Tu nie ma żartów

Mundial 2022: Francja - Maroko kursy i typy

Ależ sensacją jest półfinał mistrzostw świata w takim składzie, ale czeka nas mecz Francja – Maroko. Typy nie dawały Lwom Atlasu większych szans nawet na ćwierćfinał, a teraz są w strefie medalowej! Sprawdź nasz artykuł i poznaj zakłady na to starcie.

Mecz Francja – Maroko kursy i typy

Konia z rzędem temu, kto spodziewał się, że w półfinale Mistrzostw Świata w Katarze otrzymamy spotkanie Francja – Maroko. Typy przewidywały, że Lwom Atlasu trudno może być nawet awansować z trudnej grupy. Tymczasem piłkarze selekcjonera Walida Regraguiego straciła w niej zaledwie jedną bramkę i wyszła z pierwszego miejsca. Później Marokańczycy niespodziewanie, acz zasłużenie, wyeliminowali reprezentację Hiszpanii, a w ćwierćfinale dali radę wypunktować rozpędzoną Portugalię – i to w regulaminowym czasie gry. Rzecz jasna, to broniący tytułu mistrzów świata Francuzi pozostają wielkimi faworytami starcia w półfinale. Widzimy jednak, jak szalone są trwające Mistrzostwa Świata 2022. Kursy przedmeczowe już nieraz okazały się niczym więcej, niż ciągiem cyfr, bo boisko ostro weryfikowało rzeczywistość.

A zresztą, wystarczy śledzić zakłady na Mundial 2022. Typy nie zdołały przewidzieć już wielu sensacyjnych rozstrzygnięć. Przypomnijmy, że Lwy Atlasu jeszcze w grupie okazały się lepsi od trzeciej ekipy poprzedniego mundialu, reprezentacji Belgii, a z innym półfinalistą trwającego turnieju – kadrą Chorwacji – zremisowały bezbramkowo. Co, z kolei, można powiedzieć o zespole Francji? Chyba najbliżej prawdy będzie stwierdzenie, że jako jedni z niewielu, obecni mistrzowie świata nie zawodzą oczekiwań kibiców i ekspertów. Przed startem mundialu mówiło się wprost, że Les Bleus – pomimo licznych kontuzji – mają niesamowicie silną kadrę, dowodzoną przez jednego z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia, Kyliana Mbappe. W grze reprezentacji Francji widać sporą dawkę nonszalancji; dość powiedzieć, że jeszcze w ani jednym z pięciu rozegranych meczów nie zdołali zachować czystego konta. Adrien Rabiot bagatelizuje jednak tę kwestię, mówiąc, że jego drużyna czuje na boisku, jakby nic nie mogło jej zranić. I rzeczywiście tak to wygląda. Starcie w ćwierćfinale miało być dla Les Bleus ogromnym testem. Pojedynek z inną konstelacją gwiazd, zespołem Anglii, rozstrzygnęli na swoją korzyść jeszcze w regulaminowym czasie gry. Trudno zatem spodziewać się, by teraz Didier Deschamps przeraził się rywala pokroju Maroka. Nawet, jeśli ten notuje historyczne wyniki – ostatecznie nigdy wcześniej reprezentacja pochodząca z Afryki nie wystąpiła na poziomie półfinału mistrzostw świata.

Francja – Maroko kursy

Przyjemnie jest oglądać na takim poziomie mundialu reprezentacje mające najwięcej talentu i potencjału, ale takie historie, jak ta Lwów Atlasu zawsze rozgrzewa serce. Powiedzmy sobie bowiem wprost, kto stawiał na półfinał w składzie Francja – Maroko? Typy przewidują jednak, że Afrykanie, tak świetni jak dotąd w pokonywaniu silniejszych od siebie, zostaną powstrzymani przez wciąż urzędujących mistrzów świata. Stawiając na wygraną podopiecznych selekcjonera Regraguiego, możesz zgarnąć nawet siedem razy więcej. Mimo wszystkich – w pełni zresztą zasłużonych – zachwytów nad postawą reprezentacji Maroka, trudno się z tą opinią nie zgodzić. Kadra Francuzów ma w składzie nie tylko wielu graczy, którzy już cztery lata temu zostali mistrzami świata, ale do tego dysponują ogromną ilością talentu. Choć Lwy Atlasu straciły jak dotąd tylko jedną – i to w dodatku przypadkową – bramkę, trudno spodziewać się, by Kylian Mbappe, Ousmane Dembele czy Antoine Griezmann nie wrzucili marokańskich defensorów na karuzelę. Po to jednak oglądamy z wypiekami na twarzy Mistrzostwa Świata 2022. Zakłady bukmacherskie mogą zakładać jedno, ale na boisku może się okazać, że lepsza organizacja gry weźmie górę nad wielkim talentem.

Mundial 2022 – mecz 1/2 finału: Francja – Maroko typy

Trudno zaakceptować kilkudniową przerwę w meczach przed starciem Francja – Maroko. Kursy mogą faworyzować mistrzów świata, ale na poziomie półfinałów mistrzostw świata na murawie może zdarzyć się absolutnie wszystko. Weź pod uwagę, że w tym starciu zmierzy się najlepsza ofensywa spośród wszystkich półfinalistów (Francuzi mają na koncie jedenaście bramek) oraz najsilniejsza defensywa turnieju (Maroko straciło zaledwie jednego gola, w dodatku samobójczego). Nie wydaje nam się jednak, by regulaminowy czas gry zakończył się rezultatem bezbramkowym. Les Bleus mają ogromną pewność siebie i próbują prowadzić grę. Selekcjoner Regragui z pewnością zda sobie sprawę, że głęboka defensywa nie zdoła powstrzymywać naporu wyżej notowanych rywali przez minimum półtorej godziny. Lwy Atlasu z pewnością również będą szukać swoich szans, a przecież obecni mistrzowie świata tracili gola w każdym z dotychczasowych meczów. Rzuty karne stały się też niejako tradycją na Mistrzostwa Świata 2022. Typy na to, że arbiter choć raz wskaże na jedenasty metr od bramki, również są zatem warte rozważenia.

Typy na Francję

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem łatwo jest wskazać faworyta meczu Francja – Maroko. Kursy zdecydowanie faworyzują obecnych mistrzów świata i trudno się temu dziwić. Ostatecznie za piłkarzami Didiera Deschampsa nie stoi tylko indywidualna jakość, ale i doświadczenie z mundialu w Rosji. Les Bleus nie prezentują już tak solidnego w obronie futbolu, jak cztery lata temu. Teraz w ich grze widać pewną nonszalancję, która doprowadziła do utraty bramki w każdym z pięciu dotychczasowych spotkań. Nie sprawiło to jednak, jak dotąd, poważnych problemów mistrzom świata. Pamiętajmy też, że w ich szeregach występuje główny kandydat do sięgnięcia po tytuł króla strzelców za Mundial 2022. Kursy na to, że Kylian Mbappe powróci do strzelania po zakończeniu starcia z Anglią z zerowym dorobkiem, wydają się całkiem nieźle wykalkulowanym ryzykiem.

Typy na Maroko

Chyba nawet w najśmielszych snach Walid Regragui nie spodziewał się, że tak będzie przebiegał dla jego drużyny Mundial 2022. Francja – Maroko w półfinale tych rozgrywek to wynik, który dla nas, Europejczyków, trudno nawet objąć rozumem. Nigdy w przeszłości rozgrywek afrykańska ekipa nie zaszła dalej, niż do ćwierćfinału. Lwy Atlasu nie są zresztą “typowym” czarnym koniem, który osiąga wyniki prezentując fatalny styl. Selekcjoner uzyskał idealną równowagę pomiędzy bardzo zwartą i heroiczną defensywą, a eksplozją dryblerskiego talentu z przodu. Tacy piłkarze, jak Achraf Hakimi, Hakim Ziyech czy Sofiane Boufal terroryzowali każdą linię obronną, z którą się mierzyli. Liczne kontuzje w ich własnej defensywie, w połączeniu z mocarną siłą ognia Francji każą wierzyć, że w półfinale ujrzymy relatywnie otwarte widowisko. Zwróć na to uwagę, obstawiając Mundial 2022. Kursy na zdobycie bramki przez Maroko są kuszące, a przecież francuska obrona nie stanowi bynajmniej monolitu.

Typy na Francja – Maroko okiem innych

Oj! Nie mamy w tej chwili sprawdzonych typów. Spróbuj później!

Zbliżamy się do końca świetnego turnieju, jakim jest Mundial 2022. Francja – Maroko będzie starciem, po którym zostaną nam do śledzenia już zaledwie dwa ostatnie spotkania. Poznałeś już nasze typy, ale dowiedz się też, co myślą inni eksperci oraz bukmacherzy. Według nich niemal pewne jest, że w spotkaniu ujrzymy minimum dwie bramki. Kurs na to zdarzenie wynosi 1,43. Warto też zauważyć, iż eksperci uważają, że Maroko nie zdoła sforsować bramki Hugo Llorisa. Stawiając, że obie drużyny nie zdołają zdobyć bramki, możesz liczyć na kurs w wysokości 1,56. Najprawdopodobniejszym strzelcem gola w tym starciu zdaje się ekspertom Kylian Mbappe (kurs 2,20), zaś drugi w tym zestawieniu znajduje się Olivier Giroud (2,70). Z kolei zdobycie bramki przez najlepszego napastnika Maroka, Youssefa En-Nesyriego, wyceniana jest aż na 5,50.

Mieliśmy rację? Sprawdź po meczu! 👇

Dobiega końca Mundial 2022. Zakłady bukmacherskie, typy i przewidywania – poznałeś już naszą analizę. Po zakończeniu spotkania tu możesz jednak sprawdzić, w czym mieliśmy rację, a z którym typem przestrzeliliśmy, niczym Harry Kane z rzutu karnego.