Będzie ciężko

Mundial 2022: Holandia - Argentyna kursy i typy

Zakończyła się faza ⅛ finału i przechodzimy do tego, co tygrysy lubią najbardziej. Jednym z hitów ćwierćfinałów będzie mecz Holandia – Argentyna. Typy, przewidywania i historię starć bezpośrednich obu stron odnajdziesz w naszym artykule.

Mecz Holandia – Argentyna kursy i typy

Powszechnie wiadomo, że “prawdziwe” granie na turnieju rangi mistrzowskiej rozpoczyna się od fazy pucharowej. O ile, jednak, w ⅛ finału znalazło się kilka ekip, którym brakowało nieco jakości względem gigantów, o tyle ćwierćfinały zapowiadają się na prawdziwe show. W grze zostało już tylko osiem reprezentacji – która z nich wygra Mundial 2022? Holandia – Argentyna to spotkanie, które z pewnością nie ma wyraźnego faworyta. Oranje są kandydatami do medali podczas każdej wielkiej imprezy. Sam selekcjoner Louis van Gaal mówi, że posiada lepszych piłkarzy, niż przed ośmioma laty, gdy wywalczył z Holendrami brązowe medale. Jedynym ambitnym celem może być zatem chęć sięgnięcia po złoto. Z kolei reprezentacja Argentyny słabo rozpoczęła fazę grupową. Wyglądała, jakby presja wiązała im nogi w meczu z Arabią Saudyjską. Ostatecznie, jednak, Lionel Messi poprowadził mistrzów Ameryki Południowej do najlepszej ósemki turnieju, ale ambicje Albicelestes sięgają znacznie dalej. Nic dziwnego, że takim zainteresowaniem cieszą się zakłady na Mundial 2022. Kursy delikatnie faworyzują Latynosów, ale to z pewnością mecz, w którym każdą ze stron stać na walkę o awans.

Holandia – Argentyna kursy

Czy któryś z tych zespołów może wygrać Mistrzostwa Świata 2022? Holandia – Argentyna to spotkanie, które spokojnie mogłoby zostać rozegrane w kolejnej, półfinałowej już, rundzie. Warto jednak przyjrzeć się każdej z reprezentacji z osobna. Zespół z Ameryki Południowej jechał na turniej z marzeniem o złotym medalu, tak wyczekiwanym przez Lionela Messiego. Pierwszy mecz, przeciwko Arabii Saudyjskiej, ostudził jednak zapał ekspertów. W kolejnych spotkaniach Albicelestes udowodnili jednak, że może na razie nie zachwycają, ale wiedzą, co należy zrobić, by wygrać. Z kolei Oranje nie zanotowali jeszcze porażki na trwającym mundialu. Ich jedynym potknięciem był remis z Ekwadorem, ale nie miał on większego znaczenia. Tym ciekawiej wygląda oferta bukmacherów na mecz Holandia – Argentyna. Typy faworyzują bowiem mistrzów Ameryki Południowej.

Mundial 2022 – mecz ¼ finału: Holandia – Argentyna typy

Bukmacherzy już zacierają ręce na mecz Holandia – Argentyna. Kursy przez nich proponowane zdają się dawać większe szanse Latynosom, ale też pokazują, że pomiędzy obiema drużynami nie ma wielkiej różnicy poziomów. Gdy zastanowić się nad powodem przewagi Albicelestes, przed oczami staje jeden główny powód – Lionel Messi. Siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki pokazuje na trwającym turnieju świetną formę, nawet pomimo tego, że Wojciech Szczęsny obronił jego strzał z rzutu karnego. Nie sposób jednak opierać nadziei na awans na zaledwie jednym piłkarzu, zwłaszcza na tak wymagającej fizycznie imprezie, jak Mundial 2022. Typy mogą wskazywać na przewagę jednej z drużyn, ale sam awans musi ona okupić krwią, potem i łzami.

Typy na Holandię

Dla każdej ze stron wielkim wyzwaniem będzie mecz Holandia – Argentyna. Kursy zdają się faworyzować Albicelestes. Pytanie jednak brzmi, kto lepiej zda test murawy? Trudno nie ulec wrażeniu, że to właśnie Oranje, jak dotąd, prezentują się na turnieju w Katarze solidniej. Co istotne, strzelali co najmniej jedną bramkę w każdym z czterech rozegranych spotkań. Mało tego, tylko w zremisowanym starciu z Ekwadorem ich dorobek zamknął się na zaledwie jednym golu. Senegalczykom i Katarczykom zaaplikowali po dwa trafienia, a już w fazie pucharowej zmusili bramkarza Stanów Zjednoczonych do trzykrotnego wyciągania piłki z siatki. Mimo tego w ojczyźnie Holendrzy muszą mierzyć się z krytyką. Tamtejsza filozofia piłki nożnej obowiązuje absolutną kontrolę nad spotkaniem, podczas, gdy choćby w starciu ⅛ finału to Amerykanie częściej mieli futbolówkę w posiadaniu. My, mimo tego, upieramy się, że Oranje mieli pełną kontrolę nad tym spotkaniem, co może tylko zaowocować w przyszłości. Europejczycy dobrze sprawują się również w fazie defensywnej. Odkąd Jurrien Timber zmienił po pierwszym meczu Matthijsa de Ligta, zespół wygląda znacznie solidniej. Największym grzechem obrony Louisa van Gaala jest utracony gol z Ekwadorem. Trafienie Jankesów na 3:1 nie miało już wielkiego wpływu na przebieg spotkania. Jest jeszcze jeden powód, dla którego selekcjoner van Gaal powinien cieszyć się, spoglądając w przyszłość na Mistrzostwa Świata 2022. Zakłady przewidywały bowiem, że to Memphis Depay będzie najskuteczniejszym strzelcem Holendrów na turnieju. Napastnik FC Barcelona nie był jednak w pełni zdrowy na początku imprezy. Przeciwko Stanom Zjednoczonym wreszcie wybiegł w podstawowym składzie, otworzył wynik i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Warto zastanowić się nad postawieniem kuponu przewidującego, że w nadchodzącym ćwierćfinale to właśnie Memphis lub będący w świetnej formie Cody Gakpo wpiszą się na listę strzelców.

Typy na Argentynę 

Czy turniejem, na którym Leo Messi wreszcie zrówna się z Diego Maradoną, będą Mistrzostwa Świata 2022? Kursy bukmacherów zdają się przewidywać co najmniej tyle, że reprezentacja Argentyny znajdzie się w strefie medalowej, czyli wygra mecz w ćwierćfinale. Oceniać mistrzów Ameryki Południowej nie jest łatwo. Rozpoczęli mundial od sensacyjnej porażki z Arabią Saudyjską, ale gdyby nie liczne, acz minimalne spalone, Albicelestes zapewniliby sobie trzy punkty już po pierwszej połowie. Później przyszły dwa kolejne spotkania w grupie, w której do zwycięstwa wystarczyła czysta jakość piłkarska. Czy na to samo można liczyć w pojedynku z tak silnym rywalem, jak Holandia? Z pewnością nie. Louis van Gaal zapowiedział, że praca w kadrze Holandii to jego ostatni przystanek w długiej karierze. Każdy mecz Oranje pokazuje, że selekcjoner świetnie przygotował się do turnieju pod względem taktycznym, by wspomnieć tylko o zwiększonej roli bocznych obrońców przeciwko Amerykanom. Efekt? Gol i dwie asysty Denzela Dumfriesa, a także bramka i ostatnie podanie w wykonaniu Daleya Blinda. Tym razem sam błysk Leo Messiego czy Enzo Fernandeza może nie wystarczyć. Z pewnością spodziewamy się jednak dość otwartego widowiska, w którym nie powinniśmy narzekać na brak bramek. Taki jest już jednak urok turniejów takich, jak Mundial 2022. Typy przed meczami sugerują jedno, a na boisku widzimy coś zupełnie innego. Chyba właśnie takie odczucia mieli Francuzi po pierwszej połowie przeciwko Polsce.

Typy na Holandia – Argentyna okiem innych

Zapewne, tak samo jak my, odliczasz już godziny do meczu Holandia – Argentyna. Typy od nas już poznałeś, ale rzućmy okiem, co myślą inni eksperci na temat szlagieru ćwierćfinałów trwającego turnieju. Uważają oni, że niemal na pewno w spotkaniu tym padną co najmniej dwa gole. Mniej są pewni, co do autorów tych trafień, bo kursy na to, że obie drużyny strzelą lub nie strzelą, są do siebie bardzo zbliżone. Jeszcze jednej rzeczy nauczyły nas Mistrzostwa Świata 2022. Typy dotyczące liczby rzutów rożnych w przypadku Holandii i Argentyny wyglądają kusząco, bo obie strony często wykonują ten stały fragment gry.

Oj! Nie mamy w tej chwili sprawdzonych typów. Spróbuj później!

Mieliśmy rację? Sprawdź po meczu! 👇

Emocjonowaliśmy się zmaganiami reprezentacji Polski, ale to od ćwierćfinałów rozpoczyna się walka na śmierć i życie podczas turniejów takiej rangi, jak Mundial 2022. Kursy, typy i przewidywania naszego autorstwa już znasz. Po ostatnim gwizdku tu będziesz mógł z kolei sprawdzić, czy mieliśmy rację. Zieloności!