Spartak - Legia 0:1

Legia wygrywa na otwarcie Ligi Europy!

Legia Warszawa pokonała Spartaka Moskwa 1:0 w meczu 1. kolejki Ligi Europy. Jedynego gola, w pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy zapewnił “Wojskowym” duet rezerwowych. Ernest Muci przedarł się na lewym skrzydle, zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, a akcję na dalszym słupku domknął Lirim Kastrati.

Spartak był lepszy, ale to Legia wygrała

Z przebiegu całego spotkania to drużyna Spartaka Moskwa była lepsza. Futbol jednak już wiele razy pokazał, że potrafi być kapryśny i niesprawiedliwy. Taki okazał się dla ekipy ze stolicy Rosji. Legia, która przez większość meczu była zepchnięta do defensywy, o czym świadczą chociażby 23 strzały oddane przez Spartaka na bramkę strzeżoną przez Artura Boruca, potrafiła wyprowadzić decydujący czas w doliczonym czasie gry. I to nie pierwszy raz. Kibicom przypomniał się rok 2011, kiedy Legia pokonała Spartaka na Łużnikach 3:2 po golu Janusza Gola w… doliczonym czasie. Wówczas była to bramka na wagę awansu do Ligi Europy, a teraz? Teraz wygrana w Moskwie pozwala Legionistom myśleć o walce o awans z grupy. Choć nie będzie łatwo, bowiem za nieco ponad dwa tygodnie, 30 września na Łazienkowską przyjeżdża Leicester City. Dalej będzie jeszcze ciężej, bowiem Legię czeka dwumecz z Napoli, rewanż z Leicester i na zakończenie fazy grupowej drugi mecz ze Spartakiem Moskwa. Dopóki jednak piłka w grze, nikt nie zabroni nam marzyć o awansie z grupy.

Opłacalne zwycięstwo Legionistów

Legia Warszawa dzięki wygranej ze Spartakiem Moskwa zainkasowała 630 tysięcy euro. Na tyle UEFA wycenia każde zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europy. Kibice żartują nawet, że strzelec gola, Lirim Kastrati już zaczął się spłacać. Legia zapłaciła za reprezentanta Kosowa około 1,3 miliona euro. I faktycznie, jego gol zapewnił wpływ do budżetu Legii niemal połowy tej kwoty.

Spartak Moskwa: Maksimienko – Rasskazow, Gigot, Dżykija, Moses (82. Bakajew), Umiarow, Zobnin (23. Hendrix), Ayrton (69. Łomowicki), Promes, Ponce, Larsson (82. Soboliew)

Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki, Johansson, Slisz, Charatin (59. Kastrati), Mladenović, Josue (90. Rafael Lopes), Luquinhas (83. Muci), Emreli (83. Pekhart)

18:45 30/11/2023