Aktualne kursy i typy!

Typy na ESL Pro League

Jakie są najlepsze typy na ESL Pro League? Właśnie o tym piszemy w poniższym tekście, gdzie dokładnie omawiamy kwestie związane z “esportową Ligą Mistrzów” – właśnie taki tytuł nieoficjalnie noszą te rozgrywki. Kursy na ESL Pro League na zakłady długoterminowe są już dostępne w ofercie bukmacherów, a my możemy powoli zastanawiać się, jakie typy będzie najlepiej zagrać!

Aktualne kursy na ESL Pro League

Na ten moment kursy na ESL Pro League na konkretne spotkania fazy grupowej nie są jeszcze dostępne u bukmacherów. Wynika to z tego, że do turnieju pozostało jeszcze sporo czasu, w między czasie trwa Intel Extreme Masters Katowice 2023, a forma każdej z drużyn może się zmienić. Tekst naturalnie będzie na bieżąco aktualizowany, więc zaglądaj tutaj po najświeższe typy na ESL Pro League!

Możesz jednak obstawić już długoterminowe typy na ESL Pro League. Jest to możliwe dzięki ofercie STS, gdyż ten bukmacher wystawił już kursy na to, kto wygra całą ligę. Drużyny z największą szansą na zwycięstwo to: FaZe, G2, Heroic, Cloud9 oraz Team Vitality!

Typy na ESL Pro League jak obstawiać?

Zakłady na esport, które możesz obstawić u bukmacherów, zwiększą Twoje emocje z oglądania zmagań. EPL to długa liga, która trwa ponad miesiąc, a na legalbuku w dni meczowe znajdziesz najświeższe propozycje, jakie warto wziąć pod uwagę. Typy na ESL Pro League warto będzie zagrać w oparciu o dokładną analizę danego spotkania. Aby móc to dobrze zrobić powinieneś dowiedzieć się nieco więcej o rozgrywkach, a także oglądać trwający IEM Katowice, ponieważ ten turniej dużo nam powie o obecnej formie każdej z drużyn.

ESL Pro LeagueInfo
Kiedy ESL Pro League?22.02.2023 – 26.03.2023
Gdzie?Malta
Liczba drużyn32
Kiedy finał?26.03.2023
FaworyciHeroic, G2 Esports, FaZe

Gdzie oglądać ESL Pro League (transmisja)?

Transmisje esportowe mają tę przewagę nad klasycznymi sportami, że zawsze są darmowe. W tym wypadku, podobnie jak to jest z Intel Extreme Masters Katowice, który również organizuje ESL, wszystkie spotkania obejrzysz na Twitchu oraz YouTube. Jak więc łatwo się domyślić, nie warto szukać po nielegalnych streamach, skoro można po prostu obejrzeć w pełni legalnie i za darmo. W dodatku legalny stream z ESL Pro League będzie dostępny w języku polskim. Za przygotowanie całego produktu w naszym rodzimym języku odpowiada ESL Polska. Transmisja z EPL 2023 zostanie pokazana m.in. na kanale YouTube od ESL Polska!

Typy na ESL Pro League – jak obstawiać najbliższe mecze?

Jeżeli chodzi o najlepsze typy na ESL Pro League, to zanim przejdziemy do ich omówienia, warto zapoznać się najpierw z formą każdej z drużyn, ich potencjałem oraz szansami na wygranie ESL Pro League. Przed samym startem esportowej Ligi Mistrzów trzeba jednak będzie wziąć drobną poprawkę na aktualną formę zespołów. Sporo wyklaruje się po tym, jak zakończy się IEM Katowice.

Jednym z faworytów do wygrania ESL Pro League niewątpliwie jest Heroic. Jeżeli chodzi o długoterminowe typy na ESL Pro League, to jest to jedna z ekip z największą szansą na końcowe zwycięstwo. Duński zespół miał sporo zmian na przestrzeni lat, ale wydaje się, że wreszcie ułożył finalną piątkę, która może rywalizować z czołówką światowego Counter Strike’a. Niewątpliwie najlepszym zawodnikiem tej drużyny jest stavn i jeżeli rywale nie wyłączą go z gry, to będą mieć spory problem z dojściem do zwycięstwa.

Spore szanse na zwycięstwo ma również G2 Esports. Zespół jest ostatnio w dobrej formie, chociaż na samym IEM Katowice nie błyszczy. W drużynie z dobrej strony zdążył pokazać się m0NESY, największa gwiazda zespołu i niesamowicie utalentowany zawodnik. Jeżeli chcesz grać dobre typy na ESL Pro League, to musisz mieć go na uwadze. Obstawianie ESL Pro League pod kątem długoterminowym wcale nie jest proste, ale wyróżnić trzeba także FaZe. karrigan i spółka świetnie wyglądali w ostatnich miesiącach, co dało im trzecie miejsce w rankingu HLTV. Jak poradzą sobie podczas maratonu, jakim niewątpliwie jest EPL?

Na ESL Pro League zakłady zaczną się pojawiać dopiero bliżej startu samych rozgrywek. Jest to spowodowane tym, że pozostało jeszcze sporo czasu, a obecnie trwa ważny turniej, który może decydować o wielu kwestiach. Jedną z nich są kursy na ESL Pro League – te mogą się zmienić w zależności od formy drużyn na IEM Katowice!

Zwycięzcą ESL Pro League zostało FaZe, które w finale pokonało Cloud9 3:1:

 • Overpass 16:13 dla FaZe
 • Inferno 16:9 dla FaZe
 • Mirage 16:11 dla Cloud9
 • Ancient 16:11 dla FaZe

Typy na Cloud9 vs FaZe (26.03.2023)

Wreszcie zostaliśmy świadkami wielkiego finału ESL Pro League. W nim Cloud9 zmierzy się z FaZe, a my liczymy tutaj na świetne widowisko. Faworytem bukmacherów, co też możemy zobaczyć na screenach niżej, jest FaZe. Nie dziwi nas to specjalnie, ponieważ te dość sprawnie rozprawiło się z Natus Vincere (wbrew moim predykcjom). Dzisiaj stawiamy na FaZe i nie robimy wcale tego, tylko dlatego, że wczoraj ograło C9.

Wbrew pozorom FaZe jest po prostu o wiele silniejsze niż rosyjskie C9. Twistzz i spółka to obecnie siódma drużyna rankingu HLTV, podczas gdy Cloud9 zajmuje 10 miejsce w tym zestawieniu. O świetnej formie kanadyjskiego strzelca już pisałem ostatnio, więc dzisiaj przybliżę tylko sylwetkę sh1ro, który jest najlepszym graczem Cloud9. W ostatnich trzech miesiącach wykręcił rating na poziomie 1.31, ma 0.82 eliminacji na rundę i aż 1.25 wpływu na zwycięstwo. Średnio zadaje 80.9 obrażeń na rundę, więc kluczowe w taktyce FaZe będzie właśnie wyłączenie go z gry.

To może się powieść głównie dzięki rainowi oraz broky’iemu. Ci dwaj zawodnicy świetnie operują granatami, a analizując grę C9, mogą przewidzieć, na jakich pozycjach będzie grać sh1ro i odpowiednio dostosować taktykę pod niego. Presja w finale ESL Pro League na pewno będzie spora, ponieważ tak, jak wspomniałem, jest to esportowa Liga Mistrzów, a prestiż jest wysoki. FaZe wygrało 10 z 19 ostatnich map pomiędzy tymi ekipami, ale to C9 ma win streaka aż 9 spotkań. Każda passa musi się jednak kiedyś skończyć, dlatego stawiam tutaj na wygraną FaZe, a kurs 1.63 w STS to świetna okazja!

Cloud9 vs FaZeKursy STSKursy LV BETKursy BetFan
Cloud9 wygra mecz2.402.352.30
FaZe wygra mecz1.631.611.73
Cloud 9 wygra z handicapem -1.53.51BrakBrak
FaZe wygra z handicapem -1.52.35BrakBrak
Kursy bukmacherskie z dnia 26.03.2023; oferta może ulec zmianie.

Typy na FaZe vs Natus Vincere (25.03.2023)

Nadszedł czas na półfinały ESL Pro League. W drugim z nich FaZe zmierzy się z Natus Vincere, a więc czeka nas bardzo ciekawe spotkanie. Ukraińska ekipa jest w gazie po tym, jak ograła w ćwierćfinale Heroic, za to FaZe rozprawiło się z forZe. S1mple i spółka nie są tutaj faworytami, ale znowu będziemy grać właśnie na nich. Głównie z tego względu, że świetnie pokazali się w rywalizacji z Heroic, a FaZe nie przekonało mnie w spotkaniu z forZe.

Ostatnie mecze H2H tych drużyn to trzy wygrane FaZe i dwie NaVi, a więc widać, że rywalizacja pomiędzy tymi ekipami jest dość zacięta. Jak pójdzie tym razem? Liczymy tutaj na dobre show i kolejną wygraną s1mple’a i spółki. Warto zaznaczyć, że ukraińska super-gwiazda jest ostatnio w dobrej formie. W ciągu trzech miesięcy wykręcił rating na poziomie 1.20, ma średnio 0.75 eliminacji na rundę i aż 41% headshotów. To świetny wynik i mało kto może się pochwalić czymś takim na tak wysokim poziomie.

Kto najlepiej gra po stronie FaZe? Moim zdaniem jest to Twistzz. Ten w ciągu trzech miesięcy tego roku wykręcił rating na poziomie 1.22, ma 0.74 eliminacji na rundę, ale za to aż 56% headshotów. Rywalizacja Kanadyjczyka z Ukraińcem może więc być wisienką na torcie w tym starciu. Dużo będzie tutaj zależeć od tego, która z ekip lepiej wyłączy gwiazdę rywala. Nie można lekceważyć FaZe, ale NaVi z kursem 2.30-2.35 to może być dobra opcja na to starcie!

FaZe vs Natus VincereKursy STSKursy LV BETKursy BetFan
FaZe wygra mecz1.601.611.73
Natus Vincere wygra mecz2.332.352.10
FaZe wygra z handicapem -1.52.50BrakBrak
NaVi wygra z handicapem -1.53.45BrakBrak
Kursy bukmacherskie z dnia 25.03.2023; oferta może ulec zmianie.

Typy na Heroic vs Natus Vincere (24.03.2023)

W ostatnim ćwierćfinale 17 sezonu ESL Pro League dojdzie do bardzo ciekawego spotkania. Po jednej stronie serwera zameldują się Duńczycy z Heroic, a po drugiej Ukraińcy z Natus Vincere. Faworytem bukmacherów oraz ekspertów jest pierwsza z tych ekip, ale przecież nie można przekreślać NaVi, które ma w składzie fenomenalnego s1mple’a, a do tego posiada win streak z pięcioma wygranymi. Heroic też nie radzi sobie najgorzej, ponieważ wygrało trzy ostatnie starcia, ale wcześniej zaliczyło też wtopę w rywalizacji z G2.

W historii bezpośrednich starć, aż 22 mapy padły łupem NaVi, 11 Heroic, a 2 razy był remis. Ostatnie cztery bezpośrednie spotkania, to trzy wygrane ekipy s1mple’a i tylko jedna Duńczyków, dlatego w tym starciu, wbrew ekspertom, proponujemy typ na wygraną NaVi po kursie aż 2.29 w STS!

Heroic vs Natus VincereKursy STSKursy LV BETKursy BetFan
Heroic wygra mecz1.631.611.66
Natus Vincere wygra mecz2.292.332.20
Heroic wygra z handicapem -1.52.70BrakBrak
NaVi wygra z handicapem -1.53.75BrakBrak
Kursy bukmacherskie z dnia 24.03.2023; oferta może ulec zmianie.

Typy na Vitality vs Ence (23.03.2023)

W czwartek Vitality zmierzy się z Ence w kolejnym spotkaniu ESL Pro League. Turniej powoli zmierza ku końcowi, a przed nami finałowe rozstrzygnięcia. Dzisiaj czeka nas rywalizacja Team Vitality z Ence. Vitality wygrywało w ostatnich starciach z Ence, a do tego jest w lepszej formie. Trzy ostatnie rywalizacje VIT to same wygrane, a z kolei Ence zanotowało w tym czasie jedną porażkę. To sporo mówi o formie tych ekip, ponieważ dycha i spółka mieli łatwiejszych, na papierze, przeciwników. Proponowany przez nas typ to czyste zwycięstwo Vitality!

Vitality vs EnceKursy STSKursy LV BETKursy BetFan
Vitality wygra mecz1.471.511.52
Ence wygra mecz2.692.532.50
Vitality wygra z handicapem -1.52.25BrakBrak
Ence wygra z handicapem -1.54.60BrakBrak
Kursy bukmacherskie z dnia 22.03.2023; oferta może ulec zmianie.

Typy na FURIA vs Fnatic (21.03.2023)

FURIA zagra z Fnatic już we wtorek, 21.03.2023, o godzinie 15:30. Wreszcie zbliżamy się do końca tych rozgrywek, a to oznacza, że czekają nas już same emocjonujące starcia! Tym razem po jednej stronie serwera staną zawodnicy z Brazylii, a po drugiej zawsze groźne FNC. Faworytem jest FURIA, co raczej nikogo nie zdziwi i to właśnie na jej zwycięstwo tutaj stawiamy. Dlaczego tak gramy? Ponieważ ta jest zdecydowanie na fali, wygrała ostatnio z BIG oraz Movistar Riders po 2:1, a FNC nie poradziło sobie nawet z polskim mixem… Sam kurs 1.80-1.86 zachęca do grania, dlatego stawiamy tutaj właśnie na KSCERATO i spółkę!

Furia vs FnaticKursy STSKursy LV BETKursy BetFan
Furia wygra mecz1.801.861.82
Fnatic wygra mecz2.001.901.96
Furia wygra z handicapem -1.53.15BrakBrak
Fnatic wygra z handicapem -1.53.35BrakBrak
Kursy bukmacherskie z dnia 21.03.2023; oferta może ulec zmianie.

Typy na Liquid vs Rare Atom (15.03.2023)

Z całą pewnością nie można powiedzieć, że wkroczyliśmy w ciekawą fazę ESL Pro League. Głównie z tego powodu, że jeszcze trwają te dość nudne spotkania, które często kończą się jednostronnym wynikiem. Pomimo tego, jeżeli ktoś kibicuje np. Liquid i chciałby zwiększyć swoje emocje z oglądania, to może sięgnąć po zakłady dostępne u tego bukmachera. Nasza propozycja to wygrana Liquid z handi -1.5.

Liquid vs Rare AtomKursy STSKursy LV BETKursy BetFan
Liquid wygra mecz1.041.061.05
Rare Atom wygra mecz11.0010.6010.86
Liquid wygra z handicapem -1.51.25BrakBrak
Kursy bukmacherskie z dnia 15.03.2023; oferta może ulec zmianie.

Typy na Ninjas in Pyjamas vs 00Nation (12.03.2023)

W ESL Pro League obecnie spotkania są dość nudne, ale w niedzielę na serwerze powalczą m.in. gracze NiP. W akcji będziemy mogli oglądać groźną ekipę, która jest tutaj ogromnym faworytem. Proponowany typ na to starcie, to wygrana NiP z handicapem -1.5. Kurs na to wynosi aż 1.60. Dlaczego proponujemy taki zakład? Ponieważ europejska formacja ostatnie swoje spotkania wygrała właśnie 2:0, a do tego jest o wiele wyżej notowana niż NiP.

Ninjas in Pyjamas vs 00NationKursy STSKursy LV BETKursy BetFan
NiP wygra mecz1.151.231.20
00Nation wygra mecz5.465.305.25
NiP wygra z handicapem -1.51.60BrakBrak
Kursy bukmacherskie z dnia 12.03.2023; oferta może ulec zmianie.

Typy na Vitality vs OG (09.03.2023)

Obecny etap zmagań w ESL Pro League nie jest zbyt ciekawy. Głównie z tego powodu, że trwają zmagania w fazie grupowej, gdzie często oglądamy dość jednostronne spotkania. Dzisiaj jednak będzie nieco inaczej, ponieważ w EPL dojdzie do rywalizacji Vitality z OG. Francuska drużyna podejmie europejski mix, a my liczymy na dobre show. Jakie są nasze typy na EPL pod kątem tego starcia?

Vitality vs OGKursy STSKursy LV BETKursy BetFan
Vitality wygra mecz1.351.331.32
OG wygra mecz3.213.503.45
Suma map: -2.51.621.651.64
2. zespół wygra min. jedną mapę1.60BrakBrak
Kursy bukmacherskie z dnia 09.03.2023; oferta może ulec zmianie.

Jak więc widać gołym okiem, faworytem jest tutaj Vitality. Niespecjalnie nas to dziwi, ponieważ Francuzi mają w składzie fenomenalnego ZywOo. Oprócz tego dobrze ostatnio grają Spinx i Magisk. W barwach OG błyszczy Polak, F1KU, ale to nie wystarczy, żeby był w stanie zatrzymać Vitality. Nasz proponowany typ to gładkie zwycięstwo Francuzów, co możesz połączyć z innymi propozycjami na esport lub piłkę nożną.

Typy na Fnatic vs Eternal Fire (24.02)

Fnatic vs Eternal FireKursy STSKursy LV BETKursy BetFan
Fnatic wygra mecz1.521.521.54
Eternal Fire wygra mecz2.532.602.50
Suma map: -2.51.701.72Brak
2. zespół wygra min. jedną mapę1.45BrakBrak
Kursy bukmacherskie z dnia 24.02.2023; oferta może ulec zmianie.

W piątkowych meczach ESL Pro League z całą pewnością najwięcej osób zwróci uwagę na spotkanie Fnatic – Eternal Fire. Na papierze jest to rywalizacja, która zapowiada się najciekawiej, a przynajmniej na najbardziej wyrównaną. W końcu obie ekipy prezentują zbliżoną formę, chociaż faworytem bukmacherów jest Fnatic. Czy faktycznie europejska, legendarna organizacja tutaj wygra? Wbrew pozorom na tym etapie EPL często dochodzi do niespodzianek.

Naszym zdaniem lepiej jest tutaj zagrać zakład w STS na to, że Eternal Fire wygra co najmniej jedną mapę. Turecka drużyna z XANTARESEM na czele powinna zgarnąć co najmniej jedną arenę – prawdopodobnie tą wybraną przez siebie (każda z drużyn wybiera po jednej mapie, a trzecią, jeżeli do niej dojdzie, jest ta, która nie została wcześniej zbanowana). Dotychczas te drużyny tylko raz zagrały ze sobą – było to w październiku 2022 roku, kiedy to FNC zwyciężyło na Road to Rio RMR 2:0. Teraz EF będzie chciało się zrewanżować za wszelką cenę, więc jedna mapa nie powinna być problemem!

Gdzie szukać dobrych kursów na ESL Pro League?

Kursy na ESL Pro League możesz zagrać u większości bukmacherów, ale na razie oferta na konkretne spotkania nie jest dostępna. Warto podkreślić, że esport w STS dynamicznie się rozwija, więc to właśnie ten bukmacher jest pierwszym, którego tutaj polecimy. Typy na ESL Pro League zagrasz nie tylko u niego. Zakłady na esport w BetFan to także świetny pomysł, żeby zwiększyć swoje emocje z oglądania meczów esportowej Ligi Mistrzów. Wysokie kursy na ESL Pro League znajdziesz również u innych operatorów, jak np. Fortuna, czy LV BET.

Podstawowe błędy w typowaniu ESL Pro League

Strategie obstawiania esportu są różne, a bukmacherzy esportowi wystawiają sporą ofertę. Największym błędem w typowaniu ESL Pro League będzie więc stawianie tylko na faworytów – to prosta droga do przegranej, ponieważ w Counter Strike’u często dochodzi do niespodzianek. Typy na ESL Pro League, które obstawisz, nie muszą być tylko na rynek 1/2. Zamiast tego możesz poszukać innych zakładów ze sporym value, a takich przecież nie będzie brakować. Na razie oferta u bukmacherów jeszcze nie jest dostępna, ale im bliżej startu ligi, tym będzie więcej dostępnych opcji!

Na legalbuku znajdziesz tylko propozycje zakładów dostępnych u legalnych bukmacherów. W tym gronie naturalnie są STS, Fortuna czy też BetFan, więc najlepiej zrobisz korzystając z oferty licencjonowanych bukmacherów, a nie nielegalnych operatorów. Warto także dodać, że powinieneś oglądać starcia zespołów, jakie masz zamiar zagrać. Dzięki temu poznasz ich formę, będziesz wiedział, jakie mają mocne oraz słabe strony i na co trzeba zwrócić uwagę. Jest to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób zwiększasz swoje szanse.

Bukmacherzy esportowi często dodają różne ciekawe zakłady, a także promocje. Nie ograniczaj się do jednego operatora, a rotuj między tymi, którzy mają lepszą ofertę na spotkanie, jakie chcesz zagrać. W ten sposób będziesz się świetnie bawił, a do tego zwiększysz swoje emocje z oglądania. Betowanie CS GO nie jest wcale proste i trzeba mieć sporą wiedzę z zakresu świata rozgrywek. Jeżeli nie śledzisz sceny na bieżąco, to przeglądaj propozycje ekspertów i na tej podstawie podejmuj własne decyzje!

Gdzie obstawiać ESL Pro League? Polecani bukmacherzy

 1. STS

  Bonus powitalny 600 zł + 100 zł zakład bez ryzyka + 60 zł ekstra
  • 18+ | Obowiązuje regulamin każdej z ofert
  1. depozyt 100% do 100 zł: x2 po 1.91; 2. depozyt 50% do 200 zł: x2 po 1.91; 3. depozyt 50% do 300 zł: x2 po 1.91; ZBR 100 z: bez obrotu! Bonusy 60 zł: x1 po 1.91 Pełen reg
  Idź do bukmachera
 2. BetFan

  Bonus 200% do 300 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin i warunki dla każdej oferty
  100% do 300 zł: obrót bonusem x1 na AKO, min. 2 zdarzenia, kurs łączny min. 3.00 Pełen reg
  Idź do bukmachera
 3. Fortuna

  30 zł za darmo + 3x bez ryzyka po 100 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Cashback x3 po 100 zł: brak obrotu! 20 zł freebet (FKP): brak obrotu! 10 zł freebet (FKP): brak obrotu! Pełen reg
  Idź do bukmachera
 4. Betcris

  1300 zł + 100 zł freebet!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Bonus 100% do 400 zł x4 po kursie min. 1.80; Freebet 50 zł x1 po kursie min. 1.80; Bonus 50% do 400 zł x4 po kursie min. 1.80; Freebet 50 zł x1 po kursie min. 1.80; Bonus 50% do 500 zł x4 po kursie min. 1.80 Pełen reg
  Idź do bukmachera
 5. PZBuk

  freebet 250 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Freebet: jednorazowy zakład z kursem 3.00! Wygrana z freebetu: bez obrotu! Pełen reg
  Idź do bukmachera