Sprawdź porównanie bukmacherów!

LV BET czy Fortuna?

Pewnie zastanawiasz się, który z legalnych bukmacherów jest lepszy – LV BET czy Fortuna? Postaramy się pomóc. Porównujemy oferty bukmacherów a także kursy, bonusy i nie tylko. Wszystko po to, abyś mógł dokonać jak najlepszego wyboru.

LV BET czy Fortuna?

PorównanieLV BETFortuna
Kod promocyjny?
Bonus na startSUMA: 2060 zł + 14%
60 zł freebet + depozytowe do 2000 zł + 14%
SUMA: 330 zł
30 zł za darmo + 3x bez ryzyka po 100 zł
Rynki?mnóstwoprzyzwoicie
Kursy?przyzwoitewysokie
Aplikacja mobilna?
Transmisje live?
LV BET czy Fortuna?🏆🎖
Wybierz!

Jak przeprowadziliśmy porównanie bukmacherów?

Porównaliśmy 1:1 najważniejsze rzeczy w ofercie obu bukmacherów i w ten oto sposób wiemy, czy lepszy jest LV BET czy Fortuna. Pod uwagę wzięliśmy także nasze doświadczenie z gry u obu operatorów. Co ważne, nie jest to ranking bukmacherów, gdzie możesz się zagubić, a bezpośrednie porównanie jednego operatora z drugim. Wszystko podane jak na tacy!

Gdzie lepiej wykorzystasz kod promocyjny: w LV BET czy Fortuna?

LV BET

Szukasz lepszych bonusów na start? Twoją uwagę powinny przykuć kody promocyjne. W LV BET kod daje więcej, niż podobny kod w Fortunie.

Kod promocyjny LV BET

60 zł freebet + depozytowe do 2000 zł + 14%

Aż do 2060 zł + 14%
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
Freebet 20 zł z kodem: wygrana x2 po kursie 2.00; Freebet 20 zł w apce: x3 po kursie 1.75; Freebet 20 zł zwykły bez depozytu: wygrana x2 po kursie 2.00; Bonus 100%: depozyt + bonus x4 po kursie 1.75; Bonus 50%: depozyt + bonus x3 po kursie 1.75; Bonus 30%: depozyt + bonus x2 po kursie 1.75 33 dni +14%: brak obrotu! Pełen reg
Bierz bonus od bukmachera!

W zakładach bukmacherskich LV BET za kod promocyjny czeka na Ciebie 2060 zł + 14%: 60 zł freebet + depozytowe do 2000 zł + 14%. Ciężko zaprzeczyć, że to solidna dawka bonusów na powitanie, prawda? Uznaliśmy w tym porównaniu, że LV BET wygrywa z Fortuną pod względem urozmaicenia oferty na start za kod.

Kod promocyjny Fortuna

30 zł za darmo + 3x bez ryzyka po 100 zł

Aż do 330 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
Cashback x3 po 100 zł: brak obrotu! 20 zł freebet (FKP): brak obrotu! 10 zł freebet (FKP): brak obrotu! Pełen reg
Bierz bonus od bukmachera!

Co dostaniesz w zamian za kod u bukmachera Fortuna? To łącznie 330 zł. 30 zł za darmo + 3x bez ryzyka po 100 zł są dostępne dla nowych graczy po spełnieniu kilku warunków, o których za chwilę.

Bonus na start: LV BET czy Fortuna?

FORTUNA

Przeprowadzając porównanie bukmacherów nie mogliśmy zapomnieć o samych bonusach powitalnych, a szczególnie ich zasadach. W przypadku bukmachera Fortuna są one lepsze i co ważne, posiadają przejrzyste warunki, czego niestety nie można powiedzieć o wszystkich bonusach w LV BET.

Bonus powitalny w Fortuna zakłady bukmacherskie

bonus powitalny fortuna

Bukmacher Fortuna przygotował świetny, przydatny w zakładach bonus powitalny dla nowych graczy: 30 zł za darmo + 3x bez ryzyka po 100 zł. Owszem, są na rynku bukmacherzy z wyższymi kwotami całkowitymi, które robią znacznie większe wrażenie, niż 330 zł w Fortunie. Pamiętaj jednak, że nie sztuką jest przygotować wielkie sumy bonusów na warunkach takich, że od samego czytania głowa boli. Jeszcze gorzej, kiedy musisz się pół godziny drapać po głowie i czytać regulamin po trzy razy, żeby w ogóle zrozumieć o co w nim chodzi. Tutaj takiego problemu nie ma. Jeżeli mielibyśmy stworzyć ranking bukmacherów pod względem bonusów, to Fortuna byłaby wysoko! Całość warunków pakietu powitalnego można rozpisać banalnie prosto: Cashback x3 po 100 zł: brak obrotu! 20 zł freebet (FKP): brak obrotu! 10 zł freebet (FKP): brak obrotu!.

Jak się zaraz przekonasz, w zestawieniu z LV BET, bonus Fortuny wygrywa pojedynek.

Bonus powitalny w LV BET

LV BET bonus na start
LV BET bonus dla nowych graczy

Bonus powitalny w LV BET zawsze lubił nieco zaskakiwać. Nie inaczej jest tym razem, bowiem w łącznej kwocie wynoszącej 2060 zł + 14% kryją się nie lada perełki: 60 zł freebet + depozytowe do 2000 zł + 14%. Kuszą? No kuszą! Mamy jednak pewne “ale”, które sprawiło, że w porównaniu z bonusem powitalnym Fortuny, odstrzelony jak Seba na otwarcie nowego kebaba bonus LV BET mimo wszystko przegrał porównanie.

Freebet 20 zł z kodem: wygrana x2 po kursie 2.00; Freebet 20 zł w apce: x3 po kursie 1.75; Freebet 20 zł zwykły bez depozytu: wygrana x2 po kursie 2.00; Bonus 100%: depozyt + bonus x4 po kursie 1.75; Bonus 50%: depozyt + bonus x3 po kursie 1.75; Bonus 30%: depozyt + bonus x2 po kursie 1.75 33 dni +14%: brak obrotu!. Widzisz, co się tam dzieje?

Zasady korzystania z ofert i kodów

Pamiętaj, by zawsze sprawdzać warunki bonusów na start czy też regulaminy innych promocji przed skorzystaniem z nich. Choć niektóre na pierwszy rzut oka mogą wydawać się proste, jak 2+2, to warto jednak poświęcić kilka chwil na przeczytanie najważniejszych zapisów. Tak, aby nie przegapić żadnej istotnej informacji.

Gdzie znajdziesz lepsze rynki do obstawiania: w LV BET czy Fortuna?

LV BET

Jeżeli jesteś graczem, który koncentruje się na zakładach na 1X2 czy innych popularnych rynkach, możesz pominąć porównanie bukmacherów w tej kategorii. Jeśli jednak chcesz obstawiać mecze niestandardowo i zastanawiasz się, czy bukmacher LV BET czy Fortuna jest lepszy, odpowiadamy: LV BET. Co tu dużo ukrywać, posiada on więcej niestandardowych i kombinowanych rynków bukmacherskich.

Rynki w LV BET

W zakładach bukmacherskich LV BET obstawiać możesz kilkadziesiąt różnych dyscyplin sportowych, esport, sporty wirtualne oraz zakłady pozasportowe. Ciężko o bogatszą ofertę, niż ta na LV BET. Lista oferowanych przez nich sportów jest pokaźna i znajdują się na niej zarówno najpopularniejsze sporty jak i te mniej rozpoznawalne.

Co naturalne, w kontekście liczby rynków bukmacherskich gracze koncentrują swoją uwagę głównie na najpopularniejszych wydarzeniach. Dlatego też im, skrupulatnie postanowiliśmy się przyjrzeć. W przypadku najlepszych europejskich lig piłki nożnej (Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1) bukmacher LV BET dostarcza średnio po około 150 różnych rynków bukmacherskich na jeden mecz. Dla rodzimej PKO BP Ekstraklasy średnia wynosi 120 rynków / mecz. Bukmacher jest też niekwestionowanym liderem w przypadku zakładów na tenis ziemny. Turnieje Wielkiego Szlema w wydaniu LV BET to średnio 50 rynków na każdy mecz – zarówno Pań, jak i Panów.

W przypadku zakładów na żywo przewaga LV BET nie jest już jednak aż tak wyraźna i trzeba przyznać, że liczba rynków jest zbliżona do tego, co posiada Fortuna, ale przedmeczowo, nie ukrywajmy, Fortuna nie ma “podjazdu”.

Rynki w Fortunie

Zacznijmy od tego, czym zakończyliśmy poprzedni akapit, a więc zakładów na żywo. W większości Fortuna prezentuje podobną liczbę sportów i rynków, co LV BET. Zdarzają się też pojedyncze mecze, na których Fortuna ma przewagę, a nawet spotkania, których w LV BET nie znajdziesz do obstawiania na żywo. Nie jest to jednak wystarczające, aby wygrać porównanie bukmacherów w kategorii liczby rynków. Zwłaszcza, że przewaga przedmeczowych rynków jest miażdżąca na korzyść LV BET.

Jeśli o przedmeczowe rynki chodzi, to we Fortunie znajdziesz średnio 80 rynków na jeden mecz topowych lig europejskich (Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1). Nieco więcej, bo średnio około 85 rynków będziesz miał do dyspozycji na zakłady na PKO BP Ekstraklasę. Z kolei dla fanów tenisa ziemnego Fortuna przygotowała średnio 40 rynków na każdy wielkoszlemowy pojedynek.

W zakresie dostępnych sportów i zakładów (esport, sporty wirtualne) oferta obu bukmacherów jest porównywalna. Jeszcze raz odpowiedzmy na pytanie, LV BET czy Fortuna – kto lepszy w liczbie rynków? LV BET – bukmacher dostarcza więcej rynków bukmacherskich. Są to niestandardowe i kombinowane zakłady bukmacherskie, które niekoniecznie muszą, ale mogą zainteresować też początkujących graczy.

Gdzie są wyższe kursy: w LV BET czy Fortuna?

FORTUNA

W sieci możesz trafić na jeden czy drugi ranking bukmacherów. My postanowiliśmy zrobić swoje porównanie kursów bukmacherskich. I wynik jest jednoznaczny: Fortuna posiada wyższe kursy bukmacherskie. Zarówno w przypadku najpopularniejszych meczów i sportów, jak i na niszowych rozgrywkach.

Kursy w Fortunie

Aby nasze porównanie bukmacherów w zakresie kursów jak najlepiej oddawało stan rzeczywisty, postanowiliśmy porównać kilka różnych rozgrywek. I tak oto w przypadku Fortuny możemy mówić o niezwykle atrakcyjnych kursach na piłkę nożną. Kursy w zakładach 1X2 na PKO BP Ekstraklasę posiadają średnia marżę (prowizję bukmacherską) 2.69%. W przypadku czołowych lig europejskich, jak Bundesliga, La Liga czy Premier League średnia marża w kursach bukmacherskich na 1X2 oscyluje w granicach 4%. Atrakcyjnie wyglądają też kursy bukmacherskie Fortuny na wielkoszlemowe mecze tenisa ziemnego. Kursy na zwycięzcę obarczone są średnią marżą w granicach 4%.

Jeszcze dokładniej zobrazuje to poniższy przykład. W dniu 20.11.2020 Fortuna wystawiła na mecz Górnik Zabrze – Piast Gliwice następujące kursy: 2.55, 3.36 oraz 3.00. W przypadku LV BET kursy na ten sam mecz (w tym samym czasie) są niższe – odpowiednio: 2.65, 3.30, 2.70.

Kursy w LV BET

A jak wyglądają średnie marże na kursach bukmacherskich w LV BET? W przypadku PKO BP Ekstraklasy jest to niewiele poniżej 3%, a konkretnie 2.83% – przy 2.69% ze strony Fortuny. Różnica mała, ale zawsze coś – zwłaszcza przy dużych stawkach. Podobnie wyglądają kursy na czołowe rozgrywki piłkarskie w Europie. W LV BET kursy posiadają z reguły marżę zbliżoną do 4.50%, podczas gdy w Fortunie wynosi ona nieznacznie ponad 4.00%.

Nie oznacza to jednak, że każdy kurs w LV BET jest niższy, niż w Fortunie. Z reguły tak, ale zdarzają się wyjątki. Dlatego nie zdziw się, jeśli trafisz na ranking bukmacherów na konkretny mecz, a tam LV BET okaże się lepszy od Fortuny. Niemniej jednak, pytając kto ma lepsze kursy – LV BET czy Fortuna, odpowiedź skłania się zdecydowanie ku temu drugiemu bukmacherowi.

Kto ma lepszą aplikację mobilną: LV BET czy Fortuna?

FORTUNA

Zakłady mobilne stają się coraz bardziej popularne, a aplikacje bukmacherskie wnoszą je na wyższy poziom. Dobre porównanie bukmacherów nie powinno pominąć też kwestii zakładów mobilnych. To właśnie appka pozwoli Ci stawiać zakłady w mgnieniu oka i to bez względu na miejsce, w którym jesteś. Nasze porównanie bukmacherów w przypadku aplikacji finalizujemy plusem po stronie Fortuny. Za przystępniejszą i bardziej funkcjonalną aplikację.

Aplikacja od Fortuny

Fortuna aplikacja

Znajdziesz tutaj ciekawą, funkcjonalną i atrakcyjną graficznie aplikację. Jest ona ogromnym ułatwieniem dla każdego użytkownika, ponieważ eliminuje konieczność logowania się za każdym razem za pośrednictwem przeglądarki i co najważniejsze, umożliwia stawianie szybkich zakładów na żywo. Opcje zasługujące na uwagę to:

  • wyniki na żywo,
  • transmisje wideo,
  • szybki zakład,
  • cash-out,
  • wyskakujące powiadomienia.

Szeroki wybór dostępnych funkcji czyni tę aplikację jedną z najlepszych na rynku. Zdecydowanie godna pobrania i zainstalowania na komórce lub tablecie. To, co szczególnie wyróżnia ją na tle LV BET – to przejrzystość i zdecydowanie większa liczba transmisji wideo.

Aplikacja od LV BET

LV BET aplikacja

W przypadku aplikacji LV BET możemy mówić o tych samych funkcjach, co w appce Fortuny, a więc wyniki na żywo, transmisje na żywo, szybkie zakłady, cash-out czy powiadomienia o promocjach i nowych ofertach. Kluczowa jest jednak mniejsza liczba streamów, a także nieco gorsza przejrzystość i intuicyjność.

Gdzie obejrzysz transmisje na żywo: w LV BET czy Fortuna?

FORTUNA

Dzięki transmisjom masz bezpośredni podgląd, co dzieje się na boisku, korcie czy na parkiecie. Możesz więc precyzyjniej stawiać swoje zakłady, a oglądanie meczów jest darmowe u obu buków. W zakładach bukmacherskich Fortuna transmisje są dostępne od bardzo dawna. I choć LV BET stosunkowo niedawno przygotował kontrofertę, to jednak, póki co, musi uznać wyższość dużo bardziej doświadczonego bukmachera. Liczba transmisji w Fortunie jest zdecydowanie większa, niż w LV BET. Dlatego też nasze wskazanie nie mogło być inne.

Funkcje live w Fortunie

Porównanie bukmacherów w zakresie transmisji wideo wygrywa zdecydowanie Fortuna. Liczba transmisji zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Oczywiście, można kręcić nosem, że nie ma tutaj streamów z PKO BP Ekstraklasy, ale ze względów licencyjnych, żaden bukmacher ich nie dostarcza.

W Fortunie znajdziesz za to czołowe ligi europejskie, inne mecze piłki nożnej, tenisa, siatkówki, koszykówki a nawet esportu. Generalnie, możesz wybierać przekaz spośród kilkunastu dostępnych dyscyplin i setek wydarzeń dziennie.

Funkcje live w LV BET

Aż takiego wyboru nie znajdziesz w LV BET. Bukmacher zdecydował się dodać transmisje wideo do swojej oferty stosunkowo niedawno. I póki co widać, że wyraźnie stawia na esport. Znajdziesz też tutaj przekaz na żywo z piłki nożnej czy z innych dyscyplin, ale powiedzmy sobie to szczerze – nie w takiej ilości, jak na stronie Fortuny.

No to którego bukmachera wybierasz: LV BET czy Fortuna?

Nasze porównanie bukmacherów wygrywa Fortuna. Do takiego rezultatu przyczyniły się głównie lepsze bonusy na start, kursy bukmacherskie, transmisje wideo oraz przystępniejsza aplikacja bukmacherska. Weź jednak pod uwagę, że oprócz zero-jedynkowych rezultatów, nasze porównanie bukmacherów zostało oparte na opiniach. To oznacza, że w niektórych (zwłaszcza tych najbardziej wyrównanych) miejscach możesz mieć odmienne zdanie, które będzie zależeć od Twoich indywidualnych preferencji. Dobrym rozwiązaniem wydaje się założenie kont u obu bukmacherów. Wówczas sam sprawdzisz, czy to LV BET czy Fortuna jest lepsza. To zdecydowanie lepsza opcja, niż branie w ciemno tego, co mówi jeden, drugi czy trzeci ranking bukmacherów.

Fortuna

Co w Fortunie? Super pakiet powitalny i bogata oferta!
Cashback x3 po 100 zł: brak obrotu! 20 zł freebet (FKP): brak obrotu! 10 zł freebet (FKP): brak obrotu!

LV BET

Bonusy za kod promocyjny LV BET!
Freebet 20 zł z kodem: wygrana x2 po kursie 2.00; Freebet 20 zł w apce: x3 po kursie 1.75; Freebet 20 zł zwykły bez depozytu: wygrana x2 po kursie 2.00; Bonus 100%: depozyt + bonus x4 po kursie 1.75; Bonus 50%: depozyt + bonus x3 po kursie 1.75; Bonus 30%: depozyt + bonus x2 po kursie 1.75 33 dni +14%: brak obrotu!