Zakłady BTTS bez tajemnic!

BTTS co to znaczy?

Często dostajemy pytanie: BTTS co to znaczy? Obstawianie meczy ma to do siebie, że w ofertach kursowych można znaleźć niezrozumiałe rynki. Grając u bukmachera spotkasz zapożyczenia z języka angielskiego – a jednym z nich jest BTTS!

Legalni bukmacherzy z najlepszymi zakładami BTTS

 1. STS

  Bonus powitalny 600 zł + 100 zł zakład bez ryzyka + 60 zł ekstra
  • 18+ | Obowiązuje regulamin każdej z ofert
  1. depozyt 100% do 100 zł: x2 po 1.91; 2. depozyt 50% do 200 zł: x2 po 1.91; 3. depozyt 50% do 300 zł: x2 po 1.91; ZBR 100 z: bez obrotu! Bonusy 60 zł: x1 po 1.91 Pełen reg
  Idź do bukmachera
 2. BetFan

  Bonus 200% do 400 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin i warunki dla każdej oferty
  100% do 400 zł: obrót bonusem x1 na AKO, min. 2 zdarzenia, kurs łączny min. 3.00 Pełen reg
  Idź do bukmachera
 3. Fortuna

  Bonus headline: 35 zł za darmo + 3x bez ryzyka po 100 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Cashback x3 po 100 zł: brak obrotu! 20 zł freebet (FKP): brak obrotu! 10 zł freebet (FKP): brak obrotu! Pełen reg
  Idź do bukmachera

BTTS – co to znaczy, o co chodzi?

Co to jest BTTS? Może na początku wyjaśnijmy, gdzie znajdziesz ten typ. To zakład, który można spotkać w ofertach bukmacherskich na piłkę nożną. Jak się dowiesz poniżej, jest to uzasadnione, bo BTTS już w tłumaczeniu ukierunkowuje nas na futbol i mecze piłkarskie. Określając w BTTS co znaczy, trzeba dokonać rozwinięcia tego skrótu. A więc zakład ten to angielski zwrot “Both Teams To Score”. Co to jest BTTS w takim razie? Po przetłumaczeniu: obie drużyny strzelą (w domyśle chodzi o gola/bramki).

Typy bukmacherskie na BTTS dotyczą przede wszystkim piłki nożnej, bo właśnie tam chodzi o strzelanie bramek w liczbie większej, niż zero. W pozostałych sportach trudno o rezultaty 0:0, ponieważ w meczach tenisa ziemnego, siatkówki lub koszykówki zawsze punktują obie strony. W przypadku piłki nożnej zdarzają się sytuacje, gdzie jedna z drużyn w ogóle nie zdobywa bramki i kończy pojedynek z zerowym dorobkiem.

A zatem: BTTS co to znaczy dokładnie? To obstawianie meczy w typach przedmeczowych i “na żywo”, gdzie przewidujesz zdarzenie z dwoma możliwymi wyborami. Granie u bukmachera BTTS to obstawienie zakładu na to, czy obie drużyny strzelą gola lub nie. Wyboru dokonuje się spośród BTTS – tak lub BTTS – nie.

Co to jest BTTS?

Dla początkujących graczy wciąż może być kłopot, żeby zrozumieć BTTS co to znaczy? Wyjaśnijmy to zatem na prostym przykładzie meczu piłki nożnej. Zakłady BTTS to główne typy u każdego bukmachera, więc przy każdym wydarzeniu piłkarskim można je obstawiać. 

Załóżmy, że trafiłeś na rynek BTTS w spotkaniu Legia Warszawa – Wisła Kraków. Korzystając z typów na ten mecz możesz obstawić, że obie drużyny strzelą (BTTS – tak) albo nie strzelą (BTTS – nie). 

Jak się rozlicza zakłady BTTS?

Kupon z typem na BTTS – tak (obie drużyny strzelą) wygrywa, jeśli Legia i Wisła zdobędą przynajmniej po jednej bramce.

Kupon z typem BTTS – nie (obie drużyny nie strzelą) wygrywa, jeśli w meczu padnie remis 0:0 lub tylko jeden zespół strzeli gola/gole.

W jakich sportach można obstawiać BTTS?

Już z samej definicji co to jest BTTS widać, że tego rodzaju zakłady są wykorzystywane w piłce nożnej. Gdzie jeszcze? Rynki “obie drużyny strzelą” są też proponowane w zakładach na hokej na lodzie. Tam w końcu rywalizacja hokeistów również polega na tym, żeby strzelić gola.

Bukmacherzy zakłady na BTTS w piłce nożnej lub hokeju na lodzie rozliczają podobnie. Zasada BTTS działa tak samo i obstawiając mecze kupony są rozstrzygane w taki sam sposób. W sportach takich jak piłka nożna i hokej na lodzie BTTS może odnosić się całego meczu lub określonej części spotkania. Jako przykład można podać ofertę STS lub Fortuny, w których są typy BTTS na pierwszą i drugą połowę meczu piłki nożnej. To oznacza, że typy bukmacherskie na BTTS mogą dotyczy pierwszych i drugich 45 minut. To dodatkowe możliwości gry, jakie dają zakłady na BTTS.

Masz na kuponie BTTS – co to znaczy?

Co oznacza BTTS, gdy już umieściłeś go na swoim kuponie? Patrząc na rachunek prawdopodobieństwa masz wtedy 50% szans na wygraną. W zakładach BTTS nie ma remisów, więc wybierasz spośród dwóch możliwości. Fachowo mówi się, że BTTS to rynek bukmacherski dwudrogowy. Dlaczego dwudrogowy? Dlatego, że są dwie opcje na typ: BTTS – tak, BTTS – nie.

Jeśli wytypowałeś BTTS i masz ten zakład na kuponie, to przede wszystkim musisz być zainteresowany tym, która z ekip będzie strzelać gole w meczu. Jak wtedy kibicować? Przy typie na BTTS – w twoim interesie jest to, żeby obie drużyny strzeliły. W zakładzie BTTS nie trzeba liczyć na to, że gospodarz lub gość nie strzeli bramki.

Kiedy warto obstawiać BTTS?

Jeśli wiesz już co znaczy BTTS, to warto zastanowić się, kiedy opłaca się grać takie kupony? W dużej mierze decydując się na typowanie BTTS trzeba polegać na przewidywaniach statystycznych oraz orientować się w sposobie gry obu zespołów. Typy bukmacherskie bazujące na analizie uwzględniają tego rodzaju informacje, a wtedy rynki BTTS są łatwiejsze do obstawiania. 

Typerzy nie unikają zakładów na BTTS – wręcz przeciwnie! W przypadku zakładów na piłkę nożną to oferta, która znajduje się w TOP 5 najczęściej stawianych kuponów. BTTS warto obstawić wtedy, kiedy grają ze sobą defensywne i ofensywne zespoły. Ale trzeba tutaj pamiętać, że w obu tych przypadkach poleca się innych schemat grania BTTS.

Kiedy mamy do czynienia z rywalizacją drużyn zorientowanych na obronę, to z reguły statystyki takich ekip mówią nam, że tracą one mało goli, a zarazem mało też bramek strzelają. W takiej sytuacji kursy na BTTS nie będą niższe, bo większe jest prawdopodobieństwo, że nie będzie to spotkanie, w którym obie drużyny będą strzelać. Natomiast, jeśli na boisku spotkają się ofensywne drużyny – takie, które często strzelają, to sytuacja jest odwrotna. Wtedy częściej prognozuje się wynik na BTTS – tak!

Twoje pytania odnośnie tego co to jest BTTS to dobry sposób na to, żeby jeszcze lepiej poznać teorię bukmacherską oraz ofertę zakładów sportowych. Bukmacherzy zachęcają do grania dodatkowych typów, a takimi są właśnie rynki na obie drużyny strzelą. Odpowiednia analiza tych zdarzeń może pozwolić na bardziej opłacalne obstawianie meczy z udziałem typów “Both Teams To Score”.