Sprawdź aktualne kursy!

Euro 2020 kursy

Planujesz zakłady na Euro 2020? Kursy, po których stawiasz mają duży wpływ na to, czy dany kupon się opłaci. To ważne, abyś mniej więcej zrozumiał, jak one działają i jak znaleźć najlepszą ofertę. Prześwietlamy kursy bukmacherskie Euro 2020!

Euro 2020: kursy, oferty bukmacherów

Kiedy będziesz obstawiać Euro 2020, kursy staną się prawdopodobnie jednym z najważniejszych czynników, które pomogą Ci podejmować decyzje. Z jednej strony kursy odzwierciedlają przewidywane ryzyko postawienia na jakieś wydarzenie, a z drugiej strony bezpośrednio łączą się też z kwotą, którą będziesz mógł wygrać za dany kupon. 

Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zaczął obstawianie, nie rozumiejąc, na czym polegają kursy bukmacherskie! Euro 2020 nie stanowi tutaj żadnego wyjątku. Na szczęście podstawowe zasady działania kursów raczej się nie zmieniają, więc jeżeli zrozumiesz ten temat przy okazji europejskiego turnieju, to będziesz już wiedział na przyszłość, z czym to wszystko się je.

Niektórzy polscy bukmacherzy są znani z tego, że oferują wyższe kursy niż konkurencja. Z kolei u innych możesz znaleźć raczej przeciętne liczby, ale czasami pojawiają się akcje promocyjne, które potrafią podbić kursy do niebotycznych rozmiarów. Podczas wybierania bukmachera warto wziąć pod uwagę jego podejście do tego tematu. Jeżeli zamierzasz stawiać zakłady tylko z okazji Euro 2020, kursy na ten turniej będą dla Ciebie oczywiście najważniejsze. Jeśli jednak chciałbyś kontynuować potem obstawianie albo grać również na inne dyscypliny, to warto sprawdzić, jakie kursy bukmacher oferuje także na nie.

Kursy bukmacherskie na Euro 2020

Mały wstęp już za nami, więc przejdźmy do konkretów. Poniżej możesz przejrzeć aktualne kursy bukmacherskie Euro 2020 – świeżo pobrane prosto od najlepszych polskich buków. Zwróć uwagę na wydarzenia, które najbardziej Cię interesują i porównaj ofertę u poszczególnych bukmacherów!

15:00 20/06/2024
Słowenia
Serbia
18:00 20/06/2024
Dania
Anglia
21:00 20/06/2024
Hiszpania
Włochy
15:00 21/06/2024
Słowacja
Ukraina
18:00 21/06/2024
Polska
Austria
21:00 21/06/2024
Holandia
Francja
15:00 22/06/2024
Gruzja
Czechy
18:00 22/06/2024
Turcja
Portugalia
21:00 22/06/2024
Belgia
Rumunia
21:00 23/06/2024
Szkocja
Węgry
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20/06/2024 03:00.

Jak znaleźć najlepsze zakłady na Euro 2020? Kursy mogą pomóc!

Zakłady bukmacherskie Euro 2020 możesz w Polsce obstawiać wyłącznie u legalnych bukmacherów, czyli takich, którzy uzyskali licencję Ministerstwa Finansów. Pod spodem znajdziesz tabelkę, w której możesz przejrzeć najpopularniejszych buków dostępnych na naszym rynku. Sprawdź ich kursy oraz ofertę bonusową i zastanów się, który z nich odpowiada Ci najbardziej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć konta na kilku portalach i zawsze obstawiać tam, gdzie akurat na dany mecz Euro 2020 kursy prezentują się najbardziej opłacalnie!

STS
Mistrzostwo!
90 /100
Fuksiarz
Brawa!
87 /100
Fortuna
Gol!
86 /100
eToto
Duży plus!
80 /100
BetFan
Warto!
80 /100

Jak czytać kursy bukmacherskie? – Przyspieszone szkolenie

Wystarczy ogółów – czas na dużą dawkę wiedzy w pigułce, tak żebyś naprawdę czuł się gotów na obstawianie Euro 2020! Kursy to co prawda cyferki, ale nie trzeba wyższej matematyki, żeby dobrze je zrozumieć i zacząć w naturalny sposób wyciągać z nich wnioski na temat potencjalnych zakładów. 

Z góry zaznaczamy, że w tym artykule stosujemy i tłumaczymy najpopularniejsze w Europe, w tym w Polsce, kursy dziesiętne. Wyglądają one na przykład tak: 1.30, 4,00, 2.53. (Jedni stosują kropki, inni przecinki – tym się nie przejmuj). Dość popularne są też brytyjskie kursy ułamkowe (nasze 1.50 to tam ½) oraz kursy amerykańskie (1.50 to -200), ale jako polski gracz raczej nie potrzebujesz się z nimi zapoznawać.

Co oznaczają kursy bukmacherskie Euro 2020?

Kiedy sprawdzisz pierwszy lepszy mecz Euro 2020, kursy będą wyglądać prawdopodobnie mniej więcej tak jak na poniższym przykładzie od STS:

Zwycięstwo HiszpaniiRemisZwycięstwo Polski
1.504.256.65
Kursy na mecze Euro 2020 podane w tabeli służa wyłącznie jako przykład i nie mają odzwierciedlenia w którejkolwiek aktualnej ofercie bukmacherskiej.

W jaki sposób te cyferki przekładają się na prawdopodobieństwo? Podstawowa zasada jest taka, że aby uzyskać szanse na dane wydarzenie, dzielimy 1 przez jego kurs. Czyli w powyższym przykładzie dla zwycięstwa Hiszpanii możemy łatwo wyliczyć, że jego prawdopodobieństwo to 1 / 1.50 * 100% = ~66.7%. Szanse na remis to około 23.53%, natomiast na zwycięstwo Polaków: 15%.

Jeśli dobrze dogadujesz się z matematyką, to mogłeś słusznie zauważyć, że coś się w tych wyliczeniach nie zgadza – te prawdopodobieństwa sumują się do ponad 105%! Niestety sytuacja wygląda w ten sposób ze względu na bukmacherską marżę, która jest wliczona w wystawiane na Euro 2020 kursy. Tak samo jest zresztą z każdym innym wydarzeniem. Dlatego w praktyce publikowane przez buków kursy musisz traktować z pewnym przymrużeniem oka – to znaczy, brać poprawkę na parę procent różnicy z rzeczywistymi przewidywaniami analityków ze względu na marżę.

Jak obliczyć wygraną na podstawie kursu?

Na pierwszy rzut oka jest to bardzo proste: wystarczy pomnożyć obstawianą kwotę, na przykład 100 zł, przez kurs wydarzenia, na które zdecydowaliśmy się postawić. Powiedzmy, że przeznaczyłeś stówkę na wygraną Polski z Hiszpanią na Euro 2020. Kursy na to wydarzenie widzieliśmy już powyżej, na naszych wystawiono 6.65. Twoja wygrana powinna więc wynieść 100 zł * 6.65, czyli 665 zł.

Niestety tutaj również w praktyce pojawia się mały haczyk! Ze względu na wprowadzony przez polski rząd podatek najpierw należy odjąć 12% od stawki zakładu. W praktyce wzór i wynik prezentują się więc następująco:

(100 zł * 0.88) * 6.65 = 88 zł * 6.65 = 585.20 zł

Jeżeli nie jesteś fanem prowadzenia takich obliczeń, to niczym nie musisz się przejmować. Portale bukmacherskie same w czasie rzeczywistym wszystko obliczają i przedstawiają na Twoim kuponie różne ewentualności. Możesz więc na przykład wpisać do zakładu kilka stawek, które rozważasz i szybko porównać sobie potencjalne wygrane. 

Powyższe wzory prezentujemy po to, żebyś wyrobił sobie pewną intuicję i zrozumiał, co dzieje się “pod maską” serwisu bukmacherskiego. Zanim wpłaci się kasę do buka, dobrze mieć świadomość, na jakiej zasadzie działają zakłady bukmacherskie Euro 2020 i na wszystkie inne wydarzenia, na które możesz postawić w przyszłości.

Czy na Euro 2020 kursy wyższe są bardziej opłacalne?

Na pierwszy rzut oka chętnemu na wysokie wygrane może się wydawać, że im wyższy kurs, tym lepiej. W końcu to szansa na większą kasę! Czyż nie?

Oczywiście, to prawda, ale pod żadnym pozorem nie wolno zapominać o drugiej stronie medalu. Bukmacher nie oferuje wysokiego kursu dlatego, że ma dobre serce i chce zapewnić graczom ogromne wygrane. Robi to dlatego, że według obliczeń i statystyk jest odpowiednio mała szansa na zakończenie się wydarzenia rezultatem o wysokim kursie. To wszystko oznacza, że z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzia… wróć, że z wysokimi kursami łączy się wysokie ryzyko.

Dobrze przemyśl zatem swój zakład, który z 10 zł potencjalnie może Ci zrobić nowe auto z salonu. Jeśli postawisz, że Czechy pokonają Anglię przynajmniej trzema bramkami, to kurs będzie pewnie ogromny, ale czy naprawdę wierzysz, że tak się zakończy ten mecz? 

Oczywiście nie mówimy, że tego typu wygrane się nie zdarzają! Nie tak dawno w derbach Manchester United pewnie rozbił City, na co dawano kursy ponad 8.0. Nie wspominając już o słynnej sytuacji, kiedy Leicester City wygrało Premier League, dzięki czemu liczni fani zespołu zdobyli ogromne pieniądze dzięki kursom rzędu 5000. Trzeba mieć po prostu świadomość, że są duże szanse na stratę kasy z takiego ryzykownego kuponu.

Czy niskie kursy to pewniaki?

Najważniejsze prawidło obstawiania jest takie, że pewniaki nie istnieją! Nigdy, w żadnym wypadku – po prostu zawsze trzeba mieć świadomość, że coś się może nie udać. Jeżeli stawiasz jakąś kasę, to musisz się liczyć z tym, że możesz ją stracić, nawet jeśli stawiasz po kursie 1.20 czy i nawet 1.01 (co nie miałoby za wiele finansowego sensu z polskimi podatkami, ale co kto lubi). Owszem, statystyka wskazuje, że zazwyczaj takie kupony wchodzą, ale… zazwyczaj nie oznacza zawsze.

Nawet w trakcie eliminacji Euro 2020 kursy zdradzały czasem graczy, na przykład kiedy w ostatniej kolejce Łotwa zaskakująco pokonała Austrię, na którą oferowane kursy były niezwykle niskie. Ci, którzy dodali sobie Austrię do kuponu “na podbicie” byli tego wieczoru bardzo niezadowoleni! Jest bardzo możliwe, że któregoś dnia na właściwym turnieju Euro 2020 kursy bukmacherskie też zrobią taki psikus.

Jak obstawiać na podwyższonych kursach?

Zanim obstawisz interesujący Cię mecz u ulubionego bukmachera, zawsze sprawdź, czy nie masz możliwości puszczenia kuponu po podwyższonym kursie! Większość buków ma specjalne programy promocyjne, w ramach których regularnie oferuje polepszone kursy na najważniejsze czy najbardziej ekscytujące wydarzenia danego dnia. Na każdym serwisie takie akcje mają swoje własne nazwy, ale promocyjne kursy znajdziesz zwykle wyeksponowane na głównej stronie bukmachera.

Czy warto łączyć zdarzenia na kuponie?

Puszczanie tak zwanych kuponów AKO to bardzo popularny sposób na uzyskiwanie zakładów z wysokimi kursami. Chodzi tu po prostu o łączenie na jednym kuponie kilku wydarzeń. Takie rozwiązanie potrafi naprawdę wysoko podbić kurs. Potencjalna wygrana z AKO z trzema wydarzeniami będzie zawsze wyższa niż z trzech osobnych kuponów na te wydarzenia. 

Pamiętaj jednak, że aby wygrać kupon AKO, muszą się spełnić wszystkie Twoje przewidywania bez wyjątku, natomiast kilka rozłącznych kuponów jest od siebie niezależnych. Dlatego zakłady AKO są dużo bardziej ryzykowne niż pojedyncze. Zastanów się, w jaki sposób potraktować kursy bukmacherskie Euro 2020 i w jaki sposób ustawić je na swoich kuponach. Możesz oczywiście mieszać obie strategie i czasami obstawiać AKO, a czasami pojedynczo.

O co chodzi z warunkami obrotu?

Warunek obrotu to kolejne pojęcie, z którym wiążą się kursy bukmacherskie. Euro 2020 stanowi doskonałą okazję, żeby założyć konto u buka dla osób, które nigdy wcześniej nie obstawiały. Jeśli ktoś się zarejestruje, to będzie miał szansę uzyskać bonus na powitanie – a żeby go wypłacić, u większości bukmacherów trzeba spełnić warunek obrotu!

W dużym skrócie, mowa tu po prostu o obstawieniu otrzymanej kwoty określoną liczbę razy, w zależności od postanowień regulaminu promocji. Bukmacherzy wystawiają zazwyczaj warunki nie tylko na liczbę obrotów, ale także na minimalny kurs. Liczyć mogą się na przykład tylko kursy powyżej 2.00 albo powyżej 2.20.

Co powinieneś wiedzieć na temat takich sytuacji? Cóż, bonusy są oczywiście bardzo kuszące i dają nadzieję na łatwy, pozbawiony ryzyka zarobek. Pamiętaj jednak, aby zawsze dokładnie sprawdzać zasady, którymi kierują się takie akcje. Jeżeli dany buk umożliwia obracanie samym bonusem, tak jak robi to na przykład STS, to wszystko jest w porządku. Na takim serwisie możesz podjąć próbę obrotu, ryzykując tylko bonusowymi środkami, nie ma więc dużego problemu w tym, że musisz dobierać zakłady powyżej określonego kursu.

U niektórych bukmacherów trzeba jednak dokonać obrotu na depozycie, czyli żeby potencjalnie wypłacić bonus, należy ryzykować własnymi pieniędzmi. W takich przypadkach trzeba podwójnie odpowiedzialnie podejść do tematu. Warunki obrotowe potrafią wzbudzać w graczach pokusę do obstawiania niepotrzebnie ryzykownych kuponów, których bez zachęty ze strony bonusu by nie postawili – a to, jak wiadomo, może się skończyć utratą kasy. Dlatego do akcji powitalnych trzeba podchodzić w przemyślany sposób.

Czy na Euro 2020 kursy to wszystko? Jak wybrać bukmachera?

Jesteś już uzbrojony w dużo nowej wiedzy o kursach, ale możliwe, że wciąż nie wybrałeś dla siebie odpowiedniego bukmachera. Rzućmy okiem na kilka kwestii, które powinieneś wziąć pod uwagę. Kursy bukmacherskie Euro 2020 to oczywiście nie jedyna cecha, która wyróżnia poszczególne serwisy.

Bonusy bukmacherskie

Praktycznie każdy bukmacher na polskim rynku oferuje nowym graczom specjalny bonus na powitanie. Może to być na przykład pomnożenie pierwszego depozytu, darmowy zakład albo cashback, czyli ubezpieczenie. Jeżeli chciałbyś skorzystać z takiej akcji – a zazwyczaj warto – zapoznaj się z ofertami bukmacherów, którzy najbardziej Ci się podobają i wybierz dla siebie bonus, który najlepiej pasuje do Twojego stylu gry.

Oferta sportowa i pozasportowa

Jak sądzisz, czy kiedy skończy się Euro 2020, kursy bukmacherskie od razu przestaną Cię obchodzić? Możliwe, że odpuścisz sobie dalszą grę, ale może być też tak, że obstawianie Ci się spodoba i będziesz chciał dalej puszczać zakłady na inne wydarzenia. Dobrze więc, abyś wybrał takiego buka, który oferuje jak najwięcej interesujących Cię rynków. Mowa tu zarówno o sportach klasycznych, jak i o esporcie oraz zakładach na wydarzenia polityczne czy rozrywkowe.

Pozostałe elementy

Co jeszcze możesz wziąć pod uwagę przy wyborze bukmachera? Za nami już ważne tematy takie jak kursy bukmacherskie Euro 2020 i oferta zakładów na ten turniej, a także na pozostałe sporty. Wspomnieliśmy również o bonusach i promocjach wystawianych przez danego buka. To jednak oczywiście nie wszystko. 

W zależności od Twoich preferencji i potrzeb coś zupełnie innego może przesądzić o tym, na który serwis się zdecydujesz. Może zależy Ci na konkretnej metodzie płatności? A może bardzo zależy Ci na tym, żeby bukmacher miał live streaming dostępny na urządzeniu mobilnym? Ostatecznie najważniejsze jest to, abyś po prostu był zadowolony z usług dostępnych na wybranym serwisie. Tak naprawdę możesz więc nawet wybrać tego buka, który Twoim zdaniem używa na stronie najładniejszych kolorków!

My mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu dużo lepiej rozumiesz kursy bukmacherskie i że czujesz się gotowy, aby stawiać przemyślane zakłady na Euro 2020 – a w przyszłości może także na inne wydarzenia!