Typy i kursy na mecze

Typy na IEM Rio 2023

Chcesz znaleźć najlepsze typy na IEM Rio? To dobrze się składa, ponieważ właśnie o tym piszemy w poniższym tekście. Kolejny turniej z cyklu Intel Extreme Masters odbędzie się tym razem w Brazylii, a kibice oczekują świetnego show. W rozgrywkach weźmie udział m.in. polska drużyna 9INE, której mecze także będziemy typować. Sprawdź, jak obstawiać IEM Rio!

Aktualne kursy na IEM Rio

Firmy świadczące zakłady bukmacherskie już wstawiły do swojej oferty pierwsze kursy na IEM Rio 2023. Pozostało niewiele czasu do rozpoczęcia turnieju, a fani nie mogą się doczekać, aby zobaczyć, jak ich ulubione zespoły zaprezentują się w eliminacjach. Zanim jednak przejdziemy do analizy konkretnych zakładów na IEM Rio 2023, warto poświęcić kilka słów na opisanie samego wydarzenia. Przecież kluczowe jest zrozumienie, jakiego rodzaju rozgrywki się stawia zakłady. Tym bardziej że mówimy o esporcie, który charakteryzuje się dynamicznymi zmianami.

Intel Extreme Masters Rio rozpocznie się już 17 kwietnia i potrwa do 23 kwietnia. Nie zostało więc zbyt dużo czasu do rozpoczęcia tych rozgrywek, co też trzeba mieć na uwadze. Stawka jest wysoka, bowiem zwycięzca zgarnie 100 000 dolarów oraz co ważniejsze – miejsce na IEM Cologne 2023, czyli jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w sezonie. Typy na IEM Rio można obstawiać m.in. w STS, gdzie istnieje możliwość typowania zakładów długoterminowych na to kto wygra. Największe szanse mają te cztery drużyny:

Zwycięzca IEM Rio 2023Kursy STS
FaZe4.50
Heroic5.50
Cloud95.50
Natus Vincere5.00
Kursy STS z dnia 19.04.2023r. Oferta może ulec zmianie.

Typy na IEM Rio: jak obstawiać?

W przypadku Intel Extreme Masters Rio możemy mówić o turnieju, w którym wezmą udział same topowe zespoły (no może za wyjątkiem 9z). W rozgrywkach zmierzy się łącznie 16 ekip, a dwie najsłabsze, pod kątem rankingu, to 9INE i 9z. Cała reszta regularnie znajduje się w TOP30, a w rozgrywkach nie zabraknie silnego FaZe, Heroic, NaVi czy też Vitality. Zanim jednak przejdziemy do konkretnego omówienia szans każdej z drużyn na zgarnięcie slotu na IEM Cologne 2023. Warto obstawiać typy na IEM Rio, ponieważ mogą zwiększyć emocje z oglądania. Trzeba jednak do tego podejść w odpowiedni sposób i najpierw dowiedzieć się nieco więcej o samym turnieju, jak on wygląda i kiedy się odbędzie – to ma duży wpływ na konkretne typy!

IEM RioInfo
Kiedy BLAST Paris Major 2023 Europe RMR?17.04.2023 – 23.04.2023
Gdzie?Rio de Janeiro, Brazylia
Liczba drużyn16
Kiedy finał?23.04.2023
FaworyciFaZe, Heroic, Natus Vincere

Gdzie oglądać IEM Rio (transmisja)?

Relacje z zawodów esportowych przeważają nad konwencjonalnymi rozgrywkami sportowymi, gdyż zazwyczaj są dostępne za darmo. W przypadku takich imprez jak właśnie IEM Rio wszystkie spotkania można śledzić na platformach takich jak Twitch czy YouTube. Dzięki uprzejmości ESL można je oglądać legalnie i bez opłat na kanałach tej firmy na wspomnianych platformach. Warto podkreślić, że polska transmisja Intel Extreme Masters Rio także będzie dostępna – za nią odpowiada ESL Polska, nasz rodzimy oddział tej międzynarodowej korporacji.

Typy na IEM Rio – jak obstawiać najbliższe mecze?

Jeżeli chcesz obstawiać swoje typy na IEM Rio, to możesz to zrobić, chociażby w STS czy LV BET. Pierwszy z tych bukmacherów ma dostępne zakłady długoterminowe na to, kto wygra całe rozgrywki. Przejdziemy więc teraz do omówienia szans trzech największych faworytów. Mowa tutaj o FaZe, Heroic oraz Natus Vincere. Każda z tych drużyn pochodzi z Europy i charakteryzuje się innym stylem gry. FaZe jest obecnie drugą najlepszą drużyną na świecie, ale ma spore wahania formy w ostatnich dniach. W rozgrywkach znalazło się dzięki byciu “Partner Teamem”, ale i bez tego bez problemu zakwalifikowałoby się do turnieju.

karrigan i spółka są obecnie w wysokiej formie, a ostatnio wygrali 17 sezon ESL Pro League, a także byli w TOP 3 podczas BLAST Premier Spring Groups 2023, World Final 2022 oraz Fall Final 2022 (wszystkie turnieje od BLASTA). Trudno tutaj wyróżnić jednego zawodnika, ponieważ cały kolektyw gra świetnie. Zupełnie inaczej jest w przypadku NaVi. Ukraińsko-rosyjski zespół jest w naszym gronie faworytów i gdy rozpatrujemy typy na IEM Rio, to nie można nie brać tej drużyny pod uwagę. Jej największą gwiazdką jest Oleksandr “s1mple” Kostyliev, bezsprzecznie najlepszy zawodnik na świecie, który zresztą w 2021 i 2022 roku odebrał taką statuetkę od HLTV. Nie bez powodu napisałem, że NaVi to zupełne przeciwieństwo FaZe, ponieważ w przypadku tej ekipy dużo zależy od bezpośredniej formy s1mple’a – to trochę jak w FC Barcelonie, gdy jeszcze grał w niej Leo Messi.

Ostatnią drużyną w gronie faworytów jest Heroic. Te dostało się na IEM Rio dzięki swojej pozycji w ESL World Ranking, gdzie zbiera się punkty do rankingu za różne turnieje. Duńska ekipa jest w wysokiej formie i regularnie na turniejach zajmuje miejsca w TOP 4. Na Intel Extreme Masters Rio ma spore szanse na pozytywny wynik, ale kursy na IEM Rio największe szanse dają na zwycięstwo FaZe. Która z ekip finalnie zgarnie trofeum, 100 000 dolarów oraz bilet do Kolonii?

Intel Extreme Masters w Rio wygrało Team Vitality, które w finale pokonało Heroic 2:0. Europejski mix najpierw ograł Duńczyków 16:13 na Vertigo, a później 16:12 na Inferno.

Typy na Vitality – Heroic (23.04.2023)

W wielkim finale IEM Rio 2023 zmierzą się ze sobą dwie topowe drużyny – Vitality oraz Heroic. Polscy kibice na pewno będą z zaciekawieniem oglądać starcie tych ekip pod kątem zbliżającego się wielkimi krokami majora. Dlaczego jest to aż tak interesująca rywalizacja? Ponieważ 9INE ograło niedawno Vitality, a na IEM Rio nie poradziło sobie z Heroic, ale postawiło za to zacięty opór. Poza tym będzie to mecz piątej z trzecią drużyną świata, a więc spotkanie na szczycie i ogromne emocje. Czy ZywOo i spółka pokonają Duńczyków?

Heroic i Vitality mają do siebie zbliżony zestaw map, co sprawia, że ciężko będzie wyeliminować ZywOo z rozgrywki. Dodatkowo może brakować Heroic umiejętności, by podołać temu zadaniu, co prawdopodobnie przyczyni się do triumfu VIT. Chociaż Duńczycy mają w swoim zespole utalentowanego jabbiego, nie jestem pewien, czy będzie mógł równać się z ZywOo. Dlatego obstawiam wygraną Vitality z kursem 2.05!

Vitality vs HeroicKursy STSKursy LV BET
Vitality wygra mecz2.052.10
Heroic wygra mecz1.771.73
Vitality wygra z handicapem -1.53.35Brak
Heroic wygra z handicapem -1.53.15Brak
Kursy bukmacherskie z dnia 23.04.2023; oferta może ulec zmianie.

Typy na Natus Vincere vs Heroic (22.04.2023)

W półfinale IEM Rio dojdzie do rywalizacji Natus Vincere z Heroic. Czwarta drużyna świata zmierzy się z trzecią siłą CS:GO, a więc mamy tutaj pojedynek na szczycie i niesamowicie ciekawe starcie. W obu ekipach możemy oglądać wielkie gwiazdy, ale trudno nie odnieść wrażenia, że uwaga wszystkich będzie skupiona na Oleksandrze “s1mple” Kostylevie. Ukraińska gwiazda NaVi to najlepszy gracz Counter Strike’a na świecie, który wiele razy ciągnął tę drużynę do góry. Czy tak też będzie tym razem?

Heroic ma bardzo podobny map pool do NaVi, a to oznacza, że w ten sposób trudno im będzie wyłączyć z gry s1mple’a. Powiem więcej – może ogólnie zabraknąć im umiejętności, aby dokonać tego trudnego wyzwania, co będzie skutkować prawdopodobnie wygraną NaVi. Duńczycy jednak także mają w swoim składzie utalentowanego jabbiego. To gwiazda wielkiego formatu, ale czy będzie mogła duelować się z s1mplem jak równy z równym? Śmiem wątpić, dlatego stawiam tutaj na zwycięstwo Natus Vincere po kursie 1.65!

Natus Vincere vs HeroicKursy STSKursy LV BET
NaVi wygra mecz1.651.60
Heroic wygra mecz2.252.30
NaVi wygra z handicapem -1.52.30Brak
Heroic wygra z handicapem -1.52.70Brak
Kursy bukmacherskie z dnia 22.04.2023; oferta może ulec zmianie.

Typy na Heroic vs FURIA (21.04.2023)

W ćwierćfinale IEM Rio zobaczymy pojedynek między Heroic a FURIA. Duńska drużyna jest oczywiście faworytem tego starcia i powinna bez trudu pokonać swoich rywali. W końcu zajmują trzecie miejsce na świecie, a ich przeciwnicy są dopiero na 11 pozycji w rankingu. Jabbi i jego zespół mają wiele przewag, w tym zwycięstwo w 4 z 5 ostatnich meczów, pokonując m.in. 9INE i Ninjas in Pyjamas.

Ostatnio jedyną porażką Duńczyków było przegranie z BIG na IEM Rio 2023. Z kolei FURIA ma podobny bilans, ale grała na słabsze zespoły (za wyjątkiem FaZe, które pokonała dość niespodziewanie). Przewaga w umiejętnościach jest znacząca, więc ciężko spodziewać się, że Heroic straci choć jedną mapę. Tutaj jednak warto zagrać bezpieczniej i wytypować zwycięstwo Duńczyków po kursie w okolicach 1.60!

Heroic vs FURIAKursy STSKursy LV BET
FURIA wygra mecz2.302.35
Heroic wygra mecz1.571.60
FURIA wygra z handicapem -1.54.20Brak
Heroic wygra z handicapem -1.51.90Brak
Kursy bukmacherskie z dnia 21.04.2023; oferta może ulec zmianie.

Typy na TheMongolz vs Heroic (18.04.2023)

W półfinale dolnej części drabinki grupy A dojdzie do rywalizacji TheMongolz z Heroic. Duńczycy naturalnie są tutaj faworytami i powinni bez problemu ograć przeciwników. W końcu są trzecią najlepszą drużyną świata i zagrają dopiero z 29 zespołem w rankingu. jabbi i spółka mają wiele argumentów po swojej stronie, a jednym z nich jest wygranie 4 z 5 ostatnich spotkań, w tym ogranie m.in. 9INE i Monte.

Jedyna porażka Duńczyków w ostatnim czasie to ta z BIG na IEM Rio 2023. Dla porównania TheMongolz ma 3 wygrane na 5 spotkań. Uległo Natus Vincere 9:1, Grayhound 1:2 i ledwo ograli Imperial 2:1. Różnica w umiejętnościach jest dość spora i raczej trudno oczekiwać, żeby Heroic oddało chociaż jedną mapę, dlatego typujemy tutaj wygraną Heroic z handi -1.5. Kurs może nie jest imponujący, ale można to dodać do większego AKO!

TheMongolz vs HeroicKursy STSKursy LV BET
TheMongolz wygra mecz9.149.10
Heroic wygra mecz1.061.14
TheMongolz wygra z handicapem -1.515.00Brak
Heroic wygra z handicapem -1.51.25Brak
Kursy bukmacherskie z dnia 18.04.2023; oferta może ulec zmianie.

Gdzie szukać dobrych kursów na IEM Rio?

Zakłady na IEM Rio można obstawić u każdego legalnego bukmachera w Polsce, ale należy podkreślić, że jedni mają lepszą ofertę niż inni. Bukmacherzy oferują możliwość typowania nie tylko zwycięzców poszczególnych meczów czy liczby zdobytych map, ale również ilości rund i eliminacji konkretnych graczy. Warto podkreślić, że STS dynamicznie rozwija swoją ofertę esportową, co często czyni go pierwszym wyborem gramy. Oczywiście, zakłady na IEM Rio są dostępne również u innych bukmacherów. , jak np. Fortuna, BETFAN czy też LV BET. Możliwości jest sporo i to u tych bukmacherów polecamy szukać dobrych kursów na IEM Rio!

W kontekście esportowego typowania istnieje wiele strategii, a esportowi bukmacherzy oferują szeroką gamę możliwości. Dlatego kluczowym błędem przy obstawianiu rozgrywek IEM Rio jest obstawianie wyłącznie faworytów – taka taktyka może prowadzić do porażki, gdyż w Counter Strike często zdarzają się niespodziewane zwroty akcji. Twoje zakłady na ESL Pro League nie muszą opierać się jedynie na rynku 1/2. Zamiast tego, warto rozważyć poszukiwanie innych zakładów z atrakcyjnymi wartościami, których z pewnością nie zabraknie. Weź to pod uwagę przy szukaniu ciekawych kursów na Counter Strike’a.

Obstawiając mecze Counter Strike, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, które mogą wpłynąć na wynik rozgrywki:

 1. Forma drużyn: Sprawdź ostatnie wyniki obu drużyn, aby ocenić ich aktualną dyspozycję. Zwróć uwagę na to, czy drużyna gra stabilnie, czy też ma wahania w swojej formie.
 2. Historia bezpośrednich spotkań: Przeanalizuj wyniki wcześniejszych spotkań między tymi drużynami. Jeśli jedna z drużyn ma przewagę nad drugą, może to być istotny czynnik.
 3. Składy drużyn: Zwróć uwagę na zawodników obu drużyn, ich umiejętności indywidualne oraz synergię w zespole. Zmiany w składzie mogą wpłynąć zarówno pozytywnie, jak i negatywnie na wyniki drużyny.
 4. Mapy: W Counter Strike różne drużyny mają różne umiejętności na poszczególnych mapach. Spróbuj dowiedzieć się, które mapy są mocniejsze dla danej drużyny i czy będą one rozgrywane w meczu.
 5. Motywacja: Czasami drużyny mają dodatkową motywację, np. chęć zrewanżowania się za wcześniejszą porażkę czy wygranie ważnego turnieju. Tego typu czynniki mogą wpłynąć na zaangażowanie drużyny w meczu.

Podstawowe błędy w typowaniu IEM Rio

W przypadku turniejów Counter Strike’a często można spotkać różne podejście do typowania turniejów. Istnieje wiele strategii oraz różnych podejść, jakie stosują gracze. Zakłady na IEM Rio nie muszą się jednak opierać tylko na typowaniu zwycięzcy danego spotkania. Zamiast tego możesz poszukać innych opcji, ciekawych kursów, handicapów czy under/over eliminacji. Możliwości jest sporo i to tylko od Ciebie zależy, na co finalnie się zdecydujesz. Pamiętaj jednak, że jeżeli jeden bukmacher nie posiada czegoś w swojej ofercie, to nie oznacza, że inny też tego nie będzie miał!

Kolejną ważną sprawą, która poniekąd łączy się z typowaniem tylko 1/2, jest granie na faworytów – nie zawsze jest to najlepszy pomysł, a zamiast tego czasem lepiej rozejrzeć się za innymi opcjami. To może mieć bezpośredni wpływ na Twoje wyniki. Do tego trzeba pamiętać też, że bardzo mocno zaleca się korzystanie z usług legalnych operatorów, a nie nieautoryzowanych. Dzięki temu masz bezpieczeństwo i nie musisz się martwić o swoje środki.

Zakłady bukmacherskie, dostępne u polskich operatorów, w przypadku esportu są bardzo interesujące. Polscy bukmacherzy zwykle prezentują różne i ciekawe opcje zakładów, a także promocje dostępne na tego rodzaju turnieje. Z tego powodu dobrze jest rozważyć różnych operatorów w zależności od tego, kto proponuje lepsze warunki na spotkania, które chcesz obstawiać!

Gdzie obstawiać IEM Rio? Polecani bukmacherzy

 1. STS

  Bonus powitalny 600 zł + 100 zł zakład bez ryzyka + 60 zł ekstra
  • 18+ | Obowiązuje regulamin każdej z ofert
  1. depozyt 100% do 100 zł: x2 po 1.91; 2. depozyt 50% do 200 zł: x2 po 1.91; 3. depozyt 50% do 300 zł: x2 po 1.91; ZBR 100 z: bez obrotu! Bonusy 60 zł: x1 po 1.91 Pełen reg
  Idź do bukmachera
 2. BetFan

  Bonus 200% do 400 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin i warunki dla każdej oferty
  100% do 400 zł: obrót bonusem x1 na AKO, min. 2 zdarzenia, kurs łączny min. 3.00 Pełen reg
  Idź do bukmachera
 3. Fortuna

  Bonus headline: 35 zł za darmo + 3x bez ryzyka po 100 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Cashback x3 po 100 zł: brak obrotu! 20 zł freebet (FKP): brak obrotu! 10 zł freebet (FKP): brak obrotu! Pełen reg
  Idź do bukmachera
 4. Betcris

  1300 zł + 100 zł freebet!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Bonus 100% do 400 zł x4 po kursie min. 1.80; Freebet 50 zł x1 po kursie min. 1.80; Bonus 50% do 400 zł x4 po kursie min. 1.80; Freebet 50 zł x1 po kursie min. 1.80; Bonus 50% do 500 zł x4 po kursie min. 1.80 Pełen reg
  Idź do bukmachera
 5. PZBuk

  freebet 250 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Freebet: jednorazowy zakład z kursem 3.00! Wygrana z freebetu: bez obrotu! Pełen reg
  Idź do bukmachera