Gdzie zagrasz legalnie?

Legalni bukmacherzy internetowi 2021

Zawiera treści reklamowe | 18+ | Obowiązuje regulamin

Zastanawiasz się nad obstawianiem zdarzeń w sieci i chcesz wiedzieć czy istnieje legalny bukmacher internetowy? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Tacy operatorzy działają w Polsce i jest ich coraz więcej! Chętnie opowiemy Ci, jak znaleźć legalnego buka i na co uważać przy jego wyborze.

Który bukmacher internetowy jest legalny? Sprawdź listę!

STS

Topowy bukmacher w Polsce
1504 zł!
Recenzja
Recenzja Odwiedź STS

Fortuna

Bukmacherski wymiatacz
2720 zł
Recenzja
Recenzja Odwiedź Fortuna

BetFan

Siłacz
Do 1600 zł!
Recenzja
Recenzja Odwiedź BetFan

eWinner

Nie przegap!
610 zł!
Recenzja
Recenzja Odwiedź eWinner

PZBuk

Warty uwagi!
1020 zł
Recenzja
Recenzja Odwiedź PZBuk

Superbet

Ambitny typ
1554 zł!
Recenzja
Recenzja Odwiedź Superbet

eToto

Niepozorny, a mocny!
Do 200 zł
Recenzja
Recenzja Odwiedź eToto

forBET

Doświadczony buk
2480 zł + bez podatku!
Recenzja
Recenzja Odwiedź forBET

Betclic

Powrót starego wygi
550 zł!
Recenzja
Recenzja Odwiedź Betclic

LV BET

Świetna opcja
3353 zł + 14%
Recenzja
Recenzja Odwiedź LV BET

Totolotek

574 zł
Recenzja
Recenzja Odwiedź Totolotek

Totalbet

Totalny!
5040 zł
Recenzja
Recenzja Odwiedź Totalbet

Fuksiarz

Nowy, nowy, nowy
500 zł + darmowa subskrypcja
Recenzja
Recenzja Odwiedź Fuksiarz

Skąd wiadomo, że bukmacher online jest nielegalny?

Ustawa hazardowa z 2017 roku zrewolucjonizowała polski rynek usług bukmacherskich. Na jakiś czas zrobiło się u nas pusto i cicho. Jednak po krótkiej chwili posuchy legalni bukmacherzy internetowi zaczęli wyrastać w Polsce jak grzyby po deszczu i nie zanosi się na to, aby ta sytuacja miała się zmienić. My się z takiego obrotu sprawy oczywiście cieszymy. Im większa konkurencja, tym więcej zyskują na tym gracze.

Skąd wiadomo kim są legalni bukmacherzy w Polsce oraz jakich buków się wystrzegać? Otóż istnieje coś takiego jak “Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą”. Na tej liście znajdziesz około 800 serwisów, które nie mogą działać na terenie naszego kraju, a ich liczba wciąż rośnie. Są tam umieszczeni również bardzo znani operatorzy zagraniczni. Możliwe, że oni także któregoś dnia zaczną się starać o licencję na działalność w Polsce. Pamiętaj, że legalni bukmacherzy online muszą uzyskać zgodę Ministerstwa Sprawiedliwości na świadczenie usług w naszym kraju. 

Warto w tym miejscu jeszcze wspomnieć o pewnej kwestii. Zazwyczaj, jeżeli próbujesz wejść na stronę buka, który nie posiada licencji, natkniesz się na jego stronie na informację, że znajdujesz się w państwie gdzie operator “X” nie oferuje swoich usług. Jednak może się zdarzyć i tak, że nic takiego nie zobaczysz, a strona będzie działać w języku polskim. Dlatego zanim wybierzesz swoje zakłady bukamcherskie, odwiedź oficjalną stronę  https://hazard.mf.gov.pl/. Pamiętaj, że tylko ten spis jest wiarygodny i dlatego nie warto szukać tych informacji gdzie indziej.

Czy legalni bukmacherzy internetowi są opłacalni?

Lubisz sport, odrobinę ryzyka i masz ochotę spróbować czegoś ekscytującego, ale zgodnego z prawem? Legalni bukmacherzy internetowi nadają się do tego idealnie! Ale czy są opłacalni? Jeżeli będziesz kierował się zdrowym rozsądkiem, nie dasz się ponieść emocjom i umiejętnie to rozegrasz, to zdecydowanie możesz powiększyć stan swojego konta. Legalny bukmacher internetowy ma prawie zawsze w zanadrzu jakieś bonusy powitalne oraz kody promocyjne dla nowych graczy. Oczywiście buk bukowi nie równy i atrakcyjność ofert powitalnych na stronach z zakładami jest różna. Jeżeli jesteś początkującym graczem, to w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę nie na sumę bonusu, a na warunki obrotu, jakie musisz spełnić aby skorzystać z promocji. Czasami warto wybrać zakłady bukmacherskie, które mają trochę uboższy pakiet na start, ale za to łatwo zdobyć jego maksymalną kwotę, ponieważ regulamin jest jasny i czytelny, a warunki obrotowe niezbyt wygórowane.

Bonusy legalnych bukmacherów

Legalni bukmacherzy internetowi mają swoje ulubione bonusy. Do jednej z najczęściej wybieranych opcji należy bonus od depozytu. W tym przypadku kwota, którą możesz zdobyć jest ściśle powiązana z wysokością Twojej pierwszej wpłaty. Zazwyczaj operator daje Ci aż 100% tej sumy, chociaż zdarzają się także bonusy 50% lub 150%. Bywa i tak, że dany legalny bukmacher internetowy nagrodzi Cię również za drugą i trzecia wpłatę. Kolejną ulubioną promocją zarówno buków jak i graczy, jest darmowy zakład. Jak sama nazwa wskazuje, jest to pewna suma, którą dostajesz na zachętę do dalszego obstawiania. Ostatnio coraz częściej legalni bukmacherzy online proponują nowym graczom tzw. zakład ubezpieczony. Taki bonus polega na tym, że Twój pierwszy kupon zostaje ubezpieczony do wskazanej przez operatora kwoty. Jeżeli powinie Ci się noga, to dostaniesz zwrot zainwestowanych środków.

Jak założyć konto u bukmachera? Rejestracja przez internet

Wszyscy legalni bukmacherzy internetowi wymagają od nowych użytkowników swojego serwisu założenia konta gracza. U wielu buków masz możliwość dokonania tzw. szybkiej rejestracji. Jest to fajna opcja na początek. Jeżeli jednak operator Ci się spodoba i będziesz chciał u niego zagościć na stałe, konieczne będzie przejście przez pełen proces zakładania konta. Spokojnie. Nie jest to nic trudnego. Poniżej przedstawimy Ci, jak wygląda typowa rejestracja na stronie buka i czego mogą wymagać od Ciebie legalni bukmacherzy online.

 • Przejdź na stronę wybranego bukmachera i kliknij na przycisk “ Zarejestruj się”.
 • Wypełnij formularz zgłoszeniowy prawdziwymi danymi (imię, nazwisko, data urodzenia, adres e-mail, numer PESEL itd.)
 • Ustal swój nick oraz hasło do konta.
 • Prześlij skan dowodu osobistego.
 • Poczekaj na weryfikację swojego konta.
 • Zacznij grać!

Jeżeli legalny bukmacher internetowy przygotował kod promocyjny, najprawdopodobniej będziesz musiał podać go właśnie podczas rejestracji. No i jeszcze jedno. Aby założyć takie konto, zakłady bukmacherskie wymagają od graczy posiadania rachunku w polskim banku.

Czy legalni bukmacherzy internetowi mają prawo prosić mnie o skan dowodu?

Odpowiadając na powyższe pytanie: tak. Legalni bukmacherzy internetowi mają prawo prosić Cię o skan dowodu osobistego. Dzieje się tak dlatego, ponieważ zakłady bukmacherskie są zobowiązane do ustalenia tożsamości użytkownika. Chronią w ten sposób osoby nieletnie przed negatywnymi skutkami hazardu oraz niwelują ryzyko tego, że ktoś założy u nich konto używając nie swoich personaliów. Pamiętaj, że legalny bukmacher internetowy nie potrzebuje wszystkich danych znajdujących się na Twoim dokumencie. Jeżeli czujesz taką potrzebę, możesz wymazać swój podpis, zdjęcie, czy imiona rodziców. Oczywiście nie jest to konieczne ponieważ informacje, które udostępniasz bukmacherowi, są prawnie chronione i nie mogą dostać się w niepowołane ręce.

Jakie płatności przyjmują legalni bukmacherzy online?

Legalni bukmacherzy w Polsce nie mają najłatwiejszego zadania, jeśli chodzi o różnorodność metod płatności. Nie jest to absolutnie ich wina, ponieważ takie ograniczenia wynikają ze specyfiki naszego prawa i zawiłości zawieranych umów. Zakłady bukmacherskie dysponują zdecydowanie większym wyborem metod wpłat niż wypłat. Jeżeli chcesz dokonać depozytu, masz zazwyczaj do wyboru następujące możliwości:

 • karty Visa i Mastercard
 • Blik
 • Przelewy 24
 • PayU
 • Tpay
 • Dotpay
 • Neteller
 • Skrill
 • Trustly
 • PaySafeCard
 • ecoPayz
 • Revolut
 • PayPal

Jak widzisz jest tego całkiem sporo, ale nie spodziewaj się, że wszyscy legalni bukmacherzy internetowi mają w swojej ofercie każdą z tych metod płatności. Zazwyczaj ograniczają się oni do kilku z nich. Jeżeli chodzi zaś o wypłaty, to sprawa wygląda nieco gorzej. W tym przypadku będziesz musiał zadowolić się zwykłym lub natychmiastowym przelewem bankowym. 

Czy moje dane są bezpieczne u bukmachera?

Legalni bukmacherzy online są zobowiązani przez prawo do tego, aby udostępnione im dane były bezpiecznie przechowywane i wykorzystywane. Dlatego nie powinieneś martwić się tym, że operator wykorzystuje informacje o Tobie w niepożądany sposób. Wszyscy legalni bukmacherzy internetowi muszą stosować się do następujących aktów prawnych:

 • Ustawa z dnia 1 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw.
 • Ustawa o grach hazardowych z dnia 19.11.2009.
 • Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18. 07.2002.
 • Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08 1997.
 • Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z dnia 29.08.1997.
 • Ustawa o ordynacji podatkowej z 29.08.1997
 • Ustawa o rachunkowości z dnia 29.09.1994..

No i na koniec słynne RODO, czyli unijne rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych z 25 maja 2018 roku. Tak jak widzisz, trochę tego jest i każdy legalny bukmacher internetowy musi przestrzegać litery prawa. Tak że możesz być spokojny. Twoje dane osobowe są bezpieczne.

Czy obstawianie zakładów w internecie jest bezpieczne?

Tak. Jeżeli są to legalni bukmacherzy internetowi, to nie musisz niczego się obawiać. Operatorzy muszą działać w granicach prawa i nie mogą sobie pozwolić na żadne odstępstwa od tych reguł. Oczywiście Twoje dane osobowe będą przez nich przetwarzane zgodnie z ustawą, ale pamiętaj , że zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Wiąże się to naturalnie z decyzją o likwidacji konta.

Legalny bukmacher internetowy poprosi Cię o podanie kilku pierwszych i ostatnich cyfr numeru Twojej karty bankowej. Pamiętaj, aby nigdy nie podawać go w całości ani nie ujawniać kodu bezpieczeństwa CVV.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę jeśli chodzi o bezpieczeństwo w sieci? Oczywiście legalni bukmacherzy online będą dbali o poufność Twoich danych osobowych, jednak o pewne kwestie musisz zatroszczyć się sam. O czym bezwzględnie należy pamiętać zabierając się za obstawianie zakładów w internecie:

 • Dobry program antywirusowy. Najlepiej zainwestować w jakiś sprawdzony, płatny program. Jeżeli jednak szkoda Ci środków, ale ich po prostu w tym momencie nie posiadasz za wiele, wybierz jeden z darmowych antywirusów. Nie są może tak skuteczne, jak te płatne, ale zdecydowanie lepsza taka ochrona niż żadna.
 • Miej zawsze włączoną zaporę systemową czyli firewall. Jeżeli nie jesteś pewny czy jest ona aktywna na Twoim komputerze, wejdź w panel sterowania i sprawdź jej status. Na telefonie także!
 • Korzystaj z bezpiecznej i sprawdzonej przeglądarki.
 • Korzystaj z sieci rozsądnie. Unikaj nieznanych i podejrzanych linków oraz nie instaluj oprogramowania, co do którego masz jakiekolwiek wątpliwości.
 • Zawsze pamiętaj o aktualizacji oprogramowania.

Gdzie lepiej grać: u bukmachera online, czy w punkcie naziemnym?

To, jakiego buka wybrać zależy tylko od Ciebie. Czy będzie to legalny bukmacher internetowy, czy naziemny? Wybór jest Twój. Jeżeli wolisz tradycyjne obstawianie w punkcie, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Kursy operatora działającego online i stacjonarnie nie różnią się od siebie. Tak samo będzie wyglądała również oferta na zakłady bukmacherskie. Jednak jest pewna kwestia, która może przeważyć szalę na korzyść typowania w sieci. Legalni bukmacherzy w Polsce, którzy uruchomili swoje strony internetowe, mają po prostu bardzo często szerszą i atrakcyjniejszą ofertę promocyjną. Jeżeli założysz konto przez internet, to bardzo prawdopodobne, że będziesz mógł wykorzystać specjalny kod promocyjny, który zapewni Ci jakiś ekstra bonus, np. darmowy zakład albo podwyższony cashback. Oczywiście nie każdy legalny bukmacher internetowy będzie miał dla Ciebie taką propozycję, dlatego zanim wybierzesz swojego buka zrób małe poszukiwania i porównaj oferty poszczególnych operatorów. I jeszcze jedno. Jeśli jednak obstawianie przez internet to coś w czym nie czujesz się za dobrze i to wiedz, że nie każdy buk, który ma działającą stronę, będzie udostępniał swoje usługi także w punktach naziemnych. Niektórzy legalni bukmacherzy w Polsce, mają tylko serwisy internetowe.

Uzależnienie od hazardu – największe zagrożenie dla graczy

Obstawianie zakładów sportowych to znakomita rozrywka. Jednak ta niewinna z początku zabawa dla niektórych może zacząć stanowić poważny problem. Możliwość uzależnienia się od hazardu to nie tajemnica i niestety takie historie nie należą do rzadkości. Zacznijmy może od tego, na co zwracać szczególną uwagę obstawiając zakłady i jakie sygnały powinny nas zaniepokoić.

 • Jeżeli pewnego dnia zorientujesz się, że zaczynasz traktować zakłady jako lek na życiowe problemy, powinna Ci się zapalić czerwona lampka. To znak, że to co było fajną formą spędzania czasu, zaczyna stawać się nałogiem.
 • Zaczynasz zwiększać stawki na grę i ryzykujesz próbując się odegrać? A może zdarzyło Ci się  brać pożyczkę na dalszą grę? To również jest sygnały, że powinieneś przyjrzeć się swojemu stosunkowi do obstawiania i najprawdopodobniej poszukać pomocy.
 • Jeśli zaczynasz okłamywać swoich bliskich, to ewidentny znak, że gra wymyka Ci się spod kontroli. Możesz usprawiedliwiać swoje zachowania na różne sposoby. Jednak jeżeli nie możesz być szczery wobec swojej rodziny lub przyjaciół, to powinieneś rozważyć zwrócenie się o pomoc do specjalisty.

Przede wszystkim, najważniejsze w walce z uzależnieniem jest to, aby przyznać się do niego przed samym sobą, a następnie rozpocząć leczenie. Wszyscy legalni bukmacherzy internetowi mają na swoich stronach specjalne zakładki dla osób szukających specjalistycznej pomocy. Jeżeli czujesz, że hazard przejmuje kontrolę nad Twoim życiem, nie zwlekaj  i skontaktuj się z odpowiednią osobą, która pomoże Ci znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji.

GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

Szukasz pomocy w sprawie uzależnienia od gier hazardowych? Kliknij na podany przez nas link i skontaktuj się ze specjalistą, który Ci pomoże:

http://anonimowihazardzisci.org

Jeżeli mieszkasz w Polsce zadzwoń: 881 488 990

Jeżeli mieszkasz w Wielkiej Brytanii zadzwoń pod numer: 0044 774 993 6088

FAQ

Jacy są w Polsce legalni bukmacherzy internetowi?

Legalni bukmacherzy internetowi to:
STS
eToto
Fortuna
Milenium
Traf
Totolotek
LV BET
Superbet
Totalbet
forBET
BestBet
PZBuk
Betclic
BetFan
eWinner
BetX Polska
Noblebet
Okbet
Mr BET
GO BET
Fuksiarz
Każdy legalny bukmacher internetowy musi znaleźć się na oficjalnej rządowej liście.

Czy opłaca się obstawiać zakłady bukmacherskie w internecie?

Zdecydowanie tak! Legalni bukmacherzy internetowi mają zazwyczaj bardzo atrakcyjne bonusy dla nowych graczy oraz promocje stałe.

Czy legalni bukmacherzy internetowi mają prawo żądać ode mnie dowodu osobistego?

Tak. Legalny bukmacher internetowy ma prawo, a nawet obowiązek poprosić Cię o przesłanie skanu dowodu tożsamości. Operatorzy muszą to robić, aby zweryfikować Twoją tożsamość i sprawdzić czy jesteś osobą pełnoletnią. Zapobiega to również zakładaniu dwóch kont na jednym serwisie, na co legalni bukmacherzy internetowi nie wyrażają zgody w swoich regulaminach.

Czy obstawianie w internecie uzależnia?

Jeżeli obstawiasz zakłady sportowe, możesz się uzależnić od hazardu. Wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce mają na swoich stronach zakładkę “Odpowiedzialna gra”, gdzie uzyskasz wszelkie niezbędne informacje na temat uzyskania pomocy. Możesz także odwiedzić stronę anonimowihazardziści.org.