Co chcesz obstawiać?

Zakłady na rozrywkę

Plebiscyt najlepszego sportowca roku, liczba strzelonych goli i… zwycięzca konkursu wokalnego? Czy możliwe jest obstawianie zakładów na rozrywkę? Oczywiście, że tak! Każdy większy bukmacher ma w swojej ofercie również zakłady niesportowe. Z tego artykułu dowiesz się o nich więcej.

Jak obstawiać zakłady na rozrywkę?

Jeśli nigdy nie obstawiałeś zakładów na rozrywkę, to już spieszymy z pomocą. Zasada jest prosta – wszędzie tam, gdzie w wydarzeniu są elementy rywalizacji, a wygrany jest tylko jeden, możemy obstawić kupon. I nie ma znaczenia, czy dziedzina jest muzyczna, społeczna, taneczna, czy ogólnie kulturowa. Zakłady niesportowe wyglądają podobnie jak te sportowe. Typuje się wygranego za określoną stawkę, po określonym kursie (ustalonym wcześniej przez bukmachera) i zaciska się kciuki, żeby kupon był zwycięski. Dla przykładu, mogą to być zakłady o to, czy pierwszy człowiek na Marsie wyląduje przed 2020 rokiem, albo czy zwycięzca Eurowizji będzie pochodził z kraju skandynawskiego? Kto następny odpadnie z Tańca z Gwiazdami? Jeśli tylko bukmacher zdecyduje się na taką ofertę, to czemu by nie spróbować?

Gdzie obstawiać zakłady niesportowe?

Istnieje wiele miejsc, gdzie możesz obstawić tego typu zakłady. My prezentujemy wyłącznie legalnych bukmacherów, więc nie musisz się niczego obawiać. Jeżeli więc zostaniesz przekierowany do jakiegoś bukmachera od nas, to wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Co za ulga, prawda? Do czołowej dwójki w naszym kraju (pod względem zakładów na rozrywkę) należą STS oraz Fortuna. Pamiętaj, że niektóre zakłady mogą pojawiać się wyłącznie przed danym wydarzeniem i nie będą dostępne cały rok, na przykład sekcja “zakłady Eurowizja”.

Aby znaleźć konkretny zakład wystarczy przejrzeć menu i znaleźć imprezę, która Cię interesuje. Pomocna może okazać się też wyszukiwarka, dzięki której możesz wpisać interesujące Cię zagadnienie, a strona spróbuje je znaleźć. Nic trudnego, prawda?

Jakie wydarzenia rozrywkowe można obstawiać u bukmacherów?

Bukmacherzy prześcigają się w tworzeniu oferty zakładów i starają się zagwarantować dużą różnorodność, aby tylko przewidzieć (albo i stworzyć!) potrzeby przyszłych klientów. Śledzą więc na bieżąco wydarzenia w kraju, ale także te na świecie. Zakłady mogą dotyczyć prognozy pogody, życia gwiazd, czy ich dalszej kariery zawodowej. W każdej z tych kategorii można postawić kupon, jeśli tylko bukmacher stworzy taką ofertę. Zawsze są dostępne tzw. zakłady na Royal Baby dotyczące płci, imienia lub daty urodzenia. Wiadomo też, że najwięcej zabawy dostarcza nam rozrywka w internecie czy w telewizji. Możliwe jest więcej obstawianie programów telewizyjnych, czy seriali. Która postać popularnej telenoweli zginie jako następna? Czy wszyscy bohaterowie dotrwają żywi do końca sezonu? Bukmacherów ogranicza wyobraźnia (no i oczywiście prawa do zakładów), więc rozpocznij poszukiwania, jeśli taka tematyka Cię interesuje.

Eurowizja

Jeśli chodzi o zakłady niesportowe, to sporą popularnością cieszą się zakłady Konkursu Piosenki Eurowizja. Kilka tygodni przed premierą konkursu, bukmacherzy podają szereg kombinacji i możliwości obstawienia kuponu, ku uciesze fanów tego widowiska. Obstawiać można zwycięzcę Eurowizji, gdzie wygrywa uczestnik z największą sumą punktów od jury i od widowni. Zdarza się też taki zakład, w którym obstawia się kto zdobędzie największą liczbę punktów od publiczności. Warto pamiętać jednak, że wraz z rozwojem sytuacji i bliskością do finału, bukmacher będzie bliższy poprawnego wytypowania zwycięzcy i w związku z tym kurs na faworyta będzie spadał. Im wcześniej postawisz, tym większe podejmiesz ryzyko, ale tym większą będziesz mieć też szansę na trafienie zwycięzcy po wysokim kursie.

Oscary

Duże pole do popisu oraz wiele emocji dostarcza nam gala rozdania Oscarów. Liczba nominowanych, kategorii i jakość produkcji branych pod uwagę w konkursie sprawiają, że trudno czasami wytypować zwycięzców. Kursy od bukmacherów są przez to bardziej wyrównane i ciężko znaleźć taki, który wyraźnie odstaje od reszty. Typować można zarówno zwycięzców nagrody za najlepszy film, jak i zdobywców statuetek dla najlepszego aktora, najlepszej aktorki lub najlepszego reżysera. Zakłady przez to stają się emocjonujące i jednocześnie satysfakcjonujące, więc jeśli następnym razem trafisz na tytuł “oskary zakłady” – zastanów się, czy nie masz ochoty wypróbować swoich umiejętności.

Taniec z Gwiazdami i inne programy rozrywkowe w telewizji.

Wierną rzeszę fanów mają także różne programy rozrywkowe w telewizji typu talent show, które gromadzą milionową publiczność przed ekranami. Trudno się więc dziwić, że bukmacherzy proponują zakłady, w których można obstawić ich rezultat. To kolejne wyjście naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom stawiającym zakłady. Dotychczas można było znaleźć ofertę, w której np. obstawiało się, kto zdobędzie statuetkowy mikrofon i stanie się kolejnym, najlepszym głosem w Polsce w programie The Voice of Poland. Można też było nabyć kupony, w których wskazywało się zwycięzcę Tańca z Gwiazdami. I chociaż program ze względu na pojawiającą się tam dyscyplinę jaką jest taniec można by zaliczyć do sportu, to bukmacherzy przypisują kupon o nazwie “taniec z gwiazdami zakłady” do rozrywki. Warto o tym pamiętać, jeśli taka kategoria Cię interesuje.

Polityka

Mnóstwo emocji dostarcza nam wszystkim również polityka. Kto nie ma rumieńców na twarzy podczas starć polityków w wyborach? To kolejna dziedzina życia, którą chętnie prezentują bukmacherzy w swoich ofertach zakładów. I co ciekawe, zwrot “polityka i zakłady bukmacherskie” jest dość częstym wynikiem wyszukiwania w internecie pod kątem legalności. Spokojnie, spieszymy z informacją, że takie zakłady są tak samo legalne w Polsce, jak inne rodzaje zakładów. Jeśli więc masz ochotę sprawdzić swoje umiejętności przewidywania wygranych w polityce, to nic nie stoi na przeszkodzie. Prym oczywiście zawsze wiodą wybory prezydenckie, czy parlamentarne, ale zdarzają się też kupony na wybory samorządowe i do Parlamentu Europejskiego. Warto wspomnieć, że polityka zagraniczna także wliczana jest w ofertę bukmacherów. Trzeba pamiętać jednak o tym, że zakłady obejmują jedynie wybory w ważniejszych krajach takich jak USA, Francja, czy Wielka Brytania. Więc jeśli interesuje CIę polityka nigeryjska, możesz czuć się rozczarowany.

Wydarzenia społeczne

Jeśli powyższe przykłady nadal nie są tym, czego szukasz, a chcesz spróbować swoich szans i obstawić zakłady w kategorii rozrywka oto mała podpowiedź. Może zainteresować Cię fakt, że do kategorii nie sportowej zalicza się również wydarzenia społeczne. Co to oznacza? W ofercie bukmacherów możesz znaleźć kupony, w których obstawia się, która firma jako pierwsza wyśle człowieka na planetę Mars. Na chwilę obecną są aż 4 grupy gospodarcze, które brane są pod uwagę: SpaceX, Blue Origin. Boeing oraz Roskosmos. Pojawiają się również zakłady o to, kiedy człowiek stanie na powierzchni Marsa. Czy w 2025 roku, 2030 r., 2035 r., czy 2040 r. Im późniejszy rok, tym stawka za bet maleje.

Jak robić skutecznie zakłady na rozrywkę?

Oto garść porad, które sprawią, że twoje zakłady niesportowe będą mądrzejsze i mogą okazać się skuteczniejsze. Sprawdzają się one zarówno jeśli chodzi o rozrywkę, ale też przy stawianiu zakładów ogólnie.

Znaj temat

Jeśli uważasz się za eksperta w kwestii zakładów sportowych, zakłady na rozrywkę mogą zawieść twoje oczekiwania. Tutaj również liczy się wiedza. Dlatego warto najpierw skorzystaj z różnych źródeł, zanim zdecydujesz na kogo postawić zakład. Często przydają się dane z poprzednich spotkań, sondaże, wypowiedzi ekspertów i szeroka gama dostępnych analiz. Im więcej rozmaitych danych, tym większa szansa na zgłębienie tematu z różnych perspektyw.

Znaj trendy

Zwróć uwagę na sezonowość niektórych kategorii w zakładach. Podobnie jak w sporcie, poszczególne zakłady na rozrywkę odbywają się w konkretnych miesiącach, zupełnie jak Liga Mistrzów czy skoki narciarskie. Warto więc śledzić trendy i na tej podstawie decydować, na co warto postawić kupon i jaką konkretnie ofertę przedstawia nam bukmacher. Zwróć też uwagę na to, jakie typowania proponuje Ci bukmacher – niektóre kupony właśnie ze względu na sezonowość są promowane wyraźniej.

Słuchaj ekspertów

Nie ważne, czy jesteś stałym klientem bukmacherów, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z typowaniem, zawsze warto zasięgnąć porady i opinii specjalisty. Pamiętaj jednak, by zwrócić uwagę na osobę, która publikowała dany sondaż czy artykuł. Czy firma albo dziennikarze nie są stronniczy i czy źródło posiada dobre opinie, ale także czy było skuteczne w poprzednich latach? Nie bierz za pewnik ich oceny i pozostań sceptyczny. Pamiętaj też, że ostatecznie sam podejmujesz decyzję na kogo chcesz postawić swój kupon. I to ty bierzesz za niego odpowiedzialność. Staraj się więc nie podchodzić do danych bezkrytycznie.

Nie obstawiaj sercem!

To jedna z najważniejszych zasad podczas obstawiania zakładów. Tylko chłodny umysł i dogłębna analiza danych zwiększą twoją szansę na wygraną. Emocje nigdy nie dają dobrych podpowiedzi podczas typowania. Kiedy obstawiasz kupony, pamiętaj o chłodnej kalkulacji skrupulatnie zebranych danych – dzięki temu prawdopodobieństwo Twojej wygranej rośnie. Warto pamiętać też o tym, że same kursy bukmacherskie potrafią dać wskazówkę. Bukmacherzy stosują wyliczenia, które opierają o twarde dane statystyczne opracowane przez zawodowych analityków. Ich ocena często pokrywa się z rzeczywistą kolejnością zwycięzców. Oczywiście nie zawsze mają rację, więc jeśli uważasz, że warto posłuchać własnej intuicji – śmiało!

Panuj nad bankrollem

Zanim wybierzesz się na zakupy spożywcze, ustalasz wcześniej ile możesz przeznaczyć pieniędzy na konkretne zakupy w tym tygodniu, prawda? Podobnie jest z typowaniem jeśli chodzi o zakłady niesportowe (no i te sportowe oczywiście też!). Pamiętaj, by przed rozpoczęciem obstawiania wyznaczyć budżet, który chcesz przeznaczać na obstawianie w konkretnym przypadku i przez określony czas. Na przykład przeznacz 50 zł tygodniowo, albo 100 zł na miesiąc, jeśli uważasz, że będzie to wystarczające. Decyzja należy do Ciebie, ale trzymaj się jej konsekwentnie.

Czy zakłady na rozrywkę są ustawione?

Oczywiście, że nie! Ustawianie wyników zarówno w sporcie, jak i rozrywce jest całkowicie zabronione w Polsce i na świecie. Aby bukmacherzy mogli w jakiś sposób wpłynąć na wyniki, musieliby mieć kontakt z całą rzeszą ludzi odpowiedzialnych za telewizyjne programy rozrywkowe. Takie koneksje bardzo szybko wyszłyby na jaw, a poza tym wybuchłby olbrzymi skandal, który pociągnąłby w dół nie tylko zamieszanego w aferę bukmachera, ale także całą branżę hazardową i setki ludzi z branży rozrywkowej. Nikt nie będzie ryzykował, bo zysk nie byłby współmierny z kosztem.

Czy zakłady na rozrywkę są legalne?

Jak najbardziej! W Polsce obstawianie rozrywki jest tak samo legalne jak wszystkie inne rodzaje zakładów. Pamiętaj jednak, aby przed rozpoczęciem typowania, upewnić się, że bukmacher, u którego planujesz grać, posiada odpowiednią licencję Ministerstwa Finansów.

Dodatkowo przypominamy, że kupony mogą puszczać tylko osoby pełnoletnie, które w chwili wysyłania kuponu przebywają na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dobrze jest też posiadać także konto w polskim banku. To wynika z tego, że w naszym kraju panuje prawo, które mówi o tym, że pieniądze od bukmachera można wypłacić wyłącznie przelewem na konto w polskim banku. Jeżeli spełniasz te proste warunki, to nie ma przeszkód, abyś obstawiał kupony zarówno rozrywkowe jak i sportowe .