Jak i gdzie stawiać zakłady na politykę?

Polityka zakłady bukmacherskie

Polityka + zakłady bukmacherskie? Takie połączenie może, ale nie powinno Cię dziwić – prawie każdy szanujący się bukmacher ma obecnie w swojej ofercie zakłady na politykę. Z tego artykułu dowiesz się, jak zabrać się za puszczanie tego typu kuponów.

Polityka a zakłady bukmacherskie. Czy to legalne?

W Polsce obstawianie polityki jest tak samo legalne jak wszystkie inne rodzaje zakładów. Musisz po prostu upewnić się, że bukmacher, u którego planujesz grać posiada odpowiednią licencję Ministerstwa Finansów. Na naszej stronie piszemy wyłącznie o legalnych serwisach, więc jeżeli przechodzisz do jakiegoś bukmachera od nas, to możesz mieć pewność, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem!

Warto jeszcze wspomnieć, że kupony mogą puszczać tylko osoby pełnoletnie i przebywające na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dobrze, abyś posiadał także konto w polskim banku, ponieważ ze względu na panujące w naszym kraju prawo pieniądze od buka można wypłacać jedynie przelewem. Jeżeli spełniasz te proste warunki, to nie ma przeszkód, abyś obstawiał w sekcji “Polityka” zakłady bukmacherskie.

Gdzie robić zakłady na politykę?

Prezentujemy wyłącznie legalnych bukmacherów. W tabeli pod spodem znajdziesz strony, na których możesz bezproblemowo stawiać zakłady na politykę i oczywiście również na inne kategorie, jeżeli tylko najdzie Cię taka ochota.

Gdzie znajdziesz dla siebie rynki u najważniejszych buków? Na STS zakłady “Polityka” są do wyboru z menu dyscyplin po lewej stronie ekranu. U buka Fortuna zakłady “Polityka” znajdziesz w bardzo podobnym miejscu. Na niektórych portalach polityka może być upchnięta w kategorii “Rozrywka”, tam gdzie chociażby zakłady na Eurowizję.

Polska i światowa polityka: zakłady bukmacherskie śledzą wszystko!

polityka zaklady bukmacherskie polska i swiat

Jeżeli interesuje Cię polityka, zakłady bukmacherskie mogą być dla Ciebie ciekawym sposobem, żeby sprawdzić siłę swoich przewidywań, a jeśli okażą się one poprawne, to może nawet dorobić trochę dodatkowej kasy. Po polskich bukmacherach możesz spodziewać się oferty obejmującej najważniejsze wydarzenia polityczne z naszego kraju oraz co potężniejszych czy bliższych nam innych krajów. Rzućmy okiem na kilka przykładów, żebyś wiedział, jakiego rodzaju rynki pojawiają się do obstawiania.

Polityka polska

Wyborów Ci u nas dostatek – obywatele naszego kraju regularnie mają szansę wybierać swoich reprezentantów w różnych kategoriach. Obstawianie polityki jest możliwe w zasadzie podczas każdych ważniejszych wyborów odbywających się w Polsce. Mamy tu na myśli wybory prezydenckie i parlamentarne, ale także te samorządowe i do Parlamentu Europejskiego. Liczy się nie tylko ostateczny wynik, czyli zwycięzca albo kolejność partii – w końcu nie na tym kończy się polityka. Zakłady bukmacherskie są często dostępne także na frekwencję wyborczą. Niektóre serwisy publikują nawet rynki z handicapem.

Polityka zagraniczna

Jeżeli jesteś koneserem polityki kenijskiej albo nikaraguańskiej, to możesz się nieco rozczarować. Na szczęście u polskich buków regularnie pojawiają się jednak rynki na wybory odbywające się w co ważniejszych krajach takich jak USA, Wielka Brytania, Francja czy Australia. W ofercie często znajdują się również wydarzenia mające miejsce u naszych sąsiadów, na przykład w Czechach, na Słowacji albo na Litwie. Możesz się również spodziewać zakładów związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.

Dostępne zakłady są oczywiście zależne od systemu politycznego danego kraju. Przed wyborami prezydenckimi USA będziesz mieć na przykład szanse obstawienia nie tylko na zwycięzcę całego konkursu, ale też na to, kogo wytypują na swoich kandydatów partie Republikańska i Demokratyczna. Czasami bukmacherzy wymyślają też bardziej nietypowe rynki. U niektórych możesz na przykład ograniczyć się do typowania, czy wybory wygra mężczyzna, czy kobieta.

Nietypowe wydarzenia

Polityka to nie tylko wydarzenia cykliczne. Czasami dzieje się także coś nietypowego czy wręcz unikalnego. Praktycznie wszyscy bukmacherzy umożliwiali na przykład stawianie zakładów na referendum związane z Brexitem. Możesz się spodziewać, że jeżeli w którymś z większych państw świata będzie się odbywało inne podobne wydarzenie, to serwisy bukmacherskie prawdopodobnie ujmą je w swoich ofertach. Referendum na rzecz odłączenia się od kraju macierzystego albo przyjęcia nowej waluty? Wejście nowego kraju do Unii Europejskiej? Mamy na myśli właśnie tego typu przypadki.

Bonusy bukmacherskie

U polskich bukmacherów raczej nie występują specjalne bonusy na obstawianie polityki. To nie znaczy jednak, że nie możesz wykorzystać na ten cel ogólnodostępnych promocji. Zazwyczaj nie mają one żadnych ograniczeń, które uniemożliwiałyby użycie ich do puszczania kuponów związanych z polityką.

Najczęściej bonusy można dostać od bukmachera na kilku podstawowych zasadach:

  • na powitanie – atrakcyjne pakiety powitalne mają na celu zachęcenie graczy do zakładania kont u bukmacherów. U każdego buka jedna osoba może zazwyczaj odebrać bonus powitalny tylko raz. Często promocje są powiązywane z dokonywanymi na portalu wpłatami, ale zdarzają się również bonusy bez depozytu. Pozwalają one wypróbować usługi oferowane przez dany portal bez ryzykowania własnymi pieniędzmi.
  • cykliczne – są to promocje pojawiające się regularnie, na przykład co tydzień, i dostępne dla graczy z już założonymi kontami.
  • limitowane – tego rodzaju promocje charakteryzują się krótkim czasem trwania i pojawiają się zazwyczaj z okazji ważnych wydarzeń, choć jak już wspomnieliśmy, raczej nie zdarzają się w Polsce takie bonusy na politykę.

A teraz przejdźmy do tego, w jaki sposób w praktyce promocja poprawi jakość Twojego doświadczenia u buka. Jakiego rodzaju bonusów możesz się spodziewać po polskich bukach?

  • Reload – tego typu promocje są często oferowane na powitanie. To na przykład podwojenie pierwszego depozytu, zwykle z ograniczeniem w formie maksymalnej kwoty. Żeby wypłacić kasę otrzymaną w ten sposób, trzeba obrócić nią na określonych warunkach.
  • Freebet – darmowe zakłady można dostać od buka zarówno na powitanie, jak i w ramach okazjonalnej promocji. Swój freebet na większości serwisów będziesz mógł bez problemu wykorzystać na obstawianie zakładów związanych z polityką!
  • Ubezpieczenie – zwane także cashbackiem. Pozwala postawić zakład bez ryzyka. Zazwyczaj w ramach takiej promocji bukmacher zwraca pieniądze postawione na kuponie, jeżeli okaże się on przegrany.
  • Mnożnik kursu – przy użyciu tego rodzaju bonusu można powiększyć swoją wygraną z kuponu, jeżeli uda się dobrze trafić w wydarzenie. Dokładne zasady działania mogą być różne w zależności od konkretnego serwisu.

Który rodzaj bonusów podoba Ci się najbardziej? Niektóre z nich kładą większy nacisk na minimalizację ryzyka, a inne – na maksymalizację potencjalnych zysków. Zastanów się, jaki jest Twój styl gry i wybierz dla siebie bukmachera odpowiedniego również pod kątem oferowanych przez niego promocji.

Pamiętaj, że każdy bonus ma swój regulamin – najbardziej aktualne informacje znajdziesz zawsze na stronie każdego bukmachera z osobna. Tam znajdują się także zasady, których musisz się trzymać, aby wypłacić bonusowe pieniądze z serwisu.

Jak robić zakłady na politykę?

Jak mądrze obstawiać w kategorii “Polityka” zakłady bukmacherskie? Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych porad, które przydadzą Ci się zarówno do stawiania zakładów ogólnie, jak i konkretnie na politykę.

  • Zanim zaczniesz obstawiać, wyznacz sobie budżet, który będziesz maksymalnie przeznaczał na obstawianie w danym okresie. Na przykład 100 zł na tydzień albo 50 zł na miesiąc.
  • Zapoznaj się z szerokim zakresem źródeł, zanim zdecydujesz, na kogo postawić zakład. Możesz korzystać na przykład z danych historycznych, sondaży, wypowiedzi ekspertów i dostępnych analiz.
  • Pamiętaj, że ostatecznie to Ty bierzesz odpowiedzialność za stawiany zakład, więc nie przyjmuj czytanych danych w sposób bezkrytyczny.
  • Zwróć uwagę na to, kto opublikował dany sondaż czy artykuł. Czy firma albo dziennikarz sprzyja którejś z partii? Czy źródło posiada dobre opinie i czy było skuteczne w poprzednich latach?
  • Pod latarnią najciemniej – same kursy bukmacherskie przy zakładach stanowią ważną podpowiedź. Są to wyliczenia stworzone na podstawie twardych danych przez profesjonalnych analityków i często, choć oczywiście nie zawsze, pokrywają się z rzeczywistą kolejnością zwycięzców.
  • Jeżeli będziesz obstawiać przy użyciu bonusu, to zwróć uwagę na jego okres ważności. Zakłady polityczne z natury bywają długoterminowe, czasami można postawić nawet na kilka lat do przodu! Sprawdź więc, czy nie zmarnujesz bonusu – może się tak wydarzyć, jeśli puścisz kupon, który zostanie rozliczony dopiero po zakończeniu ważności promocji.
  • Pamiętaj, żeby wyłączyć emocje – nie dają one dobrych podpowiedzi do obstawiania! Kupony najlepiej puszczać z zimną krwią, kierując się wyłącznie kalkulacją prawdopodobieństwa, a nie frustracją albo powiedzonkami typu “do trzech razy sztuka”.

Liczy się oczywiście także doświadczenie! Im dłużej będziesz obstawiać, tym więcej z pewnością się nauczysz – także na błędach. Na początek radzimy więc grać raczej za nieduże kwoty i ewentualnie powiększyć je z czasem.

Bezpieczne zakłady a uzależnienie od hazardu

Zakłady bukmacherskie potrafią być bardzo dobrą rozrywką, ale niestety zdarzają się także przypadki rozwinięcia niezdrowej relacji z obstawianiem. Jeżeli masz wrażenie, że u Ciebie albo u kogoś, kogo znasz pojawiła się taka sytuacja, to koniecznie zwróć się z prośbą o pomoc do odpowiedniej organizacji. Jedna z nich to Anonimowi Hazardziści, numer telefonu 881 488 990. Mamy nadzieję, że nie będziesz mieć takich problemów i życzymy Ci udanego obstawiania.