Gdzie obstawiać?

Zagraniczni bukmacherzy 2024

Polacy uwielbiają zakłady sportowe. Nic więc dziwnego, że zagraniczni bukmacherzy coraz częściej pojawiają się na naszym rynku. W tym artykule znajdziesz przegląd operatorów z zagranicy, u których możesz grać legalnie!

Zagraniczni bukmacherzy a polskie prawo – czy można grać u zagranicznych bukmacherów?

Nielegalni bukmacherzy? Polskie prawo jest nieprzejednane dla korzystania z ich usług. Za uczestnictwo w nielegalnych, zagranicznych zakładach wzajemnych, możesz zostać ukarany w wysokości nawet 120 stawek dziennych. Biorąc pod uwagę, że jedna stawka to kwota od 1000 zł do niespełna 20 000 zł, jest to kara niezwykle dotkliwa. Na całe szczęście, legalni bukmacherzy przybyli zza granicy to w Polsce już nie tylko wyjątki, ale i grupa mająca liczną reprezentację.

Skąd przychodzą zagraniczni bukmacherzy? – Przegląd rynków bukmacherskich na świecie

Zagraniczni bukmacherzy dotarli do Polski z naprawdę wielu kierunków. Jednym z najpopularniejszych jest Wielka Brytania. Anglicy uważają się za ojców piłki nożnej, więc i zakłady sportowe są u nich niezwykle popularne. Ponad dwustu stacjonarnych i internetowych bukmacherów posiada autoryzację Gambling Commission. Bukmacherzy w Polsce, którzy mają swoje korzenie na Wyspach, to choćby Betclic.

Legalni operatorzy mają się również świetnie w Niemczech. Tam firma Oddset Sportwetten wciąż ma pewien monopol, choć rynek otwiera się i na inwestorów z zagranicy. Spośród operatorów posiadających niemiecką licencję i działających na polskim rynku, z pewnością kojarzysz np. Bwin.

Z kolei zagraniczni bukmacherzy, wśród których najtrudniej o jednolite zasady prawne, pochodzą z Ameryki Łacińskiej. Najbardziej skomplikowanie wygląda to w Argentynie, za to kraje takie, jak Urugwaj czy Kolumbia rozkwitły gospodarczo również dzięki pełnemu zalegalizowaniu działalności i miejsc związanych z hazardem. Firmy inwestycyjne z Ameryki Łacińskiej również wkroczyły już na polski rynek. Reprezentant? Betcris!

Nie są to oczywiście jedyne państwa, które zainwestowały w kraju nad Wisłą. Zagraniczni bukmacherzy mogą pochodzić choćby z Czech, gdzie swe korzenie ma jeden z najpopularniejszych graczy na polskim rynku – Fortuna.

Najlepsi zagraniczni bukmacherzy 2022, u których postawisz legalnie!

Mamy w Polsce co najmniej kilka wielkich firm, które trafiły do nas z zagranicy. Mało tego – ich działalność w naszym kraju jest w stu procentach zgodna z prawem! Rosnące – i niesłabnące – zainteresowanie sportem i zakładami sprawiły, że liczni inwestorzy postanowili zapuścić korzenie na naszym rynku. My przedstawimy Ci najlepszych z najlepszych.

Nasz ranking opiera się w głównej mierze na naszym doświadczeniu, ale nie tylko. Przy ocenie i doborze kandydatów korzystaliśmy z ogólnych opinii, jak i ocen graczy obstawiających za pośrednictwem internetu. Bukmacherzy zagraniczni to spora grupa – pewnie już nie możesz się doczekać, aż wybierzesz najlepszego dla siebie, co?

Fortuna

Fortuna

80/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 14/06/2024
 • Kod promocyjny daje większy bonus!
 • 10 zł + 3x cashback po 100 zł + 20 zł w pakiecie

Co w Fortunie? Super pakiet powitalny i bogata oferta!

Fortuna to jedna z najstarszych marek na polskim rynku. Tytuł ten zobowiązuje, więc i za partnerski kod promocyjny Fortuna daje więcej, niż w standardowym pakiecie na start!

W kategorii “zagraniczni bukmacherzy”, Fortuna zdaje się być jednym z najpopularniejszych reprezentantów. Nic dziwnego. Ten operator należy do największej grupy prowadzącej zakłady wzajemne w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Polski dotarli w 1995 roku i od tamtej pory nieustannie się rozwijają. Dziś ci legalni bukmacherzy, gwarantują bogatą ofertę zakładów na kilkadziesiąt dyscyplin sportowych (i nie tylko), a także świetnie działającą aplikację i regularne bonusy. Interesuje Cię, jaki jest obecnie w Fortuna kod promocyjny? Mamy u nas szczegółowy artykuł na ten temat i obszerne recenzje innych usług Fortuny!

Superbet

Superbet

74/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 14/06/2024
 • Freebet za kod promocyjny
 • Boosty kursowe i promocje specjalne

Super freebet za kod promocyjny Superbet!

Chcesz odebrać większy freebet od Superbet? Kod promocyjny zapewni freebet 35 zł dodawany do standardowego bonusu 3500 zł + 20 zł!

Superbet to firma znacznie młodsza, ale również odgrywająca dużą rolę na rynku bukmacherskim w Polsce. Operator ten ma swoje korzenie w Rumunii, gdzie od 2009 roku otworzył ponad 1200 punktów naziemnych. Właściciele nie ograniczają się jednak tylko do działań na terenie ojczyzny. Jako bukmacherzy zagraniczni działają w całej Europie Środkowej oraz Wschodniej. W kraju nad Wisłą rozpoczęli swoją działalność w 2019 roku, ale już mogą pochwalić się kilkudziesięcioma placówkami stacjonarnymi. Dodatkowo w Superbet kod promocyjny również zachęca do korzystania z usług tego operatora.

Betclic

Betclic

70/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 14/06/2024
 • Zwrot w formie freebetów
 • Główny sponsor Fame MMA

Mega bonusy i oferty zakładów!

Rejestracja w Betclic, kod promocyjny i już możesz obstawiać za więcej! A jest na co stawiać, bo oferta zakładów jest ogromna!

Właściciele Betclic to bukmacherzy zagraniczni – a firma swoje korzenie ma nie tylko w jednym kraju. Betclic powstał w 2005 roku w Wielkiej Brytanii, a konkretnie Londynie. Mimo tego, swoją główną siedzibę ma w Bordeaux, we Francji. To właśnie w tym kraju ten legalny bukmacher posiada największe zasoby. Kontroluje bowiem od 35 do 40 procent udziałów w całym krajowym rynku! Operator ten niezwykle rozwinął się podczas Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, ale do naszego kraju dotarł dopiero w 2018 roku, gdy uzyskał licencję Ministerstwa Finansów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że to legalni bukmacherzy. W Betclic kod promocyjny pozwoli Ci ze znacznym przypływem gotówki rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem.

Betcris

Betcris to jeden z bukmacherów mogących pochwalić się największym stażem w Ameryce Łacińskiej. Ten legalny operator rozpoczął swoją działalność już w 1985 roku. Na polski rynek weszli stosunkowo niedawno, bo w grudniu 2019 roku otrzymali licencję od Ministerstwa Finansów. Ci zagraniczni bukmacherzy mają jednak korzenie sięgające znacznie dalej. 

W Ameryce Południowej Betcris ma ponad sto punktów stacjonarnych. Mało tego, ma w swoim portfolio bliską współpracę z reprezentacją Meksyku w piłce nożnej, ligą ekwadorską, ligą brazylijską, ligą NFL, ligą MLB oraz Super Bowl. Jeżeli nadal zastanawiasz się nad skorzystaniem z oferty Betcris, kod promocyjny może przekonać Cię do założenia konta u tego bukmachera.

Betway

Betway to część międzynarodowej spółki, która działa choćby na terenie Wielkiej Brytanii, Włoch, Danii, Niemiec, Szwecji, Meksyku, Republiki Południowej Afryki czy Indii. Ci legalni bukmacherzy mają swoją siedzibę na Malcie.

Nawet spółka działająca na tak wielu kontynentach dostrzegła potencjał, jaki drzemie w polskim rynku bukmacherskim. Operator otrzymał pozwolenie od Ministra FInansów w październiku 2021 roku. Firma zapowiedziała już start strony internetowej Betway.pl, można więc spodziewać się, że prace nad jej uruchomieniem idą pełną parą.

Już możesz sprawdzić, jaki jest w Betway kod promocyjny. W końcu dobrzy bukmacherzy zagraniczni są jak pieniądze wpływające na konto – im ich więcej, tym lepiej!

Bwin

Bwin szanuje fakt, że nielegalni bukmacherzy w Polsce nie są mile widziani, więc co robi w tym zestawieniu? To już oficjalne: niebawem zobaczymy go u siebie, co będzie puentą dla trwających od wielu lat zapowiedzi ze strony samego operatora. W najbliższym czasie Bwin otrzyma licencję od Ministerstwa Finansów w Polsce, a zatem warto przyjrzeć się jego korzeniom.

Marka Bwin to zagraniczni bukmacherzy, mający swoje korzenie w Austrii. Jeżeli kochasz piłkę nożną, z pewnością kojarzysz ikoniczne stroje Realu Madryt z reklamą tego właśnie operatora. Można zatem powiedzieć, że Bwin przeszedł długą drogę, odkąd w 1997 roku firmę założyło dwanaście prężnie działających osób. Już w 2009 roku przychód firmy szacowano na ponad 423 miliony euro!

Czy będzie u nas więcej zagranicznych bukmacherów?

Wszystko na to wskazuje. Bukmacherzy zagraniczni coraz chętniej inwestują w polski rynek, co – jak mamy nadzieję – dobitnie wyjaśnił Ci ten artykuł. Środki na zakłady sportowe płyną nad Wisłę szerokim strumieniem z każdej strony świata i nic nie wskazuje na to, by ów strumień miał wyschnąć. Na ten moment brak jednak wiadomości odnośnie konkretnych marek decydujących się na wkroczenie na nasz rynek operatorów.

Jak rozpoznać nielegalnego bukmachera zagranicznego?

Nie jesteś pewien, jak sprawdzić, czy interesujący Cię operator nie znajduje się przypadkiem na liście pod tytułem: “nielegalni bukmacherzy”? Wystarczy, że sprawdzisz dwie listy. Jeżeli na pierwszej z nich znajduje się interesujący cię bukmacher, to świetnie. Jeśli jego nazwa figuruje na tej drugiej – lepiej unikaj go jak ognia.

 • Po pierwsze, warta sprawdzenia jest rządowa lista legalnych bukmacherów w Polsce. To oficjalne, regularnie aktualizowane, a zatem w pełni zaufane źródło. Zasada jest prosta – jeżeli interesujący Cię operator uzyskał licencję od Ministerstwa Finansów i znajduje się na tej liście, możesz śmiało zakładać u niego konto i grać.
 • Dla pewności sprawdź też rejestr stron zakazanych. Tu nie mają prawa figurować bukmacherzy zagraniczni z licencją do funkcjonowania w Polsce. Jeżeli zatem w rejestrze znajduje się strona, z której zamierzałeś skorzystać, lepiej omijaj ją szerokim łukiem.

FAQ

Którzy zagraniczni bukmacherzy w Polsce są legalni?

Są to bukmacherzy, którzy otrzymali licencję od polskiego Ministerstwa Finansów. Ich spis znajdziesz na rządowej liście legalnych bukmacherów. Każdy operator na niej figurujący prowadzi swoją działalność w naszym kraju w pełni legalnie i możesz korzystać z jego usług.

Jak poznać nielegalnego bukmachera zagranicznego?

Jeżeli któryś z bukmacherów wzbudza Twoją niepewność, sprawdź rządową listę legalnych bukmacherów. Jest ona aktualizowana na bieżąco, więc łatwo w ten sposób zidentyfikować nielegalnego operatora z zagranicy.

Kim są najlepsi bukmacherzy zagraniczni w Polsce?

Pośród najlepszych zagranicznych bukmacherów funkcjonujących w Polsce warto wymienić takich jak Fortuna, Superbet, Betclic, Betcris i Betway. Każdy z nich posiada licencję od polskiego Ministerstwa Finansów, a w dodatku rosnąca konkurencja sprawia, że stale poprawiają swoją ofertę dla graczy.

Czy będzie w Polsce więcej bukmacherów zagranicznych - legalnych?

Wszystko na to wskazuje. Każdego roku zwiększa się liczba zagranicznych operatorów, którzy wkraczają na polski rynek bukmacherski.