Wampir zrobi różnicę?

Michał "Wampir" Pasternak vs Piotr "Szeli" Szeliga typy na Fame MMA 18

Wszyscy kibice freaków liczą, że Fame MMA 18 w łódzkiej Atlas Arenie dostarczy niesamowitych emocji. Jednym z punktów kuliminacyjnych gali może być walka Michał “Wampir” Pasternak vs Piotr “Szeli” Szeliga. Typy na to starcie prezentujemy poniżej.

Wampir kurs BetclicSzeli kurs Betclic
1.124.80
Kursy bukmacherskie z dnia 11.05.2023. Oferta może ulec zmianie.

Wampir vs Szeli typy na Fame MMA 18

Od razu zaznaczmy, że to jedna z dwóch walk na gali Fame MMA 18, które odbędą się na zasadach K-1. Warto to uwzględnić, stawiając zakłady na Fame MMA. Piotr Szeliga to zawodnik, który nie boi się największych wyzwań. Znany kulturysta pokazał, jak odnajdywać się w świecie mma, walcząc nawet przeciwko zawodowcom. Właśnie tak można scharakteryzować jego najbliższego rywala, Michała Pasternaka. Czy “Szeli” udźwignie ciężar tego pojedynku i sprawi niespodziankę? Zdaniem bukmacherów, co pokazują ich kursy, Szeliga jest ogromnym underdogiem. W przypadku jego wygranej, każdą złotówkę można pomnożyć pięciokrotnie. Nie ma jednak co ukrywać, że każdy inny wynik tej walki, niż pewna wygrana “Wampira”, zostanie uznany za sporą niespodziankę. Przeanalizujmy Fame MMA typy na Wampir vs Szeli, szukając szans obu zawodników na sfinalizowanie wszystkiego po ich myśli.

Michał “Wampir” Pasternak vs Piotr “Szeli” Szeliga typy

W pojedynku na zasadach mma bez dwóch zdań wygrałby Pasternak, ale panowie umówili się na reguły K-1, które nieco wyrównują szanse. Choćby dlatego, że dla “Wampira” będzie to debiutancka walka w tej formule, a “Szeliga” wyjdzie w K-1 po raz trzeci z rzędu. Niemniej jednak, to po stronie Michała Pasternaka jest ogromne doświadczenie bojowe, a mma, w którym stoczył wiele krwawych jatek, to sport, który częściowo opiera się właśnie na zasadach K-1. I to właśnie z tego względu, “Wampir” jest faworyzowany. Wielu wobec tego zastanawia się nie tyle, czy Pasternak wygra, ale w jaki sposób i w której rundzie zakończy nadchodzący pojedynek.

Typy na Wampira na Fame MMA 18

Michał Pasternak jest faworytem tej walki i każdy wskazuje na jego ogromne doświadczenie w mma. Powinno to znaleźć swoje przełożenie w walce przeciwko Szelidze, mimo, że odbędzie się ona na zasadach K-1. Pasternak wie przecież nie tylko jak poddawać rywali, ale też zasypywać ich gradem ciosów, co wielokrotnie udowadniał podczas swoich walk w formule mma. Nie można też zapominać o przewadze warunków fizycznych po stronie popularnego “Wampira”. Pasternak jest 14 cm wyższy od “Szeliego” i ma 8 cm lepszy zasięg. Kluczowy może być zwłaszcza wzrost, którym “Wampir” może neutralizować próby wysokich kopnięć ze strony Szeligi. Jego ogromne doświadczenie i zasięg powinny sprawić, że będzie dominował w tej walce. Tego też spodziewają się bukmacherzy, którzy stawiają jednoznaczne Wampir vs Szeli typy na zwycięstwego tego pierwszego.

Michał Pasternak na Fame MMA – statystyki

Przeglądając oficjalny serwis Fame MMA, widzimy, że dla Pasternaka będzie to debiut w tej federacji. “Wampir” nigdy nie walczył też na klasycznych zasadach K-1. Nie powinno to jednak stanowić większego problemu, gdyż ma bogaty bagaż doświadczeń, związany z mma.

Michał "Wampir" Pasternak vs Piotr "Szeli" Szeliga typy

Typy na Szeliego na Fame MMA 18

Piotr Szeliga już po raz trzeci z rzędu stanie naprzeciw profesjonalnego wojownika mma. I trzeci raz z rzędu będzie to walka na zasadach K-1. Do tej pory bilans “Szeliego” z profesjonalistami to 1:1. Przegrał z Normanem Parke, a wygrał z Marcinem Wrzoskiem. Choć ostatnie zwycięstwo przeciwko “Polish Zombie” zawdzięcza pechowej kontuzji Wrzoska. Stąd niewielu wierzy, że Szeliga będzie w stanie się postawić Pasternakowi. Owszem, “Szeli” potrafił pokonać jednego z lepszych freak fighterów, “Araba”, ale jak to zestawiać z kimś, kto ma kilkadziesiąt walk w formule mma, a mowa właśnie o Michale Pasternaku? Wydaje się, że jedynymi atutami Piotra Szeligi będzie jego obycie z Fame MMA oraz silna psychika. “Szeli” będzie też pewnie, jak na kulturystę przystało, silniejszy. Jednak doświadczenie i umiejętności będą zdecydowanie po stronie jego rywala. Stąd zakłady Fame MMA stawiane są w dużej mierze na wygraną “Wampira”.

Piotr Szeliga na Fame MMA – statystyki

“Szeli” wyjdzie do klatki Fame MMA już po raz szósty. Do tej pory jego bilans to trzy wygrane (Wrzosek, Arab, Ferenc) oraz dwie porażki (Norman Parke, Piotr Piechowiak). Ciężko będzie o poprawienie tego bilansu w pojedynku z Pasternakiem, co pokazują nasze Wampir vs Szeli typy bukmacherskie.

Zakłady na Fame MMA 18

Masz już na Fame MMA 18 typy? Spójrz na kursy bukmacherskie, które zostały zaprezentowane przez Betclic. To oficjalny partner Fame’u i tylko tam możesz stawiać zakłady na nadchodzącą galę.

Fame MMA 18 zakładyKursy Betclic
Elizabeth “Lizi” Anorue vs Dominika Rybak4.80 – 1.12
Arkadiusz Tańcula vs Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka1.45 – 2.45
Mateusz Spysiński vs Jakub “Paramaxil” Frączek1.42 – 2.50
Dawid “Dzinold” Rzeźnik vs Robert “Sutonator” Pasut (K1)1.75 – 1.90
Tomasz “Zadyma” Gromadzki vs Alan Kwieciński1.38 – 2.65
Natan “Pierzasty” Marcoń vs Dariusz “Daro Lew” Kaźmierczuk1.22 – 3.55
Michał “Wampir” Pasternak vs Piotr “Szeli” Szeliga (K1)1.12 – 4.80
Ewa “Kleo” Brodnicka vs Marta “Linkimaster” Linkiewicz2.60 – 1.40
Kacper “Crusher” Błoński vs Amadeusz “Ferrari” Roślik2.45 – 1.45
Marcin Dubiel vs Amadeusz “Ferrari” Roślik1.28 – 3.15
Kursy z dnia 10.05.2023 r. Oferta może ulec zmianie.