Edycja 2023

Typy na IEM Katowice

Zastanawiasz się może, jakie są najlepsze typy na IEM Katowice? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś, ponieważ właśnie o tym piszemy w poniższym tekście, gdzie dokładnie omawiamy kwestie związane z Intel Extreme Masters w Katowicach. W ofercie bukmacherów można znaleźć kilka interesujących zakładów, które z całą pewnością warto wziąć na tapet. Turniej dopiero wchodzi we właściwą fazę, więc u nas codziennie znajdziesz zaktualizowane propozycje zakładów na najważniejsze spotkania.

Aktualne kursy na IEM Katowice

Na ten moment kursy na IEM Katowice nie są jeszcze dostępne, ponieważ jesteśmy w trakcie play-inów. Dopiero z tego etapu zostaną wyłonione ostatnie drużyny, które wezmą udział w całym wydarzeniu. Jest to bardzo ważne także pod kątem tego, aby odpowiednio dobrać typy na IEM Katowice – bez poznania kursów ani rusz! Warto jednak obserwować największych bukmacherów, jak STS, BETFAN czy też Fortuna, ponieważ powinni na dniach dodać kursy do swojej oferty. Co jeszcze jest ważne, żeby dobrze dobrać swoje typy na IEM Katowice? Poznanie profilu każdej z drużyn, do czego jeszcze przejdziemy niżej!

Typy na IEM Katowice: jak obstawiać?

Zakłady na esport, które możesz obstawić u bukmacherów są różne, ale zanim zabierzesz się za przejrzenie oferty wszystkich operatorów, warto najpierw zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi całych rozgrywek. W końcu dopiero dzięki temu będziesz mógł podjąć prawidłowe decyzje podczas grania zakładów na IEM Katowice 2023.

IEM KatowiceInfo
Kiedy IEM Katowice?04.02.2023 – 12.02.2023
Gdzie?Katowice
Liczba drużyn16
Kiedy finał?12.02.2023
FaworyciHeroic, G2 Esports, FaZe

Gdzie oglądać IEM Katowice (transmisja)?

Transmisje esportowe mają tę przewagę nad tymi sportowymi, że zawsze są darmowe. Jeżeli tylko masz dostęp do internetu, to możesz obejrzeć esport na tym najwyższym poziomie. Jak więc łatwo się domyślić, nie warto szukać po nielegalnych streamach, skoro można po prostu obejrzeć w pełni legalnie i za darmo! Polska transmisja z IEM Katowice 2023 zostanie pokazana m.in. na kanale YouTube od ESL Polska!

Typy na IEM Katowice – jak obstawiać najbliższe mecze?

Jeżeli chodzi o najlepsze typy na IEM Katowice, to zanim przejdziemy do ich omówienia, musisz najpierw zapoznać się z informacjami na temat zespołów. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będziesz miał większość skuteczność.

W poniedziałek, 06.02.2023, zaczynamy wreszcie właściwy event na IEM Katowice 2023. W pierwszym dniu dojdzie już do bardzo interesującego starcia, czyli rywalizacji Team Vitality z Fnatic. Warto pod lupę wziąć to spotkanie i zerknąć na proponowane kursy. Zdaniem bukmacherów faworytem tej rywalizacji jest Vitality, co akurat nas nie dziwi – faktycznie na papierze jest to o wiele silniejszy zespół, który przyjemnie się ogląda. Sam ZywOo jest w niesamowicie wysokiej formie i także może tutaj sporo namieszać!

Vitality vs Fnatic zakładyKursy STSKursy LV BETKursy BetFan
Vitality wygra mecz1.501.551.52
Fnatic wygra mecz2.522.652.56
Vitality wygra pierwszą mapę1.68Brak kursu1.58
Vitality wygra druga mapę1.50Brak kursu1.58
Kursy bukmacherskie z dnia 06.02.2023; oferta może ulec zmianie.

W środę najciekawszym spotkaniem podczas Intel Extreme Masters Katowice będzie starcie Vitality z Liquid. Typy na IEM Katowice to nie tylko propozycje długoterminowych zakładów, ale także na codzienne spotkania. Jak wspomnieliśmy w poniedziałek, Vitality jest bardzo mocną ekipą, a ZywOo jednym z najlepszych zawodników na świecie. Trudno tutaj wskazać jakikolwiek inny wynik, niż gładkie zwycięstwo Vitality, a kursy są bardzo obiecujące.

Dotychczas Team Vitality w Katowicach wyglądał znacznie lepiej niż Team Liquid i nie zanosi się na to, żeby Liquid miało zatrzymać Vitality. Stąd uważamy, że tutaj najlepszą propozycją, to będzie gładkie zwycięstwo Vitality. Kurs 1.67, który można zagrać m.in. w STS, wygląda bardzo obiecująco!

Vitality vs Team Liquid zakładyKursy STSKursy LV BETKursy BetFan
Vitality wygra mecz1.671.601.62
Liquid wygra mecz2.202.352.36
Vitality wygra pierwszą mapę1.75Brak kursu1.58
Vitality wygra druga mapę1.75Brak kursu1.58
Kursy bukmacherskie z dnia 08.02.2023; oferta może ulec zmianie.

W finale IEM Katowice 2023 zmierzą się ze sobą zawodnicy Heroic oraz G2 Esports, a my tutaj liczymy na dobre widowisko. Duńczycy pokonali w półfinale Natus Vincere aż 2:0 i bez żadnego problemu dostali się do wielkiego finału. G2 także poradziło sobie z Liquid bez większych problemów. Obie mapy w przypadku Samurajów były dość jednostronne, co również warto odnotować.

Faworytem bukmacherów jest G2 Esports i to niespecjalnie nas dziwi. W trakcie całego turnieju europejski super-mix był znacznie lepszy od rywali. Przy typach na IEM Katowice 2023 trzeba to wziąć pod uwagę i jeżeli planujesz obstawić kto wygra finał, to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zagranie na Samurajów. G2 po prostu powinno zmiażdżyć Heroic!

G2 vs Heroic zakładyKursy STSKursy LV BETKursy BetFan
G2 wygra mecz1.461.511.50
Heroic wygra mecz2.722.682.70
G2 wygra pierwszą mapę1.75Brak kursu1.60
G2 wygra druga mapę1.75Brak kursu1.60
Kursy bukmacherskie z dnia 012.02.2023; oferta może ulec zmianie.

Patrząc na kursy na finał IEM Katowice 2023 śmiało można zauważyć, że to G2 jest ogromnym faworytem. Zamiast jednak obstawiać to, kto wygra to spotkanie, to lepiej jest zagrać inny zakład. Naszą propozycją będzie typ na to, że “G2 wygra pierwszą mapę”. Samuraje powinny mocno wejść w to spotkanie i ograć tutaj przeciwników bez żadnego problemu na pierwszej arenie. Dopiero na drugiej mogą natrafić na pewne trudności.

Dobrym pomysłem może się także okazać zagranie zakładów na żywo. Tutaj pod lupę warto wziąć trzech zawodników. Mowa o stavn z Heroic oraz NiKo i m0NESY z G2 Esports, którzy ciągną swój zespół do wygranej. Gracze G2 mają lepszty rating niż stavn, ponieważ Samuraje mocno się opierają na indywidualnej grze, a z kolei Duńczycy nadrabiają zespołową grą. Jeżeli planujesz zakłady na np. h2h na fragi graczy, to zobacz, jak w daną mapę wejdą właśnie Ci zawodnicy i postaw na nich. Możesz też spróbować zakłady live na over/under eliminacji.

Podstawa dobrego typowania, to znajomość trendów, formy drużyn i ogólne know-how na temat obstawiania CS:GO, dlatego niżej znajdziesz kilka zdań o każdej z drużyn.

Omówienie zespołów zaczniemy od Heroic, które jest obecnie na pierwszym miejscu w rankingu HLTV i z całą pewnością należy do grona faworytów do wygrania IEM Katowice 2023. Duńska drużyna już wiele razy była przebudowana, aż finalnie ułożyła piątkę, która rywalizuje z innymi ekipami jak równy z równym. Najlepszy zawodnik tej ekipy to stavn i jeżeli rywale nie wyłączą go z gry, to mogą mieć bardzo trudno wygrać. Warto podkreślić, że na IEM Major Rio 2022, Heroic zajęło drugie miejsce, więc obecnie dzierży tytuł wicemistrzów świata.

Kolejną ekipą w zestawieniu jest G2 Esports. Te od odejścia Ocelota miało bardzo burzliwy okres, ale obecnie niewątpliwie jest jedną z najlepszych drużyn na świecie. Duża w tym zasługa m0NESY, który jest niesamowicie utalentowanym graczem i ciągnie ten zespół do przodu. Warto to mieć na uwadze, gdy będzie się chciało obstawiać spotkania tej ekipy, ponieważ gorszy dzień tego zawodnika spowoduje spadek formy całej drużyny.

Ostatnią z drużyn, która jest w gronie ścisłych faworytów do wygrania Intel Extreme Masters Katowice 2023 jest FaZe. Obstawianie Intel Extreme Masters Katowice bez uwzględnienia tej ekipy w gronie najlepszych byłoby błędem. karrigan i spółka świetnie wyglądali w ostatnich miesiącach, a obecnie są trzecią drużyną w rankingu HLTV, więc na pewno mają spore szanse na osiągnięcie tutaj sukcesu. Jeżeli chodzi o typy na IEM Katowice 2023 pod kątem długotrwałych zakładów, na pewno można spróbować obstawiać zwycięstwo FaZe w Spodku.

Gdzie szukać dobrych kursów na IEM Katowice?

Kursy na IEM Katowice 2023 będą dostępne u większości operatorów zakładów bukmacherskich. Esport w STS dynamicznie się rozwija, więc to właśnie ten bukmacher jest pierwszym, którego tutaj polecimy. Typy na IEM Katowice 2023 od nas będziesz mógł obstawić właśnie u niego, a przy okazji odbierzesz ciekawe bonusy na start. Zakłady na esport w BetFan to także świetny pomysł, żeby zwiększyć swoje emocje z oglądania esportowych rozgrywek w sercu Śląska.

Dobre kursy na IEM Katowice 2023 możesz także szukać u innych operatorów, jak np. Fortuna, czy LV BET. Na ich ofertę trzeba jednak jeszcze trochę poczekać, ale dotychczas przy okazji innych turniejów esportowych ci bukmacherzy nie zawodzili, więc liczymy na to, że tym razem będzie podobnie. Na IEM Katowice zakłady zostaną wystawione dopiero, gdy poznamy wszystkie drużyny, które wezmą udział w rozgrywkach.

Podstawowe błędy w typowaniu IEM Katowice

Zapewne zastanawiasz się, jakie są błędy w typowaniu IEM Katowice? Oprócz typów i kursów na IEM Katowice warto właśnie także poznać najczęściej popełniane błędy i wystrzegać się ich. Przede wszystkim nie graj tylko i wyłącznie na faworytów, gdyż to duży błąd. Typy na IEM Katowice 2023, które będziesz obstawiał, nie muszą wcale koncentrować się na rynku 1/2, a value zakładów możesz szukać także w innych miejscach. Dobrze jest ułożyć sobie strategie obstawiania esportu i bazując na niej typować kolejne spotkania.

Legalne obstawianie esportu w naszym kraju jest możliwe tylko u licencjonowanych bukmacherów. Ci, których wymieniliśmy wyżej, należą do tego grona, więc z ich oferty możesz korzystać bez obaw. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest fakt, że powinieneś oglądać spotkania drużyn, jakie masz zamiar obstawiać. Dzięki temu poznasz ich formę, będziesz wiedział, jakie mają mocne oraz słabe strony i na co trzeba zwrócić uwagę. Jest to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób zwiększasz swoje szanse.

Bukmacherzy esportowi mają w swojej ofercie sporo ciekawych zakładów, które warto sprawdzić i grając je zwiększ swoje emocje z oglądania. Typy na IEM Katowice 2023 możesz zagrać u każdego z polskich operatorów, ale na finalne kursy musisz jeszcze poczekać.

Gdzie obstawiać IEM Katowice? Polecani bukmacherzy

 1. STS

  Bonus powitalny 600 zł + 100 zł zakład bez ryzyka + 60 zł ekstra
  • 18+ | Obowiązuje regulamin każdej z ofert
  1. depozyt 100% do 100 zł: x2 po 1.91; 2. depozyt 50% do 200 zł: x2 po 1.91; 3. depozyt 50% do 300 zł: x2 po 1.91; ZBR 100 z: bez obrotu! Bonusy 60 zł: x1 po 1.91 Pełen reg
  Idź do bukmachera
 2. BetFan

  Bonus 200% do 400 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin i warunki dla każdej oferty
  100% do 400 zł: obrót bonusem x1 na AKO, min. 2 zdarzenia, kurs łączny min. 3.00 Pełen reg
  Idź do bukmachera
 3. Fortuna

  Bonus headline: 35 zł za darmo + 3x bez ryzyka po 100 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Cashback x3 po 100 zł: brak obrotu! 20 zł freebet (FKP): brak obrotu! 10 zł freebet (FKP): brak obrotu! Pełen reg
  Idź do bukmachera
 4. Betcris

  1300 zł + 100 zł freebet!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Bonus 100% do 400 zł x4 po kursie min. 1.80; Freebet 50 zł x1 po kursie min. 1.80; Bonus 50% do 400 zł x4 po kursie min. 1.80; Freebet 50 zł x1 po kursie min. 1.80; Bonus 50% do 500 zł x4 po kursie min. 1.80 Pełen reg
  Idź do bukmachera
 5. PZBuk

  freebet 250 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Freebet: jednorazowy zakład z kursem 3.00! Wygrana z freebetu: bez obrotu! Pełen reg
  Idź do bukmachera