Gdzie obstawiać zakłady czy będzie polexit?

Zakłady na polexit

Zakłady na polexit są już dostępne u polskich bukmacherów! Jak sądzisz, czy odbędzie się referendum o polexit? I jaki będzie jego wynik? Jeżeli masz już swoje przewidywania, to możesz postawić na to zakład – pokazujemy jak i gdzie to zrobić!

Zakłady na polexit już ruszyły

zakłady na polexit

Odkąd polscy politycy zaczęli wypowiadać się sceptycznie na temat Unii Europejskiej, w mediach zawrzało – czy Polska wyjdzie ze wspólnoty i postanowi grać solo? Czy odbędzie się w tym temacie referendum? Na stronach bukmacherskich pojawiły się z tego okazji zakłady, czy będzie polexit, kiedy Polska może wyjść z Unii Europejskiej i tak dalej. A więc i my włączamy się do tematu, żeby wyjaśnić Ci, o co w tym wszystkim chodzi i czy warto postawić!

Polexit – co to?

Skąd wzięła się nazwa polexit? To proste połączenie dwóch słów: “Poland” (albo “Polska) i “exit”, czyli wyjście. Znaczenie jest podobne co w przypadku dobrze już znanemu wszystkim brexitu. Chodzi po prostu o wyjście Polski z Unii Europejskiej. 

Przez ostatnie lata byliśmy świadkami ciągnącego się jak dobrej jakości krówka procesu brexitu. Wiemy już więc, że tego rodzaju decyzja polityczna składa się z wielu etapów i potrafi trwać naprawdę długo – te wszystkie kampanie, referenda, negocjacje… Zakłady czy będzie polexit są związane z różnymi aspektami procesu, który potencjalnie mógłby mieć miejsce w najbliższych latach, gdyby Polska zdecydowała się na wyjście z Unii Europejskiej.

Gdzie zrobisz zakłady czy będzie polexit?

Kuszą Cię zakłady na polexit? To dobrze się składa, bo my wiemy, gdzie możesz obstawiać. Rzuć okiem na tabelę poniżej – znajdziesz tam podstawowe informacje na temat rekomendowanych polskich bukmacherów. Wszystkie przedstawione tam serwisy są w pełni legalne i posiadają stosowną licencję Ministerstwa Finansów – a do tego oferują za rejestrację atrakcyjne bonusy na powitanie.

Zakłady na polexit i inne exity

Temat wyjścia z Unii to nie tylko polexit – referendum dotyczące opuszczenia wspólnoty mogłyby też przeprowadzić inne kraje. Jeżeli śledzisz więc sytuację polityczną w innych miejscach niż Polska, to również możesz znaleźć coś dla siebie. Rynki oferowane przez rodzimych bukmacherów są całkiem różnorodne i pozwalają obstawiać na dalszy rozwój unijnej sytuacji na wiele sposobów. Pytania, na które możesz odpowiedzieć to na przykład:

  • Jakie państwo oprócz Wielkiej Brytanii jako pierwsze opuści Unię Europejską?
  • Które z państw jako pierwsze opuści Unię Europejską – A czy B?
  • Czy referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej odbędzie się w Polsce do danego dnia?
  • Czy Polska wyjdzie z Unii Europejskiej do danego dnia?

Oferta jest oczywiście zmienna i zależy zarówno od konkretnego bukmachera, jak i od rozwoju sytuacji politycznej. Wraz z kolejnymi mijającymi miesiącami, przeprowadzonymi sondażami itd. kursy oraz rynki będą prawdopodobnie ulegać poprawkom.

Kto opuści Unię Europejską? Typy STS

A może uważasz, że polexit nie przejdzie, ale z Unii Europejskiej wyjdzie jeszcze jakiś inny kraj oprócz Wielkiej Brytanii? Jeżeli tak, to STS ma rynek w sam raz dla Ciebie. Wystawione przez bukmachera kursy mogą być dla Ciebie także cennym źródłem informacji co do tego, jak przedstawia się obecnie prawdopodobieństwo różnych “exitów”.

Które kraje mają zdaniem STS największe szanse na najszybsze wyjście z Unii Europejskiej? Zwróć uwagę, że według regulaminu zakłady postawione na ten rynek będą ważne do 31.12.2024 roku.

PaństwoKurs
Włochy4.75
Polska6.00
Węgry6.75
Grecja8.00
Francja12.00
Kursy STS z dnia 26.11.2020 r.

Jak obstawiać politykę?

jak obstawiać politykę polexit

Jeśli chodzi o polexit, opinie są bardzo różne – jedni uważają, że to naprawdę może się wydarzyć, a inni sądzą, że to tylko medialna burza w szklance wody. Niezależnie od tego, co konkretnie uważasz na ten temat Ty – jeżeli planujesz podeprzeć swoją opinię postawieniem kuponu, to dobrze, abyś poznał najpierw kilka podstawowych zasad mądrego obstawiania.

  • Zanim zaczniesz obstawianie, zastanów się, jaką kwotę możesz bezpiecznie przeznaczyć na ten cel. Czyli w pesymistycznym rozumieniu, ile możesz maksymalnie stracić, jeżeli Twoje przewidywania się nie sprawdzą? Najlepiej zdecyduj o kwocie, której nigdy nie będziesz przekraczać w skali miesiąca albo tygodnia.
  • Zanim założysz konto u bukmachera, sprawdź, czy posiada on interesujące Cię rynki, a także przyjrzyj się oferowanym przez niego bonusom na powitanie. Zazwyczaj opłaca się z nich skorzystać.
  • Obstawiaj w oparciu o jak najwięcej źródeł wysokiej jakości. Na pewno pojawi się na polexit sondaż, który pozwoli Ci wyczuć nastroje społeczne. W temacie będą się także wypowiadać eksperci i politycy.
  • Powyżej powiedzieliśmy, abyś sprawdzał różne źródła – ale nie przyjmuj ich bezkrytycznie. Weź pod uwagę, czy autor danej wypowiedzi albo badania nie ma powiązań politycznych, ze względu na które nie jest on obiektywny albo wręcz specjalnie przekłamuje rzeczywistość.
  • Ostatecznie wszystkie decyzje podejmuj na własną rękę – wszelkie analizy to źródła informacji, ale nie wyrocznia. Zanim postawisz kupon, zastanów się, czy naprawdę wierzysz, że sytuacja potoczy się właśnie w taki sposób!

Powyższe rady mogą Ci się przydać w kontekście obstawiania polityki, ale nie tylko! Przy drobnych zmianach spokojnie możesz je wykorzystać również do puszczania kuponów na sport czy inne kategorie zakładów.

Uzależnienie od hazardu – zachowaj czujność!

Pamiętaj, że istnieje ryzyko uzależnienia od hazardu. Miej na oku zarówno siebie, jak i swoich bliskich. Jeżeli dostrzeżesz, że dla kogoś z Was relacja z obstawianiem przerodziła się w coś, co wywiera negatywny wpływ na codziennie życie i odczuwane nastroje – skontaktuj się z odpowiednią organizacją, która udzieli Ci pomocy. Możesz odezwać się na przykład do Anonimowych Hazardzistów pod numerem 881 488 990.