Iga Świątek w ćwierćfinale!

Polka obroni tytuł?

Iga Świątek mknie jak burza na kortach Rolanda Garrosa. Polka po fantastycznym meczu z Martą Kostiuk awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open. I tym samym jest kolejny krok bliżej od obrony zeszłorocznego tytułu. Świetną dyspozycję Polki dostrzegli też bukmacherzy. Kursy lecą na łeb, na szyję. Jeśli chcesz stawiać zakłady na Igę Świątek we French Open, to jest to ostatni moment, by spróbować cokolwiek zarobić.

Świątek Iga znów śmiga!

Niesamowite. Nieprawdopodobne. Nie do wiary. Iga Świątek wygrała 11. mecz z rzędu na kortach Rolanda Garrosa bez straty seta! Przed rokiem to Świątek była objawieniem na paryskich kortach, kiedy zadziwiła cały tenisowy świat, wygrywając wielkoszlemowy turniej. Tym razem mianem rewelacji okrzyknięto Martę Kostiuk. Iga Świątek okazała się jednak dla niej przeszkodą nie do przejścia. I choć początek meczu, wymiana punkt za punkt, gra na przewagi, zapowiadał, że będziemy świadkami niezwykle zaciętego pojedynku, to im dalej w las, tym rysowała się coraz większa przewaga Igi Świątek. Ostatecznie Polka zakończyła pojedynek w dwóch setach 6:3, 6:4. Mecz był kapitalnym widowiskiem i pokazem tenisa, zarówno ze strony Świątek, jak i Kostiuk. Ostatecznie jednak to Iga Świątek w kluczowych fragmentach meczu pokazała więcej zimnej krwi i i lepsze umiejętności.

Już na początku tegorocznej edycji Rolanda Garros, Iga Świątek wymieniana była jako jedna z głównych kandydatek do sięgnięcia po wielkoszlemowy tytuł, a tym samym jego obronę sprzed roku, kiedy to Polka w wielkim finale pokonała Sofię Kenin. Świątek swój marsz – mamy nadzieję, że po obronę tytułu – rozpoczęła w dniu swoich 20. urodzin. Polka, sklasyfikowana na 9. miejscu rankingu WTA, pokonała w pierwszym meczu tegorocznej edycji Rolanda Garrosa, Kaję Juvan 6:0, 7:5. Tym samym przedłużyła serię zwycięstw bez straty seta we French Open do 8 meczów. Dalej było jeszcze lepiej, bo Polka “nienaruszona” przemknęła przez kolejne rywalki. 6:1, 6:1 to wynik meczu ze Szwedką, Rebeccą Peterson, a 7:6, 6:0 z Estonką, Anett Kontaveit. I nadszedł czas na 1/8 finału, gdzie Świątek zagrała z rewelacją turnieju, Martą Kostiuk. Ukrainka postraszyła Polkę na poważnie tylko na początku meczu, a później tylko pojedyncze akcenty mogły zagrozić konsekwentnie grającej Świątek. Tak się jednak nie stało i Iga Świątek pewnie awansowała do ćwierćfinału.

Tam Polka zmierzy się Marią Sakkari. Greczynka to 18. rakieta kobiecego tenisa, która w poprzednim meczu, w rewelacyjny sposób uporała się z rozstawioną z “czwórką” Sofią Kenin. Sakkari wygrała 6:1, 6:3. Nie będzie więc ćwierćfinałowego rewanżu Iga Świątek – Sofia Kenin za ubiegłoroczny finał Rolanda Garrosa. Niemniej jednak przed Igą Świątek jeszcze trzy kroki do obrony tytułu French Open. Ćwierćfinał, półfinał i miejmy nadzieję, że drugie w historii zwycięstwo w finale na paryskim korcie. To scenariusz idealny, ale dlaczego miałby się nie ziścić?

Zakłady na Igę Świątek we French Open

Zakłady na Igę Świątek cieszą się dużą popularnością wśród polskich graczy. Polka jest faworytką bukmacherów do zdobycia tytułu na kortach Rolanda Garrosa. Jeszcze przed meczem 1/8 finału z Martą Kostiuk, kurs na zwycięstwo Igi Świątek we French Open przekraczał 2 złote. Teraz, po świetnym meczu spadł już w okolice 1.50. Kto wie, czy to nie ostatni gwizdek, by postawić zakłady na zwycięstwo Polki po w miarę atrakcyjnym kursie.

Zakłady na French Open (Iga Świątek)Graj!
Iga Świątek wygra French Open – 1.65
Iga Świątek wygra z Marią Sakkari – 1.22
kursy z dnia 7.06.2021 r.

Jak widać, Polka jest nie tylko zdecydowaną faworytką do sięgnięcia po tytuł na kortach Rolanda Garrosa, ale też murowaną faworytką do wygrania z Marią Sakkari. Mamy nadzieję, że bukmacherzy i eksperci się nie pomylą, a Iga Świątek będzie nieustannie radować nas kapitalnym, różnorodnym tenisem!

Mecz Iga Świątek – Maria Sakkari odbędzie się 9 czerwca 2021 roku o godzinie 11:00. Transmisję na żywo przeprowadzi kanał Eurosport 1.