Duże zmiany!

Totolotek zmienia się w bwin!

W tym tygodniu pojawiła się w branży bukmacherskiej dość zaskakująca informacja o tym, że marka Totolotek została wykupiona przez Entain Group, które na tej samej licencji chce otworzyć w Polsce serwis… bwin! Oznacza to, że już niebawem na naszym rynku pojawi się jedna z największych firm bukmacherskich na świecie.

Co starszym typerom na pewno zakręci się w oku łezka na wspomnienie roku 1992, kiedy to można było pójść do lokalu pod szyldem Totolotka i postawić zakład. Firma jest bowiem jednym z najstarszych legalnych bukmacherów w naszym kraju! W 2019 roku przejęła spółka Merkur Sportwetten. Wizerunek marki został odświeżony, szata graficzna i funkcjonalności strony internetowej przeszły remont, a w logo pojawiło się charakterystyczne słoneczko sygnujące spółkę. Czy zmiany wyszły bukmacherowi na dobre? Niestety nie. Nieadekwatne zarządzanie firmą i pandemia sprawiły, że najpierw pozamykano punkty stacjonarne, a potem doszło do sprzedaży biznesu. Szkoda.

Entain Group, nowy właściciel Totolotka, to z kolei jeden ze światowych gigantów branży hazardu online – ze wskazaniem ku działce bukmacherskiej. Ma pod soba między innymi tak solidne i znane na całym świecie marki jak właśnie bwin oraz Coral, Sportingbet, Ladbrokes, a także Party Poker. Nie jest to więc żółtodziób próbujący sił na nowym rynku. Ba, był czas, kiedy i Polacy zakładali konta i grali właśnie w tych miejscach. Mowa oczywiście o czasach sprzed nowelizacji tzw. ustawy hazardowej z 2017 roku.

Od wejścia w życie nowych zapisów, wszyscy bukmacherzy bez udzielonej im przez Ministerstwo Finansów licencji na działalność w Polsce, musieli zablokować swoje strony i pozamykać konta polskim graczom. Od tamtej pory na stronie bwin widniała informacja, że bukmacher wystąpił o możliwość prowadzenia interesów w naszym kraju. Przyspieszamy zatem zegar do roku 2022 i mamy finał tej historii: Entain Group kupiło Totolotka i na jego licencji postawi w Polsce bwin. Innymi słowy: stary, dobry Totolotek zmieni się w stare i też dobre bwin.