Tak z ciekawości

Ile zarabia Robert Lewandowski?

45 milionów euro – tyle otrzymał Bayern Monachium za oddanie naszego rodaka – Roberta Lewandowskiego. A ile wynosi pensja Lewego w nowym klubie FC Barcelona? Sprawdzamy!

Zarobki Roberta Lewandowskiego w FC Barcelona

Ile zarabia Robert Lewandowski? To pytanie z pewną zadaje sobie niejeden fan sportu! Koszty transferu, wynagrodzenie za mecze ligowe, wystąpienie w reprezentacji Polski, udział w reklamach, to tylko nieliczne sposoby zarabiania Lewandowskiego. Spróbujmy to podsumować i sprawdzić ile zarabia Lewandowski?

Nie tak dawna zmiana klubu Lewandowskiego sprawiła, że temat pensji tego napastnika klubu FC Barcelona, znowu wypłynął na wierzch. Jak podaje portal bankier, transfer Roberta kosztował 45 milionów Euro. To na ten moment największy transfer w historii polskiej piłki nożnej. Na jaką kwotę miesięcznie może liczyć Lewy? Tu już niestety pojawiają się tylko spekulacje. Portal Business Insider, przytaczając inne media wspomina, że Polak może zarabiać od 16 do 24 mln euro rocznie. Warto jeszcze wspomnieć o systemie podatkowym w Katalonii. Z jego powodu pensja Lewandowskiego może zmniejszyć się nawet o 50%. Kiedy więc następnym razem zrobi Ci się smutno po otrzymaniu paska płacowego i zobaczeniu różnicy między zarobkiem brutto a netto, pomyśl, że gdzieś tam w Barcelonie Lewy uczy się przeklinać katalońską skarbówkę.

…ale to wcale nie najwięcej!

Choć powyższe sumy wyglądają imponująco, Robert Lewandowski nie należy nawet do ścisłej pięćdziesiątki najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Według innego raportu z portalu Business Insider, najnowszego rankingu serwisu, “Sportico” wskazał, że Robert Lewandowski zarobił w ostatnim roku 33,8 mln dolarów i znalazł się dopiero na 63. miejscu. pośród 100 najlepiej zarabiających sportowców.

A jak to wygląda na arenie polskich sportowców? Tu jest – dla Roberta, naturalnie – zdecydowanie lepiej. Zgodnie z wyliczeniami polskiego Forbesa przytaczanymi w Business Insider, zarobki Lewandowskiego wynosiły do 2021 roku około 102 ml zł rocznie. To już sprawiło, że znajdował się w czołówce najlepiej zarabiających sportowców na poletku polskich atletów. Czy po przejściu do klubu FC Barcelona zapewni on sobie miejsce w pierwszej pięćdziesiątce najlepiej zarabiających sportowców na świecie? Nie wiadomo, bo w sporcie dużo się dzieje, ale śledzenie i takich rankingów to zdecydowanie fajna zabawa!