Synowie Albionu górą

Mundial 2022: Walia - Anglia kursy i typy

Na mecz Walia – Anglia typy bukmacherskie opowiadają się po stronie Synów Albionu. Mimo to zapowiada się ciekawy pojedynek pomiędzy dwiema, wyspiarskimi drużynami. Która z nich wygra bitwę o Wielką Brytanię?

Mecz Walia – Anglia kursy i typy

Zakłady na Mundial 2022 uwzględniają typy na mecz Walia – Anglia, ale też dodatkowe rozstrzygnięcia. To zespoły rywalizujące w ramach grupy B. Przypomnijmy, że awans do kolejnej rundy uzyskają dwie najlepsze ekipy w stawce. O te lokaty rywalizują Anglia, Walia, USA i Iran. W ofertach bukmacherskich na Mundial 2022 kursy od początku sugerowały, że pierwsze miejsce zajmie Anglia. Według prognoz bukmacherów batalię o drugą lokatę stoczą Walia i USA. Dla podopiecznych Roberta Page’a to istotna konfrontacja, bo każdy punkt w tym przypadku może być na wagę złota.

Jeśli chodzi o mistrzowski turniej to Walia rywalizowała z Anglią ostatni raz na Euro 2016. Wówczas górą okazali się Synowie Albionu, którzy w tamtym czasie byli prowadzenia przez Roya Hodgsona. Co jednak ciekawe, na Mistrzostwach Europy 2016 koniec końców lepiej zaprezentowała się Walia, która doszła do półfinału tego turnieju.

Przed spotkaniem Walia – Anglia typy powinny być odpowiednio przeanalizowane. Naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na bilans ostatnich pojedynków pomiędzy tymi drużynami. Ten jest zdecydowanie na korzyść Anglii. Wystarczy zauważyć, że angielska reprezentacja wygrała 6 ostatnich meczów przeciwko Walii. To spory pokaz siły, dlatego nie dziwili, że w kursach, to właśnie ta drużyna figuruje jako faworyt.

Walia – Anglia kursy

Na mecz Walia – Anglia typy robione u bukmacherów mogą dotyczyć wyniku, podwójnej szansy, sumy goli czy handicapu. Oferta kursowa złożona jest z minimum 200 rynków, co oznacza, że przed spotkaniem Mundialu 2022 powinieneś znaleźć interesujący typ. Jeśli chodzi o klasyczne zakłady 1X2, to faworytem jest Anglia. Dla bukmacherów nie jest obojętnym fakt, że Synowie Albionu w ostatnich latach zwyciężają z Walią. Tego rodzaju seria pokazuje, że styl gry preferowany przez Walijczyków jest odpowiedni dla reprezentacji Anglii.

Jeśli chodzi o Mundial 2022 kursy bukmacherskie przedstawiają też szanse, jakie obie drużyny mają na końcowy triumf w tych rozgrywkach. O ile Anglia znajduje się w gronie TOP 5 zespołów z największymi szansami na zwycięstwo, o tyle Walia nie jest brana pod uwagę, by mogła wywalczyć Puchar Świata. To wskazówka dla obstawiających, że poziom obu ekip różni się od siebie dość zdecydowanie. W pojedynczym spotkaniu wszystko zdarzyć się może, bo wystarczy drobny epizod, by mecz nabrał zwrotu akcji o 180 stopni.

Mundial 2022 – mecz Grupy B: Walia – Anglia typy

W typach na Mistrzostwa Świata 2022 Walia – Anglia, to konfrontacja, którą obstawisz w zakładach pre-match i na żywo. Bukmacherzy wystawiający kursy na Mundial dysponują zakładami przed rozpoczęciem spotkania, jak i w trakcie rywalizacji. Co więcej, u takich operatorów jak STS, Fortuna czy Superbet do dyspozycji masz też cash out, który może pojawić się na kuponach przedmeczowych, jak i tych granych live.

Na spotkanie Walia – Anglia kursy nie zawsze muszą odzwierciedlać przebieg boiskowej rywalizacji. Ok, faworytem są Anglicy, ale Walia posiada w swoich szeregach m.in. Garetha Bale’a i Aarona Ramseya. To piłkarze, którzy potencjałem dorównują gwiazdą angielskiej reprezentacji. A to oznacza, że podopieczni Garetha Southgate’a muszą nastawić się na ciężki bój. Tym bardziej, że Walijczycy słyną z przygotowania fizycznego.

W 5 z 6 ostatnich meczów Walii z Anglią ta pierwsza drużyna nie była w stanie strzelić gola. W kursach na BTTS tym razem bukmacherzy typują, że Walia i Anglia zdobędą bramki w najbliższej konfrontacji. To mecz, który może zadecydować o losach grupy B, więc na pewno temperatura spotkania będzie wysoka. Tym bardziej, że w tym samym czasie będzie odbywało się drugie spotkanie tej grupy, czyli konfrontacja Iranu z USA.

Typy na Walia

W zakładach na Mundial 2022 Walia – Anglia zdecydowanie więcej graczy typuje zwycięstwo Synów Albionu. Wśród typerów zwykle jest tak, że gra się na faworyta. A czy Walia jest skazana na porażkę w tym spotkaniu? Naszym zdaniem podopieczni Roberta Page’a mają kilka argumentów, którymi będą mogli zaskoczyć faworyzowanych przeciwników. Przede wszystkim trzeba dostrzec, że Gareth Bale w reprezentacji zwykle nie zawodzi. To w końcu jego dwa trafienia pośrednio wprowadziły Walię na Mistrzostwa Świata. Bale niemalże w pojedynkę rozstrzygnął baraż przeciwko Austrii.

Co więcej, eksperci są zgodni, że na przestrzeni ostatnich lat gra Walii uległa sporej poprawie. Niegdyś drużyna ta grała typowo wyspiarski futbol, a więc bazowała na górnych zagraniach. Dziś to zespół, który zdecydowanie częściej operuje piłką po ziemi. Dla Anglii może to być nowość, że ich rywal nie gra, tak jak kiedyś. Warto też pamiętać o tym, że każda seria kiedyś się kończy. To że Walia przegrała 6 ostatnich meczów z Anglią nie oznacza, że w Katarze również będzie musiała uznać wyższość swojego rywala.

Typy na Anglia

Na Mistrzostwa Świata 2022 zakłady w kontekście Anglii zwykle dotyczą tego, że reprezentacja ta może dojść do czołowych lokat na tym turnieju. Od kiedy Gareth Southgate jest selekcjonerem, to Anglia w wielkich turniejach zawsze dochodzi minimum do półfinału. Pod wodzą tego szkoleniowca Synowie Albionu prezentują zdyscyplinowany futbol w defensywie, co było widać przede wszystkim na Euro 2020. Wówczas angielska reprezentacja straciła najmniej bramek spośród wszystkich ekip na turnieju.

Defensywa często jest kluczem do zwycięstw w tego rodzaju rozgrywkach. Duet obrońców Maguire – Stones gra ze sobą od dobrych kilku lat, więc na brak zrozumienia raczej nie powinien narzekać. Dla Anglii istotne będzie to, żeby awansować do fazy pucharowej z pierwszego miejsca, co może pozwolić na teoretycznie słabszego rywala w 1/8 finału. Dlatego w spotkaniu z Walią ekipa ta powinna zagrać o pełną pulę. Na kunktatorstwo raczej nie ma co liczyć.

Pozytywne statystyki z występów przeciwko Walii powinny wpłynąć na wysokie morale podopiecznych Garetha Southgate’a. Dla Anglii to doskonale znany rywal, bo wielu graczy z tamtej ekipy występuje na boiskach Premier League. 

Typy na Walia – Anglia okiem innych

W tej chwili nie mamy więcej typów - odśwież albo sprawdź później!

Mieliśmy rację? Sprawdź po meczu! 👇