Niemożliwe staje się faktem

Leo Messi odchodzi z FC Barcelony!

Szok i niedowierzanie? Mało powiedziane! Wszyscy spodziewali się, że to będzie kolejna saga transferowa z udziałem Leo Messiego, która zakończy się, jak zwykle… a więc podpisaniem nowej umowy na Camp Nou. Jednak nie tym razem! FC Barcelona wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że Leo Messi nie przedłuży z nią kontraktu.

To koniec. Leo Messi rozstaje się z Dumą Katalonii

Choć do teraz ciężko w to uwierzyć, to takie są fakty. Leo Messi pozostawał bez kontraktu od 1 lipca 2021 roku. Mówiono o tym, że chce skoncentrować się na Copa America, a następnie siądzie do rozmów kontraktowych z FC Barceloną. I tak rzeczywiście było, ale obie strony nie osiągnęły porozumienia.

Co ciekawe, przysłowiową kością niezgody nie miały być stricte zarobki Argentyńczyka, ale limit płacowy, wyznaczony przez La Liga. Według różnych źródeł, Leo Messi miał zdecydować się na obniżkę swojego kontraktu nawet o połowę, ale to i tak, miało być za mało, aby FC Barcelona zmieściła się w wyznaczonym limicie płacowym. Jaka jest jednak prawda i czy te doniesienia się potwierdzą? Zapewne w ciągu najbliższych dni wypływać będą kolejne rewelacje na temat kulis rozstania Lionela Messiego z FC Barceloną.

Już teraz, nie czekając na szczegółowe informacje, ruszyła lawina transferowa z nazwiskiem Leo Messiego. Gdzie zagra Argentyńczyk? Standardowo wymieniane są trzy kierunki, które w mediach przewijały się już jakiś czas temu. To Manchester City, PSG oraz… Inter, który wydaje się być najbardziej zaskakującą opcją. W ostatnich godzinach, dobrze poinformowany w świecie transferowym Gianluca Di Marzio, przekazał, że Leo Messi negocjuje warunki kontraktu z PSG. I rzeczywiście, to wydaje się najbardziej logiczny ruch. Manchester City? Po zakontraktowaniu Jacka Grealisha i bliskości “podpisania” Harry’ego Kane’a nie wydaje się, aby “Obywatele” mieli możliwości na dołączenie do składu także Messiego. No chyba, że transfer Harry’ego Kane’a wysypałby się na ostatniej prostej. A to też nie jest wykluczone.

Zakłady “gdzie zagra Leo Messi” i kursy bukmacherskie

Swoje “trzy grosze” do całego zamieszania dorzucają także zakłady bukmacherskie. Już teraz można obstawiać, jaki będzie następny klub Leo Messiego. Spójrz na poniższe kursy.

Gdzie zagra Leo Messi? Kursy (kliknij, aby postawić zakład)
PSG1.35
Man. City3.50
Chelsea10.00
Man. Utd15.00
Liverpool20.00
Klub z MLS20.00
Bayern30.00
Juventus40.00
Inter 50.00
Real50.00
Kursy STS z dnia 06.08.2021