Czy Superliga jest super?

Zakłady na Superligę: szalony kwiecień w futbolu!

Na pewno słyszałeś już o planach czołowych europejskich klubów na to, aby utworzyć Superligę. No chyba że spędziłeś ostatnie kilka dni pod bardzo dużym głazem! Temat jest naprawdę głośny – do tego stopnia, że pojawiły się już zakłady na Superligę. Sprawdź, co możesz obstawić!

Superliga – o co tu chodzi?

19 kwietnia 2021 zamarł cały futbolowy świat. Dwanaście topowych klubów ogłosiło, że są założycielami Superligi i planują brać udział w tej nowej kategorii rozgrywkowej, w której piętnaście arbitralnie dobranych klubów będzie mieć zapewnione miejsce niezależnie od wyników. Oprócz nich w lidze miałoby brać udział jeszcze pięć innych drużyn dobieranych na niejasnych póki co zasadach. Europejska i światowa organizacja piłki nożnej, a także krajowe federacje rozpoczęły silne protesty – zagrożono nawet, że gracze “zbuntowanych” klubów nie zostaną dopuszczeni do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. O jakich drużynach jest mowa? Jako pierwsze zadeklarowały się następujące kluby:

 • AC Milan
 • Arsenal FC
 • Atletico Madryt
 • Chelsea FC
 • FC Barcelona
 • Inter Mediolan
 • Juventus FC
 • Liverpool FC
 • Manchester City
 • Manchester United
 • Real Madryt
 • Tottenham Hotspur.

Zaproszone zostały także ponoć Bayern Monachium, Borussia Dortmund i PSG, co łącznie dawałoby piętnaście drużyn – tyle że trzy wymienione kluby póki co odmówiły udziału.

Spór o Superligę w środowisku futbolu

Opinie o Superlidze są bardzo zróżnicowane. Część kibiców uważa, że założenie takiej ligi to po prostu skok na kasę. Najbogatsze kluby chcą jeszcze bardziej skoncentrować wielkie pieniądze pośród siebie – grając ciągle przeciwko najlepszym, będą mogły dostawać więcej środków z praw do transmisji wydarzeń, do tego Superliga ma bogatych sponsorów jak holding finansowy JP Morgan. Ciągle oglądane mecze między wielkimi klubami przestaną być tak interesujące jak dotychczas, lokalne ekipy spoza największych ośrodków zbiednieją, a drużyny założycielskie spoczną na laurach, bo będą miały zagwarantowane miejsce w najważniejszych europejskich rozgrywkach. W końcu dotychczas w każdej lidze było tylko kilka miejsc gwarantujących awans do Ligi Mistrzów i regularnie zdarzały się zaskoczenia.

Ten element może być w nieco oportunistyczny sposób pozytywny dla kibiców niektórych klubów. Na przykład Arsenal, który na własną rękę nie za bardzo dawał w ostatnich latach przebić się do LM albo Tottenham, który nie do końca jest jeszcze uznawany za należący do piłkarskiej elity – ale jeżeli przez kilka sezonów pogra w Superlidze, to bardzo możliwe, że ich marka zacznie być postrzegana jako prestiżowa.

Z drugiej strony niektórzy mają pozytywne opinie o Superlidze i uważają, że zorganizowanie takich rozgrywek to dobry pomysł. Te osoby cieszą się, że ich ulubieni piłkarze będą mogli regularnie rywalizować na najwyższym poziomie, a w telewizji zawsze będą grane ekscytujące rywalizacje – nie “deszczowe wieczory w Stoke” czy Real Madryt – Alaves. Niektórzy przypominają, że kontrowersje istniały również wtedy, kiedy powoływano do życia Premier League zamiast The Football League albo Ligę Mistrzów zamiast Pucharu Europy. Obecie większość osób zgadza się, że te trudne decyzje poprawiły jakość piłkarskich rozgrywek i po kilkunastu latach stały się dla kibiców czymś zupełnie naturalnym.

Czy piłka nożna jest gotowa na kolejną rewolucję? I czy to właśnie Superliga stanowi odpowiedni kierunek rozwoju dla tego uwielbianego przez Polaków sportu? Możesz mieć na ten temat dowolną opinię, ale niezależnie od tego, co uważasz, mogą Cię zainteresować ciekawe zakłady na Superligę zaproponowane przez LV BET!

Zakłady na Superligę w LV BET

LV BET bonus

Superliga to na razie więcej pytań niż odpowiedzi. I właśnie dlatego LV BET wprowadził możliwość obstawiania zakładów na Superligę! Jeśli masz już swoje prognozy co do tego, jak rozwinie się sytuacja, to przejdź do bukmachera i zacznij obstawiać. Zastanawiasz się, jakie przykładowe rynki są dostępne? Oto kilka z nich:

 • Pierwszy zwycięzca Superligi wygra również krajową ligę i puchar – kurs 31.00
 • W pierwszym lub drugim sezonie zagra przynajmniej jeden zespół spoza Europy – kurs 6.00
 • Którykolwiek polski klub zagra w Superlidze do 2030 – kurs 300.00
 • Robert Lewandowski zostanie pierwszym królem strzelców Superligi – kurs 6.00
 • Przynajmniej 6 zespołów z Premier League weźmie przykład z Leeds United i wyjdzie na rozgrzewkę w koszulkach z napisem “Champions League: earn it” (do końca kwietnia 2021) – kurs 2.50

Brzmi ciekawie? Naszym zdaniem jak najbardziej! Pamiętaj, że na LV BET możesz zgarnąć bonus powitalny do 3333 zł, przy czym obowiązuje oczywiście regulamin. Zastanów się, czy chcesz obstawić zakłady na Superligę i co w ogóle sądzisz o tym całym pomyśle. Czy ukochany przez kibiców hymn Ligi Mistrzów to będzie tylko wspomnienie, o którym będziemy opowiadać wnukom? Kto by pomyślał, że kwiecień będzie taki emocjonujący!