać, że wiele zależy od spotkania z Meksykiem. To mecz, który może mieć decydujący wpływ na kształt grupy C. Bukmacherzy zakładają, że Argentyna zajmie pierwsze miejsce, a Biało-Czerwoni z Meksykiem rozstrzygną kwestię drugiej lokaty. Jeśli uda nam się na inauguracje pokonać rywala z Ameryki Środkowej, to będziemy w uprzywilejowanej pozycji.

Dowodzeni przez Roberta Lewandowskiego na pewno Biało-Czerwoni mają sporo argumentów, które mogą przeważyć na ich korzyść. Porównując poszczególne pozycje, to zdecydowanie lepiej prezentujemy się w bramce i linii ataku. W tych formacjach posiadamy lepszych piłkarzy niż Meksyk. Oczywiście w grze cały czas jest Arabia Saudyjska, ale ta ekipa uznawana jest za underdoga grupy.

Meksyk – Polska

Polska – Arabia Saudyjska

Polska – Argentyna