Będzie niespodzianka?

Mundial 2022: Senegal - Holandia kursy i typy

W drugim dniu Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2022, czeka nas mecz Senegal – Holandia. To popularni Oranje wydają się być faworytami, ale dla pewności, sprawdź przygotowane przed spotkaniem Senegal – Holandia typy i rzuć okiem na statystyki.

Mecz Senegal – Holandia kursy i typy

Każdy, kto rozważa obstawianie Mundialu 2022 wie, że Holandia uważana jest za faworyta grupy A, w której oprócz Senegalu, przyjdzie jej zmierzyć się z Ekwadorem oraz gospodarzem imprezy, a więc reprezentacją Kataru. Zajmijmy się jednak nadchodzącym meczem Senegal – Holandia. Typy? Zacznijmy od krótkiego przedstawienia obu ekip, a następnie przeanalizujmy na Mistrzostwa Świata 2022 kursy.

Senegal dopiero po raz trzeci bierze udział w Mistrzostwach Świata. Przed czterema laty w Rosji odpadł w fazie grupowej, a w 2002 roku niespodziewanie awansował do ćwierćfinału, choć miał w grupie takich rywali, jak Urugwaj, a przede wszystkim Francję.

Holandia to “dobrzy” znajomi reprezentacji Polski. Niestety, ale nie tak dawno temu, Oranje wybili nam piłkę z głowy na PGE Narodowym, ogrywając nas w Lidze Narodów. W 2010 roku zdobyli srebrne medale Mistrzostw Świata, a cztery lata później, wracali do domów z brązem. Tak wesoło nie było już na poprzednim mundialu, który piłkarze z kraju tulipanów oglądali… przed telewizorami.

Bez wątpienia, to jednak Holendrzy będą faworytem meczu otwierającego dla obu reprezentacji Mundial 2022. Senegal – Holandia może być świetnym widowiskiem. Zwłaszcza, kiedy spojrzymy na to, jakim potencjałem ofensywnym dysponują selekcjonerzy wspomnianych reprezentacji. Nie może więc dziwić sytuacja, w której większość graczy stawia na Mundial 2022 zakłady na wygraną Holandii z Senegalem.

Senegal – Holandia kursy

Przed meczem Senegal – Holandia kursy, wystawione przez bukmacherów są jednogłośne. Bez względu, czy zajrzysz na stronę jednego, drugiego, a nawet trzeciego czy czwartego bukmachera, faworytem są Holendrzy. Skąd takie, a nie inne na Mistrzostwa Świata 2022 typy?

Z jednej strony nie może to dziwić, bowiem Holendrzy mają za sobą udaną Ligę Narodów UEFA i są głodni sukcesów na jeszcze większej imprezie. Louis van Gaal ma w swoich szeregach wiele znakomitości. To istny gwiazdozbiór, składający się między innymi z Memphisa Depaya, Frenkie de Jonga czy Virgila van Dijka. Każdy z nich w pojedynkę potrafi przesądzać o losach rywalizacji.

Z drugiej strony, Senegalu lekceważyć nie należy. Ekipa z Czarnego Lądu jest aktualnym triumfatorem Pucharu Narodów Afryki, którego zdobyła w 2021 roku. Największymi gwiazdami Senegalu są tacy piłkarze, jak Edouard Mendy, Kalidou Koulibaly czy Sadio Mane. Ta trójka oraz kilku innych, gra w najlepszych klubach świata.

Szczerze więc uważamy, że na Mundial 2022 kursy na ten mecz, są delikatnie przesadzone. Oranje są faworytem, ale nie potrafimy logicznie uargumentować, dlaczego Senegalowi daje się tak mało szans. Może weryfikacja nastąpi na boisku, a może i nie.

Mundial 2022 – mecz Grupy A: Senegal – Holandia typy

Zanim skreślisz na kuponie swoje na mecz Senegal – Holandia typy, warto żebyś rzucił okiem na powyższe statystyki. Dokładnie prześledź, jakie wyniki osiągały te reprezentacje w poprzednich meczach. Zwróć uwagę na siłę rywali oraz o co toczyła się rywalizacja. Poniżej przygotowaliśmy także nasze analizy, które pomogą Ci obstawiać Mundial 2022. Senegal – Holandia? Kto wygra? Czas odpowiedzieć na to pytanie.

Typy na Senegal

Senegal do tej pory grał na Mistrzostwach Świata dwukrotnie, a historycznym osiągnięciem graczy z Czarnego Lądu jest awans do ćwierćfinału w Korei i Japonii (2002 rok). W ostatnich latach reprezentacja Senegalu doczekała się jednego, z najlepszych pokoleń piłkarzy w historii tego kraju. Sadio Mane i spółka w 2019 roku zajęli drugie miejsce w Pucharze Narodów Afryki, a już w 2021 roku okazali się niepokonani, zdobywając najcenniejsze na Czarnym Lądzie trofeum.

Jak widać, w spotkaniach o stawkę Senegal doskonale wie, jak wykorzystywać swój potencjał, ucierając nosa nawet tym teoretycznie silniejszym. Czy podobnie będzie w starciu Senegal – Holandia? Typy możnaby oprzeć o historię bezpośredniej rywalizacji, gdyby takowa istniała. Okazuje się, że będzie to premierowe starcie obu reprezentacji.

Gdzie zatem znaleźć punkt zaczepienia, argumentując, że na Mundial 2022 typy na wygraną Senegalu z Holandią są słuszne? Ekipa z Afryki to owszem, jak na ten kontynent przystało, “wybiegana” reprezentacja, ale nie bazuje wyłącznie na tym. Wielu piłkarzy reprezentacji Senegalu dysponuje bajeczną techniką i elementem zaskoczenia. To właśnie taka mieszanka, przygotowania fizycznego i techniki może być elementem, który zaskoczy Holendrów. Zwłaszcza, że Senegal w ostatnich latach pokazuje, ze jest reprezentacją iście turniejową.

Analizując na Mundial 2022 kursy, uważamy, że warto postawić na Mistrzostwa Świata 2022 zakłady na to, że Senegal zdobędzie bramkę przeciwko Holendrom.

Typy na Holandię

Uważasz jednak, że stanie się tak, jak pokazują przed meczem Senegal – Holandia kursy bukmacherskie i wygra faworyt? Zastanówmy się, dlaczego może się to sprawdzić. Oranje nie grali przecież na ostatnich Mistrzostwach Świata, na które zwyczajnie się nie zakwalifikowali. Podobna sytuacja miała miejsce z Mistrzostwami Europy, kiedy rozgrywane w 2021 roku Euro było dla nich powrotem na wielką imprezę po cztero, a w zasadzie pięcioletniej nieobecności. Tam Holendrzy Starego Kontynentu nie zwojowali, odpadając w 1/8 finału.

Teraz jednak są zmotywowani, by udowodnić, że pasmo niepowodzeń jest już za nimi. Machina Louisa van Gaala wydaje się rozpędzać z każdym oficjalnym meczem. Świadczą o tym wyniki Oranje w Lidze Narodów UEFA, a o sile tej reprezentacji przekonali się chociażby biało-czerwoni. Choć byli holenderscy piłkarze studzą nastroje, to Depay, van Dijk, de Jong i spółka mogą być tymi, którzy otrą się albo i dotrą do strefy medalowej.

By tak jednak się stało, Holendrzy potrzebują dobrego rozpoczęcia mundialu, w meczu przeciwko Senegalowi. Kluczem do zwycięstwa może okazać się ich styl gry. Szybkie przejście z fazy defensywnej do ofensywnej i dominacja w środku pola, z wykorzystaniem Frenkie de Jonga, może pozwolić Holendrom rozmontować defensywę Senegalu. Z drugiej strony, Virgil van Dijk w dobrej formie może zastopować każde ofensywne zapędy rywali. Nawet, jeśli przeciwko sobie będzie miał swojego byłego klubowego kolegę, a więc Sadio Mane.

Nie będziemy oryginalni obstawiając to, jak Senegal i Holandia rozpoczną Mundial 2022. Senegal – Holandia naszym zdaniem zakończy się wygraną Oranje. Każdy inny wynik może oznaczać dla Pomarańczowych początek katastrofy, której za wszelką cenę chcą uniknąć.

Typy na Senegal – Holandia okiem innych

Jak inni obstawiają Mistrzostwa Świata 2022? Senegal – Holandia jest jednym z tych meczów, które gracze chętnie umieszczają na swoich kuponach. Sprawdź zatem na Mundial 2022 typy innych graczy. Może ktoś ma podobne zdanie do Twojego?

W tej chwili nie mamy więcej typów - odśwież albo sprawdź później!

Mieliśmy rację? Sprawdź po meczu! 👇

Jeżeli jesteś ciekawy, czy wystawione na mecz Senegal – Holandia kursy, a przede wszystkim nasze typy okazały się skuteczne, poniżej sprawdzisz wynik po zakończeniu meczu.