Ochman na Eurowizji, Kapela na Prime Show MMA!

Już wiemy, kto z Polski na Eurowizję – i nie tylko!

Ostatnie dni obfitowały w dla jednych ekscytujące, a dla innych co najwyżej zabawne informacje ze świata szeroko pojętej rozrywki. Po pierwsze: już wiemy, kto z Polski na Eurowizję – poznaliśmy reprezentanta na tegoroczny konkurs. I do tego, o dziwo, opinie na temat naszego wykonawcy są zadziwiająco pozytywne! Po drugie, za nami kolejna gala Prime MMA, na której rozstrzygnęła się… prawdziwa polityczna rywalizacja. Cóż, jest o czym opowiadać – zapnij pasy!

Eurowizja, nasz ulubiony sposób, żeby trochę pocierpieć?

kto z polski na eurowizje

Temat Eurowizji co roku wzbudza w naszym kraju sporo emocji, czemu niektórzy trochę się dziwią. Bo czym się tu ekscytować, skoro… co roku robimy z siebie pośmiewisko? Ale cóż, śledzenie konkurencji, które sprawiają nam ból to chyba po prostu narodowa cecha Polaków. W końcu wszyscy uwielbiali w tym kraju piłkę nożną nawet w czasach, gdy szczytem dumy była bramka wbita przez Ireneusza Jelenia w barwach AJ Auxerre. (Pamiętamy. 🙏🏼)

No dobrze, więc czy w takim razie w tym roku coś się zmieniło? A i owszem, i mamy na to dowody liczbowe! Wszyscy eksperci spodziewają się, że tym razem Polska ma realne szanse na sukces na Eurowizji. Nie trzymamy Cię już w niepewności. Poznaj tegorocznego reprezentanta naszego kraju, który ma szansę przynieść nam sławę, chwałę, brokat i konkurs Eurowizja 2023 gdzieś nad Wisłą, Wartą albo inną znajomą rzeką!

Eurowizyjne Wojny, Część 66: Nowa Nadzieja

Fanfary! Na scenę wkracza Krystian Ochman, a nasze bajdurzenie o rzekach nagle nabiera sensu, bo ten przystojny piosenkarz będzie nas reprezentował z piosenką pod tytułem „River”. Krystian został wybrany w ramach konkursu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” głosami jurorów i telewidzów. Rywalizował z dziewięcioma innymi propozycjami, w tym piosenką znanej z z „The Voice of Poland” Darii oraz z oryginalnym, śpiewającym po polsku i po hiszpańsku duetem Karolina Stanisławczyk & Toro Chica.

I cóż, wygląda na to, że jego wybór może się okazać strzałem w dziesiątkę, bo już teraz Krystian zbiera doskonałe opinie zarówno wśród internautów, jak i ekspertów. Na portalu YouTube pod filmikiem z jego piosenką co rusz pojawiają się nowe komentarze od zachwyconych fanów Eurowizji z całej Europy. Takiego odbioru polskiego wykonawcy nie widzieliśmy… cóż, chyba nigdy, bo kiedy ostatnio poszło nam na tym konkursie naprawdę dobrze, nie istniał jeszcze nawet YouTube!

Na rozochoconych komentarzach się jednak nie kończy. W sukces Krystiana wierzą nawet analitycy wyliczający kursy bukmacherskie, a jak wiadomo oni nie biorą pod uwagę żadnych sentymentów – liczy się czyste prawdopodobieństwo.

Tylko spójrz, jak na dzień 22 lutego 2022 wyglądały kursy zaproponowane na występ Krystiana Ochmana przez STS:

TakNie
Wygra Eurowizję9.001.03
Będzie w TOP 101.223.75
Wygra w 2. półfinale3.151.30
Będzie w TOP 3 2. półfinału1.552.26
Zakwalifikuje się do finału1.057.50

Kurs 9.00 na zwycięstwo Krystiana może wydawać się daleki od pewniaczka – i słusznie, bo pewniaczki nie istnieją! – ale warto zauważyć, że mowa o konkursie, na którym konkurencja jest naprawdę ogromna, a w przeszłości zdarzało się, że Eurowizję wygrywały właśnie piosenki, których szanse przed rozpoczęciem imprezy oceniano całkiem podobnie.
A poza tym nie oszukujmy się – nas Polaków ucieszyłoby nawet miejsce w TOP 10, które analitykom STS wydaje się równie pewne co wygrana Realu Madryt z Deportivo Alaves. Ręki nie damy sobie uciąć, że tak się stanie, ale… to jednak całkiem miłe, kiedy polski piosenkarz jest stawiany w roli Królewskich.

A co wiemy o Krystianie? Artysta pochodzi z polskiej rodziny o muzycznych tradycjach, która wyemigrowała do USA – urodził się on w Melrose w stanie Massachusetts. Muzyk ma 22 lata i odniósł już sukces w programie The Voice of Poland. 19 listopada 2021 roku wydał pierwszy album, który został nominowany w kategorii „Odkrycie Empiku – muzyka”. No a teraz wygląda na to, że ma szansę podbić Eurowizję!

Oczywiście wszystko może się jeszcze zmienić, bo do konkursu jeszcze sporo czasu, zawsze może pojawić się piosenka, która porwie serca widzów jeszcze mocniej niż udało się to „River”. Ale my planujemy się cieszyć chwilą, bo od dawna w internecie nie można było przeczytać tak wiele pozytywnych opinii o polskiej reprezentacji na Eurowizję!

Kiedy Eurowizja 2022?

Ważne pytanie – na kiedy przygotować popcorn i foldery z memami na wypadek zwycięstwa oraz przegranej Krystiana Ochmana? Już spieszymy z odpowiedzią.

  • Pierwszy półfinał: 10 maja 2022
  • Drugi półfinał: 12 maja 2022 (tu zaśpiewa Polska 🇵🇱💪)
  • Finał: 14 maja 2022 (oby tu też zaśpiewała Polska! 🇵🇱💪)

Co tam w wielkim świecie oprócz Eurowizji?

We wstępie wspomnieliśmy, że rozstrzygnięcia dokonała się w Polsce wielka polityczna walka. I owszem, ale nie mamy na myśli żadnych wyborów, a raczej walkę Jaś Kapela vs Ziemowit Piast Kossakowski, która odbyła się na pierwszej gali Prime Show MMA. Zorganizowana przez znanego z innych freak shows Don Kasjo impreza podobnie jak inne podobne bijatyki dostarczyła fanom sporo rozrywki, ale media najgłośniej rozpisują się o walce Kapeli – lewicowego aktywisty – przeciwko Kossakowskiemu, publicyście kojarzonemu z mocn prawicowymi poglądami.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że łatwo wygra Kossakowski. Podobnie sugerują stereotypy, według których to raczej prawicowi mężczyźni charakteryzują się tężyzną fizyczną. Z takimi wnioskami zgadzały się nawet kursy bukmacherskie, które dawały Kapeli naprawdę niskie szanse na wygraną! Ale… ostatecznie to właśnie lewica zatriumfowała nad prawicą. Czy na Prime Show MMA 2 doczekamy się rewanżu?

Póki co nie wiadomo za wiele na temat kolejnej gali oprócz tego, że odbędzie się ona 2 lipca 2022 roku. Można się jednak spodziewać, że organizator, Don Kasjo, będzie chciał kontynuować marketingową dobrą passę. Dzięki walce z polityką w tle o jego gali rozpisywały się wszystkie media, również te niekoniecznie kojarzone z zainteresowaniem freak fights. Z pewnością już niedługo zaczną pojawiać się pierwsze nazwiska z karty walk!