Mecz otwarcia!

Mundial 2022: Katar - Ekwador kursy i typy

Wszyscy czekamy na mecz Katar – Ekwador, który zainauguruje Mundial 2022. Jak dobrze wiadomo, spotkania otwarcia rządzą się swoimi prawami. Sprawdź zatem, jakie mamy na konfrontację Katar – Ekwador typy i jak to starcie wygląda w oczach bukmacherów.

Mecz Katar – Ekwador kursy i typy

Wybiła najwyższa pora, żeby zacząć stawiać zakłady na Mundial 2022. W meczu otwarcia, Katar zagra z Ekwadorem. Gospodarze udział w mundialu mieli zapewniony z urzędu. Natomiast Ekwador musiał przedzierać się przez eliminacje, w których zajął czwarte, ostatnie premiowane bezpośrednim awansem miejsce, uprzedzając między innymi Peru czy Kolumbię. Nie był to może szczyt marzeń Ekwadoru, ale z drugiej strony awans na Mistrzostwa Świata jest najważniejszy, a poza tym, eliminacje w Ameryce Południowej nigdy nie były łatwe. No chyba, że nazywasz się Argentyna czy Brazylia…

Zastanówmy się jednak, czy Katarczycy pod batutą hiszpańskiego szkoleniowca, Felixa Sancheza Basa, który pracuje z tą reprezentacją nieprzerwanie od 2017 roku, będą w stanie zaskoczyć Ekwadorczyków? Katar nie ma takich indywidualności, jak rywale, w postaci Piero Hincapié, Moisésa Caicedo czy Pervisa Estupiñána, a więc będzie musiał szukać przewagi w grze zespołowej. To oczywiście jest solą futbolu, ale o losach meczów potrafią przesądzać także indywidualności i błysk geniuszu największych gwiazd.

W związku z tym wszystkim, liczymy, że emocjonująco rozpocznie się nam Mundial 2022. Katar – Ekwador nie jest może meczem, który wzbudza zachwyt, jak starcia Brazylii, Francji, Hiszpanii czy Anglii, ale z pewnością będzie pojedynkiem, któremu będą przyglądać się kibice na całym świecie. I miejmy nadzieje, że nie zawiedzie.

Katar – Ekwador kursy

Powyżej zaprezentowaliśmy wybrane przez nas na mecz Katar – Ekwador kursy. Możesz przyjrzeć się kursom na wygraną Kataru, remis oraz zwycięstwo Ekwadoru. Czy można powiedzieć, że na Mundial 2022 kursy są atrakcyjne? W kontekście tego meczu, z pewnością tak.

Idźmy dalej. Spoglądając na materiał ludzki, którym dysponują obaj szkoleniowcy, nie można się dziwić, że bukmacherzy faworyzują reprezentację Ekwadoru. Takie na mecz Katar – Ekwador kursy nie wzięły się znikąd, bowiem w szeregach La Tricolor widzimy wielu piłkarzy, którzy już dobrze posmakowali europejskiego futbolu, a część z nich, aspiruje do bycia nowymi gwiazdami. Katarczycy nie odcisnęli swojego piętna w najlepszych klubach, a większość z nich występuje na co dzień w Azji. Czy oknem wystawowym będzie dla nich Mundial 2022? Typy, a w zasadzie kursy bukmacherów, nie popierają tej tezy.

Niemniej jednak, nie można powiedzieć, że Ekwador stawiany jest w roli zdecydowanego faworyta. Bukmacherzy absolutnie nie spodziewają się, co obrazują powyżej przedstawione na mecz Katar – Ekwador kursy, że piłkarze z Ameryki Południowej odpalą przysłowiowy walec i “rozjadą” rywali. Katar jest gospodarzem, a wiele niedocenianych reprezentacji pokazało już, że na domowych obiektach potrafi płatać figle nawet największym. Czy Katarczycy podobnie rozpoczną Mistrzostwa Świata 2022? Kursy mówią co innego, no ale… dopóki piłka w grze…

Mundial 2022 – mecz Grupy A: Katar – Ekwador typy

Gdybyśmy mieli wystawić nasze na mecz Katar – Ekwador typy w oparciu o kursy bukmacherów, to jasne, że napisalibyśmy, że każdy wynik jest możliwy. My jednak pokusiliśmy się o autorskie analizy i Mundial 2022. Katar – Ekwador? Kto wygra? Sprawdź poniżej.

Typy na Katar

Jeżeli mielibyśmy obstawiać na gospodarzy, to skąd wziąłby się nam pomysł na takie przed meczem Katar – Ekwador typy? Otóż zacznijmy od pewnej ciekawostki. Od Mistrzostw Świata w 2006 roku, a więc na czterech kolejnych mundialach, gospodarz nie przegrał meczu otwarcia. W tym czasie gospodarze wygrywali trzy razy (Rosja, Brazylia, Niemcy) i jeden raz remisowali (Republika Południowej Afryki). Ostatnim gospodarzem, który przegrał w meczu otwarcia Mistrzostw Świata była Francja, która w 2002 roku sensacyjnie uległa 0:1 Senegalowi. To jest już pewną podpowiedzią, że podobnie mogą rozpocząć się Mistrzostwa Świata 2022. Katar – Ekwador zakończy się wygraną gospodarza bądź remisem? Niewykluczone. Tu wszystko jest możliwe, to jest Mundial 2022. Kursy bukmacherów pamiętaj, że są podpowiedzią, a nie wyrocznią tego, co wydarzy się na boisku.

Spoglądając w statystyki widzimy też, że Katar już grał przeciwko Ekwadorowi i co ciekawe wygrał ten mecz. Towarzyskie spotkanie w 2018 roku zakończyło się zwycięstwem Katarczyków 4:3. Jeżeli mielibyśmy wystawiać na Mundial 2022 typy na Katar, to niewątpliwie wzięlibyśmy pod uwagę także fakt, że Katar wygrał w 2019 roku Puchar Azji, pokonując w finale nie byle kogo, bo reprezentację Japonii. Jak zatem widać, Katarczycy wiedzą, jak grać w meczach o wysoką stawkę. Co prawda Puchar Azji to zdecydowanie niższa ranga, aniżeli Mundial 2022. Kursy, którymi bukmacherzy pokazują, że nie wierzą w Katar, także to zdają sie potwierdzać.

Nie należy zapominać jednak, że reprezentacja Kataru zagra przed własną publicznością, na własnym stadionie i w klimacie, który jest jej znany na co dzień, podczas regularnych meczy na azjatyckiej ziemii. To może być naprawdę dużym handicapem i pokazać, że przed meczem Katar – Ekwador kursy bukmacherskie były przestrzelone.

Typy na Ekwador

Na mecz Katar – Ekwador kursy przemawiają za zwycięstwem graczy z Ameryki Południowej. Po stronie Ekwadoru jest więcej indywidualności, a także kilka wschodzących gwiazd, które dobrą grą na mundialu mogą zyskać kontrakty w najlepszych europejskich klubach. Ekwadorczycy mają za sobą także udany turniej Copa America, gdzie dotarli do ćwierćfinału, a w fazie grupowej potrafili zremisować z jedną z najsilniejszych reprezentacji na świecie, którą niewątpliwie jest Brazylia.

Ekwador uczestniczył w trzech, z pięciu ostatnich edycji Mistrzostw Świata. Dla Kataru będzie to debiut, a więc doświadczenie będzie po stronie graczy z Ameryki Południowej. Wyniki osiągane w ostatnim czasie, a przede wszystkim klasa rywali, z którymi udaje się wygrać czy zremisować, także przemawiają za tym, żeby postawić na Mundial 2022 zakłady na wygraną Ekwadoru.

Typy na Katar – Ekwador okiem innych

Zobacz, jakie na Mistrzostwa Świata 2022 zakłady na mecz Katar – Ekwador stawiają inni gracze. To dobra okazja, żeby skonfrontować je z własnymi przewidywaniami. Ktoś myśli dokładnie tak, jak Ty? Może to znak?

W tej chwili nie mamy więcej typów - odśwież albo sprawdź później!

Mieliśmy rację? Sprawdź po meczu! 👇

Jeżeli jesteś ciekawy, czy nasze na Mistrzostwa Świata 2022 typy się sprawdziły, sprawdź wynik meczu Katar – Ekwador poniżej. Wynik pojawi się od razu po zakończeniu spotkania.