Co oni na to?

Kto wygra Eurowizję? Typy analityków BetFan!

Już jutro na scenie Pala Alpitour w Turynie rozpocznie się Eurowizja 2022! Krystian Ochman, reprezentant Polski, zaśpiewa w czwartek, podczas drugiego koncertu półfinałowego! Czy nasz rodak może odnieść sukces, kto upatrywany jest w roli faworyta do zwycięstwa? Analitycy BetFan oszacowali szanse reprezentantów poszczególnych krajów na wygraną i podzielili się z nami swoimi opiniami.

Eurowizja Polska - kto wygra

Krystian Ochman awansuje do finału

Zdaniem BetFan piosenka „River”, którą Krystian Ochman zaśpiewa na Eurowizji, da mu awans na koncert finałowy. Kurs na ten scenariusz wynosi 1.05, co oznacza prawie pewne zdarzenie. Co więcej, bukmacher uważa, że Ochman w walce o finał zdeklasuje większość rywali. Analitycy BetFan dają mu bowiem miejsce wśród trzech najlepszych artystów występujących w półfinale 12 maja!

Eurowizja PolskaKurs
Polska awansuje do Finału1.05
Polska wygra Eurowizję35.00
Kursy z dnia 9.05.2022. Oferta może ulec zmianie

Ukraina wygra konkurs

BetFan uważa też, że spośród szóstki faworytów Eurowizji pewne pozycje w Top 3 w finałowej gali, która odbędzie się 14 maja, mają Ukraina, Włochy i Szwecja. Szanse tych krajów na podium wynoszą odpowiednio: 74%, 69% i 64%.

Według bukmachera szanse na znalezienie się przez polską piosenkę w pierwsze trójce są niższe, ale wciąż niezłe – wynoszą 22%. Są one przy tym większe, niż kolejnych na liście piosenek: brytyjskiej (21%) i greckiej (20%)!

Eurowizja 2022 UkrainaKurs
Ukraina1.55
Kurs z dnia 9.05.2022. Oferta może ulec zmianie

Najlepszy kraj z “Big5”: Włochy

Zeszłoroczny konkurs wygrali Włosi, których reprezentował zespół Maneskin. W tym roku w tych samych barwach wystąpią Mahmood & Blanco, których utwór już w tej chwili ma w słonecznej Italii status poczwórnej platyny (!).

Analitycy BetFan uważają, że na Eurowizji 2022 włoscy reprezentanci również mają szansę na zajęcie niezłej lokaty i zdobycie najlepszego miejsca ze wszystkich krajów tzw. “Big Five”, czyli krajów założycielskich konkursu Eurowizja. Składa się na to oczywiście kilka czynników:

  • Włosi wychodzą na scenę z zupełnie dobrą piosenką,
  • Francja wystawiła w tym roku bardzo przeciętną propozycję,
  • Niemcy od lat nie wysłali na Eurowizję dobrej reprezentacji,
  • …no i Włochy zawsze plasowane są wysoko.
Eurowizja 2022 Big5Kursy
Włochy7.50
Wielka Brytania7.50
Hiszpania20.00
Francja100.00
Niemcy350.00
Kursy z dnia 9.05.2022. Oferta może ulec zmianie

Formą zaskakuje w tym roku natomiast Wielka Brytania, która przez lata sprawiała wrażenie, jakby jej kompletnie nie zależało i wysyłała na Eurowizję swoich ludzi tylko dlatego, że nie wypada się wycofywać z działu. Tym razem jednak piosenka “Space Man” podoba się zarówno krytykom, jak i publiczności!