Metody płatności u bukmacherów w pigułce

Płatności u bukmacherów

Planujesz zacząć puszczanie kuponów? Prędzej czy później będziesz musiał zrozumieć płatności u bukmacherów. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najpopularniejsze metody dostępne u polskich buków i jak działa obstawianie od strony finansowej.

Metody płatności u bukmacherów

Na niektórych stronach z zakładami bonusy powitalne pozwalają zacząć obstawiać bez deponowania pieniędzy, ale takie preferencyjne warunki szybko się kończą. Chcesz puścić więcej niż kilka kuponów? W końcu nadejdzie taki moment, że będziesz potrzebował dokonać wpłaty u bukmacherów. Jeżeli na co dzień nie używasz internetowych metod płatności, proces deponowania kasy do buka może Ci się wydać nieco stresujący. Tak naprawdę nie ma jednak powodów do obaw.

Legalni polscy bukmacherzy z licencją Ministerstwa Finansów – a tylko o takich piszemy na naszej stronie – oferują wyłącznie sprawdzone, bezpieczne metody płatności. Korzystanie z nich jest naprawdę łatwe. Zazwyczaj dokonywanie wpłaty lub wypłaty u bukmacherów kończy się na dosłownie kilku kliknięciach, więc na pewno doskonale sobie poradzisz. Do tego większość serwisów ma w ofercie więcej niż jedną metodę płatności, dzięki czemu możesz samodzielnie wybrać taki sposób, który najbardziej Ci odpowiada i jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Jakie metody płatności są dostępne u bukmacherów w Polsce?

Metody płatności u bukmacherów legalnych w Polsce prezentują się następująco:

Wpłaty u bukmacherów

 • Przelew tradycyjny
 • BLIK
 • PayU (przelew błyskawiczny)
 • dotpay (przelew błyskawiczny)
 • przelewy24 (przelew błyskawiczny)
 • tpay.com (przelew błyskawiczny)
 • Blue Media (przelew błyskawiczny)
 • VISA (karta)
 • MasterCard (karta)
 • PayPal
 • Skrill
 • Neteller
 • paysafecard
 • Wpłata w lokalu stacjonarnym

Powyżej wymieniliśmy najpopularniejsze metody wpłaty u bukmacherów. Raczej nie zdarza się jednak, aby jeden buk oferował je wszystkie naraz. Zazwyczaj każda firma udostępnia pewien wycinek – mniejszy lub większy –  z naszej listy. Jeżeli ostrzysz sobie zęby na konkretną metodę płatności, to najlepiej przed założeniem konta sprawdź, czy interesujący Cię bukmacher ma ją w swojej ofercie.

Wypłaty u bukmacherów

Jedyną dozwoloną metodą wypłaty u bukmacherów jest w Polsce przelew na konto bankowe. Niestety prawo w naszym kraju nie zezwala firmom na oferowanie innych sposobów wyjęcia pieniędzy z serwisu. Jest to coś, z czym musisz się po prostu pogodzić.

Żeby wypłacać kasę od bukmachera online, potrzebujesz dysponować kontem w polskim banku założonym na Twoje nazwisko. Nie można też bowiem zlecić przelewu na konto, które należy do kogoś innego – wyłącznie na swoje własne.

Czy bukmacherzy pobierają prowizję od wpłat i wypłat?

W Polsce płatności u bukmacherów przebiegają bezprowizyjnie – to znaczy, serwisy bukmacherskie nie pobierają od użytkowników żadnych opłat ani procentu od wpłaty czy wypłaty z serwisu. To najprawdopodobniej wynik zaciekłej konkurencji pomiędzy licznymi na naszym rynku firmami. Nikt nie zabrania oczywiście bukom wprowadzić prowizji, ale byłby to strzał w stopę. Kto chciałby obstawiać u takiej firmy, skoro do wyboru ma kilkanaście innych serwisów, gdzie opłaty działają na bardziej opłacalnych warunkach?

Pamiętaj jednak, że brak prowizji ze strony bukmachera to jeszcze nie wszystko. Podobnie jak przy innych płatnościach i zarobkach, do Twojej kasy może się poczuć upoważniony bank albo, nie zgadniesz, urząd skarbowy. Warto mieć to na uwadze i pod kontrolą.

Prowizja banku od transakcji kartą u bukmacherów

Wiele banków obejmuje wpłaty u bukmacherów swoją własną prowizją. Bukmacher nie zobaczy ani złotówki i nie będzie miał z tym nic wspólnego! Ty i tak wyjdziesz jednak na minus, a pewnie nie robi Ci za dużej różnicy, kto zabiera Ci kasę… 

W dużym skrócie: jeżeli wpłacisz kasę do buka przy pomocy karty płatniczej wydanej przez niektóre polskie banki, to będziesz musiał pożegnać się z pewnym procentem zainwestowanej kwoty. W Polsce jest dostępnych tak wiele banków, że nie mamy jak opisać tutaj płatności, które obowiązują w każdym z osobna. Każda firma ma oczywiście swój własny regulamin i sposób działania. W niektórych bankach pobierana jest zryczałtowana, czyli zawsze taka sama, kwota prowizji, a w innych życzą sobie procentu od transakcji.

Zawsze przyda się trochę informacji z prawdziwego życia. Jak wyglądają przykładowe zapisy regulaminowe polskich banków? Tak zwana “prowizja od transakcji dokonanych w punktach akceptujących kartę oznaczonych jako: (…) zakłady bukmacherskie (…)” to w Banku Millenium 5 zł, a w PKO Banku Polskim aż 10 zł. Przyznasz chyba, że to całkiem spore kwoty! Szczególnie dla osób, które chcą obstawiać za niewielkie pieniądze może być to ogromna część ich planowanego budżetu.

Koniecznie zapoznaj się z warunkami, które obowiązują w Twoim banku – i zrób to jeszcze zanim zlecisz swoje pierwsze wpłaty u bukmacherów. Równie dobrze może się okazać, że dużo bardziej niż transakcja kartą opłaca Ci się założenie portfela elektronicznego i zlecanie depozytów za jego pośrednictwem.

Podatek od wygranej

Pewnie zdążyłeś już zauważyć, że w Polsce każdy postawiony kupon jest opodatkowany już od pierwszych chwil swojego istnienia – fiskus rości sobie bowiem prawa do 12% ze stawki każdego zakładu. To właśnie dlatego, jeżeli na przykład postawisz 100 zł po kursie 2.00, w praktyce wygrywasz 176 zł, a nie 200 zł – grało od początku tylko 88 zł, a nie stówka.

Na tym nie kończą się jednak dodatkowe płatności w zakładach bukmacherskich. Nasze obywatelskie obowiązki “rządowej prowizji od kuponu” są niestety naprawdę rozległe. Oprócz daniny od stawki kuponu istnieje jeszcze zryczałtowany podatek dochodowy od wygranych powyżej 2280 zł. Wynosi on 10% i dotyczy na szczęście jedynie tych zakładów, które skończyły się całkiem sporym zastrzykiem gotówki. Jeżeli postawiłbyś więc 10 zł i wygrał szaloną taśmę AKO z kursem 500.00, to wygrałbyś 8.80 zł * 500.00, czyli 4400 zł. W praktyce dostałbyś jednak do dyspozycji jedynie 3960 zł, ponieważ 10% z podstawowej wygranej należałoby się kapitanowi państwo. 

Takie już jest to życie. Pocieszenie może stanowić fakt, że nie tylko fani zakładów bukmacherskich są objęci dodatkowym podatkiem. Muszą go pokryć także między innymi zwycięzcy loterii.

Jak długo trwają przelewy od bukmacherów?

Pod względem czasu trwania przelewy polskich bukmacherów można podzielić na dwie grupy:

 • firmy, które mocno starają się o podwyższenie jakości tej usługi i oferują specjalne programy szybkich płatności, dzięki którym przelewy docierają w kilka-kilkanaście minut przynajmniej do najpopularniejszych banków.
 • firmy, które nie angażują się w temat przelewów i deklarują, że czas finalizacji transakcji jest zależny od procedur bankowych.

Jeżeli zależy Ci na szybkich wypłatach, prawdopodobnie powinieneś zdecydować się na buka, który oferuje specjalną umowę z bankami na szybkie przelewy. Konkretne warunki tego typu usługi zależą oczywiście od polityki konkretnego bukmachera. Zazwyczaj firmy gwarantują jednak możliwość korzystania z szybkich przelewów przynajmniej w ciągu dnia, a niektóre nawet codziennie przez 24 godziny na dobę. 

Płatności u zagranicznych bukmacherów

W Polsce jest sporo legalnych zagranicznych bukmacherów takich jak na przykład Fortuna i Superbet. Firmy posiadające stosowną licencję Ministerstwa Finansów funkcjonują na zasadach opisanych w naszym artykule niezależnie od tego, czy ich właściciele mają na nazwisko Kowalski, Novák czy Popescu.

Sprawa wygląda jednak inaczej z zagranicznymi bukmacherami, którzy nie otrzymali oficjalnego pozwolenia na oferowanie zakładów w Polsce. Nie tylko działalność takich buków, ale także obstawianie u nich są w naszym kraju ściśle zabronione i mogą się skończyć zaskakująco wysokimi karami. 

Radzimy więc, abyś nawet nie próbował wpłacać pieniędzy do takich serwisów. Jest to po prostu zbyt ryzykowne. Po pierwsze, bank albo inna firma procesująca Twoją płatność może ją zablokować. Po drugie, zagraniczni bukmacherzy nie zostali prześwietleni przez polskie służby, więc nie możesz mieć pewności, że wybrana przez Ciebie strona oferuje uczciwe zakłady i jest bezpiecznym miejscem do przechowywania pieniędzy. 

Wszystkie marki, o których przeczytasz na naszej stronie, uzyskały polską licencję i działają zgodnie z prawem – jest ich sporo i oferują wysokie bonusy, więc dla własnego dobra wybierz którąś z nich!

FAQ

Jakie metody płatności są akceptowane u polskich bukmacherów?

U polskich buków akceptowane są następujące płatności: przelew tradycyjny, BLIK, przelew błyskawiczny, karta VISA i MasterCard, PayPal, Skrill, Neteller, paysafecard i wpłata w lokalu stacjonarnym.

Jaka metoda płatności jest najwygodniejsza?

To zależy od Twoich preferencji. Jeżeli masz konto w polskim banku, bardzo szybko zapłacisz BLIK-iem, kartą lub przelewem błyskawicznym. PayPal i Skrill to szybkie portfele internetowe.

Czy bukmacherzy pobierają prowizję od transakcji?

W Polsce legalni bukmacherzy nie pobierają prowizji od transakcji.

Jak długo idzie przelew wygranych od bukmachera?

To zależy od bukmachera i od Twojego banku. Niektóre serwisy oferują błyskawiczne przelewy do wybranych banków. W innych przypadkach płatność może zająć od jednego do kilku dni roboczych.