Ronaldo idzie dalej

Mundial 2022: Portugalia - Ghana kursy i typy

Na mecz Portugalia – Ghana typy nie mogą inne, jak zwycięstwo drużyny Cristiano Ronaldo. Reprezentacja Portugalii ma zdecydowanie większy potencjał piłkarski i jest faworytem do zwycięstwa w grupie H.

Mecz Portugalia – Ghana kursy i typy

Zakłady na Mistrzostwa Świata w Katarze jasno pokazują, że Portugalia uznawana jest za najlepszy zespół w grupie H. Podopieczni Fernando Santosa są wyżej sklasyfikowani, niż Urugwajczycy. Jeśli drużyna ta zagra na miarę swojego potencjału, to może bić się o czołowe lokaty na Mundialu 2022. Przed spotkaniem Portugalia – Ghana kursy w roli jednoznacznego faworyta upatrują mistrzów Europy z 2016 roku. Co prawda w ostatnich latach Portugalii na turniejach Mistrzostw Świata nie wiedzie się najlepiej, ale to nie oznacza, że tym razem również ekipa ta zagra poniżej oczekiwań.

Na Mundial 2022 typy mogą dotyczyć meczów Portugalczyków w fazie grupowej, jak i zdarzeń długoterminowych np. na jakim etapie turnieju reprezentacja ta zakończy udział w tegorocznych MŚ? Tak uzdolniona piłkarska nacja zwykle mierzy w najwyższe cele, ale bukmacherzy wyżej oceniają szansę m.in. Francji i Brazylii. Mimo wszystko w meczu z Ghaną Portugalia uchodzi za pewniaka.

Ghana na Mistrzostwa Świata wraca po ośmiu latach przerwy. Na Mundialu 2018 drużyna ta nie występowała, ponieważ nie zdołała wywalczyć kwalifikacji. Jak na razie Ghańczycy najlepszy turniej rozegrali w 2010 roku – wówczas awansowali do ćwierćfinału, w którym ulegli Urugwajowi.

Portugalia – Ghana kursy

W meczu Portugalia – Ghana kursy na zwycięstwo tej pierwszej drużyny są zdecydowanie niższe. To wskazówka, że bukmacherzy wyżej oceniają szansę Portugalii. Czy nas to dziwi? Absolutnie nie, bo w końcu wystarczy zauważyć, że w portugalskiej reprezentacji występują Cristiano Ronaldo, Bernardo Silva czy Bruno Fernandes. To piłkarze, którzy w pojedynkę mogą rozstrzygać mecze. Ghana nie posiada tak dużego potencjału kadrowego. Co więcej, piłkarze tej reprezentacji nie są tak obyci w spotkaniach na najwyższym poziomie.

Na Mundial 2022 kursy bukmacherskie dotyczą wyników poszczególnych meczów, jak i zdarzeń terminowych. W typach na zwycięzcę grupy H, to właśnie Portugalia przewodzi w ocenie bukmacherów. Za jej plecami plasuje się Urugwaj. W tej stawce znajduje się jeszcze Korea Południowa. Zdaniem ekspertów, to jedna z trudniejszych grup na turnieju. Świadczy to o tym, że każdy zdobyty punkt może być na wagę awansu do 1/8 finału. W 2014 roku Portugalia nie zdołała wyjść z grupy, co było odebrane jako wielki blamaż. Podopieczni Fernando Santosa nie mogą pozwolić sobie na kolejny taki przypadek.

Mundial 2022 – mecz Grupy H: Portugalia – Ghana typy

Na Mistrzostwa Świata 2022 kursy jednoznacznie pokazują, że Portugalia odbierana jest jako zespół, który ma argumenty, żeby bić się o czołowe lokaty. To reprezentacja, która w 2006 roku zajęła czwarte miejsce na Mundialu. Od tamtej pory Portugalczycy dwukrotnie kończyli udział w turnieju na 1/8 finału, a raz na fazie grupowej. To pokazuje, że rozgrywki te nie należały do ulubionych przez Portugalczyków. Zdecydowanie lepiej spisywali się oni na Euro, gdzie w 2016 roku zwyciężyli cały turniej.

Do tej pory Portugalia tylko raz grała przeciwko Ghanie. Co ciekawe, było to na Mundialu w 2014 roku. Wówczas Cristiano Ronaldo i spółka odnieśli zwycięstwo 2:1. Czy tak będzie tym razem? Na mecz Portugalia – Ghana typy prezentowane przez nas sugerują, że to właśnie ekipa prowadzona przez Fernando Santosa powinna odnieść wygraną. Brak trzech punktów dla Portugalii byłby odebrany jako duża niespodzianka. Czy Ghanę stać na to? Przypomnijmy, że w 2014 roku reprezentacja ta w grupie zremisowała z Niemcami, późniejszymi mistrzami świata. Dla typerów, którzy lubią ryzykować może to być pewna przesłanka w kontekście poszukiwania niespodzianki.

Naszym zdaniem w spotkaniu Portugalia – Ghana typy nie powinny opierać się tylko na ogólnej ocenie zespołów, ale też szerszej perspektywie. Zdecydowanie bardziej doświadczoną drużyną są Portugalczycy. To w ich ekipie występują gwiazdy światowego formatu – dosłownie w każdej formacji na boisku. Dla Ghany zdobycie choćby punktu w konfrontacji z tak silnym rywalem będzie nie lada wyzwaniem.

Typy na Portugalia

Portugalia na pewno ma sporo do udowodnienia, jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata. Dla Cristiano Ronaldo to ostatni Mundial, a jego najlepsze osiągnięcie w tym turnieju to czwarte miejsce. Puchar Świata to coś, czego brakuje w dorobku CR7. W klubie nie jest to już tak znacząca postać, ale w reprezentacji wciąż stanowi o sile zespołu. Oczywiście w Portugalii akcenty rozkładają się też na pozostałych piłkarzy np. Bernardo Silvę i Bruno Fernandesa.

W meczu Portugalia – Ghana kursy na liczbę goli pokazują, że według prognoz nie powinno paść więcej niż 2 gole. Drużynę Fernando Santosa cechuje to, że gra dobrze w obronie. Portugalczycy mało goli tracą, co dla Ghany oznacza trudny dostęp do bramki przeciwnika. Zespół ten jest zrównoważony pod względem defensywnym i ofensywnym. Historia pokazuje, że właśnie tego rodzaju ekipy zwykle sięgały po trofea na turniejach.

Na Mundial 2022 typy w odniesieniu do Portugalii mogą koncentrować się też na strzelcach. W drużynie tej występują w końcu Ronaldo, ale też Bernardo Silva, Rafael Leao czy Diogo Jota. Dla każdego z nich gole to chleb powszedni.

Typy na Ghana

Dla Ghany sam udział w turnieju jest już sporym osiągnięciem. Nie jest to już tak silna reprezentacja, jak wtedy, gdy grali w niej Michael Essien, Stephen Appiah czy Asamoah Gyan. Przed rokiem w Pucharze Narodów Afryki Ghana nie zdołała wyjść z grupy, co wpłynęło na zwolnienie ówczesnego selekcjonera, Milovana Rajevaca. Jego miejsce zajął Otto Addo, czyli był reprezentant tego kraju. 

Trudno oczekiwać od Ghany zwycięstw w tak trudnej grupie. Wydaje się, że drużyna ta tylko z Koreą Południową będzie w stanie nawiązać równorzędną walkę. Przed Mistrzostwami Świata 2022 Ghana grała chociażby z Brazylią, z którą przegrała 0:3. Portugalia prezentuje podobny styl, co Canarinhos, więc wynik może być równie negatywny. Generalnie spodziewamy się przekonującego zwycięstwa portugalskiej reprezentacji.

Typy na Portugalia – Ghana okiem innych

W tej chwili nie mamy więcej typów - odśwież albo sprawdź później!

Mieliśmy rację? Sprawdź po meczu! 👇