Nowy bukmacher z licencją!

Betway w Polsce!

No i doczekaliśmy się Betway w Polsce! Kolejny bukmacher otrzymał licencję na prowadzenie działalności w naszym kraju. Jak to wpłynie na rozłożenie sił na polskim poletku bukmacherskim?

Betway w Polsce po 2017 roku

Umówmy się, przed nowelizacją tzw. ustawy hazardowej, zagraniczni bukmacherzy średnio przejmowali się naszymi przepisami i z radością witali polskich graczy, którzy równie wesoło zakładali konta i stawiali kupony u operatorów, którzy technicznie rzecz ujmując byli u nas nielegalni. Stąd właśnie takie marki jak bet-at-home, Expekt, bwin, Unibet, Betano czy Betway musiały brać nogi za pas i zamykać polskie wersje stron (i konta polskich klientów) kiedy tylko w kwietniu 2017 roku zaczęła obowiązywać nowelizacja ustawy. Ukróciła ona preceder nakładając solidne kary na nielegalnych operatorów i wprowadzając dodatkowo tzw. Rejestr Stron Zakazanych.

Betway w Polsce od 2021 roku

Wieść gminna niesie, że Betway, po kilkuletniej przerwie, wraca do Polski zupełnie legalnie, bowiem otrzymał od Ministerstwa Finansów licencję na prowadzenie u nas zakładów bukmacherskich. Czy obecni już na rynku konkurenci mają się czego obawiać?

Marka Betway pojawiła się w 2006 roku i szybko zaczęła zaszczepiać się nie tylko w Europie, ale i na świecie, bowiem zakłady przyjmowane są w Wielkiej Brytanii, Meksyku, Irlandii, Hiszpanii, Afryce Południowej, Belgii, Szwecji, Portugalii… Nie jest to może gigant na miarę William Hill, jednak na pewno nie jest to bukmacher nieznany szerszej publiczności.

Sytuacja przypomina więc pojawienie się na powrót w Polsce np. Betclic, które wygodnie zasiadło sobie w swoim kącie i przyjmuje licznie kupony od chętnych do gry graczy. Nie zatrząsł jednak w posadach polskim rynkiem bukmacherskim, bowiem STS czy Fortuna mają się świetnie, a może nawet lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Kiedy ruszy Betway?

Informacja o tym, że Betway w Polsce może już operować zupełnie legalnie jest jeszcze bardzo świeża, więc do czasu odpalenia w pełni funkcjonalnej strony betway.pl na pewno przyjdzie nam jeszcze poczekać przynajmniej do wiosny 2022. Bukmacher z pewnością będzie chciał ruszyć przed Mundialem 2022 – na takie piłkarskie święto nie można się spóźnić!

Legalni bukmacherzy w Polsce

Nie licząc Betway, lista legalnych bukmacherów online w Polsce liczy sobie 23 operatorów. Do tego należy doliczyć także tych, którzy mają pozwolenia na prowadzenie punktów stacjonarnych (na tę chwilę sztuk 12) plus tzw. “inne gry hazardowe” (losowania Lotto i kasyno; 2 operatorów) i mamy oto cały pejzaż polskiego rynku hazardowego. Czy jest w nim miejsce na Betway? Zawsze.