Spartak - Legia 0:1

Legia wygrywa na otwarcie Ligi Europy!

Legia Warszawa pokonała Spartaka Moskwa 1:0 w meczu 1. kolejki Ligi Europy. Jedynego gola, w pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy zapewnił “Wojskowym” duet rezerwowych. Ernest Muci przedarł się na lewym skrzydle, zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, a akcję na dalszym słupku domknął Lirim Kastrati.

Spartak był lepszy, ale to Legia wygrała

Z przebiegu całego spotkania to drużyna Spartaka Moskwa była lepsza. Futbol jednak już wiele razy pokazał, że potrafi być kapryśny i niesprawiedliwy. Taki okazał się dla ekipy ze stolicy Rosji. Legia, która przez większość meczu była zepchnięta do defensywy, o czym świadczą chociażby 23 strzały oddane przez Spartaka na bramkę strzeżoną przez Artura Boruca, potrafiła wyprowadzić decydujący czas w doliczonym czasie gry. I to nie pierwszy raz. Kibicom przypomniał się rok 2011, kiedy Legia pokonała Spartaka na Łużnikach 3:2 po golu Janusza Gola w… doliczonym czasie. Wówczas była to bramka na wagę awansu do Ligi Europy, a teraz? Teraz wygrana w Moskwie pozwala Legionistom myśleć o walce o awans z grupy. Choć nie będzie łatwo, bowiem za nieco ponad dwa tygodnie, 30 września na Łazienkowską przyjeżdża Leicester City. Dalej będzie jeszcze ciężej, bowiem Legię czeka dwumecz z Napoli, rewanż z Leicester i na zakończenie fazy grupowej drugi mecz ze Spartakiem Moskwa. Dopóki jednak piłka w grze, nikt nie zabroni nam marzyć o awansie z grupy.

Opłacalne zwycięstwo Legionistów

Legia Warszawa dzięki wygranej ze Spartakiem Moskwa zainkasowała 630 tysięcy euro. Na tyle UEFA wycenia każde zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europy. Kibice żartują nawet, że strzelec gola, Lirim Kastrati już zaczął się spłacać. Legia zapłaciła za reprezentanta Kosowa około 1,3 miliona euro. I faktycznie, jego gol zapewnił wpływ do budżetu Legii niemal połowy tej kwoty.

Spartak Moskwa: Maksimienko – Rasskazow, Gigot, Dżykija, Moses (82. Bakajew), Umiarow, Zobnin (23. Hendrix), Ayrton (69. Łomowicki), Promes, Ponce, Larsson (82. Soboliew)

Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki, Johansson, Slisz, Charatin (59. Kastrati), Mladenović, Josue (90. Rafael Lopes), Luquinhas (83. Muci), Emreli (83. Pekhart)

Unfortunately, no events are available at this point. Please check back later.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 26/08/2022 09:02.