Co obstawić?

Typy na Lech - Legia

Nie będzie żadną przesadą, jeżeli napiszemy, że w Polsce nie ma drugiego takiego meczu, wywołującego tak wiele emocji, co starcie Lech – Legia. Typy i kursy bukmacherskie są rozchwytywane niczym promocja 2+1 w popularnym dyskoncie. Także i my podążyliśmy za tym trendem i postanowiliśmy przeanalizować mecz Lech – Legia. Kursy, typy, zapowiedź, sytuacja kadrowa i ostatnie mecze – to wszystko znajdziesz poniżej!

Zapowiedź meczu Lech Poznań – Legia Warszawa

Spotkanie nie bez powodu nazywane jest Derbami Polski. Wszak mierzą się ze sobą jedne z najlepszych i największych drużyn w historii polskiej piłki nożnej. Dodatkowym smaczkiem rywalizacji jest niechęć, jaką dążą się kibice Lecha Poznań i Legii Warszawa. I choć tym razem, nie będą oni obecni na stadionie, to przed telewizorami emocje mogą buzować niemalże do granic wytrzymałości. Czy także na boisku piłkarze uraczą nas kapitalną ucztą? Na to wszyscy liczymy.

I choć niektórzy twierdzą, że może to być kolejny mecz z gatunku “o pietruszkę”, to nic bardziej mylnego. Owszem, Legia Warszawa jest na autostradzie do Mistrzostwa Polski, a Lech Poznań w tym sezonie pogrzebał już swoje szanse na Europejskie Puchary. Niemniej jednak, rywalizacja Lech – Legia to coś więcej, niż walka o ligowe punkty. Dla wielu kibiców a także piłkarzy obu drużyn, to walka o honor.

Dlatego wbrew pozorom, przed spotkaniem Lech – Legia typy bukmacherskie nie są tak oczywiste, jakby wszystkim mogło się wydawać. Także ze względu na sytuację w ligowej tabeli. Legia jest liderem i ma za sobą serię sześciu ligowych zwycięstw z rzędu. Wojskowych na dobre tory wprowadził Czesław Michniewicz, który przecież kiedyś świętował zdobycie Pucharu Polski z… Lechem Poznań. A Kolejorz? Lech w tym sezonie, jak już zauważyłeś, gra poniżej oczekiwań. Ostatnia porażka z Cracovią dopełniła serię trzech meczów bez ligowego zwycięstwa. Pracę stracił Dariusz Żuraw, a w jego miejsce pojawił się dobrze znany w Poznaniu a także w… Warszawie, Maciej Skorża.

Sytuacja kadrowa przed Lech – Legia

Co możemy na ten moment napisać o sytuacji kadrowej w obozach Lecha Poznań i Legii Warszawa? W przeciągu ostatnich dni przed meczem nic się w tej kwestii nie zmieniło. Czesław Michniewicz wciąż nie może skorzystać z Marko Vesovicia. Czarnogórzec po ubiegłorocznym zerwaniu więzadeł wrócił już co prawda do treningów, ale najpierw będzie próbował złapać rytm meczowy w rezerwach Legii. A w Poznaniu? Wciąż nieobecny jest Nika Kaczarawa i choć Gruzin jest coraz bliżej powrotu po zabiegu stawu skokowego, to nic nie wskazuje na to, by był gotowy na Legię. Reasumując jednak, nie można powiedzieć by obie drużyny były jakoś specjalnie osłabione. Fakt, że Vesović to ważne ogniwo Legii, ale Michniewicz już od długiego czasu musi sobie radzić bez Czarnogórca, co jak widać, nie wychodzi tak źle. Kaczarawa to z kolei piłkarz, który przy Bułgarskiej nie zostawia jak na razie po sobie dobrego wrażenia.

Ostatnie wyniki Lech – Legia H2H

Zanim jeszcze zaprezentujemy nasze na mecz Lech – Legia typy, pozwól, że pokażemy Ci, jak te drużyny radziły sobie w bezpośrednich meczach. Lech – Legia było grane wiele razy, zatem skoncentrujemy się na ostatnich sześciu spotkaniach.

  • 8 listopada 2020: Legia Warszawa – Lech Poznań 2:1
  • 4 lipca 2020: Lech Poznań – Legia Warszawa 2:1
  • 30 maja 2020: Lech Poznań – Legia Warszawa 0:1
  • 19 października 2019: Legia Warszawa – Lech Poznań 2:1
  • 24 kwietnia 2019: Lech Poznań – Legia Warszawa 1:0
  • 23 lutego 2019: Lech Poznań – Legia Warszawa 2:0

Sześć bezpośrednich spotkań Lech Poznań – Legia Warszawa i po trzy zwycięstwa każdej z tych drużyn. Ani jednego remisu. I bądź tu mądry, jak zakończy się tym razem starcie Lech – Legia. Kursy bukmacherskie, które prezentujemy niżej, też nie ułatwiają zadania.

Lech – Legia typy i kursy na mecz

lech legia kursy typy

Żeby nie męczyć Twoich oczu, w jednym miejscu zgromadziliśmy na mecz Lech – Legia typy i kursy. Rzuć najpierw okiem w poniższą tabelę, gdzie znajdziesz nasze trzy typy na mecz Lech Poznań – Legia Warszawa i odpowiadające im kursy bukmacherskie, a w dalszej części zamieszczamy też kolejne, dość ciekawe kursy bukmacherskie.

Typy na Lech – LegiaKursyPostaw!
Lech Poznań strzeli gola – TAK1.38
Spotkanie bez remisu – TAK1.31
Kursy z dnia 08.04.2021

Analizując ostatnie mecze Lech – Legia typy, na których się skoncentrowaliśmy nie dotyczą zwycięstwa jednej czy drugiej drużyny. Jak widać, z tym bywało różnie nawet wtedy, kiedy tak, jak teraz, obie drużyny prezentowały różną formę, to jednak potrafiły mobilizować się na bezpośrednie starcie.

Tym samym obstawiamy, że Lech zdobędzie przynajmniej jednego gola. Kolejorzowi udawała się ta sztuka w 5 z 6 ostatnich meczów ligowych a także w dwóch ostatnich spotkaniach przeciwko Legii. Tym razem Lech nie ma nic do stracenia i przeciwko Legii będzie mógł zagrać bez dodatkowej presji, bo sytuacja ligowa jest już dla nich wyjaśniona – zostają z niczym. Być może dzięki temu Kolejorz pokaże ofensywny futbol, który zaowocuje wspomnianą przez nas bramką. Na to liczymy.

Naszym drugim typem na mecz Lech – Legia jest to, że nie zakończy się on remisem. Oczywiście każda seria się kiedyś kończy, ale myślimy, że nie tym razem. I podobnie, jak w ostatnich bezpośrednich spotkaniach, tak i tym razem, któraś z drużyn przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Pamiętaj, żeby jeszcze raz sprawdzić przed meczem Lech – Legia kursy, bowiem te, przedstawione w powyższej tabeli mogą ulec zmianie.

Jak widzą mecz Lech – Legia bukmacherzy?

Oczywiście, nie musisz się zgadzać z naszymi typami. Nie jesteśmy żadną wyrocznią i tak, jak każdy, możemy się pomylić. Jeżeli zechcesz postawić na coś innego, sprawdź poniżej najciekawsze, naszym zdaniem kursy na Lech – Legia.

Lech – Legia zakłady na wynik meczu

Sprawdź poniżej porównanie bukmacherów na mecz Lech Poznań – Legia Warszawa. Przyglądamy się zakładom 1X2 na zwycięstwo lub remis w tym meczu. Kliknij w kurs, aby postawić zakład.

Lech – Legia zakłady na liczbę bramek (over / under)

Ciekawe oferty wystawili także bukmacherzy jeżeli chodzi liczbę goli – mniej lub więcej – w meczu Lecha z Legią. I tak samo, jeżeli zainteresował Cię któryś kurs, kliknij w niego, a my przekierujemy Cię wprost do bukmachera.

BukmacherPowyżej 1.5 bramkiPowyżej 2.5 bramkiPoniżej 2.5 bramki
Betclic1.281.871.90
STS1.291.891.92
BetFan1.271.861.88
Kursy z dnia 08.04.2021

Gdzie obstawiać Lech – Legia?

Naszym zdaniem na mecz Lech – Legia zakłady warto postawić w STS, Betclic, Fortunie lub BetFan. Sam porównaj bukmacherów w naszym tekście (miej na uwadze, że przed meczem Lech – Legia kursy się zmieniają) lub bezpośrednio na ich stronie. Z naszej strony życzymy szczęścia i mamy nadzieję, że nasza analiza Lech – Legia choć trochę ułatwiła Ci zadanie!